Из Магриба - 7-ми път познавачки ще ви поведат

  • 25 457
  • 286
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 3 846
Честит рожден ден на Сашко! Да е жив и здрав и да носи само радости на мама и татко!   bouquet Невена как ще празнувате рождения ден?
Близнаци, как е Йоанка? Още ли я сърби толкова от гипса?
Уви тук продължава да е така студено и вече доста ми се е събрало от яд към нашите управляващи и "любимата" държава, че се чудя какво е това наказание да си роден българин в началото на 21-ви век. Ясно, че и по-зле от нас има, но то това вече минава всякакви граници

# 151
  • Мнения: 90
Дала ми по принцип го продават в либрери ,всяка седмица излиза ново издание като са номерирани -1,2 ,3 и тн ...незнам до кой номер са    Laughing,списание е незнам тоЧно де ,но дават в пакета и една кукла на дора (в първото издание) ,а в другите дрехи да се облиЧа ,ей такива детски работи и има занимания за децата  да науЧат англииски по време на игра .Аз понеже гледам ТФ1 и там видях рекламата ,Че е излязло ,но тук ходих в нашите либрерита и ми казаха ,Че оЩе не е навлязло тук и не се знае  Rolling Eyes, ако имаш възможност   bouquet.Списанието се казва -apprendre anglais avec Dora(незнам дали си я Чувала тази героиня ,но Лина и е голяма фенка  Laughing

и малката е с хрема ужас ,дано не се влоши ,но носът теЧе нон стоп ,дано се оправи по бърже .ВсиЧки болни деЧица да оздравяват бързоооооо Heart Eyes  bouquet

# 152
  • Мнения: 914
Шакира   за  тази  кукла  ли  пишеш
http://www.doraexploratrice.org/ ние  сме  я  гледали  по  TI JI TV

моята   средната  дъщеря я  има  на  чантатта си

Сабинче  я  виж тук  може  да  ви  хареса    има  за  от 3 зо 7    с  катеричката  и  от 7 до 10 с  крородила   вътре  има  чудесни  песнички  и  игри  и  други  http://www.belette.biz/fr.php

довечера  ще  и  пусна  и  още  нещо  като  доъде  нашия  компютърен  майстор Laughing

тоъ  много  си  обича  да  играе  и  да  си  чати  особено  с  марси  и  Далка  Hug 

Далка  като  порасне  не ще  ни  оставят  време  тез  юнаци  Laughing  целувки  за  Раянчо   bouquet

марси  на  диета  съм    Embarassed


нЕВЕНЧЕ 

чЕСТИТ   РОЖДЕН  ДЕН  НА  САШКО

Да  те  радва  и  всичко  да  е  назад  с  проблемите    bouquet

# 153
  • Мнения: 914
Дани    Hug
добре  се  завърнали Hugкак  са  куклите  bouquet

Да  се  похваля  Яхия   вече  се  смее   Laughing като  му  говориш и от  вчера  го  нося  на  гърба  си   bowuuмного  му  харесва  моя  Долилол Party

тая  седмица   ще  ми  е  прдеизпитна  и изпитна     за  децата  така  че  ако  съм  ви  нужна  драскайте  на  лични

сега  щ е  правя  това
http://img169.exs.cx/img169/3135/msimen23co.jpg но  с  лук   и  подправки  ако  някой  му хареса на  скайпа   Laughing

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 18:35 от svear

# 154
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
светле, мсмен! мммммммммммммм! аз ще правя панкейк, 4е питаха пала4инки дали няма да правя! моите са от типа, купувам ти продукти ,сещай се какво искаме да направиш!та сега отивам! днес съм се сецнала като дигнах легена с водата и съм със страхотни болки! този сайт за дора ми хареса, моята веднага крещи: искам го в марк паж ! утре,като имам рабтоа ще я оставя да се просвети!

# 155
  • Мнения: 110
Хариет, честит малък рожденник и на теб.
да ти е здрав, палав и винаги усмихнат

http://blogdolci.com/wp-content/uploads/2007/04/torta-supereroii.jpg

и за красивата мама.....кой не е чувал за нея...   Heart Eyes   Hug

http://i19.photobucket.com/albums/b177/elenapollo/cucina/rotolo004.jpg

# 156
  • Мнения: 110
Много "козленца" днес! Хари, да е жив и здрав и тноят син и много да ви радва и да се гордеете с него. А ако ме почерпиш една филийка с Marmite, ило то и виртуално, ще съм щастлива!       

# 157
  • Мнения: 32
Шакира   за  тази  кукла  ли  пишеш
http://www.doraexploratrice.org/ ние  сме  я  гледали  по  TI JI TV

И моята Мони е луда по Дора Изследователката  Joy Само че я гледаме на английски и по Спейс туун - на арабски. тя не че разбира, но картинките ги гледа При нас всичко е Дора - тениската, якето, гъбата за душ, пастата за зъби, моливите , конструктора, куклата, дори прочетната книжка  Joy
Хариет, Невена честити ви рожденици   bouquet Да са ви живи и здрави и много да ви радват   bouquet  bouquet
Слабото момиче на снимките е сестра ми. Аз не съм нито толкова слаба, нито съм висока  Blush
Мда, Свеър името Яхия съответства на Йоан в библейския текст. Той е същия този Йоан , братовчед на Исус мир на тях, и един от първите му последователи. Исус е проповядвал основно измежду своите хора - евреите. Йоан е този, който е разпространил словото , дадено на Исус между по-широк кръг от хора,след като ги е пречиствал / миел в реката Йордан. в исляма наричаме това пречистване гусл - прави се след като приемеш религията на Бог . Християните го наричат Кръстител. Син на пророка Захария, мир нему.  Името на майката не е споменато в Свещения Коран, но в християнството се вярва че се казвала Елисавета.
До дълбока древност Закария и Елисавета нямали деца. Той се молел на Господ горещо и Бог му дал знамение - ще има дете въпреки преклонната си възраст. Три дни Захария не можел да говори - това бил знак че обещанието на Бог ще се сбъдне. Господ заръчал на Захария да нарече сина си Яхия - име , което никой преди това не е имал. Това име било също знамение за важността която Създателя ще даде на пророка Яхия - Йоан, мир нему.
На Захария се паднало да отгледа в къщата си малката Мариам / Мария, мир на нея, когато била дете. Той е бил чичо на Мариам. Много други влиятелни личности желаели да гледат момичето, което било известно със своята правдивост. Хвърлили чоп кой ще  и бъде настоятел. Мариям била много религиозна девойка, молела се с часове в стаята си. Понякога Захария намирал в стаята и свежа храна, а никой не бил влизал при нея! Мариям обяснила на чичо си, че ангели и носят храната   bouquet Самият Закария е бил проповедник в най-големия храм по това време в Йерусалим. Това е историята на Яхия, пророк важен за всички хора на Книгите  Hug Надявам се , че бе интересно  Hug
Невена, викаш някои араби се разочаровали щом жените им - нови мюсюлманки станели твърде религиозни. Хора всякакви ... Сигурно имаш предвид араби, живеещи в Европа - предпочели Европа пред Арабията заради по -висок жизнен стандарт. Те явно и преди женитбата не са държали много на исляма, щом са направили хиджра към немюсюлманска държава .
Поздрави на всички форумки   bouquet Hug

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 08:42 от al-Yashbi'

# 158
  • Мнения: 323
Момичета, простете ми,но някой ваши постове ме объркват.Да кажем така една европейка ходи с мюсюлманин,решават да сключат брак,ами предварително не се ли очертават някой параметри(житейски)като например аз си оставам християнка ,той запазва своята религия,независимо от брака и това къде ще живеят,роднини и други.Що за лудост е преди брака може едва ли не всичко,ама видиш след брака йок.Обиконовено европейките имат очи и на гърба си.Нещо не го разбирам това.Това е малко лицемерие от мъжка страна,без да обиждам никой.

# 159
  • Мнения: 90
Момичета, простете ми,но някой ваши постове ме объркват.Да кажем така една европейка ходи с мюсюлманин,решават да сключат брак,ами предварително не се ли очертават някой параметри(житейски)като например аз си оставам християнка ,той запазва своята религия,независимо от брака и това къде ще живеят,роднини и други.Що за лудост е преди брака може едва ли не всичко,ама видиш след брака йок.Обиконовено европейките имат очи и на гърба си.Нещо не го разбирам това.Това е малко лицемерие от мъжка страна,без да обиждам никой.

Аз пък не можах да разбера ,твоята връзка с арабския свят ?Би ли  казала на кратко
А на въпроса ти ,мъжът не задължава по принцип жената да приема религия ,да носи фулар (грехота е),на някои жени им идва от вътре и така им харесва тоя наЧин на живот.Други не  и си карат както преди .Никой на сила не те кара да правиш това което не е по волята ти .А егоизъм има не само при арабите.И да преди носех токЧета и грим,но сега не мога да подкарам колиЧката с  детето с токЧета,заЩото ми е неудобно и не мога да си сложа един тон Червило и да целувам детето си и после да го гледам с обриви .Та така има разлиЧни етапи от живота ,в които Човек се променя и това не е по-вина на мъжа или на детето проста така се полуЧава.Не мислиш нон стоп за дискотеки и барове ,а по скоро за една семейна ваканциика .
al-Yashbi'  да тоЧно за тая Дора става въпрос и та Чак аз съм и фенка ,паък да не говорим з аЛина  Laughing.Има един балон тук у нас с формата на ДОра и като я питам къде е ДОра гледа нагоре и посоЧва ,за Бабуш (има една маймунка) ,която издава звук ,като я питам къде е и тя ходи да го търси и го имитира  Joy.Та така много хубави са подходите и децата се увлиЧат и много работи науЧи от Дора например ,макар Че ия пускам само около 1 Час на ден и ако пътуваме с кола  и пускам пак на двд то .После пак Ще пиша ,Че сега не ме оставя на мира и само ми сърпа лап топа и не мога да си събера мсилите  Joy

# 160
  • Мнения: 323
нямам никаква връзка с арабския свят

# 161
  • Мнения: 110
Момичета, след малко ще погледна и аз тази Дора, която така се харесва на вашите госпожици. Аз си спомням, че Яшби я беше споменала -че щерка й четяла книжка на бебето. А от моето поколение - то май сме на една възраст почти всички тук, имаше на чанти розовата партера, инспектор Дю-дю, а аз обичах едно френски книжки "Нещастията на Софи" - Les alhereusements de Sophie.

Криси, аз да кажа това, което съм "видяла": имам няколко приятелки, омъжени за араби - от различни страни са арабите, има и християни между тях - от Ливан, има и мюсюлмани. Такааа, наистина е грях да те кара мъжът ти да си сменяш религията насила или даносиш фулар. Коранът принзава брака между мъж -муслим и християнка или еврейка. Самият Пророк /САУС/ е бил женен за коптка - християнка от Египет. Обаче има жени, които по-късно - след 5-10 години брак дори някои от тях приемат ислям, така че дори и да има "първоначално уточнение", то може и да не важи. Има и такива араби, които се надяват - някои се надяват тайно, други питат или подсказват "ти ще откриеш за себе си реалността...самият Исус е казал "След мен ще дойде друг"... и сама ще решиш!"
Трябва да кажа, че имам познати, с които и моят мъж понякога си чати на скайп, не за глупости. често ме пита "А тя защо не е вече муслим!" и аз обяснявам - примерно .... видяла е следните неща от хора, които са муслим, или "така е преценила и е направила избор". и той  казва "ами добре".

Аз пък знам и за другото лицемерие - "да се оженим, аз сега съм християнка, а после ще си сменя религията..." - и нищо не се получава от това, което жената е казала.
Тук примерно казват следното "Жената е душата на дома. Тя възпитава децата ... под подразбиране - не го казват винаги, но се разбира - майка - муслим ще възпитава деца - муслим. Но пък около мен има, казвала съм вече, съвсем човешки истории - кой живее със жена,  която е самотна майка ... различни неща за хора, направили своят човешки избор, за да са със спътник, вместо да са сами.

Аууу, вчера моля ви се ... видях какво се казва подаръци на една мома, за да излезе с младеж. Даже аз ходих да го одобрявам - за авторитет "сестра ми от Европа - жената на брат ми!", а брат й го привика да си говорят по мъжки. Знаят го отдавна де, ама майка й още не я дава, че не е сигурна може ли да се грижи за нея добре ... то и аз като гледам, и аз няма да я дам още, ако ми беше дъщеря.  Един 28 годишен от Бахрейн /работи в Мароко/, който напира да се жени за калпазанската сестра. Даде й пари и тя - с другата сестра ходи да си купи: обувки на ток - едни бели с черни токчета ... нямам думи, ама тя си ги е избрала, едни маратонки - бели, едни чехли, техните традиционните, с които аз не мога да ходя, но те си имат. Заредила си телефона за не знам колко дирхама и ми вика "Искаш ли да се обадиш на майка си?" - демек услуга ми прави, че и като се завръща от пазар, беше купила подаръци на всички вкъщи - по едни чорапи - моите - РУСКИ! и една кърпа за глава. Гледам - кирилица на етикета на моите чорапи, ядки, че и сладкиш с плодове ядохме - като плодова пита, пуканки, едни сладки "Мадлен" - като мъфини, и охааааа, калмари - така ми се ядяха.

Тя не излиза много с това момче, ама го изтисква човека като му заиска неща. На мен ще ми е неудобно, ама ... тук много правят така.

Аз още си трайкам с теста за обебването - да не се разочаровам. Много ми къркори корема, боли ме кръстта и главата. Както върви, май ще си направя подарък за рождения ден, иншаллах!                           

Вчера моят мъж ми отваря един лист - той си записвал моите цикли от Рамадан насам - биохимия учил човека, уфффф. Казва "Вече трябва да си бременна!" аз тука си пиша. Та той си знае и брои по-добре от мен.

# 162
  • Мнения: 110
   Здравейте и от мен,    bouquet

   Разминаванията преди и след брака, според мен, се получават заради 'европейският начин на живот' на младежа. И в момента, в които трябва да се прибере при семейството си-иска или не-трябва да 'влиза в релси', че никoй няма да го търпи да кривне от правия път. 'Наваксват си' в Европа с пропуснатия живот, което заблуждава момичетата и после се чудят защо се е променил така, а той просто си е 'влязъл в руслото' на религията и традицията.
Още повече за предубедените европейки си е 'приятен шок' да се види как мюсюлманин ходи по дискотеки, пие, пуши, закача се... Сериозните момчета със сериозни намерения - от началото са си такива, показват начина си на живот, които си е такъв, независимо от местонахождението им. Но това си важи за сериозните мъже по цял свят.   Peace
 
  Кате, опасна малката сестра, а?  Grinning  Браво на нея. Ние освен да се учим на хитрост от тях-друго неможем да направим.  Peace
  Радвам се, че сте си изкарали чудесно в хотела- правете го по-често, макар и да трябва да месиш след това  hahaha

# 163
  • Egypt
  • Мнения: 132
Здравейте, момичета, и от мен. Отдавна ви чета, и да не съм като някой воайор само - появявам се и аз bowuu Всичко е много интересно и нямат изчитане всички теми  #Crazy. Ами това е, радвам се, че има толкова позитивно настроени хора  Hug

# 164
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
привет, ние се лекуваме още, всеки по болежките си!
добре дошла,  файма! малко представяне ще е нужно, ина4е воайьори има  по презумция насам!защо ни 4етеш, интерес от магреба , съдбата на катя или нашите злободневни диспути по житейските проблеми у наше село, арабска връзка??
файма, позитивизмът спасява европейките по нашите земи, ина4е няма оправия!кате, аман-заман ще я ожените сестрата! браво,добе се е ориентирало девой4ето, само баткото да не ги навървил един керван млади и готини мароканки към емирствата! да се оглаждаме по туниса, да не вземат да минат?а  подаръците, ххаха ,аз като казвам, 4е няма неудобство при местните!  Mr. Green
ха, сега зарибих свекито,( от аида с зор я пуснах на един косъм и тя довтаса цялата и пак се по4ват съветите и управлен4еските прийоми, но аз ве4е не й се ловя)та обеща да ги насмете в градината, искам да съм пти4е да зърна отгоре какво ще им надроби!
за хората  имишките да си кажа-каквото се разберат преди е хубаво,ако е 4естен 4овек ,с открити карти да играе! ина4е сме ги видели тези с обещанията, а няма проблем , пък после я да си сложиш фулар и да се конвертнеш, пък и по-лошо ти никога няма да стане 4аст от семейството! не става с разбиране преди само, иска се  доказване ,4е се държи на принципите и обещанията си! няма гаранция и за после да не стане гадно! така,4е за крисито отговярям -не става с планове при смесените, и то с религиозно разли4ие, бракове!

Общи условия

Активация на акаунт