Дръжте се,ФЕВРУАРКИ,не остана...Скоро ще сме горди мами!

  • 16 981
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 95
            Честит имен ден на всички!Да сте живи,здрави и щастливи.
Моят мъж също е именник и затова да почерпя и аз.......то и бебко нали неговото име ще носи та значи и той е именник
 

Не знам аз и нещо не съм наред но още никак не го мисля как ще е с раждането,все си казвам че като дойде..то ще ми покаже Wink
Тази нощ малкият показа своят характер,не ме остави цяла нощ да спя,аз пък милото Cry..и така в 3 през нощта станахме пихме чай слушахме музика..луда работа.
Аз също ще сложа малко нови снимки....да видите каква съм дунда Laughing

# 241
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Теди,питала ли какво трябва да носим в Селена за раждането ?

# 242
  • Мнения: 171
Елфитка,не съм питала,но Минев в понеделник ми каза,че като ида другата седмица,живи и здрави да устискам,тогава ще говорим за раждането и явно тогава ще ми обясни всичко,но доколкото разбрах от една мама с която чакахме,тя каза,че само чехли и лични аксесоари.Всичко друго давали от болницата.Ти окончателно при Минев ли се ориентира

# 243
  • Мнения: 1
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИВАНОВЦИ, ИВАНКИ И Т.Н! ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И С ГОРДОСТ ДА СИ НОСИТЕ ИМЕТО!
Честит имен ден и на Йордановците /на патереци/! Да сте живи и здрави!

Фокси, и аз имам същото опъване! Лекарката каза, че е добре, защото се разширявам и ще родя по-лесно. Но при теб май това няма значение, нали си секцио! Не се тревожи, нормално е!  Hug
Много се радвам, че имаме завърнали се мами! Пишете ни по-честичко!

Ние почти приключихме с ремонта /остават да се сменят контактите  и да се сложи корниз и пердета/ и аз с най-голямо удоволствие започвам да си подреждам нещата в новата спалня! Crazy Ще действам на принципа на Фокси - половин час подреждане, половин час почивка! И междувременно ще ви прочитам,че доста съм изпуснала!
Лек и спокоен ден от мен!  newsm51  newsm51  newsm51

# 244
  • Мнения: 173
Здравейте, мами!
Честито на всички именици!!! Да им е живо и здраво името и само късмет във всички начинания!!!
Аз съм добре, Беболино рита много, както беше писала Красина, чак усещам пукане на кокалчета  Shocked
Започнаха зимните намаления в Ларедут-а, и в още няколко сайта, че нали аз съм си зарибена и основно от там пазарим, че изцяло съм се отдала на това си занимание  Laughing Много е приятно, само картата да е пълна  Grinning Иначе ви чета редовно  Peace
Сега отивам да търся подарък, че нашият кръстник е и именик и рожденик!
Лек ден на всички от мен   bouquet

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Теди, и аз още незнам за Минев.Тъй като искам нормално раждане незнам дали има смисъл да го ангажирам.Ако се налага секцио ще го ангажирам.

Ами ще чакам другата седмица новини за раждането  Hug

Иначе аз ще ходя към 20 януари в Селена на преглед преди раждането-анестезиолог и ехограф.Ще ми дадат тогава и списък с изследванията,които трябва да имам.Каквото нямам да го правя.

# 246
  • Мнения: 171
Ами ще разказвам другата седмица,а иначе в Селена ли мислиш да раждаш или  някъде другаде.Защото и аз имах известни колебания,почнах да се настройвам и аз като Фокси за Окръжна,че ако тръгне по рано там трябва да ходя,но пък много съм се настройла да съм си при Минев и в крайна сметка каквото сабя покаже.Иначе Минев ми каза че ще ми взима секрети другия път от дупето и влагалището.Само не ми стана ясно защо им е от дупето,но като не разбирам:)

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Теди,много искам да съм в Селена,но ако малката бубка реши да излиза по-рано от 25 януари,ще ходя във ВМИ.

Но все пак ще питам в Селена,какво става ако тръгна да раждам по-рано от влизането ми в 9 месец.Дали наистина няма да ме приемат?

# 248
  • Мнения: 171
Ами да ти кажа той Минев не ми е казал да вървя другаде ако тръгна да раждам по рано,казал ми е ако тръгне веднага да му звъня за да се реагира бързо,но какво означава това незнам,иначе знам,че нямат кувиозчета и такива случай ги прехвърлят в Окръжна или ВМИ.Но ти си питай за всеки случай да си знаеш,а ние ще стискаме палци момите да поседят още малко на топличко,къде така са се разбързали да излизат  в този сняг,в тази криза Joy

# 249
  • Мнения: 805
foxy,
Аз мисля, че тези пулсации са хълцане. И аз ги имам ежедневно и понеже там е главата на бебето съм почти сигурна, че е хълцане. А при теб може едното бебе да се наместило там...

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да,проблема е точно,че не са подготвени за недоносени бебета,въпреки че малко преди 9 месец,едва ли ще е недоносено.Но така се води.

# 251
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Elfita , декларация и удостоверение от банката два различни документа ли са , защото на мен ми дадоха само удостоверение и ако е така , тази декларация също ли от банката да изискам?  newsm78

# 252
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
marin4e ,декларацията се дава от работодателя.Удостоверението от банката.

Работодателя ги носи в НОИ

# 253
  • Мнения: 529
Честит имен ден на всички празнуващи   bouquet

Черпя ви за именния ден на моя любим мъж, който се казва Иван  Blush

...... и моля ви, гледайте малко по-позитивно  Wink много важно, клизми, абокати, мен къде ли не ме надупчиха, последния път нямах ръка, на която да не бяха слагали абокат, но като гледам още мърдам  Mr. Green клизмата си е просто едно ходене до тоалетна, бръсненето там е супер лесно, защото го правят на манипулационния стол и готово  Simple Smile Приборите са стерилни. И без кьорав документ да отидете в болницата, ще ви премат само с лична карта, никой няма да ви остави да раждате на входа. И без багаж да отидете - ще ви оредят и с нощница и лиглин и с всичко каквото трябва.  Въобще, гледайте спокойно на нещата и стискайте краци  Wink

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Здравейте момичета!
Честито на именниците!
foxy81, и аз от доса време усещам подобни на описаните от теб пулсации. Нормални са тези неща, както и всякакъв вид придърпвания и опъвания, ами тялото се променя и подготвя   Peace
По повод на питанията за Окръжна Пловдив. Първото ми раждане беше там, преди 3 години, с уговорка, но след като родих доктора ми дойде да ме види само веднъж и се съмнявам, че някой от другия персонал е разбрал, въпреки това всички бяха много мили и наистина се отнасяха добре. Условията там са прилични, не мога да кажа лукс, но много добри. Не зная ремонт кога е правен, дали преди или след моето пребиваване. Аз бях в стая сама има си телевизор, а тоалетна се ползваше в съседна стая, която всъщност беше ВИП-а. Обща тоалетна имаше за ромките, но по това време и такива нямаше там. ВИП стаята не се различава по нищо от останалите стаи, само дето тогава те бяха с 2 легла а останалите с 3, но по времето когато лежах нямаше наплив, та аз си изкарах 3 дни сам сама в стая и умрях от скука. Моя прителка роди там скоро със секцио, без уговорки, пари никой не й е искал и ми каза че вече си навлизала практиката за обезболяване след секцио, което преди ставаше само ако си се разбрал с някой. По времето когато аз раждах там не се ползваха упойки за нормално раждане, това беше причината аз да си направя уговорка. След като тогава всичко мина добре, реших че нямам причина да променям нещо и за това сега съм се насочила отново на там.
За това какво трябва да си носи родилката - аз си направих списък от форума, който ми свърши идеална работа. Не бях предвидила само малка ножичка /дъщеря ми се роди с доста дълги нокти/ и мазило за бебето /там акушерките идват сутрин и кяпат бебетата/.
Ако някой има конкретни въпроси бих отговорила, до колкото си спомням.
Много съм изненадана че в Селена не приемат недоносени дечица. Когато бременността е нормална и се очаква раждане без усложнения, то човек може да си роди и вкъщи, каква е тая клиника дето си заявява че не поема случаи с евентуални усложнения и как човек да има й има доверие? Сигурна съм че и моето раждане ще излезе като сума колкото регламентираните такси в частна клиника или поне приблизително толкова, но ако се наложи кръвопреливане за мен или реанимация за бебето ще съм по-спокойна. Съветвам ви да не се подвеждате по лукса.
Поздрави и весел ден на всички!   bouquet

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 14:21 от Linkata

Общи условия

Активация на акаунт