Дръжте се,ФЕВРУАРКИ,не остана...Скоро ще сме горди мами!

  • 16 987
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 95
Момичета,аз като гледам май и на тази темичка и видяхме сметката Wink
Имам предложение за ново заглавие......ако ви харесва...Февруарската дружина към финалната права отива!
Аз се мотая из къщи,прибирам коледната декорация,чета в нета какво си пишем....и деня вече преминал.
Довечера сме при акушерката на този подготвителен курс,много интересни неща научавам там и мисля че все е от полза.
Аз чакам да дойдат мебелите за бебко и почвам да пера и гладя дрешките,е как го чакам този момент.

# 256
  • Мнения: 100
Честит имен ден на всички празнуващи!Да сте живи и здрави!

Аз моите документи ще си ги взема чак на 20.01.Незнам ако до тогава бебо тръгне да излиза какво се прави(имам впредвид без документи).Решила съм да раждам във Втора градска.

Здравейте! Не съм писала досега, отвреме навреме чета темичката. Исках да кажа, че утре има ден на отворените врати във Втора градска за тези, които са решили да раждат там или просто да ходят и да разглеждат условията на различни места. Моят термин също е през февруари и засега съм избрала тази болница. Утре ще разбера повече за условията там, надявам се.
Поздрави на всички именици!

# 257
  • Мнения: 1 797
Здравейте пак момичета,

аз се върнах от Ж.К. и досега четох, по празниците се бях притеснила от намалялата активност, ама в последните 2-3 дни е доста по-добре Mr. Green

Деси, на мен ми харесва заглавието Peace
Фокси за пулсациите и аз имам отвреме навреме и си мисля, както v.pluemper казва, че е хълцане, моята мома и тя е с главата надолу.

Та днес съм долу-горе доволна, кръвното ми е чудно 100/60. Килограмите са множко, но  аз това си го знам, поне от Коледа насам не съм качила още, че съвсем да се депресирам.
взеха ми и влагалищен секрет, на следващата консултация, която ми е на 16.01. ще разбера резултата.
Питаха ме дали съм решила, къде ще раждам, аз им казах, че почти съм наясно и ми дадоха картата, изследвания и болничен.
Питах за схващането на краката нощем и ми каза док, че е от липса на магнезий, а аз уж пия Outta Joint

# 258
  • Мнения: 356
Честит празник на всички именници днес!
За схващането на прасеца преди време ми бяха изписали вит.В комплекс.

# 259
  • София
  • Мнения: 83
Честит имен ден на всички празнуващи!Да сте живи и здрави!

Аз моите документи ще си ги взема чак на 20.01.Незнам ако до тогава бебо тръгне да излиза какво се прави(имам впредвид без документи).Решила съм да раждам във Втора градска.

Здравейте! Не съм писала досега, отвреме навреме чета темичката. Исках да кажа, че утре има ден на отворените врати във Втора градска за тези, които са решили да раждат там или просто да ходят и да разглеждат условията на различни места. Моят термин също е през февруари и засега съм избрала тази болница. Утре ще разбера повече за условията там, надявам се.
Поздрави на всички именици!

Надявам се да дадеш инфо после. Simple Smile

# 260
  • Мнения: 72
Добре дошли на всички нови мами Hug
Ще Ви хареса тук и при всички случаи ще намерите нещо полезно и за вас.
До сега гледах новите снимки на коремчета,че мойто и татито казва,че този път е по-голямо от предния ама като гледам вашите значи ми е добре,снощи ми прави нова снимка,но после ще я кача.
Чудя се ако не са платени осигуровките от фирмата на мъжа ми-не са плащали/само са начислени/ от м.10 дали НОИ ще му преведе сума за 15 дневния отпуск?
И аз имам всякакъв вид придърпания,болежки особенно вечер.
Дая за микробиологията доки ми каза,че като излезе резултата тогава ще се реши дали ще се лекува нещо или не.Да ама аз съм на консултация на 16.01 чак и до тогава ако родя как ще се лекувам?

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
bori 1 ,15 дневния отпуск за новородено ще бъде преведен след като се платят осигуровките от работодателя.

# 262
  • Мнения: 2
Привет мамчета!

Най-напред да поздравя именниците, че те са много  Wink

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ ОТ ВЧЕРА И ДНЕС   bouquet
Пожелавам на всички здраве, любов, много щастие и весели емоции!!!

Много сте активни в тази темичка и то все разни интересни неща обсъждате  Wink вече всички обмисляме сериозно наближаващото раждане.

Тони, Криско е много сладък на новите снимки, вече става все по-пухкав, пу, пу, да си расте и развива все така малкия юнак  Hug
Да ви кажа и аз изпитвам често една тежест ниско долу, както беше писала Десика, особено като съм била седнала и стана, а и докато седя корема ми натежава а гърба започва да ме наболява... затова в последните дни сядам за по-малко пред компютъра, само преглеждам някои неща и следя темата и междувременно се занимавам с разни неща из къщи...
Понякога усещам и това  особено свиване на мускулите във вътрешността на влагалището, подобно на придърпване, както писа Фокси... явно всички тези усещания са си нормални с наближаването на раждането, но нали ни е за пръв път и се чудим за всяко подобно неразположение  Rolling Eyes
Доста се изненадах от това което обсъждахте - че в болниците бръснат корема преди раждането със секцио  Shocked Досега не бях чувала че се прави.
Аз засега се настройвам за нормално раждане, предпочитам да е така, досега на последните 2 прегледа бебчо все е с главата надолу  и силно се надявам да не се обърка нещо и да мине спокойно  Praynig,  а иначе съм доста положително и оптимистично настроена за раждането Flutter

Desi06, заглавието звучи много хубаво  Wink

# 263
  • Мнения: 40
Здравейте момичета!
Първо да се извиня на тези които са се шашкали от моето отсъствие  Embarassed - обещавам да се вясвам по - честичко.

Честито на именниците   bouquet да се живи и здрави!!!

Аз чаках нещо хубаво да ми се случи, че да пиша... Та мога да се похваля, че не ме е ритала къмила през тази бременост  Laughing На 09 сме на ЖК, а на 15 ще се записвам в клиниката в която ще раждам, ако остискаме до тогава де  newsm78
Много си намразих леглото... Живот, здраве и късмет като родя няма доста време да го уважа, ако трябва по столове и маси ще лежа.
На миналата ЖК се изкушихме и попитахме за пола на бебчо - мома. Още не мога да свикна - бях се настроила за момче, но пък татито и батковците са много щастливи.
Целувки и прегрътки за всички    love001 Hug

# 264
  • Мнения: 14
Здравейте мамчета!
Първо да честитя именните дни на всички празнували вчера и днес! Да сте живи и здрави, и само хубави мигове да изпълват живота ви!
 welcome на новите мами!
Деси, за заглавието  newsm80!
Виждам, че пишете за раждането, аз засега ще раждам нормално, с уговорка при моят лекар, който ми води бременността от началото, а той изражда в Шейново! Имам малки колебания напоследък, дали да си платя за него/ екип, или да се оставя на случайността! Но в крайна сметка кавото сабя покаже!
Сега малко за нас! Вчера бяхме на преглед! Всичко е наред ( пу-пу)! Бебо си е с главата надолу, вече тежи 2500гр., плацентата е добре, водите и те и така... Питах го за таза, и той каза, че се мери поне две седмици преди термина, тъй като сега бебо е малък и всякак може да си излезе спокойно, целта е да се премери когато е пораснал: преди раждането! Вика ме в края на месеца, живи и здрави, за секрет за микробиология, прави ми в началото и сега трябвало да се направи, а след това в началото на февруари, ако стискаме дотогава, за мерене на тонове! Понякога се чудех дали бебо няма да ни изненада, и подлагах думата на д-р Марков под съмнение: че е момче, но вчера видяхме вече, слезлите надолу тестиси, та вече няма съмнение! Laughing
 Ами това засега от мен!

                                               love001  love001  love001 Целувки на всички!  love001  love001  love001

# 265
  • Мнения: 239
Здравейте, момичета!

Честито и на днешните именници - много здраве и късмет да ви спохождат!

Да се отчета за днешния преглед. Бях на запис на тонове - всичко е наред, само дето бебока много риташе през това време, и на диаграмата излезе, че имам контракции. Бъдещия татко слушаше отвън и после вика - като чух какъв шум и тътен се вдига си викам - това е от нашето диване  Laughing
После ме гледаха и за разкритие, слава богу няма такова, и накрая на ехографа - и там всичко е наред, ама бебока е вече 3400гр.  Shocked Аз съм се родила 3300, ама таткото е бил 3800 и явно гоним неговия рекорд  Mr. Green

Това е от мен. Пазете се много и  Hug

# 266
  • Мнения: 89
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН на всички именици!Да ви е живо и здраво името!

Бетунга,честито розово вързопче!То на мен ми е странно,че ще имам момиченце,при положение че имам само един син и то мъничък още,та мога да си представя как се чустваш ти!
Много обаче съм щастлива от факта!

Аз днес като полегнах на дивана(след обилна закуска от 4 палачинки... Embarassed) към 11.30 и се събудих ...в 15.30!Направо незнам как бих могла да съм в сесия в това състояние..Стискам палци на учещите за изпити!То човек знае 2 и 200.. Laughing

# 267
  • Мнения: 0
Здравейте мами!
Честито на всички именници   bouquet
Само да споделя че и аз усещам пукане на кокалчета и се радвам че не съм само аз мислех си че полудявам вече  Crazy
Ние с бебо сме добре но ще дам по подробна информация на 9.01. тогава сме на ЖК.
Едно предложение към варненските мами за една последна срещичка като бременни  Flutter че то не остана.
Приятен ден на всички!

# 268
  • Мнения: 529
Толо, а къде е Боянчо - калпазанчо да те държи будна, а  Simple Smile ?  
Тъкмо се сещам да попитам мамите с второ дете - ще спирате ли децата от градина сега и след раждането...как смятате да направите ?  newsm78
Аз съм в голяма чуденка, защото от една страна на Дари му е скучно у дома, а от друга ме е страх да не ми лепне пак нещо баш когато аз съм на зор и не мога да си го лекувам  Confused

# 269
  • Мнения: 1 797
Бетунга, най-после се появи  bouquet, радвам се че сте добре и честити розови гащи, ще си имаш и дамска компания вкъщи Hug
Mia66 вие растете яко, пу-пу Grinning

 И от мен успех на всички мами, които влизат в сесия Peace

Общи условия

Активация на акаунт