Темичката си тече, с любов през МАЙ очакваме дете! №14

  • 11 644
  • 298
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 336
Аз посещавам лекциите на 'с 9 месеца на училище' и доколкото си спомням Мигла също. Още не съм се записала за този месец обаче.
 
За среща в София си мисля,че би бил подходящ и Тайгър степ-а в ЦУМ, където се провеждат лекциите на 9 месеца, защото е просторно, не се пълни и не е задимено, а има и кът за деца.

Днес ходих в Майчин дом да си взема резултатите от амниоцентезата и микробиологията. Микробиологията не ми я дадоха - давали резултатите само сутрин (мътните ги взели), поне успях да си взема резултата от хромозомния анализ, но и там изненада. Не е правен пълен такъв, който е с посявка и отнема около 3 седмици (колкото и ми казаха да чакам), а само бързия при който изследват само за тризомия 18 (Едуардс), 21 (Даун) и 13 (Патау). Пълен хромозомен анализ правели само ако и ФМ покажела структурни аномалии, сакън да не се преработят! Поне резултатът ми е добър, но да се спестяват средства от анализи, от които може да зависи човешки живот за мен е престъпно! 

# 31
  • София
  • Мнения: 2 430
   ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ!!!



ДИДОЧКА СПЕЦИАЛНО БЛАГОДАРЯ И НА ТЕБ ЗА ПОРЕДНАТА ТЕМА Hug

# 32
  • Мнения: 488
Малиииииииии пак сте изписали много само за няколко часа.


Дидочка
  bouquet!

И от мен запис в новата темичка.

Добре дошли на новите тумбачета!

# 33
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
Искам да попитам, някой мисли ли вече за раждането? В смисъл къде да бъде то и по какъв метод?
В Майчин дом-София по естествен път надявам се.Без предварителни уговорки и т.н.Вече доста често си мисля за раждането,даже малко ме е шубе Confused

# 34
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ. Ето и аз да почерпя!

# 35
  • Мнения: 1
Az mislq vuv VMI - Plovdiv da rajdam po normalen nachin - jivot i zdrave do togava Simple Smile tolkova mnogo me e strah che neznam dali shte uspeq da izdarjda!

# 36
  • Мнения: 30
мале много бързо пълните темите не мога да ви изчета два дни  Crazy
подкрепям срещата за 18.01 в подлеза на НДК, защото, срам - не срам, но припалвам по малко и няма да ми е гот в заведение дето не се пуши въобще Blush.
Madam Stasita не искам да те разубеждавам, но сестра ми роди в МД, през септември, без предварителна уговорка, беше ходила на отворени врати преди това и беше очарована, НООООООООООО  #Cussing out първо самото раждане - почти никакво отношение, след това я настаниха на 7ет - при всички циганки и МИЗЕРИЯ, педиатърката беше ужасна, а за акушерките да не говорим #Cussing out. Целия етаж е с една тоалетна Sick, защото другата е запушена от доста време. Бебетата не са при майките, а в едно общо помещение и ги носят на 3ч за кърмене. Не ти дават да ги облечеш в собствени дрехи, а тези в които ги обличат бях толкова тънки, че Марти беше постоянно със студени ръчички. Единственото "хубаво" (ако е така) е че може да покажеш бебето на семейството още на другия ден през една врата със стъкло на нея. Таткото не се надявай да го пуснат - зет ми едвам успя да се пребори да го пуснат само да и помогне да се преоблече, при условие, че бяха говорили да присъства на самото раждане - срещу заплащане разбира се. Ако искаш мога да ти дам координати на сестра ми да си пишете или чуете за повече   подробности  bouquet.
Аз също мисля да стоя до последно на работа, стига с бебо да се чувстваме добре, че после така или иначе ще сме си в къщи доста дълго Party
Гимнастика правя единствено със децата (на работа) и то когато съм първа смяна, но мисля, че се движа достатъчно.
Мислила съм за раждането и мен също малко ме е страх, но се надявам като се види и запознаем лично да ме поразсеете и да ми вдъхнете кураж, както сте го правили и до сега   bouquet
Щях да забравя  Blush мисля да раждам в Окръжна болница - София, без предварителна уговорка, надявам се вагинално и без никакви обезболяващи. Само се чудя още дали да си платя ВИП стая, че ми казаха, че във ВИП-овете пускали таткото по всяко време  newsm78 , но пък сама в стаята ще ми е скучно  newsm78 не знам ще реша по нататък

# 37
  • Мнения: 1 951
Ще раждам в Плевен. Секцио. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 166
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ!!! [/

Аз днес бях на ЖК,всичко е нормално при нас,бебето (пък и аз )сме пораснали много.Както обикновенно ми източиха кръвчицата  Simple Smile
Нямам търпение да стане 24.01.,че тогава съм на 4D .
Още не съм решила къде ще раждам,но задължително ще е по нормален път,ако всичко е наред.Не се страхувам изобщо!

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 4 466
Аз също съм се насочила към МД и се надявам да получа повече мнения по въпроса. САмо че едва ли ще рискувам без уговорка. Единственото, което ме смущава е, че накрая и мизерията на МД ще ми излезе скъпа. Избор на екип е 450 лв., но май не се минава само с това. Моя приятелка ще ражда до дни и освен тази такса се наложи да си плати 600 лв. за да дойде докторката, която е избрала. Е, наистина въпросната док не се занимава с израждания освен по изключение, може би затова взема толкова пари. Но  1000 лв. не знам дали си заслужават за МД  newsm78

# 40
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
Щях да забравя   мисля да раждам в Окръжна болница - София, без предварителна уговорка, надявам се вагинално и без никакви обезболяващи. Само се чудя още дали да си платя ВИП стая, че ми казаха, че във ВИП-овете пускали таткото по всяко време   , но пък сама в стаята ще ми е скучно   не знам ще реша по нататък
 
 
idar,a  а как стоят нещата в Окръжна болница?Защото има няма ми е на точно 5 крачки от нас

# 41
  • Мнения: 28
Честит имен ден на всички празнуващи днес!
Аз смятам да раждам секцио в Балчик, понеже по принцип съм от там и от съвсем малка познавам докторите там - понеже майка ми е лекар. Засеге смятам да съм със секцио, защото имам само един голям бъбрек. Въпреки че малко ме е страх от това секцио с нещата които съм чувала за него, но засега смятам да раждам секцио. Но има още време знам ли може да ми дойде друг акъл до тогава и да го родя нормално, въпреки че и от него си ме е страх нали ще ми е първо раждане Simple Smile

# 42
  • Мнения: 367
Здравейте момичета,
Дидочка не пишеш много напоследък , само когато е време за нова темичка.
Как си , добре ли си? Дано всичко да се развива добре за теб.

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ПРАЗНУВАЩИТЕ. ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА РОЖДЕННИЦИТЕ , МНОГО ЗДРАВЕ , ЩАСТИЕ И ЛЮБОВ НА ВСИЧКИ!

Момичета аз също се интересувам кога са срещите на мамите със списание 9 месеца.
Ако някой разбере кога е следващата във Варна да казва  Grinning

За МД-София - даже не бих минала оттам. Раждах там преди почти 9 години но като чета това което пише Идар , явно нищо не се е променило.
Хигиената е под всякаква критика. Отношението - такова просто няма.
Груби, студени . С роднините се държат като с гадни навлеци.
Докато раждах просто ме зарязаха докато ми дойде времето да излезе бебето. Само ми закачиха един колан за тоновете и това беше.
Просто един конвеир за родилки.
Бездушна работа.
Не ви го препоръчвам.
И чудно как за 9 години още не са си оправили баните. Една на етаж и то цедката на душа я няма , само чучура егати резила. И ти с шевовете като те удари онази струя от 2 метра височина направо ти спира дъха.
За София знам че в Тина Киркова и Шейново е най-добре да се ражда.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 430
Уф значи навсякъде има двоен стандарт.
Проблема не е в парите,а принципен.За мен си е  изнудване това с плащането за екип.Т.е. ако ти платя ще покажеш най-доброто от себе си,ако не ти  платя оправяй се както можеш ooooh!

# 44
  • Мнения: 30
Madam Stasita за сега това което чета и чувам от приятелки раждали там е много добро. Има и отрицателни мнения, разбира се, но сравнение с други болници са малко. Потърси тук във форума някъде имаше специална тема - раждане във Окръжна болница. Има ценна информация за всичко свързано с раждането там.

Общи условия

Активация на акаунт