Сняг навън вали, АПРИЛката на топло си стои

  • 13 920
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 182
Здравейте и от мен в новата темичка!
ани4ka    action032
tolinka надявам се всичко да е наред и док да е сгрешила в диагнозата си,защото доста често шашкат майките и накрая се оказва,че всичко е наред дай Боже  Praynig Hug!
Жабче как беше тази нощ?Само те мисля и се моля  Praynig да си добре!

# 16
  • София
  • Мнения: 243
Здравейте!
Голям студ навънка направо докато дойда на работа измръзнах. cold
Днеска отивам да си купя една печка,че вечерта детето се напишка,явно от студ,защото все спи отвита и с боси крака. Rolling Eyes
Явно почна и нашия апартамент да изстива.Еми.... ще се плаща за ток вместо на топлофикация,няма да е голяма разликата,сигурно само ще ни е по-топло от сега. Mr. Green
Ще се обаждам днеска да си запиша час при докито и после пак ще намина към вас. Blush

# 17
  • Мнения: 137
Добро утро на всички Simple Smile

Браво на Very nice за темичката  Hug
Иначе бебка тази вечер не беше много активна  Confused явно нещо я мързи  Simple Smile Но ми е много странно едно нещо когато съм пред компа на работа и се свивам в областа на корема тя започва да мърда и доста осезаемо да ме бута но не с крачка а с ръчички  Laughing дали не я притискам по някъкъв начин  Rolling Eyes

Приятен ден без болежки на всички мамчета  Hug

# 18
  • Мнения: 14
Здравейте от мен в новата тема!
Браво на very nice, благодаря за труда smile3525
толинка надявам се всичко да е наред с бебенцето ти  Praynig
И мами, които не сте писали отдавна пишете да знаем как сте  Hug

Поздрави от мен за всички и дано не ви е студено Heart Eyes

# 19
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Здравейте в новата темичка   bouquet
keli_f  моя малчуган се държи по същия начин. Като се изтегна назад и се облегна спира да мърда. Тази сутрин след банята си прави физзарядка-голямо скачане беше.  Heart Eyes  Сега явно още му е студено /вече съм на работа, а тук е 14 градуса/.
Дано скоро се оправи кризата с газта  Praynig , че ще си докараме по-сериозни неща.
По-леко понасяне на болежките  Peace

# 20
  • Мнения: 734
ssillvvi, между приема на хапчетата Fero-folgamma и магнезий трбва даима 2-3 часа разлика, за да могат да се усвоят и двете от организма. Така ми е втръснало постоянно да мисля кога пих едното и кога пих другото...а кога ще мога да си пийна млекце, да си хапна кашкавалче....ама какво да се прави.  Grinning

За болежките - мен от 5-я месец ме болят много едни кокали...горе-долу там, където е ставата, свързваща бедрото и таза. Появява се като спя на дадена страна. Завъртя се на другата - болката се премества там. Ама толкова ме боли, че се побърквам понякога...Иначе и една болка под гърдите, но леко вляво имам. Тя си е болка и като се пипна там - все едно е изтръпнало. Но не ме боли кост, ами някоя мека тъкан....Ама какви страшни обяснения дадох....Малко ми се различават болежките от на някои други мами.....Вече скърцаме и пукаме отвсякъде  Joy

# 21
  • Мнения: 3 211
Chockolina, видях линковете за магазини в темата, но не мога да направя цитат, че е заключена, а не ми се преписват пак Blush Ако някой има желание да ги извади, ето я темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=355161.0 нека ми пише на лични да допълня. Наистина има много адреси Hug

# 22
  • Мнения: 54
very nice - изпуснала съм цялата предна тема, мисля днес да я прочета - какво трябва да се направи и да се извади от цитираната от теб тема - навита съм да го направя - само дай разяснение, моля

ssillvvi - не съм сигурна, но мисля че в по-предна тема ти беше питала за ютия / ако не си ти извинявай/, та не съм забравила просто си я купих преди два дни след дълго проучване и седяне в магазина и кумене и питане и пипане и оглеждане и най-накрая си взех тази:
 http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09042058
и мога да кажа, че съм много доволна.....хи-хи... като се има предвид, че предната ми беше доста скапана - тази направо е като космически кораб...но каквото и да решиш проучванията ми показват - избирай между тефал и филипс - успех...

чакам всички мамета с по-сериозни проблеми да се похвалят с добри новини, а на останалите с болежки - съчуствам ви......

# 23
  • Мнения: 65
Здравейте!

Имам два въпроса.
1. Според вас леглата 120/60 до колко годишна възраст са подходящи за малчовците?
2. Ходите ли във вас /тези които не ходят на работа/ със сутиен?

Нашата квартирка не е особено голяма и едно легло от 140/70 доста ще ни стесни пространството, а някои ми казват, че било безсмислено да взимаме 120/60, защото отеснявали бързо.  newsm78  Има легла 120/60 с четири шкафчета на два реда отдолу и си мисля, че ще ни спестят до някъде купуването на скрин.

От два-три дни много са ми натежали гърдите и коремът ми е доста пораснал. Направо са легнали наполовина на него и ми е страшно некомфортно. Като залепнали са и кожата под тях не може да диша. От днес съм със сутиен вкъщи, ама едва го изтрайвам.   tantrum
И ще трябва да търся още един с по-голяма подгръдна обиколка, защото този е взел да ми пристяга под гърдите.

# 24
  • Мнения: 14
Имам два въпроса.
1. Според вас леглата 120/60 до колко годишна възраст са подходящи за малчовците?
2. Ходите ли във вас /тези които не ходят на работа/ със сутиен?

1. Мисля, че поне 2 години ще може да спи в него, за повече вече си зависи от ръста на детенцето.
2. Аз си бях взела сутиени за бременни, които нито ми убиват нито ми стягат и си ги нося и вкъщи, защото гърдите ми са ужасно големи и ме е страх да не увиснат още повече   Embarassed

Жабче дано днес да си по-добре, пиши как си   action032

# 25
  • Мнения: 847
ani4ka, не се сдухвай, мисли си за някоя хубава дата през април, беб4о го заслужава  Hug

sisely, носи задължително сутиен,за да не си повредиш гърдите, ако до сега не си си купила сутиен за бременни, може направо да си купиш за кърмачки и да си носиш него  Laughing

# 26
  • Мнения: 309
Ох, sisely
и аз съм така с гърдите... Tiredотврат....не се търпи направо, ама аз не нося сутиен, защото ме стяга, а и ми дразни зърната, гледах по магазините за памучни сутиени и по-големи, ама уви...покрай празниците само разни дантелени извратении имаше.....нищо не намерих, успех на теб!Засега съм взела един от тези на майка ми, колкото като изляза да има какво да сложа Tired
Аз снощи почти не можах да спя, много ме боля корема, защото спя на една страна и той като увисне и от тежестта много ме боли, от там и всички други мускули в областта, освен и гърба, който си ме боли перманентно.....накрая заспах по гръб почти седнала, че пък иначе много ми притиска органите....абе идилия..... Tired
Лек ден, момичета.... Hug

# 27
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Вери найс, смях се с глас на снежната човечка с бременен корем.  Hug А за линковете, понеже е заключена темата, може би е най-добре да поискаме от модератор, мога и аз да го направя, имам познати такива.  Mr. Green Другият вариант е да се види в някоя от отчетните теми на другите мами, които са актуални и оттам да се вземе.
Силви, между магнезия и феро фолгамата е желателно да има 3 часа разлика за да се усвояват добре (според лекаря ми 2 часа е малко). Същото е и с калция. Моят режим в момента е такъв: 5-6 ч. магнерот, 8-9 ч. закуска с калций (разбирай млечни продукти), 12-13 ч. обяд + феро фолгама (желязото се взима с храна), 15-16 ч. магнезий, 18-19 ч вечеря + феро фолгама, 21-22 ч. магнезий. Лошото е, че няма къде да си сместя кофичката с кисело мляко, а както бях свикнала да си похапвам такова напоследък сега ми липсва...
zelenoto oko, имаме само 2 месеца до излизане в майчинство, дори и да доплатиш за тях, повишението ще е минимално, да не кажа почти никакво.  Rolling Eyes
no_name и аз съм така с лежането на една страна - като полежа и започва да боли нещо яко, въртя се, следва и там болка. Интересното е, че се будя за да се завъртя в леглото, явно насън не става вече маневрата.  Joy Тази нощ съм успяла насън да се извъртя много интересно - хем леко на една страна, хем по гръб, но под наклон, подпряна отзад на възглавницата за кърмене, кефф - нищо не ме болеше.  Laughing

И у нас е студено, температурата варира между 17-19 градуса в южната стая, в коридора и кухнята е по-зле. В събота ще ми донесат радиатор, засега се обличам и завивам и се оправям. Добре поне, че от бременността съм станала студенолюбива.
Тази нощ бях добре, хем спрях хапчетата вчера, че нали са дефицитни. Имах контракции, но в рамките на нормалното (за мен де) - по 1-2 на час. Спах като пън.  Crazy

keli_f, моите също протестират бурно като се застоя седнала пред компа, явно притискам нещо или матката не се кръвоснабдява добре и ми се карат.  Mr. Green
tolinka, дано са напразни тревогите ти. Стискам палци.  Praynig
Аничка, гуш!  Hug Мразя ги тези годишнини тъжни... особено сега, когато съм бременна и живея в страх. Дано бебката днес те успокоява и утешава. Моите решиха да ме ритнат за първи път точно в деня на моята тъжна годишнина, все едно усетиха милинките какво ми е...
ben78, така е - питах счетоводителката ни. Аз все пак ще прекъсна, няма начин се оказа. Има лимит от 180 дни платен болничен и като изтекат трябва да прекъсна и да се върна на работа. Е, аз няма да се връщам де - ще пусна отпуска, но ми стана тъпо, защото се отнася за 5 дни разлика. Здраве да е, от друга страна пък ако нямах прекъсване и върнех 12 месеца назад, щяха да ми влязат други дълги болнични в базата, а те са по-малки като сума от настоящите, та не се знае, може и да съм на печалба всъщност. Много са сложни сметките, не мога да си го изчисля аз. Мъжът ми уж имал позната в НОИ, щял да я накара да погледне там в тяхната база данни, ама кога ли...
Иначе капките си взимам, че като се притесня и направо пристъпи на паника имам - стягат ме гърдите и не мога да дишам.
Болката вдясно я имаме вече доста хора, и аз и някои други момичета писаха за нея. При мен е главно като се нахраня - или е стомаха или някакво черво там, явно матката го притиска в ребрата. Аз ще питам и Доки в понеделник де. Вече трябва да си запиша въпросите, че много станаха, ще ги забравя.  Joy Добре, че той е търпелив и обяснява подробно за всичките глупости, които ми хрумват в главата.  Blush

Рони
, тази борса ми я бяха препоръчали на мен, цените били промоционални направо.
http://www.dianainicky.com/component/option,com_frontpage/Itemid,1/ Бялата къща й казват. Ще я посетим някой ден и нея.

 Аз обаче се оказа, че май повече дрехи няма да пазарувам, ще ми донесат сега един куп останали от племенницата и сигурно ще си имам даже в излишък.  Crazy Ориентирам се вече към други неща - хавлийки, одеалца, пелени и дребни джаджавки.
Майките с опит какво ще препоръчат за ваничките? На курса ни казаха да вземем за начало една мъничка, обикновена, в Джъмбо има такива дребешорски. Хем ще иска по-малко вода, хем ще изстива по-бавно, защото повърхността е по-малка, а бебчето като е дребно не можеш много-много да го оставиш без опора, че се сгъва. Това и кумата ми го каза, като майка на 2 деца.

Сутиен напоследък не нося, а знам че трябва.  Embarassed Обаче ужасно ми стяга под гърдите, коремът вече започва оттам, аи ми дразни на зърната. Между другото Триумф продават едни платки, с които може да се удължи сутиена - някъде при закопчалките се слага и струва 4 лв. Аз мисля да си купя, защото на мен точно в обиколката на гръдния кош ми е проблема, иначе на гърдите ми е добре. Иначе имам един, който си купих преди 3 седмици, за бременни е, само той ми става, но пък се появи въпросния проблем със стягането в гръдния кош. Сутиен за кърмачки все още няма да купувам, защото кой знае какъв размер ще ми добият гърдите като слезе кърма - миналият път бяха станали като краве виме направо.  Crazy

Божкееей, какъв ферман... 1 час го писах, дано имате търпение да четете.  Embarassed Ама като съм на всяка манджа мерудия.  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 7 112
ВериНайс, благодаря за труда, който си положила! Хубав е резултатът.   bouquet
Аз ще си поиграя мъничко да ги извадя на линкове магазините от старата тема.
Жабче, сериозно те мисля.  Praynig Praynig Praynig Помисли пак за отиване в болница за наблюдение и вливания. Hug
Аничка, имаме си тъжните моменти, но си имаме и мечтата за нашия април, където да ни чака нашето щастие.  Hug
tolinka, и тримата са много добри. Димитров и Димитрова работят в един и същ медицински център. Ако се наложи още едно око да види, Димитров ще поиска мнение от Димитрова. Всъщност тя е в отпуска от 20-ти януари. Все пак се надявам, че твоята лекарка е сбъркала и няма риск за бебчето ти да има проблем.  Hug

За домашно ползване ползвам безшевни бюстиета. Удобни са, но май аз започнах да наедрявам и малко ме пристягат вече.  

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Добро утро на всички   bouquet

Влизам да кажа на Толинка   не се притеснявай , успокой се   action032 .. макар да знам колко ти е тежко и трудно , съчувствам ти много , поставям се на твоето място,предтсавям си ужаса , който аз бих изпитала  Outta Joint всички ще се молим лекаря да е сбъркал , но ми е ясно какви мисли ще преминат през главата ти до прегледа  Sad Прегръщам те силно  Hug

Хубав ден на всички .

Общи условия

Активация на акаунт