88 Американски Новогодишни Резолюции ;)

  • 14 585
  • 302
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 940
Стига ги мачкахте тез американски лекари пък вие,нали вече говорихме , тук има лекари и Лекари както и в БГ има лекари и Лекари(както и на всякъде по света).За съжаление на Тандурка и се е паднал такъв със малкото "л".
Тандури...много кофти така,продължавай да си изискваш ,щом като не ти е добре.

къдрокоске ...питах за шоуто -казва се "Hole in the wall"  - мисля че сте гледали повторение в неделя ,новите шоута ги излъчват във вторник или сряда  така ми казаха моите хора Wink   /  такова шоу имало и в БГ  ,Боби там гледал ли го е? Simple Smile
 

# 106
  • Мнения: 2 185
Какво стана със списъка на агенциите за билети? Ковнахме ли го? Зораааа.....

бе вие интернет не ползвате ли?  newsm78 каква е тази любов към агенциите?

Ами цените са несравними...поне от скромния ми опит от началото на декември  newsm78 . Цените, които ми предложиха в Смарттравел бяха почти на половина по-ниски от всичкото, което намерих в нета. Може и да има някакви хватки де...не знам, сподели ти как процедираш  Thinking .

# 107
  • Мнения: 2 255
Не се гневи, Дженоу. Щом питам за този баш списък, значи ми трябва този. Запаметих си го пак, няма вече. Не вдигай пара...изи нао,е....

# 108
  • Мнения: 868
Изпуснала съм толкова много... Глобуси-мобуси... не съм гледала, но и аз искам да знам кой помага на Деми Simple Smile

Ел, успех! Все има някакъв компромис като не е при мама. Аз пък ходя по детски градини и сравнявам статистики и програми за четене и математика. 

Тандури, дано не е нещо сериозно. Все си мисля, че ако беше сериозно, щяха да са много по-стреснати и да се раздвижат. Тука си ги е страх от съд и не обичат да замаскират ситуацията. Между другото, на една моя позната с проблеми със стомаха от 2 години и казват, че е стресс  ooooh! 

# 109
  • Мнения: 7 091
Вики, аз не се оплаквам от лекарите или системата като цяло, просто се възмущавам, че ме мотат, след като и на мен като на свекъра на Бенсън първо ми казаха, че едва ли не ще умирам, а сега ми казват как нищо ми няма. НО....това и в БГ ми се е случвало, така че не го отдавам на това, че сме в Америка
Аз като гледам колко стреснати бяха при диагнозата, която ми поставиха по Коледа, час за МРИ си взех чак 2 седмици по-късно...недай си Боже да беше наистина вярно това, което ми бяха наприказвали, можеше и да не мога да ида на МРИ-а.  Confused

# 110
  • Мнения: 1 593
Вики, не са лекарите виновни, а системата.  Peace
Ей сега гледах финансите на Юнайтед Хелткеър по работа - 4 милиарда долара разлика между примиъмс и разходи по лечение. 4 милиарда!, които можехда да са някъде другаде в системата? И това само за тази година.

В Бълагрия, поне с пари става  Peace който ги няма, ги събира някак си, а тука?

Повдигнах въпроса, защото, ако някой се беше разказал Тандурината история, само че за БГ, щеше да има едни клетви, едни проклятия..., а сега всички тактично си мълчат  Grinning

Тинке, въпросът ми търсеше отговор като на Клеър, а не като твоя. Не е нужно да приемаш всеки мой пост като лична обида. мерси   bouquet

Клеър, и на теб мерси, просто се учудвам - полетите, с които аз летя са между 650 и 900 евро раундтрип (според сезона) - по-евтино ли е от това  Shocked
Другото, което ме учудва е, че с възможно да има агентска цена, която да е по-ниска от най-ниската интернет цена.

# 111
  • USA
  • Мнения: 559
Лени, ами и да си мълчим и да плюем по американските лекари, с какво това ще реши проблема на Тандури?
Аз имам проблем, причинен от лекар, който можеше да стане абсолютно навсякъде по света. Ами да ти кажа, най ми е гадно като си споделя проблема да слушам упреци към американските лекари. Не защото са ми супер симпатични, а защото това абсолютно по никакъв начин не ми помага. Личната трагедия си е лична, не се лекува със сравнения между системите в различните държави.
Тандури, надявам се скоро да имаш добри новини.   bouquet

# 112
  • Мнения: 2 255
Тинке, въпросът ми търсеше отговор като на Клеър, а не като твоя. Не е нужно да приемаш всеки мой пост като лична обида. мерси   bouquet
Мисли не чета, все още. Счетох за наобходимо да ти отговоря, понеже аз поисках списъка. Ако те притеснява факта, че ти отговарям с повод или без в темата, то това няма да се повтори. Моля.

# 113
  • Мнения: 2 185
Лени, както казах опитът ми е твърде скромен, но все пак: от Смарттравел ми предложиха цена $640 за 2 билета раундтрип Лондон-Маями, на "трудни" дати. Около мен всички летят с тази агенция и като цяло цените са доста добри  Peace ( дано не прозвучи като реклама ) .

# 114
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
И ние сме купували билети от Смарт травел, наистина бяха най-евтините. 

Тандури, стискам палци нищо да няма и по-скоро да го разбереш! Hug

В спорове за лекари и сие не искам да влизам.  Вече имаше един такъв, изказах се тогава, Да не му се налага на човек да опира до болници и лекари! Peace

Аз се нервирам на себе си за некадърността ми в кухнята! Опитах се да си изпържа яйца с праз /не се смейте/ , така ми се ядяха. И успешно загорих и празта и яйцата! Crazy Сега не съм доволна от резултата, ама си ги ям, какво да правя! Wink

Вики, браво, че сте намерили това което сте търсели. Това наистина си е дрийм хаус!

Бубка, всъщност какво му е сложното на прехвърлянето? Лъчи като я прехвърлиха, просто премина от едната група на градината в другата. Същото беше и при Дени като я прехвърлиха от Прескул в Прекиндергарден.  Просто смени групите и всичко си продължи по старому. Е, с различни учебни програми и учителки, но без никакви драми и усложнения.

# 115
  • Мнения: 1 800
Ааа и аз лекар не плюх в последния пост(преди съм го правила  по българските), за това дадох пример и за тук и Бг. няма търпеливи пациенти никъде, така, че и с каквато скорост да правят все ще ни е бавно, а диагноза не се поставя за час. Според мен повече изследвания и ресърч от един ден трябва да се постави точна диагноза и лечение.

# 116
  • Мнения: 3 988
Вики, не са лекарите виновни, а системата.  Peace
...
В Бълагрия, поне с пари става  Peace който ги няма, ги събира някак си, а тука?

Системата е виновна до някъде, от там насетне идва компетентност, заинтересованост и мотивация от страна на лекарите.
Вики правилно е отбелязала, лекари и Лекари има навсякъде, не е географски органичено това разделение.

А за България и парите направо не ми се отваря дума. Щото 1) не всеки успява "някак си" да ги събере, повярвай ми и 2) не винаги става и с пари.
И накрая пак до системата опираме. Но не ми се дискутира, честно.

Вики, нанесохте ли се вече?  Simple Smile
Ирка, има и такива моменти в кухнята.  Wink

# 117
  • Мнения: 2 563
Личната трагедия си е лична, не се лекува със сравнения между системите в различните държави.

Много добре казано. Айде да не подхващаме спора за лекарите всеки път, когато някоя от нас има здравен проблем. Знаем си мненията, до истината няма да стигнем.

# 118
  • Мнения: 1 593
Уинкс, разбиранията ти явно са различни от моите

когато аз споделя здравословен проблем, бих се почувствала по-добре, когато някой е съпричастен с моите чувство на безпомощност срещу системата, вместо да ме потупват по рамото виртуално с клишета.

извинявам се, ако съм те обидила.   bouquet
и на Тандури се извинявам, сигурна съм, че всичко ще е наред.

# 119
  • USA
  • Мнения: 559
Лени, не си ме обидила.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт