Кой от студ не се бои?Януарчето.......и бърза да се появи.

  • 15 663
  • 296
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 705
Сиси, Честит Рожден Ден! Какво да ти пожелая, което вече нямаш? Дано имаш все повече поводи за усмивки!
koral, знам, че въпросът е към родилите, но как да се стърпя да не изкажа и аз мнение...  Laughing Според мен е хубаво детето да не бъде изолирано от ежедневието на родителите си, а е добре да наблюдава мама и татко при тяхното взаимодействие със средата и предметите. Някои твърдят, че така се отглеждат по-интелигентни деца, а и контактът между детето и неговите родители е адски важен. За тази цел мисля да ползвам слинга у дома или кошчето за кола (но при него има ограничение детето да стои максимум 2 часа на ден).
А на теб какви са ти съображенията да го държиш в отделна стая?
Лено, къде си, мила? Стискам ти палци, да знаеш  Grinning
Аз съм с контракции, болки ниско долу и в кръста, но не са регулярни. Та си стоя вкъщи, настройвам се позитивно и чакам.

# 271
  • Мнения: 3 861
Леле, вярно сме за бой!

Сиска, ЧРД и от мен!!!
ПОжелавам ти да си здрава преди всичко!
Незабравими мигове с Калоян, винаги да бъдеш много обичана и още повече уважавана  Hug




Иначе според мен бебетата трябва да са там, където са и родителите, да не се чувстват изолирани в стерилна едва ли не среда. Трябва да чуват чумове,, говор, да усещат миризмите и най-вече човешкото присъствие, поне според мен.

# 272
  • София
  • Мнения: 2 613
Сиси- честит рожден ден!!!!!!!!!!!!!!!!
Желая ти цялото щастие на света, да си много обичана и нека твоите стремежи и мечти се превърнат в
реалност   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 273
  • Мнения: 1 102
Честито на новите мами!  bouquet

Бърборанче, не се паникьосвай, сигурно всичко ще влезе в ритъм, не се предавай... PeaceИ моята племенница беше така, след първия месец всичко се оправи, сега на 8м е 9,5кг, а първия месец нищо не качи.

Честит рожден на Сиси...  bouquet

Цял ден обикалям, тък нямааа, никакви контракции...

# 274
  • Мнения: 1 541

Ланг, как се спогаждат "агент" Никола и Матей? Нане и при вас как са нещата - аз сбирам информация , че ми е болна тема...

Ейй, да бе, и аз щях да питам за същото.. За сега при нас нещата са спокойни, него го е страх да я пипне, и само ме тормози да съм внимателна да не я нараня и т.н. Гледа от време на време как я преобличам, не мога да кажа, че има голям интерес към нея, като заплаче, отива да и дава дрънкалка, въобще към нея няма нищо отрицателно. Към нас - все още не мога да преценя, но май няма промяна, и преди си е мрънкал за глупости и сега е същото. Отделя му се много повече внимание естествено.
Аз исках да ви питам - за ходещите на ДГ по - големи деца - ходят ли си или сте ги задържали вкъщи. Педито ме съветва да го оставя 1 - 2 месеца, има кой да ми помага, но на мен не ми харесва самата идея да го отделям от приятелчетата. Засега е вкъщи, мисля тази седмица да го пратя малко на гости при майка ми, а другата татито мисли да го води на ски на Витоша и то първия месец ще мине, но после мисля да го пускам, щото колкото и да е , въпреки двете баби пенсионерки, ми идва множко с двете деца...

# 275
  • Мнения: 3 861
Аз Калоян мисля да го държа у дома до края на месеца, докато  баща му е в отпуск. После и да искам и да не искам се връща на ДГ, няма кой да ми помага.
Иначе Калоян е много впечатлен от Анна, постоянно иска да я пипа, да я гушка, да я целува, помага за смяна на пампите, но го има и момента да се прави постоянно на интересен за да привлича внимание, което е страшно изнервящо.
Вечра и направи картичка и и я постави в креватчето до главата за да я види като се събуди  Heart Eyes
Според него тя е най-красивото момиченце, а той е най-красивото момченце на света. Мамин златен.

Момичета, аз дали защото се поуспокоих или заради житото и другите стимулиращи лактацията храни и течности или и заради двете, но кърмата ми се възвърна, имам си, поне така се усещам, тя си лапа на воля, ще видим утре на пробното кърмене какво ще покаже кантара.

# 276
  • Мнения: 30
Сиси, много щастие, радост и късмет ти желая, и много да те обичат двамата ти мъже!

Момичета, аз дали защото се поуспокоих или заради житото и другите стимулиращи лактацията храни и течности или и заради двете, но кърмата ми се възвърна, имам си, поне така се усещам, тя си лапа на воля, ще видим утре на пробното кърмене какво ще покаже кантара.
Копривке, ти с какви храни стимулиращи лактацията се храниш, че аз така и не разбрах кои са тези храни, а уж четох из нета? И моята кърма нещо взе да намалява, та ми е много притеснено.

# 277
  • София
  • Мнения: 3 249
Сладурчеста, ядките, мюслите, помагат за лактация. Аз поне през този период ям главно тях и има може би ефект...
Копривке, според мен не е малък факта, че вече си по-спокойна и от там кърмата  Wink
Нане, Хриси сега е в къщи, защото правят ремонт в яслата-иначе не мислех да го спирам...Ремонта ще се проточи до февруари някъде - и може би навреме да се аклиматизираме всички в къщи. До тогава ще имам и помощници...

# 278
  • Мнения: 524
Честити бебеца на новите мами! Много здраве, радост и щастие!

Сиси, честит рожден ден! Желая ти много здраве, щастие и любов!

Павлинче, мерси за отговора  Hug. Ами то явно е субективно това с усещането на болката при контракции, така че най-добре ще е да сме позитивно настроени и да чакаме момента.

# 279
  • софия
  • Мнения: 30
Честито на мамите с нови бебчета!!!!!!!!!!!!

 newsm59 на Сиси с пожелания за много здраве и късмет!!!!!!

Може би си въобразявам, но при Никол виждам промяна още от сега преди появата на бебето-смуче каквото и попадне в устата,лази,просто се прави на бебе.Незнам като се появи бебето какво ще правиме.

# 280
  • Мнения: 656
Здравейте, момичета!

Влизам само набързо да ви почерпя виртуално за моя рожден ден и за рождения ден на татко (който беше вчера...), че ми стана на 50!

Наздраве!  Grinning



Благодаря за честитките!!!  Hug

Честито на новите мамчета!!! Да са ви живи и здрави бебоците (вече ме е срам, че така безлично честитя... но съжалявам - наистина ще пропусна някого...)

Ето малко СНИМКИ НА КАЛОЯН (който всъщност е много по-мъничък отколкото изглежда..  Crazy  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes)

# 281
  • Мнения: 68
Честит рожден ден Сиси   bouquet ! Виж какъв хубав подарък си имаш Simple Smile

И честито на всички нови мами - наистина е трудно да се изброяват поименно  Laughing Да ви радват бебоците идано да растат без проблеми   bouquet

Зозима, тук съм още, уви...  ooooh! Клатушкам се на топката, безкрайно благодарна, за нформацията която ми даде  Hug и чакам... Не пиша, защото няма какво и... не искам да ставам мрънкалото на форума...  Peace Но е хубаво да получавам положителна енергия  Hug

# 282
  • Мнения: 270
Хайде добра ви вечер и от мен!!
Изпратих всички баби,каки,лели,които вече ми идват в повече всеки ден на тълпи да пииждат #Cussing out,ама само да ми махнат абоката и да спра да ходя в тъпата болница за системата и ще ги изкъшкам всичките,освен мама,която много ми помага и се съобразява с мен.Иначе моята одисея продължава.И утре съм на система последно и финито.Кърмя само сутрин преди системата в 6 и в 9 ч и после-не,после на малката АМ,а аз се цедя.На всичкото отгоре и двете сме с конюктивит,а аз имам бучка на едната гърда и пуска по-малко,ама се просветлих от кърмаческия какви магии да и правя,та се пооправя.И аз все си мисля,че не ми стига млякото,ама май си се наяжда детето,пък и съм упорита,не се давам.От неделя си я минавам изцяло на кърма,че се запече от това боклушко АМ #Cussing out
barboran4e и Йоана ги прави тези като се нахрани.Или си кроти и си гледа или мрънка и маха с крака и ръце.Онази вечер даже си помислих,че вече са колики,ама рано било каза док.Иначе е кротка,общо взето спи прз нощта,храни се на 3 часа,като в повечето случаи избягва нощното и така.

И сега ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  НА СИСИ!!! ЖИВА,ЗДРАВА,МНОГО ОБИЧАНА ОТ ДВАМАТА ТИ МЪЖЕ!
На всички обебени-Честито!!

Лека ви на всички,че малката пак се размрънка! Hug

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 23:10 от daninceto

# 283
  • Мнения: 3 861
Дани, само така, за кърмата говоря, няма да се даваш, тя е най-доброто за детето Peace
Много те измъчиха тебе, направо настръхвам като си помисля....хайде оттук нататък дано вече всичко е наред.

Сис, много рунтав адаша, леле какви коси има...пупу!
А ти изглеждаш много свежа, само така Peace

Сладурчеста, овесени ядки, орехи, но сурови и без сол, много течности, вода до 3 л. на ден отделно от останалите. Аз пия чая на Хип за кърма, по 3 чаши на ден, вчера си направих и ашуре - рядко варено жито, ами тенджерката почти свърши, ям основно супи и резултатът е налице.

# 284
  • Мнения: 63
Сиси, честит рожден ден ,мила! Да си здрава и много щастлива мама!  Hug Hug Hug
 Калоян наистина голяма коса вади  Wink, да ти е жив и здрав.
 Аз моя батко не мисля да го спирам от градината, когато се роди бебето, защото ще ми е трудно да се оправям и с двете деца, като се има предвид , че сама ще се занимавам с всичко.

Общи условия

Активация на акаунт