Какви витамини пихте по време на бременността си?

  • 22 766
  • 449
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 61
Значи ги спирам и ще ям повече плодове, аз се чудех почти никакви сладки не ям, нияо в повече от обикновенно, а "хубаво" си качвам, Поне до края да не кача още....

# 376
  • Мнения: 1 031
И през двете бременности съм пила в началото фолиева киселина, а после Матерна

# 377
  • Мнения: 3 372
Центрум Матерна

# 378
  • София / Перник
  • Мнения: 585
Мами, а ако не Центрум Матерна какви витамини препоръчвате? Аз също пия Матерна, да качила съм килограми, но все пак не може и без хич. Предполагам, че съм в етапа в който най-много ще кача, та искам да знам каква е алтернативата.   bouquet

# 379
  • Мнения: 626
Пиех Центрум Матерна, и се чувствах добре, но откакто чух, че напомпват излишно бебето ги спрях. Сега съм се насочила към тези на Хип, но вече в 2 търговии за бебешки стоки ги търся и ги няма, явно по аптеките трябва да ги търся.

А не мисля, че в този сезон можем да си набавим витамините само от храната - все пак почти няма сезонни плодове и зеленчуци сега, затова витамините ако не ни помогнат, поне няма и да ни навредят с нищо.  Peace
Хипп има във всички по големи магазини Била , Фантастико , Хит и тем подобни на рафта със продуктите на Хипп при пюренцата. В кутия по две шишенца са вътре и се казват Хипп натал.
Препоръчвам ги горещо на всички много добре действат , а и сокчето е приятно за пиене.

# 380
  • София
  • Мнения: 2 132
В момента пия сокчетата на Хип и Зелена енергия на Аква сорс.
anyto, Взимам сокчетата от аптеки.

# 381
  • Мнения: 202
Само фолиева к-на съм вземала.

# 382
  • Мнения: 10
През първите 2 месеца пиех само фолиева киселина,след това по препоръка на друг гинеколог пиех Центрум Матерна до раждането.

# 383
  • Мнения: 39
здравейте бъдещи и настоящи мами.имам дъщеря на 7 месеца.когато беше на 2 месеца педиатърката ни изпрати на ортопед профилактично и той прегледа ставите на ехографа и ми обясни че калция който е натрупан в ябълката на ставата отговаря на 6 месечно бебе а не на 2 месечно.това е станало "благодарение" на витамините които пих по време на бремеността,нямало смисъл от тях.трябва да се хапват плодове и зеленчуци.живот и здраве ако имаме второ дете нямя да пия витамини(само фолиева киселина първите 3 месеца).

# 384
  • Мнения: 439
Prenatal Peace  никакви други не съм взимала,а и съдържат Фолиева к-на

# 385
  • Мнения: 381
И аз си бях взела PreNatal, но докторката ми предписа SuppleMaman и почнах тях да пия...преди няколко дни за разнообразие сутринта пих Пренатал и след един час повърнах, беше много гадно, не знам защо така стана...явно така ми повлияха... Rolling Eyes
Сега ще си продължавам само с предписаните и фолиева:)

# 386
  • Мнения: 1 424
Първите три месеца пиех само фолиева киселина , а сега Центрум матерна.

# 387
  • Мнения: 168
през първите три месеца пих Фолиева киселина после нищо само пресни плодове

# 388
  • Бургас
  • Мнения: 10 367
Фолиева киселина през първите месеци, после изпих една опаковка О'Мами и наблягах на много плодове и зеленчуци.То и само това ми се ядеше на мен. Wink

# 389
  • Пловдив
  • Мнения: 585
аз сега пия фолиева, но се чуда дали да започна с Матерна? В 5г.с. съм. Как мислите мили дами?

Общи условия

Активация на акаунт