Какви витамини пихте по време на бременността си?

  • 22 750
  • 449
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 202
 През втората бременност пих почти през цялото време фолиева киселина и за около месец–"Пренатал"(трябваше да подсиля организма си). Наблягах на плодовете и зеленчуците. През първата си бременност пи почти нон стоп "Матерна" и резултатът беше: огромно, напомпано бебе и огромна, напомпана мама Laughing

# 391
  • Мнения: 370
аз сега пия фолиева, но се чуда дали да започна с Матерна? В 5г.с. съм. Как мислите мили дами?

Мисля,че малко ти е раничко за матерна.Пии си фолиевата киселина и наблягай на пресните зеленчуци и плодове.След 3 месец док ще ти предпише това от което имаш нужда.Леко бременеене  Heart Eyes

# 392
  • Мнения: 1 394
Немога да разбера защо са ви тези витамини? newsm78 Просто се хранете с големи количества сурови плодове и зеленчуци,консумирайте поне веднъж на три седмици черен дроб,два пъти в седмицат риба,млечни продукти,много червено цвекло,пълнозърнест хляб....и няма да ви се налага да пиете каквото и да е до края на бременността.През първата си бременност пиех какво ли не-то не беше матерна,центрум,желязо.....абе по-бетер от баба ми бях-все с хапчетата и вечно не ми бяха наред ни желязото ни другите му там работи,но работех до последно и се хранех само с боклуци-кифли,баници,сладки,кроасани,сандвичи.
С втората бременност си казах,че тая няма да я бъде и се хранех здравословно.Е,трябва да ви кажа,че до края не пих абсолютно нищо и всичко ми беше в нормата.Всеки ден ,изяждах по 1300гр плодове и зеленчуци.Това е !Такива витамини "пиех" аз -от аптека-"Природа",няма по -добри от тях! Hug

# 393
  • Мнения: 444
Хубаво е да можеш да се храниш с пресни плодове и зеленчуци, но през зимата избора и качеството за под всякаква критика. Naughty Аз съм много доволна от моите витамини- Пренатал на Jamieson. Чувствам се много добре ( да чукна на дърво), качих доста по-малко килограми, отколкото преди да започна да ги пия в 5-ти месец. По принцип винаги съм имала проблем с нисък хемоглобин, а откакто ги пия изследванията ми бяха бомба. Hug Ако трябваше пак да избирам, не бих се доверила на качеството на зимните плодове и зеленчуци, както и на това  на млечните продукти.

# 394
  • Мнения: 1 394
Едно време не е имало Матерна,Центрум и каквото и да е било там и пак са раждали здрави деца.А що се отнася до плодовете и зеленчуците -права си едно време са били по-качествени,но и днес могат да се намерят добри  "неохранени" плодове и зеленчуци.Аз например винаги съм избирала тези,които не изглеждат много добре,дори червейчета да има -още по-добре.Това означава,че щом червеят яде ябълката-в нея няма отрова.Има случаи/както е твоят/при,които не може да се избегне приема на допълнителни витамини,но според мен е аптекарска политика всичко това с витамините.От какво ще печелят все пак аптеките,ако не от майките,които биха дали мило и драго за да родят здрава рожба.Много често лекарите умишлено не ни информират,че ако се храним здравословно и приемаме достатъчно плодове и зеленчуци,можем да избегнем приемането на медикаменти.Да не забравяме,че медикаментите не могат да се сравнят с натуралните витамини,колкото и да се доближават до истинският им състав.Не съм пила нищо и детето ми е живо и здраво,така,че-хранете се здравословно,пък ако лекарят прецени,че имате допълнителна нужда-едва тогава прибягвайте към лекарствените продукти. Peace

# 395
  • Мнения: 74
Момичета, прави сте , ама я ми намерете домати и краставици и др . зеленчуци зимата без да са от оранжерия, наблъскани с нитрати.. ако си имах село и там да ми растат витаминките и да си знам ,че са си чистички , нямаше да се тъпча с витамини

# 396
  • Мнения: 3 695
наистина няма нищо по хубаво да се снабдяваш с витамини от плодовете и зеленчуците, но на днешно време това е невъзможно - пълни са с всякакви нитрати и химии и даже на вкус не са хубави  Sad

# 397
  • Мнения: 219
Пих само фолиева киселина в началото, Много плодове и мнооого мляко  Wink

# 398
  • Мнения: 1 394
Пих само фолиева киселина в началото, Много плодове и мнооого мляко  Wink
Това исках и аз да обясня.Никой не е казал,че зимата трябва да ядете домати и краставици.Има моркови,репи,броколи,спанак,зеле,тиква....малко ли са.Едно време да не са яли оранжерийки.Каквото има според сезона.За краставици и домати ще говорим лятото.Има разни бабички,които продават по пазарите ненаторявани зеленчуци и плодове.Е,не изглеждат много добре и не са изляти като по калъп,но със сигурност вкусът им е много по-добър от тези,които са "добре гледани"От тук правим извода,че колкото по-зле изглежда един плод или зеленчук,толкова по-натурален е той. Peace

# 399
  • Мнения: 528
Едно време си е било за едно време. Съвременния начин на живот не е особено здравословен,
ядем плодове и зеленчуци с вкус на пластмаса, сирене без мляко, месо с антибиотици и нам какви си
зарази, въздухът който дишаме е пълен с отрови...и т.н и т.н
Лично аз, колкото и да се опитвам не ми се получава здравословния начин на живот. Именно поради тази причина
приемам допълнително витамини. Но това естествено е въпрос на личен избор!
А и не мога да разбера как така се напълнява от витамини?

# 400
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Центрум Матерна

# 401
  • Мнения: 920
Нищо не съм пила, ядях само плодове и зеленчуци и пиех мляко, като за световно Laughing
Съгласна съм, че през зимата има много зеленчуци и плодове също, стига да имаш желание, винаги ще ги намериш, дори и един картоф е хубав зеленчук, тиквата също е супер ценна и полезна, ряпа и.т.н.

# 402
  • у дълбоката провинция
  • Мнения: 127

 Peace

# 403
  • Мнения: 1 394
Нищо не съм пила, ядях само плодове и зеленчуци и пиех мляко, като за световно Laughing
Съгласна съм, че през зимата има много зеленчуци и плодове също, стига да имаш желание, винаги ще ги намериш, дори и един картоф е хубав зеленчук, тиквата също е супер ценна и полезна, ряпа и.т.н.
newsm10 smile3521 smile3501

# 404
  • Мнения: 221
само фолиева пих до 4ти месец,сега наблягам на плодовете,по-добре от витамините на хапченца  Mr. Green Hug

Общи условия

Активация на акаунт