Гоблени-40

  • 64 677
  • 448
  •   1
Отговори
# 375
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Отдавна не съм писала, но сега има защо. Завърших първия гоблен от серията, която започнах. Ето го. Започнала съм втория, обаче съм малко бавничка, все не ми стига времето. Набелязала съм и още /зеленчуците на Вервако; за банята и тоалетната като на Билкова/, но не знам кога ще ги почна, сигурно между тези цветя, за да не ми омръзват.
Обаче зарибих яко и майка ми. Тя никога не е шила гоблени, но сега се запали.

# 376
  • Мнения: 1 072
Здравейте моми4ета. Имам нужда от ваШата помоЩ Praynig, коя Аида е 55 дуп4ици в 10см.Много ви благодаря Grinning

# 377
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Здравейте моми4ета. Имам нужда от ваШата помоЩ Praynig, коя Аида е 55 дуп4ици в 10см.Много ви благодаря Grinning

Според мен Аида 14. Ако греша, поправете ме.

# 378
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Цитат на: silvanapei link=topic=362081.msg9815020#msg9815020 date=12320217

[/quote
Само се чудя още с тая среда,трябва да започна да шия гоблена от средата на панамата или мога и от долния край ,както нормален гоблен-от средата  ooooh!..и има ли значение дали хоризонтално шия или вертикално бодчетата- /////
/
/
/

/

Аз също с една линийка много внимателно намерих средата и го започнах оттам. Няма как да започнеш отдолу, защото незнаеш къде точно трябва да свърши гоблена. Тъй като панамата е специално обагрена, идеята е Африканката да застане точно в средата, иначе ефекта ще се загуби.

# 379
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Момичета, много сте мили и благодаря за топлите думи! Все-пак шия от доста години вече и съм изградила рутина, а и бродирането си е лудост.Всичките съм си ги ушила аз, а покрай базарите на бг мама-още десетки, но не съм снимала.  Mr. Green куца ми фотографията! Ще се радвам, ако съм полезна с нещо, защото сигурно ще търся от Вас съвети.
 Приятно бродиране!

# 380
  • Мнения: 747
Skorpion, колекция ти е възхитителна! С такава гордост ме изпълниха твоите ханове и царе! Май за пръв път виждам толкова колосална, и толкова българска колекция! A тази лампа... е невероятна- и оригинална, и романтична, и красива!  bouquet
РoepieHug Тази Венеция е находка на Veni puh,  можеш да си я изтеглиш оттук:
http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=515&PN=1&TPN=8

# 381
  • Пловдив
  • Мнения: 12
Привет, момичета  Hug
Аз продължавам да се надявам да пристигнат Дименшъните от последната обща поръчка - някой има ли информация какво става с нея?  newsm78
А междувременно се чудя за какво да оползотворя едно парче черна Аида 14 - двоумя се между серията Линията на живота на Златното руно и Калите на Дименшънс  Thinking
Знам, че има момичета, които са шили и едното и другото, но не помня кой беше  Blush Въпросът ми е какви са размерите на Калите и на Серийката - да видя за какво ще ми стигне панамата  Rolling Eyes

# 382
  • Мнения: 70
gallaksia, аз апочнах Огън и лед на черна Аида 14 с кръстат. Добре се получава. А и така си е дадено по схема.
благодаря за отговора-почти се справих
 newsm78,момичета все ще ви питам-къде ги виждате тези рускини какво шият,на кой сайт,защото аз знам само 7ya.ru
сигурно има нещо по-интересно
Bilkova ,дано скоро се зарадваш и да показваш Hug

# 383
  • Мнения: 3
gallaksia-Има много форуми,но ето ти един където пишат много редовно и показват много красиви неща:
http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=541&PN=1&TPN=36

# 384
  • Мнения: 7 108
newsm78,момичета все ще ви питам-къде ги виждате тези рускини какво шият,на кой сайт,защото аз знам само 7ya.ru
сигурно има нещо по-интересно


Аз съм фенка на тези тук (трябва регистрация) :

http://rukodelie.devichnik.ru/index.php?&showforum=10

# 385
  • Мнения: 747
  Молбата ми е за помощ в превода на една инструкция, слагам я тук,защото може да е от полза на още някой  Hug Благодаря предварително на момичетата,които ще се отзоват  Hug Hug Hug


 Тъй като никой не ти е отговорил, въпреки че английския не ми е матерен...

1. Решете каква панама ще ползвате- 14, 16, 18 или 20 каунта.
2. Препоръчва се бяла или небяла newsm78 Аида, с размери- размерите на дизайна плюс два инча от всяка страна;
3. Поради големия брой бодове, препоръчва се дизайна да шие квадратче по квадратче (10х10 бода)- за по-лесно;
4. Ушийте изцяло всяка страница, съгласно приложения образец. Въпреки че схемата е маркирана със стрелки за център, както повечето дизайни с кръстчета, считаме че ще ви е по-лесно да започнете да шиете от горния ляв ъгъл (стр.1) и след това да шиете страница по страница.

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 18:26 от Прасчо

# 386
  • Мнения: 422
Моми4ета, помагайте.... Simple Smile
Трябва ми схема на п4ела или калинка....
Тези на ЕМS не ми вършат работа, защото са като де4ица, с ли4ица.
Трябва ми просто п4ела или калинка....

# 387
  • Мнения: 2 933
Моми4ета, помагайте.... Simple Smile
Трябва ми схема на п4ела или калинка....
Тези на ЕМS не ми вършат работа, защото са като де4ица, с ли4ица.
Трябва ми просто п4ела или калинка....

можеш от тази схема да ушиеш насекомото, което ти харесва


Снимката е малко голяма, но ще я изтрия после.
Само не знам големината на бродерийките дали е подходяща за целта ти:)
Имам и други схеми вероятно , но сега излизам и нямам време да търся, съжалявам

тук е схемата

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 09:50 от Хипатия

# 388
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
skorpion поздравления!  smile3501  smile3501  smile3501
Колекция като твоята заслужава  newsm20

Ако не е тайна от колко време шиеш?
Още веднъж поздравления!

И на всички останали, които са показали страхотни неща  smile3501  newsm51, но просто останах без думи като видях колекцията на скорпион от ханове.

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 19:55 от Дуданка

# 389
  • Мнения: 24
Здравейте момичета.
Не съм писала от доста време защото отново нямах НЕТ-пак смених доставчика.Надявам се вече да нямам проблеми.
Старая се да наваксам с четенето.
Аз съм едно от момичетата, което шие Sleigh Ride на dim., но моя не е готова комплектовка.
Стигнала съм до тук:
http://media.snimka.bg/1880/010014997.jpg
За съжаление нямам много време за шиене.Не знам повечето от вас как смогват да нашият толкова неща за отрицателно време, при това с малки деца?
Отивам да чета и да се радвам на красотите показани за съжаление не от мен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт