Гоблени-40

  • 64 628
  • 448
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 434
неличка,хубави са кончетата.Като ти гледах албума и черното бебе си ушила.Браво.

# 421
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Да .Понеже е на едра панама и мога да шия вечер на лампа.
Голямата ми ангелица е на 18-ска и ми е добре само през деня.
Щях вече да съм го почнала ,ако цветния ми тонер не беше дал фира.
Сега като ида да взема малката от градина ще си купя и разпечатвам.
На обяд купих конци /който обърнах с конвертора/та да видим какво ще стане.
Хипатия ,
ако не те затрудява ,ще те помоля и за твоя ключ да ставня докато е време.
Ще я шия на бяла 14-ска ,че няма ivory.. Confused

# 422
  • Мнения: 278
Привет Simple Smile нямам много време за шиене, но все пак да ви покажа до къде стигнах- момата ми вече прогледна  Laughing
Снимката не е много хубава, защото я снимах с телефона, но като напредна още повече ще снимам по-хубаво. Лек ден на всички. И приятни събота и неделя.  Hug

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 16:51 от InDreams

# 423
  • Пловдив
  • Мнения: 647
InDreams, би ли споделила как се казва гобленът? Много ми е интересно  Thinking

# 424
  • Мнения: 278
@unchita, казва се Изабела  Peace

# 425
  • Мнения: 161
Кетри – виждам, че venipuh вече ти е дала картинката с номерата на конците за момиченцето с розата. Аз ги бях дала заедно със схемата, но явно не си обърнала внимание, че там ги има. Wink
А за ангелчето по-добре си вземи кремава панама. Мисля, че така ще стане по-нежно преливането на цветовете и фона, макар, че и на бяла също може би ще изглежда добре.  Ще имаш обаче проблем – на голямата ти ангелица ще ти се вижда много ситна панамата ако ги караш едновременно. Аз така като ших колибрито на 14-ка и после на еленчетата ми се видя много ситна панамата, ама вече посвикнах. Затова си оставих гобленчетата, които са на 14-ки за след това   Blush Хайде и като се заформи нещичко да се похвалиш, че много ми харесват  Hug

dena_klv – ти сама ли си прави схемата по снимка? Нямам търпение да видя как ще стане.

Animari – аз ших едно ангелче на българска панама с кръстчета през дупка и никак не ми хареса резултата. Явно тази панама си е само за гобленов бод 1:1 и 1:4.

Скорпион-че – поздравления и от мен  smile3501 smile3501 smile3501   Отдавна съм те признала  smile3521

MamaGeri – много си бърза – кога успя да избоцкаш цветенцето  #Crazy

Lady Death – и майка ти много бързо бродира  Peace Много е лошо когато попаднеш на лоша комплектовка наистина. По-добре да си подбирате гоблените, защото иначе язък за труда, който никак не е малко  Tired

Аник@ - запали ми любопитството с тази инструкция – я кажи какво ще шиеш?  yes

deana-bg - Sleigh Ride страхотен става – много са добри цветовете! Сама ли си го комплектова?

Неличка – и аз мисля, че кончетата ти са много хубави и много бързо ги уши   smile3501

InDreams – много бързо напредваш! Така и не мога да разбера тази красавица Изабела на какво се е облегнала  newsm78

vessito75 – с Крейника трябва да шиеш бавничко и да придържаш конеца отдолу, за да не се заплита. Аз бодях отгоре, издърпвах конеца отдолу и после бодях отдолу и като придържах конеца отдолу лекичко го издърпвах от горната страна. И още нещо важно – аз направо завързвах единия край на конеца за иглата да не мърда, че иначе много се пързаляше. Това е моят начин  Crazy На мен също много ми се заплиташе и късаше, но му хванах цаката. Айде успех и не се предавай – балерината ще стане страхотна!!!  Peace

Pepi r – Живот и здраве да има, а за гоблените все ще се намери време. И аз бях няколко години в “застой”, имах много проблеми и не бях боднала и един бод, ама сега като съм спокойна и щастлива - виж ме на  - пак съм хванала иглата  newsm53

doci – отдавна се каня да те попитам тази бялата рокличка на снимката, която като че ли е плетена на една кука имаш ли я в по-голям план да я разгледам по-подробно, че много ми харесва  smile3521 да и крадна моделчето така да се каже  smile3508 Имам една баба дето много хубаво плете на една кука, та рекох да и създам малко работа  Laughing

Аз си боцкам в дълбокия сняг... Тук-там се появиха и накакви дръвчета, но ще показвам в другата темичка  Wink

# 426
# 427
  • Мнения: 7
Здравейте мили дами. Приемете искреното ми възхищение от всички вас. Аз така и не се научих да бродирам гоблени, но дъщеричката  ми , която скоро ще навърши 10 години много обича да бродира. Затова се обръщам към вас с огромна молба. Моля дайте ми схеми, подходящи за едно дете, което може само кръстат бод или ме насочете къде мога да потърся. Предварително ви благодаря.

# 428
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Според мен трябва да я заведеш в магазини за гоблени.Там се продават готови к-ти за деца, които са с детска тематика и са много подходящи.
Много е важно на нея самата да й хареса мотива, който ще шие!В същите магазини се предлагат и щампи с детски мотиви
Също така важно е гобленчето да е с няколко цвята, да са ярки и от любимите на щерка ти, както и не много голямо.
 Можеш да й купиш ножички, игла, нещо, което да направи първите моменти особено важни и по някакъв начин ритуални-това ще я ангажира да продължи, дори да срещне трудност.
 Не видях в кой град си, но в повечето магазини има и ушити голмени-добре е детето да има визуална представа за видовете бодове и т.н.-просто да й се прийска да ушие цял гоблен!
 Можете да изберете и следващия комплект, който ще последва първия опит...май много съвети дадох, но е важно първите стъпки да са премерени, защото много хора са се отказвали съвсем в началото поради липса на подходящ ориентир.Самата аз всъщност исках да се науча да плета, но учителката ми се оказа слаба  Laughing
 Успех и й кажи, че очакваме да ни покаже първите бодове-сиругна съм, че ще я стимулираме  допълнително  Peace

# 429
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Скорпион как ги уши толкова много ханове и царе и то само за 13 месеца! Поздравления!

Както винаги сте показали страхотни неща!   bouquet
Поздравявам ви всичките, че то станахме много и аз не мога да  запомня имената на всичките!
То май ще си купя един тефтер та да си записвам всичко свързано с нашия форум!  Laughing

# 430
  • Мнения: 7
Според мен трябва да я заведеш в магазини за гоблени.Там се продават готови к-ти за деца, които са с детска тематика и са много подходящи.
Много е важно на нея самата да й хареса мотива, който ще шие!В същите магазини се предлагат и щампи с детски мотиви
Също така важно е гобленчето да е с няколко цвята, да са ярки и от любимите на щерка ти, както и не много голямо.
 Можеш да й купиш ножички, игла, нещо, което да направи първите моменти особено важни и по някакъв начин ритуални-това ще я ангажира да продължи, дори да срещне трудност.
 Не видях в кой град си, но в повечето магазини има и ушити голмени-добре е детето да има визуална представа за видовете бодове и т.н.-просто да й се прийска да ушие цял гоблен!
 Можете да изберете и следващия комплект, който ще последва първия опит...май много съвети дадох, но е важно първите стъпки да са премерени, защото много хора са се отказвали съвсем в началото поради липса на подходящ ориентир.Самата аз всъщност исках да се науча да плета, но учителката ми се оказа слаба  Laughing
 Успех и й кажи, че очакваме да ни покаже първите бодове-сиругна съм, че ще я стимулираме  допълнително  Peace
Благодаря за съветите. За съжаление живея в много малко градче и нямам възможност да и намеря готов комплект.
Тя вече си има игла, няколко вида панама и ножичка и много голям избор от цвтове останали от майка ми. Избродира едно пате , един букет с рози и едно петле .За съжаление не мога да ви ги покажа тъй като ги оформихме като картички и ги подарихме. Затова се обърнах към вас за помощ  за схеми на нещо малко и което е само с кръстати бодове.

# 431
  • Мнения: 496
Аник@ - запали ми любопитството с тази инструкция – я кажи какво ще шиеш?  yes

Нищо не шия за съжаление,че не съм в Бг сега,дори и интернета ми е проблем Sad От време на време хващам някъде свободна мрежа и бързам да ви чета  Hug Иначе от отдавна съм си оставила в компютъра този лист,за да опитам да го превеждам,амаааа  Embarassed
Това е една схема,която поръчах от e-bay,но е на диск в къщи,не мога да я покажа,Мерлин Монро е иначе. Имам някаква слабост към образа и, събрала съм над 20 схеми и ушила само една  Embarassed Embarassed Embarassed









# 432
  • Пловдив
  • Мнения: 647
InDreams – много бързо напредваш! Така и не мога да разбера тази красавица Изабела на какво се е облегнала  newsm78

И аз затова питах как се казва... някакви мрачни асоциации подкарва у мен, дано да греша  Peace

Скорпион, ти да не си педагог? Страхотни идеи даваш, то направо цяла стратегия... ако имам проблем с децата ще ти прося съвети   bouquet

Неличка, кончетата са супер, няма от какво да се притесняваш (по принцип конете повече приличат на коне, когато са в профил, иначе малко на алф мязат, но това си важи по дефиниция за всички коне ) Евала за скоростта  Peace  Нямам търпение да видя каква рамка си подбрала  Flutter

# 433
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Дуданка, бродирането е диагноза, вече потвърдено мнение на по-голямата част от човечеството! Mr. Green
req, значи детето е взело нисък старт! Поздравления! Момичетата сигурно ще ме изпреварят, но ще пробвам до утре привечер да ти пусна нещо /ако преборя децата и ми дадат време и място/!

# 434
  • Мнения: 617
req ето малко мотивчета с мечо пух http://picasaweb.google.com/anypooh1. Аз имам мноого още такива, но няма къде да ги кача всички за да си избереш. Сигурна съм обаче, че и другите ще ти предложат схеми за подходящи за малки госпожици и тя ще си хареса нещо.

Общи условия

Активация на акаунт