Митове и легенди за живота в чужбина

  • 23 790
  • 301
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 613
Друг е въпросът, че те преслушват през дрехите. Mr. Green

И при нас (САЩ) преслушват през дрехите :  )

# 256
  • Мнения: 7 914
Друг е въпросът, че те преслушват през дрехите. Mr. Green

И при нас (САЩ) преслушват през дрехите :  )

 Shocked

а да питам ли инджекции в д-то как бията? Mr. Green

# 257
  • Мнения: 613
Ааа, има си много "традиционно-отработен" начин за улеснен достъп в тази част.

В интерес на истината, при някой прегледи се раздават едни халатчета, които обаче се обличат отпред назад. Така отпред си прикрит, а отзад всичко е на свободно веещ се  принцип  Simple Smile

Аз така и не можах да разбера какъв е смисъла тия халатчета да си имат връзки на гърба, които за 10+ години тук, никога не успях да завържа сама.  (а съм достатъчно дългоръка  Simple Smile)

# 258
  • Мнения: 156

И при нас (САЩ) преслушват през дрехите :  )

Ами! Миналата седмица бях на лекар и докторът (мъж) ми повдигна блузата над кръста и ме преслуша наголо. Обаче, като направих мастит докато кърмех дребната, при прегледа, докторът извика сестрата да присъства през цялото време, за да е свидетел ако евентуално ми хрумне да го съдя за неприлично поведение  Crazy

# 259
  • Мнения: 3 988
И при нас (САЩ) преслушват през дрехите :  )

За последната една година се наложи да ме преслушват 5 пъти и нито един път през дрехите.  Peace За East Cost, USA става дума.
Сутиенът винаги оставаше с изключение на преслушването от гинеколог, който палпира гърдите по време на прегледа.
Нямам проблем да завръзвам връзките на халатчетата горе на врата (може би съм свикнала от летните ми потници), а колана е лесен.

Инжекциите в дупето ги бият на голо.  Wink

# 260
  • Мнения: 613
Е, то вече на аудиторията е ясно, че от САЩ до САЩ има голяма разлика. (което всъщност му е хубавото - има избор)  Peace

# 261
  • Мнения: 3 988
distant, точно.  Peace
Дори няма да сгреша, ако кажа, че не само от САЩ до САЩ, а от кабинет до кабинет (в конкретния случай) може да има голяма разлика.
Бях попаднала (не ме питайте как) в лекарска практика, в която кучето на лекаря се разхождаше свободно в практиката, която беше толкова мръсна, че нямам думи.  Sick В последно време посещавам една друга клиника, в която можеш да излижеш пода.  Peace Та така...

# 262
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
...понеже пестят вода, не мият чиниите, а ги потапят в пълен с вода умивалник и след това само ги забърсват с кърпа Mr. Green

Майтапа на страна, но на едно частно парти с колеги накрая участвах в миенето на чиниите. Как става - едното корито се пълни с вода и препарат, другото с чиста вода. Чиниите се потапят в коритото с препарата, измиват се с гъбичка и после се "изплакват" в коритото с чиста вода, след което се забърсват с кърпа...И това защо - защото нямаше място в миялната и не можеше да се изчака да се зареди втора  smile3555

# 263
  • Мнения: 2 563
Последната страница ме подсеща за невроятния мит, че в САЩ могат веднага да те осъдят ако откажеш да назначиш чернокож или пък направиш някакъв невинен коментар към колежка, примерно ау, кви яки нокти имаш.

# 264
  • Мнения: X
Последната страница ме подсеща за невроятния мит, че в САЩ могат веднага да те осъдят ако откажеш да назначиш чернокож или пък направиш някакъв невинен коментар към колежка, примерно ау, кви яки нокти имаш.

аз го наблюдавам при моите колеги
само дамите  си позволиха да отбележат очевадната ми разлика в теглото
мъжете не си позволиха да се обадят
същото беше и когато си отрязах дългата коса

# 265
  • Мнения: 2 563
аз го наблюдавам при моите колеги
само дамите  си позволиха да отбележат очевадната ми разлика в теглото
мъжете не си позволиха да се обадят
същото беше и когато си отрязах дългата коса

Има си граници, но те не винаги се диктуват от страха от съд.

# 266
  • Мнения: 167
Много интресна тема сте заформили.
За кучешките истории и на мен ми е болна тема - забелязах че тука при нас /Испания/ зависи от квартала. Ние живеем близо до един парк и хората като отиват с кучетата си натам май изобщо не изчакват да стигнат до парка. Винаги си носят пликчета, но доста често се правят, че не забелязват ако кучето им свърши някоя работа на улицата. А най-противно ми е, че ги оставят да пикаят по плочките по тротоара.... #Cussing out
Иначе за митове се сещам да ви разкажа, че съм забелязала, че митовете за чужбина се разпространяват и поддържат и от наши сънародници, които живеят тука. Пример - разговор с една позната:
Тя:"Те испанските деца не си играят като нашите"
Аз: "Ами гледай парка е пълен с деца - играят футбол, баскетбол"
Тя:"А това не са деца на испанци, а са само на емигранти"  Shocked

# 267
  • Мнения: 3 521
 - В чужбина няма неучтиви продавачки!

Няма ли?! Днес какъв дракон ми продаде хляб. Бррр. Whistling

# 268
  • Мнения: 1 107
- В чужбина няма неучтиви продавачки!

Няма ли?! Днес какъв дракон ми продаде хляб. Бррр. Whistling

Да, понякога има "изключения" - веднъж в магазин за дрехи на самоослужване една леля ми каза ако искам да вмена нещо от закачалката да я попитам първо newsm78...сигурно и ръка трябваше да вдигна, като в училище

# 269
  • Мнения: 7 914
Иначе за митове се сещам да ви разкажа, че съм забелязала, че митовете за чужбина се разпространяват и поддържат и от наши сънародници, които живеят тука. Пример - разговор с една позната:
Тя:"Те испанските деца не си играят като нашите"
Аз: "Ами гледай парка е пълен с деца - играят футбол, баскетбол"
Тя:"А това не са деца на испанци, а са само на емигранти"  Shocked
ooooh!
 Joy

Общи условия

Активация на акаунт