Март'09

  • 13 100
  • 298
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 5 318
TaniaRHug

Белла, аз нямам намерение да казвам на никого, че тръгвам да раждам, само ще се притесняват. Като ме приемат в болницата, може да се обади таткото, ако има сили...

Dez, благодаря за линка за сутиените. Днес точно си купих този на Триумф и ми олекна като прочетох добри менния, защото е 35 лв.  Whistling

Elg, не искам да те плаша, но ние трета седмица сме "в ремонт"... Трябваше да свърши ПРЕДИ КОЛЕДА  #Cussing out  После - до Нова година.... Последно се бяха заклели за днес 18 ч. Ами не стана и за днес  Tired А става въпрос за боядисване на баня (без плочки, само замазване и боя) + смяна на тапети в коридор + кухня.....

Да ви кажа, че на лекциите на сп. 9 месеца дават талонче за 5% отстъпка в магазина Baby Bow в ARON в Люлин (до сп. Западен парк на метрото) - важи до 01.03.2009 г.. И като отидох днес да купя някои неща (крем за зърна и подплънки и 1-2 дреболийки)... пак ми дадоха талон, така че и друго може да си взема от там  Peace

Пък аз съм на тема комплект за изписване. Днес с ужас установих, че е много трудно да се намери не-плюшен комплект.... От един магазин ме успокоиха, че скоро щяло да има нови модели, така ли е наистина, като количките  Whistling

ЕДИТ: И да питам пак нещо като простите: абе, туй обиколниците защо са толкоз скъпи  newsm78 До тук "изборът" е 250 лв. в Пиги'с Хаус - само комплект със завивики, чаршафчета и т.н. и 77 лв. в Штъркел - само комплект с олекотена завивка... Аз искам прост обиколник за леглото само... какви са тез цени, какво е това чудо  ooooh!

П.С. Я кажете, само аз ли ще съм с дюшек за бебешкото легло  newsm78 И ако може да кажете пак за непромокаемите постелки за леглото, защото аз намерих някакви по 20 лв., а имам чувството, че някой спомена доста по-ниска цена  ooooh!

СОФИЙСКА СРЕЩА: 24.01.2009 г. - събота - 13 ч.- казвайте къде!!!!!!!!
1) зелено човече
2) Elg
3) vily_st
4) zori_tv
5) Elwing

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 21:06 от зелено човече

# 76
  • София
  • Мнения: 5 795
Elwing ето ти линка на сгъваемото матраче, твоето такова ли е?
http://www.kasidabg.com/product_info_cpath-289_291_294-products_id-6359.html

Точно тези матраци имах предвид, че никак не са удобни. Там  където се прегъват се образува ръб, а по средата - разстояние. Ползвала съм ги, не бих си взела отново
Нещо подобно е и нашето, но нямам оплаквания  Rolling Eyes , става за спане няколко дни според мен, ползваме го само като ходим някъде, в преносимата кошарка, иначе не знам дали за постоянно става
Дез, това със спането по корем не съм го чувала и аз тук  Rolling Eyes Не че при мен след секциото беше много разумно  Simple Smile
 marussia , аз на Макларън съм вижадала само летни колички, не са лоши, според мен.  Peace Тази която вие сте видели сигурно е комбинирана, щом я ползват за 4м бебе  Rolling Eyes Ако откриеш линк ще го пуснеш ли да я видим.

# 77
  • Мнения: 10 034
Дез, това с лежането по корем не го знаех. А няма ли да ти цвръцка кърма като си натиснеш цицките? Thinking
И портбебето на Грако е зимно и много топло. Моята количка е Грако, купихме я в комплект с такова порт бебе. Яни е януарче и свърши добра работа, ползвахме го почти до средата на май, но беба започна да се поти вътре. Порт бебето се слагаше в количката (пасва идеално, нали са си комплект), в колата пак така я возехме до момента, когато започна да се върти и един прекрасен ден се похлупи зад седалката на водача ooooh!

С пълни гърди никак не е  удобно, да. Не забелязах да теча обаче...Затова си чети книжка, да те разсейва.
Става ли портбебето за мартенско бебе според теб? Какво използвахте след него?
Аз явно ще купувам Graco, защото предната седалка има носност 23кг (до 3г), а задната до 18кг. Риша е вече 12кг, та повечето тандеми отпаднаха. Предните им седалки са до 14 или 15кг.

# 78
Елвинг,намерих я http://www.amazon.com/Maclaren-MX3-Stroller%252d-Crimson-Red%252 … 529/dp/B000E5R3BK
но е доста стар модел,дори в сайта на макларън я няма.В бг я има за 450лвне ме впечатли де.Дават я 9,8кг.

Леле влязах в темата на януарки -толкова много бебета имат ,останали били около 5.Има много снимки та ги разглеждах.Ех че не ме свърта ,а имаме време още!

# 79
  • Мнения: 361
зеленкото- ама хич вече не се плаша за ремонта. Аз втори есец седя без баня Rolling Eyes Но скоро му се вижда края.
За изписването- не смятам да взимам комплект специално за изписване. Мисля да си взема едно хубаво и топло костюмче, за отдолу ще е с боди и ританки и одеалце ще си взема и така мисля да минем.
За спалните комплекти- специално за Зеленкото- аз съм голяма пресметливка и пари за глупости не давам, още повече че мога и сама да си го направя. Значи мама ми е купила 1м олекотено одеалце и близо 2м хасе, бебешки десен естествено. От олекотеното ще излезнат 2 завивки и 1 обиколник, а от хасето 2 комплекта горен, долен и калъвка. Смятам да ида да си купя още един друг бебешки десен и да си ги ушия. Всичкото това и излезнало на мама 30-40 лв. Ако има кой да ти го направи ще я питам мама от къде ги е взела.
Аз спестих малко пари за багажа за родилното- свеки ми подари 2 чисто нови нощници и ще ги ползвам тях. Аз щях утре да си купувам, защото нощница никога не съм носила, но сега няма да взимам.
От нас лека и мека нощ. Hug

# 80
  • Мнения: 10 034
Елуинг, не спим по корем, лежим по корем през деня, и то не през цялото време, а само докато не ни писне. Но питат "Лежахте ли по корем днес?".

# 81
  • Мнения: 2 495
Леле влязах в темата на януарки -толкова много бебета имат ,останали били около 5.Има много снимки та ги разглеждах.Ех че не ме свърта ,а имаме време още!
Даааа...много бързо се обебиха LaughingЕдна януарска мама ми е позната, с термин 22 януари, а днес роди... Heart Eyes Като се замисля, тези дето сме в началото на март, колко ли ще се обебим още през февруари newsm78 Laughing Оххх, аз вече искам да идва това време, просто нямам търпение Crazy

# 82
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Потрайте още малко - закъде сте се разбързали. Всяко едно бебе ще се роди -  няма къде да иде. Както е влязло - така и ще излезе  Joy
Ние току що си наредихме пъзела - и представяте ли си от 1000 части само 1 липсва  #Cussing out надявам се да е паднала някъде и утре да я намеря

# 83
  • София
  • Мнения: 5 795
И аз това се чудя - за къде бързате  Simple Smile После не е по-лесно   Laughing Аз не бързам хич, нека си седят още на топличко  Heart Eyes
Елуинг, не спим по корем, лежим по корем през деня, и то не през цялото време, а само докато не ни писне. Но питат "Лежахте ли по корем днес?".
Да, аз не се изразих правилно май  Blush Имах предвид че нас не са ни карали изобщо. Но ни слагаха от споменатите торби с пясък   Tired
Маруся, не е лоша количката, но аз не харесвам триколки.

# 84
  • Мнения: 0
 По темата за Макларъните. За Пепи когато стана на 2г бяхме поръчали да ни донесът от Шотландия летен вариант. Сгъваше се като чадър. Трябва да ви кажа че беше толкова лека, че си я носих на рамото.Супер маневрена и удобна.

 Като минус мога да кажа че Макларъните са малко окастрени като екстри и всяко едно допълнително нещо се купува.Така че за да си сглобиш основното сумата доста се покачва. А най-големият минус им е че позициите за падане на облегалката е на принципа на колани което не е особено практично и удобно. Все пак да не ви излъжа новите им модели може и да са променили принципа, но не съм им разглеждала сайта.
 А и се налага да се ориентираме към по-нисък клас колички.
 Тази обаче ще си я ползвам и сега живот и здраве бебо като стане на 1-2 год. като ходим на плаж за път и т.н. А и тя си остана като чисто нова.

# 85
  • Мнения: 0
 Да както си и мислех. Нямат промяна.Тези колички са страшно удобни но по никакъв начин не са подходящи за новородени бебоци.

 Ето ви сайта за модели 2009 http://www.maclarenbaby.com/gb/content/blogcategory/88888936/88889227/lang,en/ 
 
 А сега от мен лека нощ че с Милото ще се отдадем на стари филми ( дават Психо) Hug до утре мацки.

# 86
  • Мнения: 222
Добро утро  Hug
Днес пак с петлите (та даже и по-рано)  ooooh!
"Обебване"  - нова думичка за мен Laughing харесва ми  Laughing
Elg , това с ушиването на чаршавчета не се бях присетила - още другата седмица ще се втурна по магазините да намеря весели десени. Мога да шия, имам шевна машина - нали и без това се чудя какво да правя по цял ден сега. Ето ми едно прекрасно занимание.  Peace  Само това с олекотеното одеалце не го знаех, че и то се продава на метър. Майка ти от къде го е купувала?

# 87
  • варна
  • Мнения: 11
Добро утро мамчета Hug
зелено човече и аз като Elg си купих платове и вата за обиколниците и ще си ги ушия сама излиза ми около 35лв заедно със спален комплект.и също си купих и полар и от него си направих 2 одеяла и им заших детски бродерии и това ми излезе 15лв.Зеленко ако нямаш кой дати ги ушие питай някой шивач колко ще ти вземе и си прецени кое ти е по изгодно.
За казването като отивам да раждам мисля да не казвам че много ще се притесняват всички и ще притесняват излишно мъжа ми
Днес се събудих в 6:00 Shocked
Хайде лек ден за сега

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 08:32 от radi i bebe

# 88
  • София
  • Мнения: 5 318
Добро утро от мен  Hug

Elg, благодаря, страхотна идея, и аз бих постъпила така, но няма кой да ми ушие тук, а предполагам, че ако занеса на шивач, ще излезе доста скъпо, та май ще купуваме  ooooh! Все пак ще питам като изляза по майчинство и имам повече време.

Искам да ви питам дали вече сте си набелязали магазини из квартала, от които може да пазарувате после за бебетата - памперси, консумативи (дано не се налага - АМ). Защото сега е лесно, качвам се на трамвая или на метрото и отивам където реша, но после не се виждам с количка в градския транспорт... А ние нали сме в нов квартал, още не съм се ориентирала добре, засега само този магазин Baby Bow знам, а там има по-скъпи марки предимно...

СОФИЙСКА СРЕЩА: 24.01.2009 г. - събота - 13 ч.- казвайте къде!!!!!!!!
1) зелено човече
2) Elg
3) vily_st
4) zori_tv
5) Elwing

# 89
Elg, благодаря, страхотна идея, и аз бих постъпила така, но няма кой да ми ушие тук, а предполагам, че ако занеса на шивач, ще излезе доста скъпо, та май ще купуваме  ooooh! Все пак ще питам като изляза по майчинство и имам повече време.
добро утро!
Ако лично ви се шие от мерак става,но иначе няма смисъл .Един комплект със всичко и обиколниците и олекотената завивка е 38лв.Не е прекалено скъпо.Майка ми е шивачка ,а и на мен ми се отдават по наследство и все пак нито на мен ми се занимава,нито нея ще  занимавам.А на шивач да ви го шие е доста скъпо!

Общи условия

Активация на акаунт