Отговори
# 450
  • Мнения: 738
изключително ти благодаря!!!
Точно това исках да разбера и четох четох ама много е инфото Simple Smile
Значи вече си знам мерси ако има нещо ще титам пак   bouquet

# 451
  • Мнения: 738
а и още нещо след като изтекът дните от майчинството до 2 години тогава ли трябва да си ползвам отпуската за периода или преди тях? Предполагам че е след това но... newsm78
а и още нещо  Joy ако преди това съм в болничен има ли значение за изравняването от педиатъра или те са си отделни дни тези 135
МЕРСИ

# 452
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
а и още нещо след като изтекът дните от майчинството до 2 години тогава ли трябва да си ползвам отпуската за периода или преди тях? Предполагам че е след това но... newsm78
а и още нещо  Joy ако преди това съм в болничен има ли значение за изравняването от педиатъра или те са си отделни дни тези 135
МЕРСИ

изравняват се дните от 45 дневния болнчен нататък.Болничните преди това нямат общо.

Натрупатата до момента платена отпуска може да ползваш след 410 те дни или след 2 те години.Просто след 2 те години ще имаш повече отпуска.
Имаш право и на 6 м неплатена

# 453
# 454
da i az zagubix detskite 6 meseca blagodarenie na tezi ot socqlnite griji vseki pat te razkarvat za razli4ni dokumenti i vse ne6to im lipsva te ne razbirat 4e nie sme sas malki deca i memijem da se razkarva me po100 pati na den i vapreki vsi4ko pak ne vzimam detski ve4e edna godina 6te stane i posle kade otivat tezi pari

# 455
  • Хасково
  • Мнения: 180
Elfita, благодаря ти.   bouquet

# 456
  • Мнения: 262
записвам се да следя темата  Grinning

# 457
  • Мнения: 361
здравейте,
моля да ме извините ако го има някъде като зададен въпрос и предварително благодаря за отговора.
Родих на 13.03. Сега ще подаваме докумети за детските. Моля да ми кажете какви документи ми трябват. Знам, че трябват и служебни бележки за доход. Аз съм осигурявана на реалната заплата, а таткото на минимална (но има трудов договор от септември 2008г). За какъв период ни трябват тези служебни бележки???

  bouquet

# 458
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
здравейте,
моля да ме извините ако го има някъде като зададен въпрос и предварително благодаря за отговора.
Родих на 13.03. Сега ще подаваме докумети за детските. Моля да ми кажете какви документи ми трябват. Знам, че трябват и служебни бележки за доход. Аз съм осигурявана на реалната заплата, а таткото на минимална (но има трудов договор от септември 2008г). За какъв период ни трябват тези служебни бележки???

  bouquet

Трябват ви бележки за всеки от вас по отделно за брутния трудов договор 12 месеца назад

# 459
  • Мнения: 361
ДейзиГ благодаря за отговора  bouquet

# 460
  • Банкя
  • Мнения: 823
Здравейте!

В момента попълвам декларацията за месечни помощи за дете до завършване на средно образование и не съм сигурна, дали трябва аз да описвам сумите от обещетенията ми за майчинство или от НОИ си взимат сами информацията. В такъв случай би следвало като брутен доход да дам само приходите на мъжа ми. Така ли е или не? Съвсем се обърках. Rolling Eyes
Предварително ви благодаря!  bouquet

# 461
  • Мнения: 14
И аз имам един въпрос  Simple Smile   Досега бях самотна майка и всяка година си подавах декларация за детски през април.Но от август съм вече Госпожа  Laughing
 и сега добавям и доходите на съпруга ми. Т.е. от април до август вписвам само мойте доходи,и след това добавям и неговите,нали така?

# 462
Здравейте,(моля да ме извините, ако повтарям въпроса)искам да попитам след като ми изтече последният болничен каква молба и каде трябва да подам за детските?Подавала съм за детски помощи 35лв. в Социалното, но за тази молба не съм много наясно пък и нали има промени от тази година. newsm78
Благодаря предварително  bouquet

# 463
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте!

В момента попълвам декларацията за месечни помощи за дете до завършване на средно образование и не съм сигурна, дали трябва аз да описвам сумите от обещетенията ми за майчинство или от НОИ си взимат сами информацията. В такъв случай би следвало като брутен доход да дам само приходите на мъжа ми. Така ли е или не? Съвсем се обърках. Rolling Eyes
Предварително ви благодаря!  bouquet
По принцип Дирекция"СП" получава по служебен път информация за изплатените обезщетения от НОИ. На място могат да ти дадат разпечатка с изплатените обезщетения и след това може да си ги попълниш в молба - декларацията.

# 464
  • София
  • Мнения: 1 352
И аз имам един въпрос  Simple Smile   Досега бях самотна майка и всяка година си подавах декларация за детски през април.Но от август съм вече Госпожа  Laughing
 и сега добавям и доходите на съпруга ми. Т.е. от април до август вписвам само мойте доходи,и след това добавям и неговите,нали така?
Според мен се взима доходът и на двамата 12 месеца назад.

Общи условия

Активация на акаунт