Отговори
# 465
Здравейте,(моля да ме извините, ако повтарям въпроса)искам да попитам след като ми изтече последният болничен каква молба и каде трябва да подам за детските?Подавала съм за детски помощи 35лв. в Социалното, но за тази молба не съм много наясно пък и нали има промени от тази година. newsm78
Благодаря предварително  bouquet



И аз мисля, че трябва да добавиш неговите доходи от месеца, когато сте семейство, но все пак попитай като я подаваш.

# 466
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте,(моля да ме извините, ако повтарям въпроса)искам да попитам след като ми изтече последният болничен каква молба и каде трябва да подам за детските?Подавала съм за детски помощи 35лв. в Социалното, но за тази молба не съм много наясно пък и нали има промени от тази година. newsm78
Благодаря предварително  bouquet

За какво точно питаш? За детските или за обезщетения за бременност и раждане след изтичане на 135 дни болнични  newsm78

# 467
След изтичане на 135те дни болничен

# 468
  • София
  • Мнения: 1 352
След изтичане на 135те дни болничен
Тогава трябва да подадеш при работодателя Заявление за ползване  на отпуск за остатъка до 410 дни https://docs.google.com/Doc?docid=ddcb5nfm_11gfj4xpch&hl=en
Декларация за ползване  на отпуск по чл.163 от КТ  https://docs.google.com/Doc?docid=ddcb5nfm_12d3x29nhj&hl=en
Приложение 2, което се носи в НОИ от работодателя https://docs.google.com/Doc?docid=ddcb5nfm_76dzvsbh8x&hl=en

# 469
Благодаря ти много Hug

# 470
  • Банкя
  • Мнения: 823
anii_ta Благодаря ти!   bouquet
Направо на място ще допопълня декларацията, няма да бързам предварително. Wink

# 471
  • Мнения: 14
Благодаря ви момичета,днеска ще ходя да видя какво ще ми кажат.

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 12:54 от martushi

# 472
  • Мнения: 49
Здравейте.   bouquet

Предварително се извинявам, ако въпросът е дискутиран в старите теми, но искам да попитам следното. Искам да подам молба за детски, като предният път го направих април 2008г. Имам бележка за дохода от работата на съпруга ми, от справката на НОИ ще си препиша сумите на полученото майчинство, но как мога да изчисля колко детски са ми преведени до момента т.е. в последните 12месеца-от април 2008ма до март 2009та (нали променяха стойността им от 18лв. до 35лв.)? Те влизат в доходите ни, предполагам. И от самата община дали ще могат да ми дадат данни за тях, защото не съм си записвала кой месец колко съм получавала.  Crazy

Последна редакция: пт, 10 апр 2009, 09:17 от *Искрена*

# 473
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте.   bouquet

Предварително се извинявам, ако въпросът е дискутиран в старите теми, но искам да попитам следното. Искам да подам молба за детски, като предният път го направих април 2008г. Имам бележка за дохода от работата на съпруга ми, от справката на НОИ ще си препиша сумите на полученото майчинство, но как мога да изчисля колко детски са ми преведени до момента т.е. в последните 12месеца-от април 2008ма до март 2009та (нали променяха стойността им от 18лв. до 35лв.)? Те влизат в доходите ни, предполагам. И от самата община дали ще могат да ми дадат данни за тях, защото не съм си записвала кой месец колко съм получавала.  Crazy
Помощите, получени по Закона за семейни помощи за деца в т.ч. и детските не се включват в дохода.

# 474
  • Мнения: 49
Здравейте.   bouquet

Предварително се извинявам, ако въпросът е дискутиран в старите теми, но искам да попитам следното. Искам да подам молба за детски, като предният път го направих април 2008г. Имам бележка за дохода от работата на съпруга ми, от справката на НОИ ще си препиша сумите на полученото майчинство, но как мога да изчисля колко детски са ми преведени до момента т.е. в последните 12месеца-от април 2008ма до март 2009та (нали променяха стойността им от 18лв. до 35лв.)? Те влизат в доходите ни, предполагам. И от самата община дали ще могат да ми дадат данни за тях, защото не съм си записвала кой месец колко съм получавала.  Crazy
Помощите, получени по Закона за семейни помощи за деца в т.ч. и детските не се включват в дохода.

Благодаря!   bouquet Аз щях да добавя сега същото, защото успях да си подам молбата, да допълня, че бележката от работното място трябва да е удостоверение, с изходящ номер, подпис и печат, а не "служебна бележка". Пиша го, ако някой се интересува и не знае.  Hug

# 475
  • Мнения: 2 495
Здравейте
Тази тема ми е малко мътна, ама ще ме прощавате...просто до скоро си мислех, че няма да получавам детски, заради високите ми доходи, но една приятелка ме разубеди.Заплатата на мъжа ми е 310 лв.по договор.Моята е различна, ето ви сумите за една година назад
1024.00 
1019.74 
 728.09 
1285.93 
  1504.79 
 937.59 
  904.00 
  1258.33 
1194.00 
  1110.00 
 233.00 
   682.50
Сумите са бруто, имам и ползван болничен за този период.Може да ви обърках така, но просто ориентировъчно да ми кажете дали ще получавам детски. Hug Ако не-здраве да е.

# 476
  • Мнения: 8 242
Здравейте
Тази тема ми е малко мътна, ама ще ме прощавате...просто до скоро си мислех, че няма да получавам детски, заради високите ми доходи, но една приятелка ме разубеди.Заплатата на мъжа ми е 310 лв.по договор.Моята е различна, ето ви сумите за една година назад
1024.00 
1019.74 
 728.09 
1285.93 
  1504.79 
 937.59 
  904.00 
  1258.33 
1194.00 
  1110.00 
 233.00 
   682.50
Сумите са бруто, имам и ползван болничен за този период.Може да ви обърках така, но просто ориентировъчно да ми кажете дали ще получавам детски. Hug Ако не-здраве да е.


Не.
310*12 - на мъжа ти 3720лв.. + сбора от твоите 11881,97лв = 15601,97 лв - това делено на 12 месеца и на 3 човека (ако сте 3ма) .. прави 433,39 лв/чов./мес.

Сметни пак.. ама .. Далече е много ..

# 477
  • Мнения: 141
нямам време да изчета всичко, мойто въпросче е простоо- за еднократната помощ след раждане трябва да занеса копие от акта или дубликат, който издават в Есграон. Мерси предварително

# 478
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
нямам време да изчета всичко, мойто въпросче е простоо- за еднократната помощ след раждане трябва да занеса копие от акта или дубликат, който издават в Есграон. Мерси предварително

Носиш оригинала на акта за раждане,като ще го задържат около седмица.Също ти трябва удостоверение за броя на родените от теб деца от служба ГРАО.

# 479
  • Мнения: 8 242
нямам време да изчета всичко, мойто въпросче е простоо- за еднократната помощ след раждане трябва да занеса копие от акта или дубликат, който издават в Есграон. Мерси предварително

Носиш оригинала на акта за раждане,като ще го задържат около седмица.Също ти трябва удостоверение за броя на родените от теб деца от служба ГРАО.
Не са ми искали такова.. Само акта за раждане  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт