Отговори
# 420
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Мегита ,щом не е работил и не е получавал обезщетение от БТ,декларира,че не е работил и готово.Не му трябва докумен затова.

# 421
  • UK
  • Мнения: 1 351
Мегита ,щом не е работил и не е получавал обезщетение от БТ,декларира,че не е работил и готово.Не му трябва докумен затова.

 Аз мислех, че трябва да е регистриран в бюрото по- труда за да може да докаже... Дано да не съм права  Praynig
 А как се декларира. Извинете ме за невежеството но изобщо не съм на ясно Sad

# 422
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Мегита ,щом не е работил и не е получавал обезщетение от БТ,декларира,че не е работил и готово.Не му трябва докумен затова.

 Аз мислех, че трябва да е регистриран в бюрото по- труда за да може да докаже... Дано да не съм права  Praynig
 А как се декларира. Извинете ме за невежеството но изобщо не съм на ясно Sad

В самата декларация за детските. Може да носиш евентуално и трудовата му книжка, ако има такава, за справка.

# 423
  • Мнения: 3 405
Не помня добре, но преди години носих написана от мен декларация, че през еди кой си период не съм работила и не съм била регистрирана в бюро по труда. Тези, които приемат документите ми обясниха какво точно да пиша.

# 424
  • Мнения: 61
До Мегита
В слатинските социални ме направиха луда по отношение на документите.Бележка че не е получавал соц. помощи може и да не ти искат защото ако му носиш трудовата книжка  + копие от първа страница и последна от последната местаработа това е доказателство.+ това те всеки месец получават специални дискети с информация дали не си регистриран в бюрото по труда.Сигурно трябва да споменеш и че сте в развод.Бори се ако трябва месец но на държавата не оставяй нищо.Мен ме мотаха 6 месеца и един прекрасен ден мъжът ми влезе с вратата при шефката.Всички роми ни аплодираха и се оказа че от всичките сто документа които ми бяха искали ми трябваха 3.Много късмет и да попаднеш на разбран соц. работник

# 425
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Току що ми отказа да декларира каквото и да било  #2gunfire Има ли друг начин без негово присъствие да се декларира  Cry

# 426
  • Мнения: 61
Мъжът ти ли

# 427
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Току що ми отказа да декларира каквото и да било  #2gunfire Има ли друг начин без негово присъствие да се декларира  Cry

Пишеш една декларация, че не работи и няма доходи и го разписвате

# 428
  • Мнения: 61
Питай в социалните какви документи трябва да занесеш.Примерно че не се води в борсата за безработни, че си в развод, че не го откриваш дори отиди при завеждащата на социалните не може да няма вариянт.Пробвай всичко.Ако трябва и жалби някакви пускай.А и нали има служба в социалните за закрила на детето ако трябва те ще изискат от него документи докато приключи развода.Давам идеи просто.И това е вариянт с декларацията.

# 429
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Днес ще отида до социалните и ще видим какво ще стане. Не мога да повярвам, че ми прави спънки за такива неща  Cry

# 430
  • Мнения: 274
Съжалявам ако ще задам въпрос който вече е уточнен но нямам възможност да чета всички теми Sad
Съпругът ми има периодични доходи по граждански договор, които не са малки. Ако се следи по месеци дохода на член от семейството в някой от тях го надвишаваме. Въпросът ми е средно месечният доход се изчислява на база сумите през всички месеци делени на 12 месеца или за всеки месец се следи отделно дохода и се дели на 3 (в случая при мен сме 3 души)? Дано ме разбрахте.... Очаквам отговора ви , за да попълня правилно декларацията.
Благодаря Ви, че Ви има  Hug

# 431
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
malka feia ,събираш брутния доход на теб и съпруга ти за 12 те месеца и делиш на три.Трябва да се получава равен или по-малък от 350 лв на член от семейството,за да взимате детски.

# 432
  • Мнения: 274
Първо според мен на 12 деля и тогава на 3 нали???
А не месец за месец

# 433
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
даа, първо делиш на 12 и после на 3.тази малка подробност съм я изпуснала  Mr. Green

не е месец за месец

# 434

Общи условия

Активация на акаунт