Нашите любими торти ... глазури покрития и фигурки за тях 66

  • 41 847
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Аз съм си, благодаря!

Rumya, мила, съжалявам, че не съм ти отговорила! Тортата е по-скоро голяма скаличка, защото е правена от тесто за скалички - бисквити, масло, пудра захар, смлени орехи и разтопен шоколад. Отгоре е шприцована със смес от масло, пудра захар и разбита сладкарска сметана.
А ето тук съм обяснила как съм постигнала формата. Hug
 

# 61
  • Мнения: 1 965
Сега прочетох дебата за марципана.
ТАЗИ Е 200 гр - трудно ще стигне за нормална торта. Ще трябва да се разточи тънко като вестник. - ЕТО гърба на опаковката.
ТОВА е голямата - 400 гр. Вижте какво пише в упътването - торта Ф28.
За пореден път се ужасявам от лошите си снимки, ама тогава нали бях инкогнито с телефона..... Взимах малката опаковка - посмъртно не стига за една торта. Може би за мини тортичка 10-12-14Ф, може и да стане.....
Има силен вкус и аромат на бадеми. Който не им е фен, да не си купува.
Гушанка - тортата ти е достойна за конкурс. Невероятни герои си събрала. за изработката - нямам думи просто...... Поздрави и помощника от мен!!!  chef
Аз съм си - много нежна  торта. Сигурно ще я харесат колегите......

# 62
  • Мнения: 1 854
Хайде и аз в новата тема....
Много хубави торти видях  chef  bouquet
niko_leta, много голяма торта си направила,много е хубава.Пьк и щом родата е останала поразена  bouquet
Милен@, тортата, снимката, декорацията, сигурна сьм,че и вкуса..всичко е на много високо и прецизно ниво.Сигурна сьм,че и без тези няколко часа уоркшоп, щеше пак да се справяш с правенето, декорацията и оформлението на тортите си по този брилянтен начин  bouquet
Иринка,честото на момченцето ти.Много здраве и щастие!Пак си направила големи и вкусни торти Grinning
Ванче, благодаря ти за рецептата.
asti,много сладки обувчици, особено ми харесаха момичешките Heart Eyes и идеята за цветовото оформление е чудесна!
ai-ai, Аз съм си  bouquet
Elena K., много красива кошница!
Gushanka, много сполучливи фигурки, крайният резултат е впечатляващ!

# 63
  • Мнения: 484
Fior,radina,violetblue,краси мира,Пепи,Силрай,Дими,Рая,ЕленаК,Гушанка,Оранжево небето,благодаря ви за поздраленията и пожеланиятя!!! newsm51

Ето и парче от Франклин



Силрай,тортите са 25/40 см,но Франклин изглежда по-голяма,защото щприцованата сметана отстрани е повечко.

Fior,да,Франклин е от желатин.Правих го в екстремни условия.Малкия през цялото време клатеше масата,но съм доволна от работата с него.
За което благодаря на Ванчето за разясненията!  bouquet

asti,много хубави торти!!

Елена,много нежна кошничка!!

ai-ai,ехааа,каква работа с поша  Peace Страхотно!!!

Аз съм си,браво!!

Гушанка,тортата е направо невероятна!!!Уникална!!!!!Честит рожден ден на твоето момченце!!!! bdbaloni

# 64
  • София
  • Мнения: 2 671
  bouquet, Gushanka!

# 65
  • Мнения: 2 708
Ай Ай, толкова нежно ти иглежда тортата. На мен ми се ще и аз да се пробвам с тая сметана, но още си нямам "оборудване"

Между другото, не знам дали сте гледали снощи "Стани богат", имаше въпрос, по памет" в какъв фид дейност се използва украсяване или нещо подобно с ПОШ" паднах.... И човека пита публиката hahaha Явно неговата жена не прави торти. Аз мойте Бобе съм го "светнала" що е то пош, а вярвам и ваште мъжове са много в час с тематиката. Така че, направо са готови за "Стани богат" hahaha hahaha hahaha

Гушанка, страхотни фигурки си направила. Ама си имате умения за художници някои от вас и това си е. Laughing Laughing Laughing Сигурна съм, че страшно са ти харесали тортата.

# 66
  • Мнения: 1 485
Gushanka ,да ти е жив и здрав малкия!!! nbirthday
Тортата е разкошна!!! HugДоста си си поиграла,но със сигурност е оправдано!  bouquet
Навестявай ни по често с красивите си торти! Wink

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Gushanka, да ти е жив и здрав Криско. Да расте много щастлив и послушен.
Тортата е супер. Браво на вас

# 68
  • Мнения: 137
Gushanka, тортата ти е невероятна и така добре си изпипала фигурките/офф аз сега се боря с едни животни и да видим накрая какво ще излезе Laughing/
Rumya,Кринка радвам се,че ви харесва тортата.Със сметана съм я правила,но това е по неволя,тъй като ми свърши захарното тесто и немога да смогна да стигна до Кадемлия.Затова и последните 3 тортички са ми сметаново-айсингови Grinning
Krische, точно за тази торта почти не съм ползвала "оборудване",тъй като имам само 1 пош а цветовете са няколко,ползвах найлонови пликчета а с поша направих само бордюрчетата.Да ти кажа честно нещо с "оборудването" все още съм на Вие,толкова лесно изглежда отстрани,но като започна и неще ли неще.Как съм им се наточила на едни цветлета,но сериозно ми се опъват #Cussing out
Това ме подсети да попитам Миленка,ако е удобно да ми каже как направи цветенцата от айсинг на невероятната ти цветна тортичка.

# 69
  • Мнения: 1 491
Не бих могла да спомена всички ви с красивите торти, но ви поздравявам до една   bouquet
Обаче на Gushanka остави силни впечатления в мен ... Да ти е жив и здрав малкия мъж и повече да слушка отколкото да лудува   bouquet  И за Шрек да ти кажа, мойта щерка попита защо е толкова мъничък  Laughing

# 70
  • София
  • Мнения: 2 113
Гушанка, да ти е живо и здраво момченцето, разкошна торта си му направила, верно, че доста работа (перфектна при това), но за усмихнатото и възторжено квичене от радост и изненада, какво ли не бихме направили...Естети ще ги правим ние нашите малчугани:) Само се чудя защо (ако не греша, че снощи гледах, днес пиша) Шрек държи тройка? Много са ти хубави фигурките, спор няма, но най-ме впечатли как си ги разположила  и вместила в сценарий - много елегантно решение:)))

# 71
  • Мнения: 634
Гушанка ,честит рожден ден на твоето момченце.Не мога да не ти кажа огромно браво ,просто тортота е невероятна  smile3501smile3501 smile3501

# 72
  • Мнения: 122
Гушанка, да ти е жив и здрав рожденника и само да те радва, тортата е супер!   bouquet 
Понеже влизам в bg mama и в тази прекрасна темичка за пръв път след Коледа:
Честита Нова година на всички запалени сладкарки и техните семейства, да сте живи и здрави и още по-големи и вкусни торти да правите.   bouquet
Честит имен  и рожден ден на патерица на всички именяци и рожденици които поради липса на компютър съм пропуснала да поздравя на време.На всички пожелавам да изживеят една прекрасна година, пълна само с радост и щастие.   bouquet   bouquet    bouquet
След като се върнах с три теми назад останах очарована от красотите показани тук, невероятни сте момичета.Благодарение на вас научавам толкова полезни неща и естествено обирам овациите на роднини и приятели, като никога не крия откъде съм задобряла толкова много.
Не можех да пиша тук, но не останах бездейна за празниците и направих няколко тортички, тази вечер ще ми ги свалят от фотоапарата и утре ще Ви ги покажа.
Момичета благодаря Ви , че Ви има!!!   bouquet    bouquet    bouquet

# 73
  • Мнения: 4 358
Гушанка очите ми останаха просто  #Crazy.Все едно човешка ръка не я пипала тази торта.
Да ти е жив и здрав рожденника и голям и силен юнак да порасне  Hug
Иринка толкова е апепитно парчето от Франклин ммммм Heart Eyes
Ай Ай много ми хареса идеята за тортата с детските дрешки проснати Peace
Аз съм си 100 на 100 ще ти харесат тортата.
Някой може ли да ми обясни как се ползват тези щаблончета от този сайт
 http://www.xcerx.com/index.php?m=320&lang=1&category=35& … =1&prodid=160
Ама обяснете като на идиот - вътре с боя ли се запълва, с оцветена моделираща маса ли.....как точно става.Цъклих се  #Crazy и не мога да измисля.Картинките са разкошни просто  Heart Eyes

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Някой може ли да ми обясни как се ползват тези щаблончета от този сайт
 http://www.xcerx.com/index.php?m=320&lang=1&category=35& … =1&prodid=160
Ама обяснете като на идиот - вътре с боя ли се запълва, с оцветена моделираща маса ли.....как точно става.Цъклих се  #Crazy и не мога да измисля.Картинките са разкошни просто  Heart Eyes

Бъни, това не са шаблончета а pachwork cutters. Разточва се моделираща маса (захарно тесто) и се изрязва. Ако искаш да направиш от многоцвтните http://www.xcerx.com/index.php?m=320&lang=1&category=35& … =1&prodid=161 си разточваш от трите цвята, режеш с кътъра всеки и после махаш излишното от него. От зеленото махаш частите които ще са бели и червени, от червеното тези които ще са бели и зелени и т.н., ако е с повече цветове Wink И после си лепиш нещата върху тортата Wink

Общи условия

Активация на акаунт