Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 10

  • 11 279
  • 275
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 281
Здравейте бъдещи мами.
Аз съм от София,очаквам своето бебе през месец юли Hug

# 61
# 62
  • Мнения: 32
Ох, до сега четох, не мога да насмогна, а само от два дена не съм влизала, незнам защо се оплаквате, че не сме активни Simple Smile.
Минаха ми 100 неща през главата да напиша, но докато изчета всичко вече ми изфръкна от главата. Единствено мога да поздравя новите майки и да се оплача, че явно аз ще водя по наддаване. За един месец съм качила 4-5 кила, само за един, а нататък просто незнам колко ще кача Cry . Искрено се надявам, че е заради празниците и че не бях на работа близо месец, удължих си и празниците, след като се замислих да се върна в работата, в прекрасното гнездо на оси, в което работя, ми се видя много удачно да си взема една седмица болничен Simple Smile . А и апетита ми намаля вече, слава богу, така че дано нещата се поукротят малко.
От мен лека нощ и лек ден утре Simple Smile.
Само забравих да се присъединя към тези с коремите, на мен си ми личи вече

# 63
  • София
  • Мнения: 423
Здравейте,
paraskeva ще пишеш ли тук като оправят апарата за БХС,че и аз трябва да си взема резултатите,ама като казахте преди няколко дни,че е развален не съм ходила.Дадох кръв на 30.12,а тогава не казаха да е развален newsm78.
На мен Врагалева ми каза пола в 13 седмица,не че е сигурно де.
За температурата до 38 напълно подкрепям тезата на beru6ka ,даже не знаех, че още има хора които я свалят ако е до 38 .
Момичета ,а със спането как сте?Аз съм вече в къщи болничен и непрекъснато ми се спи,ставам в 11ч,хапвам и пак лягам до 17ч .Докато ходех на работа някак си се справях,а сега по цял ден съм по пижама.
Във наш"та къща секса е табу.Просто нямам желание,а и нали имам ниска плацента и затова ме е страх.То и мъжо не дава зор,щом е за благото на семейството.
Вие как спите през нощта?Аз само се въртя,все нещо ме убива,корема ми тежи и ми е тясно.Не знам по-нататък като порасне истински какво ще правя.Сега спя с една възглавничка между краката и е много удобно.

# 64
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте момичета!
Добре дошли на новите мами-леко и безпроблемно бременеене и прекрасни бебчета накрая!
Сега да ви кажа какво каза вторият доктор при който ходих за прокървяването. Той каза, че най-вероятно идва от шийката на матката, защото преди да забременеем, тя е била прибрана, а след това част от вътрешността й се обръща (защото матката наедрява и я бута навън) и  тази вътрешна част е много нежна и ранима и има склонност да кърви. Каза, че такова кратко и необилно прокървяване е нормално,  не е опасно и може да ми се случва и занапред понякога, като разбира се се застрахова, че ако ме притеснява винаги мога да му се обадя да ме види, иначе каза, че бебчо е добре, мърда, тежи 160 г.
Маноло Бланик  , каза ли ти доктора къде ти е разположена плацентата, като я води ниска и даде ли ти да пиеш превантивно някакви лекарства за това? Водят ли те рискова бременност за това? питам те защото вчера при прегледа доктора спомена, че и аз имам ниско залепена плацента, но не ми определи никакви ограничения, даже ми каза да си имам полови контакти.

# 65
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте, момичета.Вчера и днес пак повръщане, Sick мислех че ще е по-рядко, но...Моят нос не е запушен сутрин, но откакто съм бременна като го почиствам и почти винаги има малко кръв, но четох някъде че това е нормално.Искам да попитам момичетата ,които повръщат дали им се появяват спукани капиляри около очите, защото на мен почти винаги, и минават след два-три дни.Като се гледам в огледалото лицето ми е доста подпухнало, едвали съм надебеляла толкова че чак такива бузи да имам.Виждала съм момичета в края на бременноста си доста подути, чак малко погрознели, че аз май ще съм от тях.
Ние правихме секс само веднъж и то страшно внимателно,но аз нямам никакво желание за това, може би защото ми е лошо постоянно, даже не ми и идва на ум за това.  Hug Hug Hug

# 66
  • Мнения: 425
И аз нощно време много се въртя и все ми е неудобно. А преди спях като заклана и само на ниска възглавница. Сега трупам едни малки възглавнички, за да ми е по - високо, иначе няма заспиване. Сигурно и аз, ако си стоях в къщи щях по цял ден да спя, но добре, че ходя на работа иначе кой знае какъв кит ще стана накрая както я карам с килограмите. Особено около празниците май доста кила качих. От както съм забременяла сигурно 4-5 кг съм отгоре.

# 67
  • Мнения: 219
Здравейте и от мен. При нас секса беше табу в началото, когато имах голямо отлепване, но сега вече не е. Толкова хубав секс в живота си не сме правили, не знам дали е от бременността, но както и другото момиче по-горе писа, сега е по-хубаво. А и аз съм чела, че и на бебета им било хубаво, защото усещали вибрациите Embarassed Grinning

# 68
добро утро на всички kaffeetrmker_2аз от два дни насам ставам в 8, защото с това спане до 11 нямам време даже кафето да си изпия като хората от бързане, но вече съм решила да ставам раничко, поне за мен 8 часа си е раничко.

# 69
  • София
  • Мнения: 121
привет, гледате ли часът на мама? говорят , че пак едва спасили бебенце от къпане и натриване със сол  Shocked нямам думи.... казаха , че за 2007 год има 7 умрели бебчета от това..... е как може..

# 70
аз имам приятелки, които подкрепят това осоляване и сега след всичко което гледам направо им се чудя.даже едната се опитва да ме убеди че едва ли не, ако не се соляло после щяло да мирише което изобщо не ми се вярва.

# 71
  • Мнения: 1 208
Никога не съм го подкрепяла - това за мен са бабини измишльотини.Живеем в 21 век не в 18 Shocked

# 72
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Много такива практики се прилагат все още из вътрешността на страната и бебетата се гледат, както са гледани преди години. Аз също съм против тези истории с жълтъка, със солта. Свекърва ми като къпеше малката като бебе се опита да я вади за вратлето от коритото, че да й станел дълъг врата, аз катогорично забраних, но е факт, че така са гледани бебетата преди години.

Например като отбивах малката и един ден давах да суче, един не, за да стане плавно, та според свекърва ми това не било на хубаво Shocked  Twisted Evil, пък да не говорим, че като съм била бременнаи кърмата ми не била хубава, но защо не можа да им обясни, така знаела  Crazy

Та много такива практики се ширят, някои от тях са безвредни поверия, но други са много зловещи с тежки последствия. Иначе аз не съм робувала на поверия да не простирам дрехите на бебето вън до 40-тия ден или да не излизаме до 40-тия ден и всякакви подобни суеверия просто ги подминах и си я гледах както ми подсказваше сърцето, сега за второто също не смятам да го правя.

# 73
  • София
  • Мнения: 121
Магийка,мисля, че точно за Пловдив ставаше дума - та това е един от най-големите градове в България !!!!  Попитай приятелките ти как точно солта ще спре миризмата на потта ако го ОБТРИВАШ със сол като  това е вътрешен процес, който се предизвиква от толкова различни влияния и състояния.... а това пък за вратлето дето се вадело бебето направо ме уби...не го бях чувала.
Това , което ме учудва е , че при цялата информация и телевизия и книги , все още има момичета и жени, които вярват на такива неща безрезервно.....горко има на бебчетата..

# 74
  • Мнения: 0
здравейте.
приятно ми е да се включа към темата. терминът ми е на 4.07.
засега всичко се развива добре, а за резултатите от БХС- от вчера са оправили апарата.

Общи условия

Активация на акаунт