Момиченце или момче, МАЙ-ско бебе в нас расте! #15

  • 10 697
  • 310
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 488
Ох, ще си позволя да кажа нещо, макар че сигурно ще си навлека критики и ще съжалявам.  Защо ходите на ФМ, като не искате да чуете нещо лошо?   Thinking Посещавайте само своите доктори, които ви следят, след като им имате доверие. Ако пък се окаже, че док е видял нещо съмнително, пък се е въздържал да го каже - тогава пак няма да ви хареса... То няма угодия.  Може би всеки трябва да прецени какво иска да знае и тогава да поема риска.

Съгласна съм с твоето мнение. Подрепям напълно. Всичко трябва да очакваш, когато отиваш на такова нещо.

# 271
  • Мнения: 2 885
Немирница, никого не плаша! Достатъчно мнения има за ФМ и за диагнозите поставяни с лека ръка не само от Марков, но и от Димитрова. И говоря конкретно за ФМ, че има много други специалисти, които не настояват на всяка цена да се прави аборт или амниоцентеза, без дори да предложат алтернатива или да се усъмнят за малко в себе си. Всеки има глава на раменете си и сам може да прецени към коя болница да се насочи и на кои лекари да се довери.  Peace

Не е редно да се пише без регистрация. Какъв ти е проблема да пишеш с такава?

Всеки има глава на раменете да прецени на кое да се довери и на кое не.
Сега има много информация, не само в нета.
Преди 3 години относно инфо за някои неща можеше само да мечтаем. Embarassed

На мен лично Марков ми хареса като отношение и коментари. Отидох на своя глава, без да имам наличие на проблем.
Четох за него тук, знаят го и лекаря в ЖК и моя гинеколог, даже снимки им пратих след прегледа.
Видях детето на 3Д, такава апаратура нямат ни в ЖК, ни моя личен лекар.
Щом някой в нещо се съмнява, необходимо е допълнителни преглед с модерна апаратура.
Не е логично да се дава консултация с 3D и да се отхвърли проблема с 2D, като втората в някои кабинети е остаряла морално.
Малко са кабинетите с модерна апаратура, броят се на пръсти. И лекарите са хора, не очаквайте чудеса от един преглед.
Повече спокойствие, пренатално така се възпитават кротки деца  Heart Eyes

# 272
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
лято не си мисли веднага лоши неща отиди на преглед при друг лекар наскоро моя приятелка роди живо и здраво бебче а толкова й бяха напълнили главата с лоши неща .Бъди колкото се може по-спокойна Hug сега и се радвай на ритничетата на бебчо newsm51

# 273
  • Мнения: 66
Ей страхотно!
Ани Борисова, я сподели някакви имена, ако ти се намират  Grinning
Четохме разни списъци ама там такива безсмислици се срещат, че да се чудиш да се смееш ли, да плачеш ли  Laughing

Привет на новоприсъединилите се в темичката!  bouquet

Аз също четох, че било много важно да говориш на бебето някакви неща, но досега не съм успявала много-много. Според мен е по-важно да се държим естествено, каквито сме си. Аз примерно не си падам особено по поезия и ако взема сега да му чета поезия ще ми е леко странно.
Така де, като сме си темерути, какво да правим. Дано да ми дойде вдъхновение за нещо скоро!  Crazy

Моята лекарка за феталната морфология изобщо нищо не ми обясняваше, само каза че всичко е в нормата, после видях на резултатите че каквото се измерва, го е писала, че е в нормата, което значи, че е гледала. От една страна ми е по-спокойно така, не се шашкам много, надявам се и да е познала.

# 274
  • Мнения: 849
Ще си позволя категорично да не се съглася с някои от последните коментари!!!  Naughty
Момичета, няма риск в ходенето на ФМ и човек не трябва да се подготвя да чува нещо лошо!!! И някак си не са много лекарите, които наистина отчайват пациентките. Виж, тези, които го правят, вече са станали известни. Добрите отзиви винаги се чуват от момичета, при които всичко е било по мед и масло. Как обаче да сме сигурни, че и при нас така ще протече прегледа??? А и дори така да стане, това не значи, че непременно лекарят е толкова велик или безпогрешен - не се заблуждавайте. И не е дори в това въпроса, защото е напълно човешко да се греши. Лошо е, ако не се усещаш, че пращаш пациентите си в ДЕСЕТА ГЛУХА... НА МЕН ТОЧНО ТОВА МИ СЕ СЛУЧИ ПРИ ВТОРИЯ ПРЕГЛЕД ПРИ МАРКОВ - БЯХ СРИНАТА, ОТЧАЯНА, НЕ ЗНАЕХ КАК ДА ПРОДЪЛЖА ДА ЖИВЕЯ!!! radost_leo , ще ти кажа само, че при мен се говореше за ПРЕКЪСВАНЕ НА БРЕМЕННОСТТА при две абсолютно здрави и добре развиващи се деца!!! Не за предупреждение за наблюдение на нещо не толкова значимо (казвам го, защото и аз имам малка миома, но тя за момента не създава проблеми). Думите му бяха - "в тази бременност ще ви се наложи да взимате тежко решение". И не говореше за "случаи като моя", а говореше конкретно за мен. При това, позволи си да ми каже, че само той и доц. Димитрова можели да видят това, за което говори, а повярвай ми - има и други също толкова добри, че и по-добри и опитни от тях!!! Аз ще се съмнявам до края на бременността, а и на живота си дали не е бил прав, а и нещата все още могат да тръгнат в такава посока. Но не това е важното, а това, че децата ми продължават да са здрави, развиват се добре и НЕ Е НЕОБХОДИМО ДА ГИ УБИВАМ!!! А по разчета, който той ми направи - някъде по това време трябваше да правя аборт... позволявам си да говоря за моя случай не за друго, а защото наистина при мен нещата бяха доста крайни, а това е твърде показателно...
А иначе аз самата бях повече от възхитена след първото си посещение при него и не можех да повярвам, че толкова хладно ще отпише дечицата ми няколко седмици по-късно. И при това - месец след случката все още нямам доказателства за това, което той ме убеждаваше. Няма обаче да товаря темата с подробности. който се интересува - да отиде на това място и да прочете - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=357345.0.
В резюме, предлагам да прекратим тази полемика. Мисля, че се изписа достатъчно за възможните лекарски грешки, защитата им от страна на доволни пациентки (в това число бях и аз до неотдавна) и т.н. Все пак, да не забравяме, че много доктори са и търговци... Наистина, да не дава Господ да ви се случва това, което преживях аз и това, което й е на Лято на главата в момента!!! Извинете за тона, но наистина страшно да преживееш нещо такова...   Peace

Лято!, за уговорката и записването на часовете - виж какви възможности имат, акушерката ще ти каже и ако им се е запълнил графика за доста време напред (защото Янкова здраво набира популярност), тогава прецени дали да не кажеш например, че си била на друг преглед, на който са ти препоръчали фетална ехокардиография и са те смутили някои неща от самата ФМ, затова молиш за преглед при нея и нейното становище. Ако тръгнат да те разпитват какво точно и т.н. не обяснявай. Но не мисля, че ще те разпитват... Стискам ти палци, миличка!

# 275
  • Мнения: 11
Ще си позволя категорично да не се съглася с някои от последните коментари!!!  Naughty
Момичета, няма риск в ходенето на ФМ и човек не трябва да се подготвя да чува нещо лошо!!! И някак си не са много лекарите, които наистина отчайват пациентките. Виж, тези, които го правят, вече са станали известни. Добрите отзиви винаги се чуват от момичета, при които всичко е било по мед и масло. Как обаче да сме сигурни, че и при нас така ще протече прегледа??? А и дори така да стане, това не значи, че непременно лекарят е толкова велик или безпогрешен - не се заблуждавайте. И не е дори в това въпроса, защото е напълно човешко да се греши. Лошо е, ако не се усещаш, че пращаш пациентите си в ДЕСЕТА ГЛУХА... НА МЕН ТОЧНО ТОВА МИ СЕ СЛУЧИ ПРИ ВТОРИЯ ПРЕГЛЕД ПРИ МАРКОВ - БЯХ СРИНАТА, ОТЧАЯНА, НЕ ЗНАЕХ КАК ДА ПРОДЪЛЖА ДА ЖИВЕЯ!!! radost_leo , ще ти кажа само, че при мен се говореше за ПРЕКЪСВАНЕ НА БРЕМЕННОСТТА при две абсолютно здрави и добре развиващи се деца!!! Не за предупреждение за наблюдение на нещо не толкова значимо (казвам го, защото и аз имам малка миома, но тя за момента не създава проблеми). Думите му бяха - "в тази бременност ще ви се наложи да взимате тежко решение". И не говореше за "случаи като моя", а говореше конкретно за мен. При това, позволи си да ми каже, че само той и доц. Димитрова можели да видят това, за което говори, а повярвай ми - има и други също толкова добри, че и по-добри и опитни от тях!!! Аз ще се съмнявам до края на бременността, а и на живота си дали не е бил прав, а и нещата все още могат да тръгнат в такава посока. Но не това е важното, а това, че децата ми продължават да са здрави, развиват се добре и НЕ Е НЕОБХОДИМО ДА ГИ УБИВАМ!!! А по разчета, който той ми направи - някъде по това време трябваше да правя аборт... позволявам си да говоря за моя случай не за друго, а защото наистина при мен нещата бяха доста крайни, а това е твърде показателно...
А иначе аз самата бях повече от възхитена след първото си посещение при него и не можех да повярвам, че толкова хладно ще отпише дечицата ми няколко седмици по-късно. И при това - месец след случката все още нямам доказателства за това, което той ме убеждаваше. Няма обаче да товаря темата с подробности. който се интересува - да отиде на това място и да прочете - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=357345.0.
В резюме, предлагам да прекратим тази полемика. Мисля, че се изписа достатъчно за възможните лекарски грешки, защитата им от страна на доволни пациентки (в това число бях и аз до неотдавна) и т.н. Все пак, да не забравяме, че много доктори са и търговци... Наистина, да не дава Господ да ви се случва това, което преживях аз и това, което й е на Лято на главата в момента!!! Извинете за тона, но наистина страшно да преживееш нещо такова...   Peace

Благодаря за съвета Зайо Байо, аз отидох с големи очаквания при Марков и той не ме разочарова. Наистина се надявам така да бъде и следващия път.

Донякъде съм съглсна с казаното от теб и най-вече с частта да престанем с полемиката за лекарските грешки.

# 276
  • София
  • Мнения: 2 430
Здравейте и от мен  bouquet
След малко отивам на ЖК,и по-късно ще пиша.Момичета не знам как е при вас но корема ми е станал огромен.За една седмица имам чувството,че порастна изведнъж и някои от дрехите не ми стават.Даже една пола за бременни,която си взех я носих 2-3 пъти и сега не мога да вляза в нея.Вчера с триста зора си намерих една рокля за бременни,ама и там е въпрос на 2-3 седмици да ми стане малка.

# 277
  • Мнения: 128
Здравейте и от мен  bouquet
След малко отивам на ЖК,и по-късно ще пиша.Момичета не знам как е при вас но корема ми е станал огромен.За една седмица имам чувството,че порастна изведнъж и някои от дрехите не ми стават.Даже една пола за бременни,която си взех я носих 2-3 пъти и сега не мога да вляза в нея.Вчера с триста зора си намерих една рокля за бременни,ама и там е въпрос на 2-3 седмици да ми стане малка.
Добро утро и от мен, и аз съм на ЖК днес след работа, успешен преглед при теб, мила, и при всички, които са се наканили да се "check"-нат днес. Ох, и аз раста, за кашмер съм, коремът ми се побира в два панталона за бременни само, нищо друго не ми става вече. Sad

# 278
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 534
Добро утро Heart Eyes

Madam Stasita,ще чакаме отчет след консултацията Heart Eyes
За корема ще ви снимам моя и всички,които си мислите,че са ви големи или огромни ще се успокоите Crazy

Хубав ден от мен,аз отивам да дам кръв,след това да си взема прословутия бебешки кош и една кукла Анабелка и нямам търпение да го сглобя Crazy

# 279
  • Мнения: 21
Добро утро и от мен.Успех с прегледите днес.
Какво да ви кажа аз минах само на анцузи,вече нищо не ми става.Добре че имам един сукман за бременни та ако има събитие да се пъхна в него.
Иначе дънките за бременни дето ги носих допреди месец ми стискат на корема където и да сложа ластика,и долу и горе е неудобно. Sad

# 280
  • Мнения: 488
Зайо права си и ти. Човешко е да се греши. И аз попаднах в такава ситуация. Първото ми дете го отписаха, когато бях в 8-ия месец, за две седмици ме побъркаха доктори какви ли не. Бебето ме риташе непрекъснато, като майка не усещах по нищо, че бебето не е добре, нито пък майчинското ми чувство говореше, че нещо не е наред. Грешките започнах от доктора който ми водеше ЖК-то. Следващия доктор, който ме гледа за по сигурно каза, че в мене е проблема. Направиха ме и мене кардиологично болна. "Трябва да родите с временен пейсмейкър". След това поредното светило каза, че детето няма да може да диша самостоятелно, когато се роди. Аз: "Ама как така то не спира да рита и да се мърда, аз не мога да спа от мърдане и ритници". Казаха ми, че трябва да се откажа от бебето си когато се роди и т.н. Много от докторите, които посетих бяха все светила в медицината. На 22 години бях и вече трябваше да се разделя с едно бебе, което много исках.

Родих преждевременно в 8 месец бебето си. Тогава един куп уговорки, че няма да остане и че няма да живее, но то успя и до ден днешен е жива и здрава.
Неисках да чуя за второ дете. Травмата беше голяма. Но след известно време, след ато вече посещавах този форум и разбрах за много други лоши и недотам лоши неща свързани с бебета, раждане и доктори. Видях, че има вече много модерна техника за разпознаване на необичайни неща при бременност, се реших.

На всички прегледи сега съм отивала с лоши мисли и подготвена за най лошото. Това, което ми се случи ще ми остане за цял живот.
Зайо знам, че ще се съмняваш докрая на бременността и всяка следваща бременност ще се съмняваш винаги за всичко. Сега всичко е наред и съм сигурна, че ще родиш едни здрави и прекрасни бебета. Но спокойствието няма да се върне никога. Разбирам те.   bouquet

Когато отидох при д-р Марков и аз бях много възхитена и след като прочетох, че не е   толкова добър, че е сгрешил,  не ме учуди. Светилото в кардиологията ми отписа детето и после продължихме да ходим при него на прегледи, защото е най добрия/признат от много други доктори, да не ги изброявам/, но всеки греши. Аз останах зависима от човека, който ми отписа детето.
Съгласна съм зайо, че трябва да се спре с тази полемика вече, за да не пълниме теичката ни  с лоши случки.


siska79 за коремите може да поспорим.  Joy Моя е голям още от третия месец, а сега е старшно  Joy

# 281
  • Мнения: 128
Към 90 см е моят, ако не греша. Срещу 63см преди да забременея.
Кажете сега, не прогресираме ли с бебчо! Simple Smile
Ох, затварят ми се очите. Кой луд идва в офиса в 7 без нещо. Sad Ужас. Не знам как ще издържа до края на март така!
Нямам търпение да свърши работният ден, да се завлека до "Шейново", там всичко да мине светкавично и да се прибера да СПЯ!!!!!!!!!!!!!!

# 282
  • Мнения: 30
Добро утро ранобудници  Hug
Усмихнете се  Grinning  вдигнете глава и гледайте по бодро  Wink все пак днес е ПЕТЪК   Party
Лек и спокоен ден ви желая   bouquet

# 283
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 534
Ох,ще закъснея,ама да си защитя честта Mr. Green
Рали,мило "коремчето" ми е 95 см.Може ли да нямам конкуренция Naughty

# 284
  • Мнения: 21
Сиска може и да поспорим,моето е 110 на обиколка но пък и никога не съм имала тънка талия хаха.дойде момента да си ги премерим  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт