Навън е студено и снежец вали, а АПРИЛската мама покупки реди

  • 16 517
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 77
Здравейте, отново от мен!!!

Честита нова темичка и поздравления за very niceHug

Идеята на mara casy ми се вижда чудесна!!!! Аз вече изпратих подробна информация!!! Предлагам също така да изпращаме и снимки!

Е това е от мен!!!   bouquet   bouquet   bouquet

# 16
  • Мнения: 489
very nice , браво за новата темичка! Страхотна си!   bouquet

Жабче, много се радвам на принцеските ти! Все така да растат и да си чакат до термин!  Hug

Little big girl, и аз се замислям за мазането на гърдите, понеже видях на кремчетата за зърна, че пише от 7-ми месец. На последния преглед питах доки и тя каза да  се мажа, но не обясни много как точно?! Само мазане или и "масаж". Малко и се издразних, защото моите зърна са по-плоски и въпреки че доста се "показаха" напоследък, имам нужда от по-подробни обяснения какво да ги правя.  Embarassed Надявам се мамите с опит да помагат.

За обличането на бебето си представям боди и ританки като бельо и гащеризон (без ръкави, ако бодито е с дълъг ръкав?) отгоре  newsm78 Или е много това?! Само боди и гащеризон сякаш малко ми се вижда  Thinking

За стволовите клетки - няма да пазим, защото е много скъпо, а не особено сигурно. Може би ще ги дарим.

Камбичка, честита количка! Кой модел на Макси-Коси взехте? Аз по-напред бях писала, че се чудим дали да не вземем Мура.

 Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 231
Вери найс ,благодарности за труда ти и новата тема .   bouquet  Hug
 За  кремчетата за зърна и изобщо по въпросите за кърменето и аз  ще следя,защото много ми се иска да си кърмя бебенцето като се роди . Силно се надявам и се моля да ми излезе кърма когато му дойде времето , макар,че  съм чула ( а и  имам наблюдения от познати и приятелките ми,които родиха) ,че  при големи гърди не излиза кърма. А при по-малък бюст излиза много кърма.Но...ще видим...

# 18
  • София
  • Мнения: 5 079
по въпроса за дрехите: аз камизолки няма да купувам Naughty, за мен е много непрактично, предния път имах 1 комплект бельо-камизолка с ританки и съм го слагала само веднъж, когато всички дрехи бяха изповърнати Sick ама сега смятам да слагам лигавничета, ако повръща, не се бях сетила предния път Embarassed
иначе, ако има боди и отгоре панталонки с блузка става-гръбчето е добре, но пак за новородено си е по-добре цялото гащеризонче. това е моето мнение Peace

Абсолютно на същото мнение съм! Предния път не знаех и се юрнах да купувам ританки и камизолки, накупих един огромен плик, от който нито веднъж не облякох нищо.  ooooh!
Накрая дарих част от тях в една акция за помощ за домовете за сираци, която се провеждаше в Южния парк и още имам. Страшно непрактично нещо са к - тите от 2 части, затова вече си знам - само бодита и гащеризончета вече. Crossing Arms
Не е вярно, че ако кърмиш, ще ти повръща бебето  Shocked, много е индивидуално това, Вели не ми е повръщал въобще като бебе и не съм го преобличала преди/след хранене. Истинското мацане започна чак към 6 - тия месец, със захранването. Оттогава си имам "за спомен" първите лекета. Mr. Green
Little-Big Girl , ако искаш да кърмиш дълго (колкото по - дълго, толкова по - добре е най - оптималният вариант Wink)поразрови се в Библиотеката на Кърмаческия, има много и още повече полезни статии, спомням си, че когато си останах вкъщи през седмия месец миналия път ги изчетох всичките и за миг не съжалявам - толкова неща ми се разясниха и много ми помогнаха да добия увереност и необходимите знания. Не е кой знае какво, всичко опира до желание. Кърменето е взаимносвързан процес, всичко си зависи от честотата на предлагането - колкото повече предлагаш, толкова повече кърма се произвежда. Тя НЕ ИЗЛИЗА.  Laughing Нито пък потича от нищото, трябва да се стимулира много в началото, бебчето да виси почти непрестанно на гърда докато си орегулира нужното количество. Това е много важно. Кърменето няма връзка с големината на гърдите, подобни затвърдени и повярвани глупости водят до необходимото "утешение", че няма да се справиш, че нямаш кърма, че не можеш. Глупости и предразсъдъци, които за съжаление разпространяват и много педиатри от старата генерация. Confused Но ще спра дотук, за да не се издразни някой, че думите ми звучат като агитация.
Въпреки, че за мен е много по - полезно да си пишем по такива въпроси, отколкото на тема "Покупки и козметика". Peace

На всички лека вечер и много ритничета. Hug

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 17:09 от Олче

# 19
  • Мнения: 182
За козметиката и аз да се изкажа-аз си ползвам отделно сапунче за тялото и отделно шампоанче!Със шампоана започнах още от 10-я ден на раждането и си мисля че благодарение на него детето ми не му се белеше главата,незнам точно как се казваше-бебешка кал ли  Thinking!А камизолки ползвах само в началото,ама те много им се късат връзките и въобще не ми допаднаха,после бодита и ританки от долу!Сега мисля да купувам само бодита със копченца отпред че да не му минават през главата на бебчето.
А пък за стволовите клетки дори и не съм го мислила,то в нашата държава няма нищо сигурно!

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 17:15 от desi054224

# 20
  • Мнения: 309
Здравейте, мили мами и от мен! HugЧестита нова тема, браво на very nice  bouquet
Бързам да споделя с вас: днес бях в Шейново и д-р Богословова ми измести термина на 11.04 Shocked Shocked ShockedПърво беше 21, календарите от нета казват 20, лекарката ми ЗК го измести после на 19, а сега направо съм в шок......ама Богословова каза, че много добре си се развива и затова толкова се е изместил по-рано.....Май добре си папка бебка....като мама Embarassed
Иначе Богословова окончателно се мести във Вита, и май и аз с нея...ще помисля още малко...но натам клоним, така или иначе ако Богословова е неутлъчно до мен като дойде момента ЖЗ...по-добре ще е да заложа на доброто отношение и хигиената...ще видим, не ме пишете още за Вита на началната страничка...
Също днес си купих риза за бременни-много официална, екстра е за дипломната защита, както и сутиен за бременни...малко соленко ми излезе, ама няма как....
Момичета вие какво ще кажете за леглата и количките Бертони?На мен легълцата доста ми харесаха, пък не са много скъпи? newsm78
Честити хубави новини на всички мами с такива Hug, Жабче най-вече на тебе, че ти най- ни се тревожиш!  bouquet
 Hug Hug Hug

# 21
  • Мнения: 110
Здравейте коремчета, аз не съм писала отдавна , но редовно си ви чета  bouquet
ние сме добре с бебето растем си и двамата. На консултация съм на 21, та ще видим, кой колко е пораснал.
very nice - поздрави за хубавата тема и на кръстницата също  bouquet
Относно дрешките аз първия път слагах ританки и блузка а отдолу боди - не съм имала проблеми, но гръбчето на бебчо постоянно си е по боди. така че за сега съм се ориентирала към цели гащеризончета, нали "парен, каша духа" :lol
Цитат
Въпреки, че за мен е много по - полезно да си пишем по такива въпроси, отколкото на тема "Покупки и козметика".

с това много съм съгласна и си мисля че и неговото време ще дойде  bouquet
Имаше предложение за среща на старота място, какво стана с него, дано не съм го изпуснала , но аз миналата неделя бях рожденничка. Черпя ви на патеричка , с каквото душа ви иска  chef
Това е от мен, желая ви лека вечер и многооооо ритници Hug

# 22
  • Мнения: 36
very nice , браво за новата темичка! Страхотна си!   bouquet

Жабче, много се радвам на принцеските ти! Все така да растат и да си чакат до термин!  Hug

Little big girl, и аз се замислям за мазането на гърдите, понеже видях на кремчетата за зърна, че пише от 7-ми месец. На последния преглед питах доки и тя каза да  се мажа, но не обясни много как точно?! Само мазане или и "масаж". Малко и се издразних, защото моите зърна са по-плоски и въпреки че доста се "показаха" напоследък, имам нужда от по-подробни обяснения какво да ги правя.  Embarassed Надявам се мамите с опит да помагат.
За обличането на бебето си представям боди и ританки като бельо и гащеризон (без ръкави, ако бодито е с дълъг ръкав?) отгоре  newsm78 Или е много това?! Само боди и гащеризон сякаш малко ми се вижда  Thinking

За стволовите клетки - няма да пазим, защото е много скъпо, а не особено сигурно. Може би ще ги дарим.

Камбичка, честита количка! Кой модел на Макси-Коси взехте? Аз по-напред бях писала, че се чудим дали да не вземем Мура.

 Hug

Моите също спадат в графа "плоски". Една приятелка също с плоски зърна сега бере много ядове, защото не и е обяснено предварително какви мерки да вземе. А и чувам, че е болезнено. А кремче специално за зърна в аптеката ли да търся(простете ми невежеството Embarassed)?
Темата ни е страхотна. Благодарности на very nice    bouquet!!!  Аз също съм "ЗА" идеята на mara casy Peace!

# 23
  • Мнения: 734
Little-Big Girl , зависи за какво точно търсиш кремче за зърна...На моите например се бяха появили едни втвърдявания, като корички. Купих си Garmastan. Иначе ми препоръчаха и Лансинох (тези двата със сигурност ги има в аптеките). ЗНам, че някои се мажат с обикновен Дефламол (съдейства за омекване на кожата на зърната), но аз лично предпочитам някакво специализирано. Има и крем за зърна на Avent. Четох една тема в кърмаческия подфорум, че Лансинох, кремчето на Avent и още едно (не му помня името) не е необходимо да се измиват преди кърмене (за като му дойде времето). Но аз така или иначе още няма кого да кърмя и си се мазотя с Garmastan.   Peace

ola, честит рожден ден на патерички!   bouquet

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 17:44 от no_name

# 24
  • Мнения: 521
ola ,Честито на патерици ! Simple Smile

Жабче,Жабче,като ти казвам че няма какво да се притесняваш  Laughing ,да слушаш вече!На мен звездите ми го говорят,че всичко ще е ок  Mr. Green .Относно кърменето Айла е доста компетентна само че нещо ми ходи по Банско,та като се върне ще обяснява  Mr. Green
Относно идеята на mara casy съм много съгласна,само дето не разбрах какво трябваше да дадем като инфо  newsm78

# 25
  • Мнения: 77
Velvet_s, трябва да изпратиш на mara casy ника, името, от кой град си, телефон, e-mail, skype(ако искаш), термин, пол и къде ще раждаш, ако знаеш! Аз поне това съм й изпратила!

# 26
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
very nice, благодаря за хубавата темичка.  Hug

Аз досега плакнах очи в албума с покупките, големи красоти сте си взели Чоколина, Йо йо, Деси, Дарлинг.  Grinning

Velvet_s
, все така да ти говорят звездите значи.  Mr. Green
no name, благодарско за пожеланията, аз изрових сайта на Па Па.  Blush
По въпроса с подготовката на гърдите, на курса ни казаха че е хубаво да се стартира подготовката в 36 г.с. с мазане с кремче на зърната и ареолите с кремче на Авент или Лансинох. Може и Гармастан, но него трябва да го измивате като започнете да кърмите. Да се избягва измиването със сапун на зърната и ареолите. Аз попрочитам в кърмаческия от време на време и се пообразовах що годе. ЖЗ, смятам да досаждам на Айла като дойде време за действие, че тя е с близнашки опит.  Crazy

За дрешките - аз наблегнах на гащеризончетата, но имам по 2 броя ританки на бебе и няколко горнички. Освен че се набират въобще не харесвам като се загащи горничката на мъничкото бебе до под мишниците в ританките.  Embarassed
princessa raia, за креватчетата не знам, но за количките бертони не съм чувала хубави неща. Но с китайските май си е до късмет.  Thinking

Аз бях решила да ангажирам лекаря, който ми води ЖК, за раждането, но снощи получих неочаквано предложение и май ще го приема. Отбих се снощи след прегледа да поздравя д-р Стаменов (лекарят, който ми прави ин витрото) и той ми предложи да ми води раждането. По принцип не се занимава с това вече, но каза, че за специално мен ще направи изключение (нали се напатих с какви ли не приключения да стигна дотук и е съпричастен човека). Имам му 100% доверие. Просто на такова предложение не се отказва... Имам още време да реша със сигурност, но мисля да приема, само се надявам да не е ангажиран в нещо важно в края на март или да е в чужбина. Ако е така, ще ме прехвърли към д-р Григорова пак в 1 АГ. Като му казах кога ми е термина, каза че може да го насрочим даже за първите дни на април, ама дали ще устискам дотогава.  Crazy

Софиянки от района на Младост, проучихте ли вече за педиатър?

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 19:07 от Жабче

# 27
  • Мнения: 268
 Здравейте, да ви се оплача. Опръсках си корема с врял
 бульон. Правих на Кико пиле с ориз и като смъквах бульона с пилето се напръсках много по корема. Нали не съм навредила на бебо. Станаха ми червени петънца.
Малко тъп въпрос, ама се притесних.
До скоро Wink

# 28
  • Мнения: 343
А, не се тревожи Eli-G, бебето е добре защитено, пък и е леко нарушена горният пласт кожа. Единствено уплахата е останала, което не е добре да се тревожиш прекалено. Peace

С първата бременност имах доста кърма, но Криси беше/и сега си остава/ доста злояд, така че колкото и да исках да кърмя, тя постепенно спря. Ако и второто е толкома злоядо, не знам .......

# 29
  • Мнения: 1
Very nice     bouquet
само не разбрах как да изпратя данните си  на така изписан E-mail ... ако може някой да ме просветли  Embarassed
Enigma - мила, искрено ме развесели душице...  Laughing
момичета мисля и за нас ще е добре да разполагаме с тази информация, особено за раждащи за първи път мамчета.... взех на заем от януарките Wink  0896 418488  отговарят 24часа (консултативен кабинет) били много мили и компетентни...
лека вечер с по-малко болежки,коремчета  Hug

Общи условия

Активация на акаунт