Камъни в бъбреците

  • 323 405
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 208
Здравейте.Аз също имам камъни в бъбреците.В десния 2 по 1 см,4 от 8 до 6 мм и няколко по 3-4 мм.В левия 2 по 3-4мм.Постоянно усещам тежест в десния бъбрек и ако няколко дни не пия по 2-3 литра вода веднага ме заболява.Получих криза преди 2 месеца и като отидох до уролога се оказа че имам хидронефроза 2 и имах задържане на урина.Тъй като съм бременна ме изпратиха в болница и ми сложиха система с но-шпа и спазмалгон.Пиех и неоронал.След 3 дни болките ги нямаше,но и песачинката от 1 см не се появи.Един месец следях за нея и така и неможах да я хвана да я занеса да и направят анализ.Като родя обезателно ще отида на преглед да видя какво ще правя с останалите.Решила съм ако може да ми ги разбият,но това трябва да го каже лекаря.

# 46
  • Мнения: 1 883
Попаднах на темата и ме подсетихте ,че трябва да отида на контролен прегле.
Миналата година през октомври си разбивах камък в Доверие,с ЕЛПК-липтотриптер/май че се казваше/.Много съм доволна, при др.Георгиев бях.
Платих 59,40лв.Останалото беше по здравна каса.

# 47
  • Мнения: 45
Аз ходя при нефролог.Утре съм пак на преглед.То с едно направление повече от 2 прегледа не можеш да направиш.Докторката каза,че жените изкарвали и по 14мм камъни.Щял да излезе.Повече от месец пия хапчетата,но единствено напрежението в корема ниско долу намаля и честото ходене до тоалетна.Иначе болка тъпа все има.Притесняваме това,че усещах проблем от дълго време там и не го лекуваха с нищо.
Като почнах неуринала не беше толкова зле,но сега пия и неуралит.Като,че ли от него оплакванията ми в стомаха се засилиха.


Здравейте!Да се изкажа и аз като потърпевша компетенция,Първо искам да кажа че неуралит SR е калиев цитрат чиято цел е да разтваря уратни  и уратно-смесени камъни,Той дразни стомаха и дискомфорта който чувствате е най-вероятно от него-може да имате гадене безапетитие тежест и болка в корема пукане на червата и подуване на корема като при колит,Всички тези неща ги пише в листовката на лекарството като странични действия,На литотрипсия може да отидете с направление от уролог илиОПЛ ,При камъче в уретера може да се опита да се извади и с примка-прави се с упойка не е болезнено стига да е в ниските отдели на уретера,Другия вариант е да се опита разбиване там където е в момента,Ако искаш повече информация питай,

# 48
  • Мнения: 8
Аз ходя при нефролог.Утре съм пак на преглед.То с едно направление повече от 2 прегледа не можеш да направиш.Докторката каза,че жените изкарвали и по 14мм камъни.Щял да излезе.Повече от месец пия хапчетата,но единствено напрежението в корема ниско долу намаля и честото ходене до тоалетна.Иначе болка тъпа все има.Притесняваме това,че усещах проблем от дълго време там и не го лекуваха с нищо.
Като почнах неуринала не беше толкова зле,но сега пия и неуралит.Като,че ли от него оплакванията ми в стомаха се засилиха.

Смятам, че литотрипсията е най-подходящия метод при вас. Конкремент с размери 1 см. не е нищо особено, така че не се колебайте.
Хранителни добавки, биха помогнали единствено и само, ако камъка ви е УРАТЕН и само тогава си заслужава да се опита, защото тези камъни са рентгеново негативни и това много усложнява литотрипсията, тъй като за да се види и уцели конкремента се налага вкалването на тръбичка в уретера и съответно контраст, което не е е особено приятно. Но ако камъка ви се вижда на рентгенова снимка (не само на ехограф), то горещо ви препоръчвам да опитате директно разбиване, без каквито и да е билки, за които ще си дадете напразно парите.
Успех!

# 49
  • Мнения: 669
Блягодаря ви за отговорите.Записала съм си час   за литотрипсия на 03.12.в Литостар - Пловдив.

# 50
  • Мнения: 8
Успех!
Не боли и не е страшно:)

# 51
Здравейте на всички!Тази година ме хванаха здраво кризи-ходила съм може би 6 пъти по лекари и всеки си прави експеримент-пробват дали ще се разбият камъните ми:единия е около 6мм. и се намира в уретера(десен бъбрек)и още малки,в левия имам около 5мм.и други малки.Сега пак съм с кризи и днес ходих в Стара Загора-сложиха ми 1 банка глюкоза+папаверин и аналгин мускулно.Назначиха ми още 2 системи за предизвикване да излезе камъка и неоренал+но-шпа+спазмалгон.Само експерименти.Поисках да ги разбият,но нефроложката отказва засега.Не издържам на болаката вече,а и урината ми е кървава.Чудя се какво става с мен? newsm78Знае ли някой без направление колко ще ми струва да отида да ми ги разбият някъде-доколкото чух имало само в Пловдив и в София.Помогнете ми-моля ви.Благодаря предварително

# 52
  • Мнения: 431
Не е възможно да има само в София и Пловдив Simple Smile Аз самата съм от Сливен и преди време настоявах да ми ги разбият там, но ми казаха, че са твърде малки и изобщо не си заслужава да се пуска машината.  Rolling Eyes Явно тогава съм имала голям късмет, защото без кризи, без болка, че и реално без 'изкарване' се отървах; пих Роватинекс и Неоренал и за няколко месеца самите камъчета се разградиха.
Недка, стискам палци всичко да е наред!  Hug
// Ако ти се занимава, може да отскочиш до Сливен. Не бива да се подвеждаме по това колко е голям/напреднал градът; все пак апаратурата я има там, където има нужда от нея. Една моя роднина си ги разбива там и остана много доволна

# 53
  • Мнения: 1 187
Знае ли някой без направление колко ще ми струва да отида да ми ги разбият някъде-
Между 600 и 900 лева, поне по спомени. В болницата, в която аз разбивах, направлението е от личния за хоспитализация, така че не се занимаваш изобщо с нефролога. Друг е въпросът дали ще искат да ти ги разбият.

# 54
  • Мнения: 8
Ако разбиването се извършва в болница имаща сключен договор със здравната каса, то то е безплатно!
Направлението от личния лекар е за хоспитализация, тъй като при разбиването се извършва в болница!
7 мм. камък, обикновено не представлява никаква трудност, и смятам че колегите от Пловдив, прекрасно биха се справили с задачата!:)
Но ако все пак ви се идва в София, с удоволствие бих ви помогнал! Безплатно!

# 55
  • Мнения: 2
От 3-4 седмици имам болки в левия бъбрек, ходих на ехограф и ми казаха, че имам камък 1см някъде. Можело да се разбие. Каква е процедурата, боли ли, моля споделете впечаткения!

# 56
  • Мнения: 8
Литотрипсията е най-подходящия метод при подобни камъни. Не се притеснявайте, не боли особено.
Ако искате, разгледайте сайта от подписа ми, има доста информация относно процедурата, както и за бъбречните камъни.
Успех!

Последна редакция: сб, 19 дек 2009, 18:07 от kratunko

# 57
  • Мнения: 1 187
Аз не съм съгласна, че не боли. Боли и то доста, но наистина е по-добрият вариант.
tashunko, а колко често може да се прави? За 5-6 месеца образувах нов камък - 6мм  ooooh! Лошото при мен е, че имам някаква " деформация" в изхода на бъбрека и камъкъкт не може да излезе сам. Всъщност там се получава и задържане на вода, което била причината за честото образуване. Поне така ми обясниха.

# 58
  • Мнения: 11
Болката е относително понятие, особено що се касе за литотрипсията, когато много зависи от размера и локализацията на конкремента и наистина понякога процедурата може да е болезнена, но в повечето случай се понася отлично от пациентите.
Много е вероятно стеснението, което споменавате да е причината за образуването на камъни. Как е доказано!? С "цветна снимка", с ехография? Важно е да се знае каква е степента на запушването, тъй като ако е значително, то литотрипсията може би няма да помогне да се оттървете напълно от камъните, защото след разбиването на камъка, фрагментите не могат да минат през запушването, остават в бъбрека и служат за основа на образуване на нови конкременти.
Успех!

# 59
  • Мнения: 208
Имам един въпрос към urology-само 1 камък ли разбиват или колкото има в бъбрека?

Общи условия

Активация на акаунт