Камъни в бъбреците

  • 323 947
  • 752
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 187
Установи се с цветна снимка. На ехографа изобщо не се вижда. След литотрипсията изхвърлих всички песъчинки, нищо не остана, ноо...
Не съм urology, но според мен ако камъните са големи няма да се разбиват всички наведнъж, за да не се запуши бъбрекът, но все пак той да каже.

# 61
  • Мнения: 11
Имам един въпрос към urology-само 1 камък ли разбиват или колкото има в бъбрека?

Всеки път е различно. Зависи от размера, броя и разположението на камъните, освен това при литотрипсията сме ограничени от броя на ударите, тъй като около камъка има и бъбрек все пак:) и трябва да се внимава.

# 62
  • Мнения: 10
Здравейте, от няколко дни имам болки отстрани на гърба в ляво. Днес отидох при личната лекарка и тя ме прати на ехография, където съвсем изненадващо за мен ми откриха камък с ужасяващите размери от 1 см. Cry

Моля, дайте ми съвет, защото съм много уплашена!  Много ли е опасно, какво да правя?

# 63
  • Мнения: 11
Здравейте Filipa,
Мисля, че е редно да се консултирате с уролог, който да ви прегледа допълнително и да прецени дали конкремета е подходящ за разбиване (литотрипсия). Лично аз смятам, че този размер от 1 см. не би трябвало да е особен проблем, така че не губете кураж.
Успех!

# 64
  • Мнения: 397
А при камък 0,5см разположен каликсно подходящо ли е разбиването.Имам и множество малки камъчета.Боли ли след това

# 65
  • Мнения: 10
Благодаря  Urology !

Много се страхувам, болезнена и опасна ли е манипуляцията?

Благодаря отново.

# 66
  • Мнения: 11
Здравей rol, колкото е по-малък камъкът, толкова по лесно се разбива и съответно последващите проблеми при елиминацията на фрагментите са по-малки. Конкремент, с р-ри 0.5 см. би мигъл да се елиминира спонтанно, но ако ви създава проблеми, може ди е по-добре да се разбие.
Filipa, самата процедура не е опасна и не крив особени рискове, като продължава около 30 мин. и се понася много добре от пациентите, дори от деца.
Ако имате желание, може да погледнете сайта www.urology.bg от подписа ми, там процедурата е описана доста подробно.
Успех!

# 67
  • Мнения: 63
Здравейте...И аз съм с този проблем - след 2 кризи (цистит и бъбрек редувах) установиха,че имам песъчинки в десния бъбрек.Не знам големина.Преди години също имах,но съм ги изхвърлила.Имам и бактерия - шрихияколи(извинете ме ако не се пише така),Бях на антибиотик Ксоримакс + ривантинекс..Свършиха..Пия мечо грозде чай..Боли ме..Даже след инжекция успокоително пак ме боли.Вие какво правите за да олекне болката?
Другият ми въпрос е - грешно ли е да се спортува?Потенето,натоварването противопоказни ли са при песъчинки и лечение?

# 68
  • Мнения: 1 187
Хайде, аз да отговоря, а urology ще ме поправи. Бактерията е ешерихия коли, в нета има инфо. Движението винаги е за препоръчване, така че си спортувай колкото искаш. За болката - пия но шпа, но гледам да не прекалявам.

# 69
  • Мнения: 63
Колкото повече чета,по-лошо става..В смисъл депресирана съм от някои статии..
Утре пътувам за София,до ВМА,да видим там какво ще кажат.Дано виско е нормално.Пия сега и Цитерал.За спорта - добре,но като че ли ме боли след това.Може и да си внушавам,умея я тази способност .
Благодаря за отговора  Hug

# 70
  • Мнения: 1 418
аз също имам проблеми с бъбреците.Пих някакъв антибиотик,но не му помня името.Повече време пих неуринал,чай от мече грозде.Знам че много помагат бирата и динята

# 71
  • Мнения: 1 187
Колкото повече чета,по-лошо става..В смисъл депресирана съм от някои статии..
Утре пътувам за София,до ВМА,да видим там какво ще кажат.Дано виско е нормално.Пия сега и Цитерал.За спорта - добре,но като че ли ме боли след това.Може и да си внушавам,умея я тази способност .
Благодаря за отговора  Hug
Аз затова не чета. Питам си докторите. Не се притеснявай. Песъчинки имат почти всички.

# 72
  • Мнения: 4 406
Съвсем случайно днес ми откриха един - 4 мм.
А, да питам нефролитиазис син нали е камък в бъбреците newsm78

# 73
  • Мнения: 11
Здравейте...И аз съм с този проблем - след 2 кризи (цистит и бъбрек редувах) установиха,че имам песъчинки в десния бъбрек.Не знам големина.Преди години също имах,но съм ги изхвърлила.Имам и бактерия - шрихияколи(извинете ме ако не се пише така),Бях на антибиотик Ксоримакс + ривантинекс..Свършиха..Пия мечо грозде чай..Боли ме..Даже след инжекция успокоително пак ме боли.Вие какво правите за да олекне болката?
Другият ми въпрос е - грешно ли е да се спортува?Потенето,натоварването противопоказни ли са при песъчинки и лечение?
Здравейте PolitYy, при наличие на въпросната Escherichia Coli в урината, най-вероятно се касае за пиелонефрит, на който се дължат болките. Разбира се той не изключва и наличието на камъче или песъчинки. Дали болката се дължи на камъче, усложнено с пиелонефрит или само на пиелонфрит, това може да се каже само след преглед при уролог и вие много правилно сте се ориентирала към такъв, който да ви предпише адекватна терапия.
Относно спорта, моето мнение не да го спирате, но да го ограничите, до такъв без особено физическо натоварване.

Съвсем случайно днес ми откриха един - 4 мм.
А, да питам нефролитиазис син нали е камък в бъбреците newsm78
Jerry F, Nephrolithiasis sinistra = камък в левия бъбрек. Ако нямате болки, чести инфекции или други усложнения, може да не се предприема нищо особено, освен може би прием на повече течности ( около 3-3.5 литра) и някой друг билков медикамент (има ги в изобилие), и ви препоръчвам наблюдение (ехография), през около 6 месеца, като се следи да не нараства.
Успех!

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 19:13 от urology

# 74
  • Мнения: 4 406
urology, много благодаря за информацията  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт