Добър начален учител 2013/14-73-то СОУ и 104-то СОУ

  • 82 538
  • 369
  •   1
Отговори
# 300
  • Sofia
  • Мнения: 280
И аз не виждам как детето ще е постоянно с униформа, това значи че трябва да купя поне две за да мога да ги пера (повече от 2 дена с едни и същи дрехи не ходи). Мисля да взема най-основното възможно и да комбинирам с ученически дрехи от  тук http://direct.asda.com/george/school-uniform/D10,default,sc.html, http://www.matalan.co.uk/kids-clothing/girls/girls-highlights/ba … girls-school-shop далеч по качествени и на доста по нормални цени.

# 301
  • Мнения: 1 314
Ние също взехме униформа, но без панталон, цените ми се виждат доста завишени, може да се носят всякакви други тъмни панталони, деним. Моето наблюдение от класа на дъщеря ми, която сега ще е 4-ти клас,  в 104-то , е, че най-много в първи клас да ги накарат да носят по-редовно униформата, през изминалата учебна година я е облякла максимум 3-4 пъти, по разни тържества на училището. Когато купувахме нейната, точно беше спечелен проект за тези униформи, и плащахме частично от цената на пълен комплект.  Затова сега по 1 брой от ризите, и  1 суитчер, и това е.
Каспър, сайта е с интересни дрехи  и цени, ще го проуча, и да видя и доставката как е, благодаря ти!  bouquet

Последна редакция: ср, 07 авг 2013, 16:14 от tzvety roussimova

# 302
  • София
  • Мнения: 361
И аз това имах предвид - че ако се носи всеки ден трябва да накупя поне 3-4 комплекта, за да мога да ги пера и гладя и съответно да се сменят всеки ден. Аз също се оглеждам по сайтовете и намирам доста изгодни предложения, със сигурност качествени. Идеята е дали да се взимат само тъмни най-обикновени дънки и светло сини блузки с якичка или може и друго. А и дори и да купя - блузите и суичъра имат емблеми, които няма как да пришия на дрехите, ако ги купя от др място. Само дънките нямат (то няма и къде да се сложи, за да е красиво) и слава Богу с тях сме с отвързани ръце. Simple Smile
На родителската ще попитам точно как стоят нещата. А коментирането ми тук е именно заради майки на първолаци и по-големи деца от 104-то, които знаят как е било през миналите години.

# 303
  • Мнения: 4 668
Истината е , че всъщност никой не държи на униформите и аз тази година няма и да купя даже  Crossing Arms Суичера му става още , тъмносини дънки съм купила от Том Тейлър за по 16 лв. Дънките от униформата не са хубави и са много скъпи , почти 50 лв.  Rolling Eyes Обличана е униформата сигурно 3-4 пъти .
И за да не ме разберете погрешно - аз съм за униформите , но при положение , че 5 деца ги носят , а останалите не , някак си се губи смисъла ... Rolling Eyes

# 304
  • Мнения: 88
Темата ме интересува.  Simple Smile

Някой може ли да сподели с колко точки му е влязло детето съответно в 73 СОУ и 104 ОУ тази учебна година?

# 305
  • София
  • Мнения: 6 187
Последните приети по списък в 73то тази година бяха със 75т.

# 306
  • Мнения: 23 171
Моят хубавец си изгуби жилетката и караме само със суитчъра по цяла седмица.Купувам тъмносини дънки/H&M имаше по 17лв./,бели блузи/между 13-20лв. са с дълъг ръкав от ZARA,H&M/ и ми е много удобно така.Взимам ги малко по-големи,за да се носят две учебни години.
Лично на мен с униформа ми е в пъти по-удобно,отколкото да осигурявам купища дрехи както преди.

# 307
  • София
  • Мнения: 401
Темата ме интересува.  Simple Smile

Някой може ли да сподели с колко точки му е влязло детето съответно в 73 СОУ и 104 ОУ тази учебна година?
И резервите влязоха в 73то.(не знам дали всички 20,но аз познавам 3 деца от списъка на резервите,които са вътре).Резервите бяха с 70т. Имайте предвид обаче,че тази година се приемаха 5 паралелки,а догодина ще са 4,така че би следвало и да се вдигне "балът".
В 104то бяхме в резервите и никой не ни уведоми дори,че приемат деца с по-малко точки от нас.Процедурата по мое мнение в 104то не беше чиста тази година,за разлика от 73то!

# 308
  • Мнения: 106
Bandi,
а откъде знаеш, че догодина ще са само 4 паралелки в 73 СОУ?? Ние сме за догодина и това звучи малко тревожно, поне за мен....

# 309
  • София
  • Мнения: 401
такива са ми наблюденията от няколко години,че се редуват:една година са 4 паралелки прием,а на следващата 5 и така се редуват.До колкото знам е свързано с липсата на достатъчно класни стаи,за да са всяка година 5 и така през година  Peace

# 310
  • София
  • Мнения: 7 673
такива са ми наблюденията от няколко години,че се редуват:една година са 4 паралелки прием,а на следващата 5 и така се редуват.До колкото знам е свързано с липсата на достатъчно класни стаи,за да са всяка година 5 и така през година  Peace
Да, точно така е в 73-то. Редуват 4 с 5 паралелки. Догодина е ред да са 4.

# 311
  • Мнения: 106
Жалко, как не успяхме да нацелим ЕГНто на детето Simple Smile.
Смешно звучи, но като гледам и слушам какво се случва с приема в това все пак "квартално" училище съм доста обезкуражена .....
Ще трябва да се търси алтернативен вариант, при положение че сме на 20м. от у-щето.
За избор на г-жо въобще не смея и да мечтая..................

# 312
  • София
  • Мнения: 1 262
Да, кофти късмет, че ще има само 4 паралелки  Confused

# 313
  • Мнения: 23 171
Жалко, как не успяхме да нацелим ЕГНто на детето Simple Smile.
Смешно звучи, но като гледам и слушам какво се случва с приема в това все пак "квартално" училище съм доста обезкуражена .....
Ще трябва да се търси алтернативен вариант, при положение че сме на 20м. от у-щето.
За избор на г-жо въобще не смея и да мечтая..................
Определено измислете и друг вариант за училище,нищо че сте на 20м. от него.Класен ръководител не може да се избира,децата се разпределят служебно.

# 314
  • Мнения: 1
Здравейте мили майки,

Направо по темата: но касаеща учебната 2014-2015 год.
Моля, ако някой от Вас може да сподели мнение за добър начален учител в 19 СОУ Елин Пелин в гр. София.
Ще бъда благодарна на всички, които откликнат на питането ми.

Общи условия

Активация на акаунт