Колан след раждане секцио?

  • 18 366
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз сложих такъв колан на осмия ден след секциото. Коремът ми се прибра доста бързо, но не знам дали коланът беше причината.

# 16
  • Мнения: 1 629
Бях си купила колан, и го сложих един два пъти, но изобщо не го издържах. Запарваше ми и ме болеше много, също така и сърбеше. И сега стои скатан някъде Peace

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 969
и двата пъти сложих седмица след раждането,. на мен ми помогна Peace

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Една седмица след секциото сложих колан! Peace

# 19
  • Мнения: 2 448
Не съм слагала колан след секциото. Изобщо не можех да търпя нещо да ме притиска по корема, по тесни дрехи например, за колан не съм си и помисляла, че мога да търпя. А и той корема ми се прибра толкова бързо, само кожата беше по отпусната 2 - 3 месеца. Носих си дрехите от преди забременяването още на излизане от болницата.

# 20
  • Мнения: 693
За мен, определено ползите са повече!

За да не ти стане мързелива мускулатурата, носи го месец след раждането и после почни с коремните преси  Simple Smile

Само да те предупредя, че аз го сложиш веднага, като се прибрах от болницата и то върху разреза и след няколко дена отидох да ми махат конците и се оказа, че от едната страна операцията се е отворила в резултат на спарване  Blush естествено не си признах, какво съм направила  Mr. Green

# 21
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Още в болницата след раждането доктора ми препоръча да си купя колан и да го нося цял ден в продължение на месец.  Simple Smile
Само вечер преди лягане го махах и след един месец корема ми се прибра. Peace
Според мен имаше полза от него  Grinning

# 22
  • Мнения: 529
Аз затова отбелязах, че коремът ми е доста голям (не го казвам от суета) и колкото и да ми е еластична кожата, тя не се прибира лесно. Първият път се прибра почти напълно едва след година. Естествено е при по-малки кореми по-лесно да става тоя процес.
Сега пак съм с голям корем и я разтягам тая кожа за втори път, та се опасявам, че ще заприличам на кенгуру  Confused Затова си мислех да комбинирам фитнес с колан. Едното за мускулатурата, другото за кожата  newsm78 дано не сгреша нещо... 

Благодаря отново за ценните съвети!

# 23
  • Мнения: 1 919
Ползвах колан, сложих го 10дена след секциото, махах го само вечер преди лягане.Поприбра се корема напълно може би чак 1 година след това, свалих качените килограми, но кожата си седи все така отпусната Rolling Eyes

# 24
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Моят корем вече се прибра и без колан. Към месец ми отне. Сега съм на фаза коремни преси, за да си върна мускулите в предишното състояние и се радвам на видим ефект с всеки изминал ден.

Обаче, веднага след операцията, според мен, един колан щеше да ми дойде много добре. И то не по естесически- кометични съображения, а просто, за да придържа раната и да нямам усещане, че ще се изсипя всеки момент. Мисля, че улеснява заздравяването на разреза - шева. Хора, които са ползвали колан, са ми казвали, че са се движили значително по-лесно с него, вкл и изправяне от легнало положение. (А аз, като даже и не бях чувала за колан за след раждане, си бях вързала един обикновен кожен на рамката на леглото, дърпах го и така ставах в болницата  Laughing)

Та, май коланът намалява болката и дискомфорта при движение, а това хич не е за пренебрегване! 

# 25
  • Мнения: X
Не съм слагала след нито едно от секциата, също бян с мнго големи кореми, направо огромни. Ежедневното напрягане на коремните мускули по един или друг повод върши най-добра работа.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз сложих ластични гащи с висока талия след около 2 седмици след раждането.
Прибраха ми добре корема до около пъпа и малко над него, но отгоре си имам още паласки Embarassed
След месец-два като започна коремни преси ще ги махна Praynig

# 27
  • София
  • Мнения: 2 508
Интересна тема, ще следя!

Мен ме интересува по-скоро дали намаля болката и улеснява движението, не от естетически съображения...

# 28
  • Мнения: 8 999
Освен, че визуално изглаждаш по-добре с колан, не върши никаква друга работа. Ораганите ти след секцио не са разместени и няма нужда да се наместват. Кожата и мускулатурата се възстановяват много по-бързо и по-ефективно, ако не им се месиш.

Не съм слагала след нито едно от секциата, също бян с мнго големи кореми, направо огромни. Ежедневното напрягане на коремните мускули по един или друг повод върши най-добра работа.
Това е съвсем вярно. Дори минималните усилия от вдигане на бебето, сядане-ставане, чистене, гладене и т.н. спомагат за по-бързо възстановяване.

# 29
  • Мнения: 542
аэ носих такъв колан но мисля че нямаше особенна полза!

Общи условия

Активация на акаунт