Лельосват ли по вашите земи

  • 4 050
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 100
В Унгария лельосват и чичосват яко. За детето всички възрастни са чичковци и лелки. Средно положение като кака/батко няма.

На въпроса на Mentha - на унгарски "каки" е "ако".

# 31
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Адашката Макдирокова, така се обръщат алл'антика към свекърите и тъстовете, това са обикновено и хора от по- културни среди. Аз на свекито гледам никак да не и викам, на моменти смотолявам Мама, тук в СисилитУ са назадничави, малко мирише навред на мухъл в доста отношения. Но пък и мъжо ми така сладко си казва Мамо на майка ми....

# 32
  • Мнения: 3 932
Малко лирично отклонение, но е пробудено от написаните в тази тема постове...  Simple Smile
 Confused: На колко езици "кака" се асоциира с тоалетната?
Кака на немски е "ако" (в тоалетен смисъл) Wink
На иврит - също  yes

И на френски е така.

Други езици newsm78

# 33
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
една бьлгарка се опита да ме лельоса, в смисьл ка3ваше на дьщеря си примерно - кажи на леля си Ава..... - и а3 така Shocked...но и ка3ах - не искам да сьм леля Mr. Green,
оооо, знам за какво говориш, същия филм при мен. дъщерята по-голяма от моята голяма и като каже лельо Crazyама тя майката виновна леля ти това, леля ти онова...милион пъти съм казвала, че го намирам свръх странно, ма те така били свикнали да лельосват.айде, мен ме остави, ами като каже на моя мъж чичо! Mr. Green
моите деца казват само леля и вуйчо на нашите брат и сестра, на всички останали по име.
аз самата никога не съм лельосвала, на колежките на майка ми по име, на баща ми приятелите също.


тук е по име, на непознати сеньора, сеньор.

на спаниш кака е същото

# 34
  • Мнения: 3 461
абе знам ли ги  newsm78 , аз тук се водя Давидсе мудер  Crazy Crazy Crazy .

А аз съм ум Дилън  Mr. Green . Интересно, че "леля" ми звучи безразлично, когато се отнася за преки роднини, друго си е нещо по топло като у(о)чинайка примерно, така и не разбрах какво означава, да не говорим за други роднински връзки като сладостното "балдъзе". Laughing

# 35
  • Мнения: 1 132
Малко лирично отклонение, но е пробудено от написаните в тази тема постове...  Simple Smile
 Confused: На колко езици "кака" се асоциира с тоалетната?
Кака на немски е "ако" (в тоалетен смисъл) Wink
На иврит - също  yes

И на френски е така.

Други езици newsm78
И на холандски. А дъщеря ми по цял ден пищи ''кака, кака'' -иска да каже кайкен (виж), та понякога ни гледат странно, особено след като аз нищо не предприемам. 

# 36
  • Мнения: 110
Малко лирично отклонение, но е пробудено от написаните в тази тема постове...  Simple Smile
 Confused: На колко езици "кака" се асоциира с тоалетната?
Кака на немски е "ако" (в тоалетен смисъл) Wink
На иврит - също  yes

И на френски е така.

Други езици newsm78

  и на италиански   bowuu''
 Горкият Кака' (футболиста), винаги слагат отпред едно ''бразилеца'', за уточнение   Grinning

# 37
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 108
Малко лирично отклонение, но е пробудено от написаните в тази тема постове...  Simple Smile
 Confused: На колко езици "кака" се асоциира с тоалетната?
Кака на немски е "ако" (в тоалетен смисъл) Wink
На иврит - също  yes

И на френски е така.

Други езици newsm78

  и на италиански   bowuu''
 Горкият Кака' (футболиста), винаги слагат отпред едно ''бразилеца'', за уточнение   Grinning

И на английски е същото.

# 38
  • Мнения: 3 461
Малко лирично отклонение, но е пробудено от написаните в тази тема постове...  Simple Smile
 Confused: На колко езици "кака" се асоциира с тоалетната?
Кака на немски е "ако" (в тоалетен смисъл) Wink
На иврит - също  yes

И на френски е така.

Други езици newsm78

  и на италиански   bowuu''
 Горкият Кака' (футболиста), винаги слагат отпред едно ''бразилеца'', за уточнение   Grinning

И на английски е същото.

май и на арабски беше така Mr. Green

# 39
  • Мнения: 106
всички по име. само баба и дядо са  oma und opа. всичко останало по пряка непряка линия, независимо от възрастта е по име.
слава богу. това кака и батко особено ме дразни

# 40
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Е, значи открихме една универсална дума - кака Mr. Green пък и полезна на всичкото отгоре  Joy

# 41
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Е, значи открихме една универсална дума - кака Mr. Green пък и полезна на всичкото отгоре  Joy


Какво ли си мислят чужденците, като дойдат в България и отвсякъде се чува "кака Х", "кака У"....  Laughing Laughing Laughing То може затова да са ни изобразили като тоалетна на изложбата  Thinking. Хм.


Иначе, по испанско, всеки се обръща към всеки (без в официални разговори, разбира се Laughing) с tía, tío (лельо, чичо),  включително и деца едно към друго, защото тези думи са си позагубили същинското значение, и биха се превели по-скоро като пич, мацка, в разговор един с друг. Такова лельосване като в нашите земи, няма.

# 42
  • Мнения: 800
Е, значи открихме една универсална дума - кака Mr. Green пък и полезна на всичкото отгоре  Joy


Какво ли си мислят чужденците, като дойдат в България и отвсякъде се чува "кака Х", "кака У"....  Laughing Laughing Laughing То може затова да са ни изобразили като тоалетна на изложбата  Thinking. Хм.




 Joy
 Joy
 Joy

# 43
  • Мнения: 3 461

Какво ли си мислят чужденците, като дойдат в България и отвсякъде се чува "кака Х", "кака У"....  Laughing Laughing Laughing То може затова да са ни изобразили като тоалетна на изложбата  Thinking. Хм.


Каквото  и като започнем да им пу-пу-посваме децата против уроки Joy Joy

# 44
  • Мнения: 934
Забелязала съм, че тук индийците, като говорят английски, чичосват и лельосват стабилно!

Общи условия

Активация на акаунт