Предстои ни първолаче, а ни се плаче!

  • 23 436
  • 329
  •   1
Отговори
# 75
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Didia , и мен никой не ме пита. Изнася ми стоя,не ми изнася тръгвам си.
 Защо си мислиш,че ние работим по-малко и сме натоварени по-малко !?

# 76
  • Мнения: 140
Никого не искам да нападам най-малко пък хората които полагат преки грижи за децата ни.Съзнавам че работата им е изключително трудна .Аз от едно лапе мога да полудея пък камо ли 30.Проблемът е  на много по-високо,при онези които имат мвесто глави -тикви/да ме извиняват тиквите/.

# 77
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
JD вие сте извадили голям късмет с тази занималня.А какво ще кажете за това че на 24 май ги изпращат и после до 15 септември се чудиш къде да го денеш това дете.Та това са 4 месеца .Направо ми настръхва косата отсега.Уговаряме се с майка ми кой кога ще си взима отпуската ама тя 20 дни .Ами през останалото време????А наскоро чух че щели да санкционират родители които си оставяли децата сами в къщи.Егаси простотията.Ами първо дай някакъв вариант на родителя и тогава го санционирай.Какво им пречи да направят една сборна група в градината за лятото .Ех Абсурдистан Абсурдистан !!!!
Говорех за училище, не за градина.  В градините има сборни групи през лятото.
Учебната година за първи клас приключва към 24.05. и децата са ваканция до 15.09. Няма сборни класове. Всеки родител си търси решение.

# 78
  • Мнения: 140
Не сме се разбрали значи.В училищата е същото ,но аз пък говорех за градината защото сега на мен ми предстои .В нашата няма сборна група.Догодина пък ще съм изправена пред твоя проблем който не се различава много от моя само дето говорим за различни институции. newsm78

# 79
  • Мнения: 41
Здравейте момичета! И мен ме тресе същата теска! Сиси ще ходи  в най-близкото до къщи училище и после в най-близката до къщи занималня, която естествено, е частна. Държавни занимални има, разбира се, във всяко училище. Работата е в това, че работят до 16 часа, каквото и да казват преди това учителите. Преди да ме нападнат пишещи тук учители, искам да кажа на майките, че в едно елитно, ама много елитно училище, до което живея, където се редят по нощите и си пишат списъци и после  бдят да се спазват тези списъци, на една приятелка детето още в началото на учебната година беше оставено на улицата пред училището с чанта на гърба в 16 часа да чака майка си. Предварително беше казано, че занималнята - държавна в училището, ще работи до 18 часа. Та благодаря за държавната занималня, като тръгне детето нанякъде само както е било на детска градина досега и не е свикнало само да се разхожда по улиците и в студа. За София частната занималня струва 13 лева на ден ако е занималня - т. е. за половин ден. Включва: взимане от училище ,обяд, следобедна закуска, учене на уроците, водене до и обратно от всички допълнителни дейности като: език, спорт и т.н. Нашата работи от 7:30 сутринта до 22:00 вечерта. За целодневно гледане - 14 лв. Така между 1 и 15 септември мисля да пратя Сиси за да свикне със занималнята и да я гледа някой, защото нямам баби, за съжаление, наоколо. Това за мен е голям разход и ще трябва доста да се ограничаваме в къщи, но нямам алтернатива. Мисля, че учителите вмисто да протестират и се оплакват, могат да предприемат нещо в училищата. Обаче, естествено за тях е по-изгодно да вземат още някой час в частна занималня, отколкото да организират такава в собственото си училище. Освен това искам да кажа нещо тук за прехваленото 6-то училище / предполагам, че някой учител от него пише тук и в съседния форум/, че миналата година- сегашния 1 клас, тъй като не се събирали деца за две паралелки занималня, искаха от родителите пари за нея. Но ще се съгласите, че не е все едно детето да има шкафче и да се събува, да учи в стая с парно, с компютър и т.н. и да стои в училищна стая и щом си научи да го пуснат в двора на училището без контрол и да плащаш пак почти същото, нали? Ясно е, че учителската професия е трудна, но всяка професия е трудна. Искам само да кажа, че актуалната заплата на учителите е много подобна на тази на университетските преподаватели и далеч не е ниска за страната. Така, че биха могли да бъдат по-съвестни. И без това работят в най-добрия случай половин ден. Ясно е че всеки от нас ще се лиши от всичко за детето си, но с това не бива да се спекулира! Както и да е, да не забравяме, че живем тук и сега. И най-вече - ТУК! На всички мами на бъдещи първокласници  Hug

# 80
  • Мнения: 283
Само не ми казвайте, че подаването на молби вече е почнало и ако отида утре ще ми кажат, че сме под номер 150... или 300! #Crazy   Информацията ми беше, че навсякъде подаването на молби почва от април. Само в някои училища правят предварително събиране на заявки, за да се ориентират колко желаещи има. Ако сме пропуснали сроковете, ще се гръмна!    Banghead
Ами да
Аз подадох молба на 16.02. и бях номер 53.

# 81
  • София
  • Мнения: 403
Ако искате информация за дадено училище не изкарвайте всеки който даде добри отзиви за това училище преднамерен или учител в същото. В противен случай въобще не пишете. Трябва ли да си пиша трите имена, ЕГН, адрес и месторабота, за да си кажа мнението. Ако искате го приемайте, ако не - ваша работа. Доволна съм от 6-то училище, занималнята в 1-ви клас беше безплатна и до 18 ч. Ако нещо се е променило не е моя работа да го следя. Сега синът е в частна занималня, от която също съм доволна. Писала съм и за нея и за Алианса. Ама в тези учебни заведения работя вечер, след като ми свърши работния ден в 6-то  Mr. Green

# 82
  • Мнения: 7 440
Didia , и мен никой не ме пита. Изнася ми стоя,не ми изнася тръгвам си.
 Защо си мислиш,че ние работим по-малко и сме натоварени по-малко !?
                     Фантичка,да съм казала някъде,че по-малко работите или ,че не работите? Просто споделих напрежението , под което се работи в момента в ДЗ.Родителите на 3 годишните искат да са на градина от юни,тези на ПГУ-тата искат да са на ДГ до септември.Как да се угоди на всичките? И всеки е прав за себе си!

# 83
  • plovdiv
  • Мнения: 122
И аз да се  включа, макар и със закъснение. Дъщеря ми беше първокласничка миналата година. Минахме абсолютно същите терзания, голям дерт ми беше. Всеки казваше - намери добър учител. Ама как, след като нямаш критерий по който да търсиш. Нямаш база за сравнение. А и всеки родител има различни изисквания... Много питах, много се блъсках, минах през страх, после яд, че няма достатъчно информация предварително от училищата, този яд премина в отчаяние, виждайки за какво става въпрос като цяло в българските училища, ( говоря за възпитание) и накрая приключих с примирение, че каквото за всички- такова и за нас. Записах я в най- удобното училище за нас. За сега е спокойна, не че няма какво да се желае повече. Реших, че в крайна сметка по- важно е след 4ти клас къде ще учи, отколкото сега. Спокойно, сигурна съм , че ще намериш вярното решение, то идва подсъзнателно.

# 84
  • В офиса
  • Мнения: 4 033
Преди да ме нападнат пишещи тук учители, искам да кажа на майките, че в едно елитно, ама много елитно училище, до което живея, където се редят по нощите и си пишат списъци и после  бдят да се спазват тези списъци, на една приятелка детето още в началото на учебната година беше оставено на улицата пред училището с чанта на гърба в 16 часа да чака майка си.

Кое е това "елитно" у-ще?

# 85
  • София
  • Мнения: 326
Дъщеря ми е на 5г, тази есен ще е предучилищна. Все още не знам кой е по-добрият вариант-да я оставя в детската й градина или да я запиша в училището, в което ще продължи след това...
Живеем в Изток, искам да ви помоля ако някой има наблюдения за училищата в нашия район, както и в съседни- Гео Милев, Дианабад, Дървеница, около радиото нека да сподели. Ще е още по-добре и за конкретни учители, които ще поемат първи клас през 2010г.
Благодаря предварително на всеки, който намери време да пише Hug
Не съм изключила варианта и с частно...както и с училище към някое посолство,защото от това което чета за нашата(бълг) учебна програма тръпки ме побиват.

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 13:07 от anelima

# 86
# 87
Само не ми казвайте, че подаването на молби вече е почнало и ако отида утре ще ми кажат, че сме под номер 150... или 300! #Crazy   Информацията ми беше, че навсякъде подаването на молби почва от април. Само в някои училища правят предварително събиране на заявки, за да се ориентират колко желаещи има. Ако сме пропуснали сроковете, ще се гръмна!    Banghead
Ами да
Аз подадох молба на 16.02. и бях номер 53.

Нямаше вариант да подам по-рано, защото официално още не приемат молби, а за неофициално не познавам нужните хора Sad   

# 88
# 89
  • Мнения: 1 895
Да се включа и аз в редиците на тресящите се от първолашката треска ooooh! Предстои ми да изпратя два броя наесен, но преди това ме очаква смяна на квартала...За жалост отивам да живея на място, където не познавам много хора и няма кой да попитам за близките две училища.
В момента съм до 35-то и съм си харесала учителка там като краен вариант ако местенето пропадне, но...ако успеем да да се изнесем ще е добре да учим в квартала - за Павлово иде реч.
Най-близо са ми 5 ОУ и 2 СОУ. Някой да е чувал нещо за тези две училища? Информацията в нета е оскъдна...

Общи условия

Активация на акаунт