Зимен мраз навън сковава, мъничко МАЙче сърцето ни сгрява #16

  • 13 192
  • 304
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 826
Дендри виж какъв пост намерих от една мама за водно раждане :


В началото на бременността започнахме да се срещаме с 2 бременни приятелки и да говорим за различните аспекти на подготовката за раждането. Прегледахме книгите на Сиърс “The pregnancy book” & “The birth book”, разменяхме си и линкове към сайтове за активно раждане. Бяха много полезни срещи. Скоро след това едната приятелка роди, а аз вече се чувствах готова да раждам (а имаше още мнооого време). Но не бързах –исках да се насладя на цялата бременност максимално  Cool По същото време започнах да чета за пренаталното общуване с бебето – с музика, говор, светлина и допир. Всяка сутрин преди работа отделях време за това и беше прекрасно...
Фелина  Grinning Peace
Тази мацка ми водеше практическите упражнения на 17-ти, на лекцията на Естествено. А друга с подобен разказ в сайта - Снежина изнесе заедно с една лекарка самата лекция. Тези момичета могат наистина много да ни научат и съм много доволна, че на 23-ти пак съм там.
  Деси Горанова много се радвам, че всичко с малкото беби е добре. Не съм помогнала с нещо особено, но ти си голям сладур и ти пожелавам много здраве и да пазиш бъбрека, че... ще те мъмрим Mr. Green

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 23:47 от dendri

# 226
  • Мнения: 128
Добро утро, как сте всички. Излизам за работа вече, но реших да ви драсна няколко реда. Скоро не съм комуникирала детайлно тук. След работа съм на ехограф при моя си лекар - вълнувам се дали всичко е наред и колко ли е порасло бебето; преди абсолютно всеки преглед се чувствам изнервена и притеснена, нали знаете какво е усещането, дори и да е нямало никакви индикации, че нещо не е ОК, пак човек живее от преглед за преглед. Стискайте палци и на ръцете, и на краката.
Целувам ви.

# 227
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 573
Добро утро и от мен!Будна съм от 6 часа и мъжа ми ме пита "Защо не спиш?" Аз му отговорих,че не ми се спи и той рече"Като нищо не вършиш по цял ден как да спиш Mr. Green"Той само,ако знае колко работа отхвърлям Crazy

taniab,благодаря ти,че така мило се изказваш за идеите ми Crazyама аз точно за това не мога да спя,защото осъзнавам зависимостта си,а не мога да се спра.От днес само с детето в парка,пред блока и дясната ми ръчичка няма да пипне мишката,че да не отвори пак някой сайт Naughty
Ама ще снимам какво съм купила де Mr. Green

miika,всичко на прегледа ще бъде наред HugСамо спокойно Heart Eyes

За всички момичета,които се интересуват от всичко естествено може и да прочетете блога на Василена Доткова/басиликс и е ника,ама на латиница/ при интерес ще ви го напиша.Аз като родих Божа доста прочетох и за ЕБХ,ама лично за себе си реших,че това не е за мен CrazyПознавам лично няколко майки,които се справят пефектно и за тях е улеснение.

Това е от мен за сега!Пожелавам на всички успешен ден Hug

# 228
  • София
  • Мнения: 5 247
Честито момченце Деси!! И ти си вече в отбора на мъжките майчета! Леко доизносване и здраве на двама ви! Hug
Дендри невероятно вълнуващ разказ в линка за бебе Блаб! Браво на теб! yes
Катринка и аз като теб задължително ще си купевам слинг! Голям приоритет ми е тази покупка, имам чувството, че ще ми е полезен! Моделчето, което си показала изглежда доста хубаво, даже на едната снимка бебето е вече голямо и пак може да се слага в слинг!  jumpuu
А имаше ли мама с домашно котенце? Искам да обменя с нея мнение за съчетаване на бебчо и мърколанчо! Моето котенце е невероятно добро, възпитано, галюнчесто персийче и малко се притеснявам как точно се гледа новородено с коте. Моята Доки ме успокоява, че няма проблем, но ще се радвам на още информация!

Слънчев ден на всички! Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower

# 229
  • Мнения: 28
Добро утро момичета и от мен!
Аз трява да почвам работа вече, но нещо ме мързи и реших първо тук да се разпиша.  Grinning
Днес за първи път реших да прочета една приказка на бебчо и то рано сутринта, защото нещо се събудих доста рано. Реших да я прочета като го няма бъдещия татко, че той не вярва на това че бебето вече може да чува и щеше да ме гледа като полезно изкопаемо или пък пак щеше да ме бъзика, че съм се побъркала покрай бебето. Въпреки че и той вече ми се струва че почва да се побърква около бебето, защото при всеки удобен случай си слага ръка на корема ми и се опитва да долови ритничета  Grinning
За срещата във Варна мен ми е удобно в събота, а за мястото както на вас ви е удобно мами защото аз ще бъда сама - така че важно е и малките съкровища, които ще водите със себе си да се чувстват добре.

# 230
  • Мнения: 488
siska79  Hug Heart Eyes

За стволотите клетки и аз знам, че е 4000 лева, но отделно на година се заплаща и друга такса. Ще се опитам да разпитам тукашните майки.  Има такива, които са минали тази процедура, ако мога да ги намера в този студ  Mr. Green

Деси честито ти момченце!   bouquet

Момичета, имам един въпрос относно пиърсинга. Миналата седмица доки ми каза, че е време да сваля обецата, тъй като щяла да се разшири дупката и няма да мога да нося повече, но на мен ми се струва, че ще се запуши много бързо. Някой може ли да каже при него как е?  Confused

Аз си махнах обицата, когато започна да ми расте корема. Зависи от организма ти дали ще зарасне мястото. При предишната ми бременност я махнах, след като ми спадна корема /сигурно мина година/ си я сложих сама в домашни условия с спирт и гентамицин от апреката.За 2 години от свалянето не беше зараснало мястото.
Моя съвет също е да я махнеш, че няма как да ти стои в по голеите месеци. На мен ми се бяха образували освен пъпа и две дупки на разстояние от няколко сантиметра. Когато влязох за раждане докторите ме питаха какво ми е това на корема!?  Mr. Green

Махни я и не се притеснявай. Имам познати, на които им ги сложиха наново само, че ходиха при доктор. Успех.
Попитай някой доктор, ако имаш познат, но гледай да е по съвременен, че докторите не гледат много добре на обиците на пъпчето. Ще започне, ако е някой старец, да ти обяснява дали знаеш колко е страшно. Не им обръщай внимание.   bouquet

# 231
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Добро утро и от мен МАМИ  newsm51 smile3525 newsm51 CrazyDeina   newsm44 newsm44 аз знаеш ли от кога 4ета на бебо,ве4е две седмици и се 4увствам страхотно,нашият тати също сигурно ме мисли за  #Crazy #Crazy #Crazy ама аз си му 4ета и съм сигурна,4е 4ува а и приказките са доста интересни  smile3521Rosita радвам се мила,4е сте добре ако останеш по свободна може да си 4укнем една срещи4ка защото ти работиш,аз съм постоянно свободна,когато решиш може да се запознаем  newsm68 newsm44 newsm68 ами това е засега днес ще ходя за болни4ни пак и ще се мотам по центъра то каква друга работа да имам  Joy Joy Joy

# 232
  • Мнения: 128
Помните ли, момичета, по наше време какви книжки имаше?Лелеееееееееееееееее, невероятно съдържателни, best of best, а за илюстрациите просто нямам думи! А сега-прави ми впечатлени за доста левашко детско книгоиздаване. Sad Добре е,че пазя нещичко отр моето детство, та да мога да чета и разглеждам с човечето наистина прекрасни неща. Ами анимациите? Нямаха нищо общо с това, което гледат децата в наши дни. Тогава не беше модерно да се радваш, че изкормват на екрана някой анимационен герой, или му "заразяват ДНК-веригата с токсична плазма" (цитирам по памет чуто неотдавна в някакво детско (!!!) филмче).
Аз специално умирах за "Гумените мечета", "Капитан Планета" и нинджите. Разкажете за своите вкусове.

# 233
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
ДОБРО УТРООТ МЕН!

За детските книжки отдавна съм се отчаяла от издателствата и съдържанието на самите книги. Няма да ви разправям какви усилия ми е коствало да намеря книжка с ясни, хубави и нормално оцветени животни, коли/камиони/трактори и т.н. Все са някакви ококорени, намръщени, сюреалистични илюстрации на никому неизвестни герои или импровизации на тема животински свят. Прави ми впечатление, че и Наско се заглежда по ясните и хубави картинки. Тях мога да му обясня, да го науча на думичката и после лесно да разпознае на живо, видяната картинка.

# 234
  • Мнения: 235
siska79  Hug Heart Eyes

За стволотите клетки и аз знам, че е 4000 лева, но отделно на година се заплаща и друга такса. Ще се опитам да разпитам тукашните майки.  Има такива, които са минали тази процедура, ако мога да ги намера в този студ  Mr. Green




Към момента цената за взимане на стволови клетки към Св. Лазар е  2 400 евро, и отделно такса за съхранение всяка година. Това е цена при  условие че раждането не е там. До няколко дни и аз ще имам по подробна информация, сега проучвам въпроса.

# 235
  • Мнения: 128
ДОБРО УТРООТ МЕН!

За детските книжки отдавна съм се отчаяла от издателствата и съдържанието на самите книги. Няма да ви разправям какви усилия ми е коствало да намеря книжка с ясни, хубави и нормално оцветени животни, коли/камиони/трактори и т.н. Все са някакви ококорени, намръщени, сюреалистични илюстрации на никому неизвестни герои или импровизации на тема животински свят. Прави ми впечатление, че и Наско се заглежда по ясните и хубави картинки. Тях мога да му обясня, да го науча на думичката и после лесно да разпознае на живо, видяната картинка.
Абсолютно съм съгласна! Толкова ли не може да се поотложи разбирането за хипер-функции като трамваи в розово, или Светата Троица (има и доста възрастни, които така и не разбират съжителството на трима в едно цяло, та камо ли дете!), лазерни лъчи, Космос и т.н. - докато детето гради ценностната си система, започвайки от онези елементарни начала, без които НЕ става. Страхувам се, че малките несъзнателно имитират света така, както той им бива тълкуван, и ако оставим на днешното изкуство, в т.ч. литература за деца тази функция, аз просто не знам какво поколение ще дойде.
Не стига, че отдавна отминаха идиличните времена на нашето детство  Whistling, когато за 1лв. можеше да се купи и хляб, и мляко, а никой никого не инфектираше с токсична плазма, ами и да си травмираме децата с подобни простотии.
Какво страшно ще се случи, ако ще гледат,да речем, "Ну,погоди" или от тоя десен?
Какво толкова фатално има, ако не растат темерути и емоционално деформирани още от малки?
Бе не знам, ама знам, че ние в редица отношения сме били много по-привилегировани, и моля мнението ми да не се тълкува в каквато и да било политизирана отсянка.

# 236
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Добро утро и от мен   love001 Как сте мами растът ли коремчетата pregnant
deliana исках да ти пиша ЛС но нещо ми дава проблем e-mail ми е rosi_muki@abv.bg ако искаш може да си пишем
Приятен и успешен ден на всички newsm51

# 237
  • Мнения: 43
ДОБРО УТРО МАЦКИ !
Стана въпрос за книжките и детските филмчета. Интересно е , че наистина трудно можеш да намериш книжки с горе-долу истински окраски на животните и предметите.На мен лично ми е било доста трудно , но се намират. Сега вече с книжките сме добре имат все по-малко и по-малко картинки, пък и тя сама си избира какво да чете, но ако им погледнете учебниците не си мислете , че там художниците са по-различни от тези на книжките. За филмчетата  Crazy защо не изключат детските канали , поне да даваха нещо интересно- е има чат пат филмчета , но повечето са доста странни е събота и неделя и се позволява да гледа и детски канали/Jetix/.
Скоро с мъжа ми се бяхме завърнали в детството си и и разказвахме за филмчета като Пинко розовата пантера, Барбароните, Ну , погоди.......абе все интересни филмчета  и на нея и стана интересно . На времето като дете чаках с нетърпение да започне Милион и едно желание - ох, какъв кеф беше - ами филмчето Синьо лято ...........спомени, спомени.

# 238
  • Мнения: 79
Добро утро или ден за някои, аз все още съм болна и пазя леглото в къщи Crazy,а подобрение не се вижда, но ще се търпи няма начин  Peace

siska79  Hug Heart Eyes


Момичета, имам един въпрос относно пиърсинга. Миналата седмица доки ми каза, че е време да сваля обецата, тъй като щяла да се разшири дупката и няма да мога да нося повече, но на мен ми се струва, че ще се запуши много бързо. Някой може ли да каже при него как е?  Confused

Аз си махнах обицата, когато започна да ми расте корема. Зависи от организма ти дали ще зарасне мястото. При предишната ми бременност я махнах, след като ми спадна корема /сигурно мина година/ си я сложих сама в домашни условия с спирт и гентамицин от апреката.За 2 години от свалянето не беше зараснало мястото.
Моя съвет също е да я махнеш, че няма как да ти стои в по голеите месеци. На мен ми се бяха образували освен пъпа и две дупки на разстояние от няколко сантиметра. Когато влязох за раждане докторите ме питаха какво ми е това на корема!?  Mr. Green

Махни я и не се притеснявай. Имам познати, на които им ги сложиха наново само, че ходиха при доктор. Успех.
Попитай някой доктор, ако имаш познат, но гледай да е по съвременен, че докторите не гледат много добре на обиците на пъпчето. Ще започне, ако е някой старец, да ти обяснява дали знаеш колко е страшно. Не им обръщай внимание.   bouquet
Аз също вече махнах обицата, но мисля от време на време да я слагам за малко за да не ми зарасне дупката, така че и ти може така да правиш вярвам, че ще има ефект.
Приятен ден на всички   bouquet, а болните да оздравяват скоро   bouquet

# 239
  • Мнения: 30
Добро утро  Hug
Наистина едно време имахме истинско детство....по цял ден на улицата - стражари и апаши, каране на колело, шейна  Rolling Eyes ЕХХХХХХХ спомени, но помните ли нашите родители какво казваха тогава - че нямаме нормално детство. Искам да кажа, че времената се менят, за да са конкурентно способни на съвременниците си нашите деца ще гледат и гадни детски филми, пълни със насилие, ще научават какво е крава от "енциклопедиите" и тнт. На мен също не ми изнася това, но работейки с деца съм разбрала, че ако искаш да им бъдеш приятел и довереник трябва да влезеш в техния свят, да се научиш да пречупваш мирогледа си през техния поглед. Твоята работа в случая е да обясниш кое е правилно и кое не, и да успееш и в налудничавите им детски филми да намериш поуката и да извлечеш положителното. Извинете ако прекалих със словоизлиянията, но не мога да остана безучастна по тези въпроси.
За детски книжки ви препоръчвам издателство Фют. Аз пазарувам от него за ДГ и съм доволна. Нормални картинки, хубави обяснения и що годе не осакатени приказки.

Общи условия

Активация на акаунт