Зимен мраз навън сковава, мъничко МАЙче сърцето ни сгрява #16

  • 13 179
  • 304
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5
Аз пък да ви се оплача.. писна ми.. какво е това чудо незнам..
За 4-ти път настивам откакто съм бременна! Аз толкова пъти през целия си 31-годишен живот не съм се разболявала! ... с 3 думи - много съм НЕДОВОЛНА!
Вчера тамън си мислех че съм се оправила и ... запуши ми се пак носе.. сега седя в офиса с 1 руло тоалетна хартия /което е вече преполовено от 8ч насам/ и зачервен нос, смуча си лукчета профилактично и недоволствам.. аман! #Cussing out
Кажете какво да пия моля ви се.. оскилококциум явно не помага.. някакви идеи? Thinking

# 241
  • Мнения: 336
Привет на всички!  bouquet  Най-сетне и аз да се доредя да пиша.

Нещо и мен ме е обзела шопинг манията и през уикенда бях като развързано куче по детските магазини. Да споделя впечатления - Пигиса ми се стори скъп и на всичко отгоре нищо не ми хареса. Бяха изложили колички започващи от 700 лв., че не ми и харесаха, не че знам какво търся, но повечето ми изглеждаха като танкове - огромни и тежки, то и легълцата, които ми харесват са от типа преобразуващи се в юношески със скрин, но пак не са подходящи, защото скрина ми идва на височината на раменете, хаха. После се разходихме до един хипермаркет на бул.Т.Каблешков срещу Била се намира, така и не разбрах как се казва. Имаше голям избор на всякакви аксесоари за бременнии, бебета и т.н, това на подземния етаж, на 1 етаж е фраш от играчки! Налетях на една количка, която много ми хареса - много лека, че и евтина, но се оказа лятна  Crossing Arms. Поне купих гащеризонче и дрънкалка. Май Jumboto за сега най-много ми допада, голям избор на дрешки и аксесоари, има и евтини, има и неща на Чико и Нюк, а и най-важното никой не ти досажда при избора.

За витамините, пия фолиева на Неофолик и ще я пия до края на бременността, бях взела Фолацид, но получих жестоки киселини от нея и я спрях.

Някой се оплакваше от кървене от носа, е, и аз съм така всеки божи ден, че и венците ми кървят, че и от дупките на ушите кървя  #Cussing out.

И ние сме с котак, Мигла, и не смятам да го махам, но ми е малко притеснено как ще се спогоди с бебето. Помня, че Сиска има котка, ако може тя да сподели как я карат...

В петък съм на лекция с '9 месеца',  други ще има ли?
 

# 242
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
idar, не мога да се съглася с теб за издателство Фют - лилавия кит и синьото зайче в книжката за бебета ми дойдоха малко в повече Simple Smile. Ого се заглежда много в картинките на Златното пате - напомнят картинките от нашето детство, но там текста им е умопомрачителен. Компромисния вариант за мен са ИК Пан.

vaiza, за кървенето от носа трябва да си проследиш кръвното, както и пулса. Аз получавам кървене само ако ми се качи кръвното или полагам някакви големи усилия и пулса ми се ускори. А магазина до Била се казва Комсед - има хубави неща, но за по-големи дечица Simple Smile.

# 243
  • Мнения: 79
Аз съм много доволна от смучещите се таблетки за гърло на Д-р Тайс, сега пия и сиропа за кашлица, всичките му продукти са на билкова основа и се препоръчват в периода на бременността, витамин С, чай с мед, мед и лимони, много плодове. За остра кашлица помага и топло мляко с мед и малко сода(на върха на лъжичката), тя омекотява кашлицата. За капки за нос не знам, но е хубаво да се капва витамин С от ампулка.
Успех   bouquet

# 244
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 554
Върнах се и уж всичко свърших,ама ще видим.От октомври съм в болнични и до сега нито стотинка не са ми превели благодарение на нашето велико счетоводство.А дано към февруари да се похваля с превод.

Да,аз гледам котки последните 14 години и не мисля да се разделям.Да не пълня темата,който се интересува от съжителстов на бебе с котка да заповяда на лични Hug

# 245
  • Мнения: 4
siska79  и аз си чакам превод ,но все още не са ми превели.Тоест от септеври ми го преведоха много бързо ,но имам един от декември и не са ми превели нищо.Така че споко:)

# 246
  • Мнения: 128
А аз пък да ви се оплача, че последната заплата, която видях (въпреки, че и досега не съм спряла да работя) беше октомврийската, получих я през декември...

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 446
здравейте на всички. smile3503

Не ми оставаше време да се включвам напоследък, че след тия празници се е натрупала доста работа. Но ви чета, не всичко можах да изчета все пак.
Ние с бебка сме добре. Всеки ден рита, мята се и така съм спокойна, че е добре. На преглед съм чак в началото на февруари. Като бях на ФМ д-р Даскалов ми каза да пия освен Центрум Матерна и фолиева киселина до края на бременността, даже и след това докато кърмя. Също така пия по 1 мг зимафлуор на ден за зъбките на бебето.

Мигла, аз също съм с котарак, който е на 2 години и половина. В началото беше доста агресивен към сина ми, защото изкара около 3 месеца при баба си и го беше позабравил, а и си е малко отмъстителен по характер, но въпреки това мисля, че ще успеем някак да ги съчетаем с бебето. Единствено ме притеснява, че точно като се роди бебето ще е сезона на космите и не знам как ще успявам да го пазя от тези космалаци. То зора е 2 месеца, ама ще е точно, когато бебето е най-малко. За сега съм намислила да започна да изолирам спалнята по-отрано, че да свикне, че там е забранено.

# 248
  • Мнения: 30
idar, не мога да се съглася с теб за издателство Фют - лилавия кит и синьото зайче в книжката за бебета ми дойдоха малко в повече Simple Smile

Съгласна съм, за цветовите решения спор няма, но не гледай картинките за най-малките. Нали знаеш, че всички играчки, картинки и тнт за бебета са винаги в ярки цветове за да им привличат вниманието, а не да възпитават правилно цветоусещане. Някъде към 2-3год трябва вече да се внимава какви еталони за форма и цвят им се дават. Обучението за разпознаване на 4-те основни цвята (жълт, зелен, син и червен), както и на двата неутрални (бял и черен), започва около 2,5г, като има пожелателен , а не задължителен, характер до 3,5-4г.

Sory за лекцията Blush ама бързо се паля Twisted Evil (нали съм овен Mr. Green)

Спорен ден на всички  bouquet

# 249
  • Мнения: 10
Добър ден и от мен момичета.При мен за сега няма нищо ново,но тези дни ще ходя на ехограф и много се притеснявам,както и всеки път.Аз пия само Фолиева киселина за сега и док ми каза да я пия и докато кърмя(ако го правя разбира се).
Лек и усмихнат ден,пълен само с положителни емоции.

# 250
  • Мнения: 28
Аз пък като малка си спомням, че книгите ни нямаха много илюстрации, а имаха повече текст и е нямало такова разнообразие каквото има сега. В момента можеш да избираш от кое издателство и с какви картинки книжки да купуваш. А тогава е имало доста ограничен избор.
И напълно подкрепям Idar, че малкия трябва да гледа това което гледат и връстниците му - иначе според мен ще се чувства изолирано и малко странно. Но аз мисля, че това може и да се съчетава - нали в Интернет има филмчета и от нашето детство и понякога и телевизия и вече самото бебче или дете ще избере какво му харесва повече.  Grinning

# 251
  • Мнения: 16
Здравейте милички  Hug
Пожелавам ви един прекрасен ден!

За коте - и аз имам + 3 кучета Simple Smile Живея в апартамент в Бели брези, две стаи - хол+бокс и спалня.
Не смятам да се разделям с никой, всички са обезпаразитени и единственото, което ще правя е първи месец да не ги срещам много много. Имам много приятели с животинчета и всичко е било наред.
Аз съм от хората, които мислят, че многото пазене води само до проблемни и болни деца. Simple Smile
Разбира се трябва да се внимава много с животниките - косми, нокти, ревност...но при желание се намира начин за съвместно съжителство!

За книжки и филмчета - ужасена от днешните филми. За това благодаря на Интернет. Издирвам филмчета, приказки и свалям наред та да може детето да се запознае с истинските детски филми и разкази.
Днес само за войни и битки има филми. Sad
Последно гледах няколко епизода на Чибурашка - много беше сладко Simple Smile

А за магазините - аз купих/ще купя няколко неща от Пигис-а /много ми хареса там отношението на консултантите,които супер добре ми обясниха всичко Simple Smile/ - та от там освен слинга, ще взема дрехи и стерилизатор. От Малечко съм си харесала леглото и ваничката. Количка съм си поръчала от приятелката на Сиска и чакам да ми я пратят от Англия.
Кошче за кола - още не съм харесала от къде.
Чершави, юргани - ще ми шие свекървата. Simple Smile
Вече си направих едно файлче - разходи за бебо, описах там всичко от къде, кое, колко струва и дали вече е купено и почвам малко, по-малко Simple Smile

# 252
  • София
  • Мнения: 2
Благодаря Ви за топлото посрещане! Чувството е чудесно!

miika, не успявам да отговоря на личното ти съобщение, защото ти е пълна кутията (според автоматичния отговор)

Anomalia, аз бях болна точно 4 пъти и то първия триместър, едно след друго. Третия ми грип прерасна в гнойна ангина. И всичките пъти се оправих без антибиотици, дори без антипиретици и без да допусна температурата ми да се качи над 37.5. Сигурно ги знаеш тези неща, извинявай, ако се повтарям, но ще споделя личен опит за всеки случай. Използвах следните бабини лекове: По няколко литра топъл чай на ден (ако ти издържат бъбреците и сърцето) - добре оводнения организъм не качва температура над 38, като го закъсах с гърлото - обтриване със марля с мед и сода. Това ме спаси от налепите, но го правех на всеки 2 часа, че и по-често като бях най-зле.

Според моите доктори, джи-пи, гинеколози и т.н, разрешени са капки за нос от типа на Олинта, което си е ксилометазолин, но по-пречистен, разрешен е и Парацетамола, при температури над 37.5.

Но като че ли най-много ми помагаше пазенето на леглото, ако можеш да си го позволиш.
Стискам палци! Не се притеснявай, оказва се, че бебоците са удивително добре защитени всъщност и спокойствието е най-важно,
Glum

# 253
  • Мнения: 43
katrrinka ти от някой сайт ли си хареса количката , ако мже пусни линк за да поразгледам, че аз имам доста приятели живеещи в Англия , пък може и на приятелката на Сиска стига да не е нахално , но искам да си я избера и все пак да видя за какви суми става въпрос - пък може и нещо друго да си харесам- например легълце , че аз може второ да чакам ама почти всичко на ново ще купувам.

# 254
  • София
  • Мнения: 86
Здрайвейте , майски мами  и аз  да  се отбележа  тук с мойто  майско бебче. Аз очаквам сина си на  17.05.2009г.
На всички много положителни емоции и лек а бременност.

Общи условия

Активация на акаунт