Зимен мраз навън сковава, мъничко МАЙче сърцето ни сгрява #16

  • 13 165
  • 304
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5
Благодаря Ви за топлото посрещане! Чувството е чудесно!

miika, не успявам да отговоря на личното ти съобщение, защото ти е пълна кутията (според автоматичния отговор)

Anomalia, аз бях болна точно 4 пъти и то първия триместър, едно след друго. Третия ми грип прерасна в гнойна ангина. И всичките пъти се оправих без антибиотици, дори без антипиретици и без да допусна температурата ми да се качи над 37.5. Сигурно ги знаеш тези неща, извинявай, ако се повтарям, но ще споделя личен опит за всеки случай. Използвах следните бабини лекове: По няколко литра топъл чай на ден (ако ти издържат бъбреците и сърцето) - добре оводнения организъм не качва температура над 38, като го закъсах с гърлото - обтриване със марля с мед и сода. Това ме спаси от налепите, но го правех на всеки 2 часа, че и по-често като бях най-зле.

Според моите доктори, джи-пи, гинеколози и т.н, разрешени са капки за нос от типа на Олинта, което си е ксилометазолин, но по-пречистен, разрешен е и Парацетамола, при температури над 37.5.

Но като че ли най-много ми помагаше пазенето на леглото, ако можеш да си го позволиш.
Стискам палци! Не се притеснявай, оказва се, че бебоците са удивително добре защитени всъщност и спокойствието е най-важно,
Glum
Glum  благодаря  за съветите Simple Smile аз нямам налепи или температура .. но това дишане през устата и протриването на носа ще ме умори.. кихане прихане.. сега се чудя дали да не си тръгвам от работа.. нямам нищо спешно за вършене.. май май така ще стане Simple Smile
лек ден на всички Simple Smile

# 256
  • София
  • Мнения: 86
аз  за хрема  ползвах  хомеопатично коризалия,  а  за кашлицата ми - стодал/пак е хомеопатичен/ и  ми  мина  за  4  дни.
Е плюс това фреш от лимони ,портокали, грепфурти и  чайове.
Другото гадно че от кашлицата  и  духането на носа ме болеше коремчето/аз съм  в  23 г.с./  и гинеколожката ми каза да си  пия ношпа  , докато съм болна.
успех.

# 257
  • Мнения: 1
Добро утро момичета и от мен!
Аз трява да почвам работа вече, но нещо ме мързи и реших първо тук да се разпиша.  Grinning
Днес за първи път реших да прочета една приказка на бебчо и то рано сутринта, защото нещо се събудих доста рано. Реших да я прочета като го няма бъдещия татко, че той не вярва на това че бебето вече може да чува и щеше да ме гледа като полезно изкопаемо или пък пак щеше да ме бъзика, че съм се побъркала покрай бебето. Въпреки че и той вече ми се струва че почва да се побърква около бебето, защото при всеки удобен случай си слага ръка на корема ми и се опитва да долови ритничета  Grinning
За срещата във Варна мен ми е удобно в събота, а за мястото както на вас ви е удобно мами защото аз ще бъда сама - така че важно е и малките съкровища, които ще водите със себе си да се чувстват добре.
CrazyDeina струва ми се че нещо ни лъжеш Simple Smile От август месец не си сама!
Иначе за срещата и за мен няма значение къде ще бъде Simple Smile

# 258
  • Мнения: 79
......
Според моите доктори, джи-пи, гинеколози и т.н, разрешени са капки за нос от типа на Олинта, което си е ксилометазолин......
За Олинт не съм много сигурна:
"Употреба при бременни жени и кърмачки:
Ксилометазолин НЕ трябва да се употребява по време на бременност, тъй като няма показателни проучвания за ефектите на лекарството върху плода. Лекарството не трябва да се използва през периода на кърмене, тъй като не  е известно дали активната съставка се екскретира с кърмата"
Аз не бих рискувала, подсолена с морска сол вода помага, витамин С (течен) в нослето също или памуче с ракия. Също съм чувала, че по аптеките има капки за нос с морска вода.

# 259
  • Мнения: 488
Оххххххххх как ми се обикаля по бебешките магазини. Направо, и мен като Сиска, ме сърбат ръцете яката работа. Аз най вече искам да пообиколя за количка. Дайте малко сайтове за колички. Много обичам. Ммммммммммммм  Party

Обицата няма да си слагам, защото корема ми е огромен и няма толкова дълга обица като за моя корем.  Mr. Green
Но ти щом можеш си я слагай. По добре е, но ако имаш възможност а не като мен. Огромен корем  Mr. Green


katrrinka,   siska79   дай сайт за колички. Ще съм благодарна.
Тази количка, която аз съм си харесала я видях за първи път ето в този сайт www.babytrader.eu, но той е холандски и незнам дали доставят до БГ.  newsm78

 oli4ka добре дошла  bouquet

# 260
  • Мнения: 128
Поради синузита страдам от перманентно запушен нос, просто трагедия. Преди бременността се бях пристрастила към Ксилометазолин-а, но после го спрях, разбира се. Във всяка аптека, в която съм питала, са ми препоръчвали като единствено подходящо средство за бременни 1.билковите капки Pinosol 2.соления разтвор.
Аз използвам Пиносол и не съм много доволна от него, в смисъл - не е особено приятно като усещане, нито е толкова ефикасно, колкото Ксило-то, но пък нали е безвредно.
Питайте и вие винаги в аптеките, осведомявайте се кое става за през бременността и кое НЕ става.

# 261
  • Мнения: 16
taniab, rali44ka - приятелката на Сиска прави в момента сайт за стоки от Англия, доколкото имам информация. Моля за повече от Сиска, че да не кажа нещо неправилно. Simple Smile
Количката си я харесах иначе след разглеждане на много сайтове - спрях се на Бугабу Би, и когато го споменах в сайта Сиска беше така добре да ми каже, че приятелката и я има - та така се уредих с доставка, която е на много добра цена.
Бугабу-то ми хареса, че е леко и мноого семпло!



# 262
  • София
  • Мнения: 86
Чувала съм, а  и от  личен  опит, че  при бременните запушването на носа си е доста често явление.
Аз  съм твърдо за хомеопатични  лекарства.Питай в аптеката или  личния лекар/ако е свестен/.понякога в аптеката  са доста по любезни  и дават  по добри  съвети, отколокото джипито.
благодаря на  rali4ka!
 Embarassed Embarassed Wink

# 263
  • Мнения: 488
katrrinka на мен също много ми харесва бугабуто, защото е много сепло и леко. Като се събере става във всякакъв вид кола, дори и малка, а моята е таква.
Ами и аз се интересувам от сайта на приятелката на Сиска. Ако е готова да доставя и на другите аз ще съм първа  Mr. Green

# 264
  • София
  • Мнения: 86
Относно  количките, вчера от любопитство   гледах  сайта  на чико,доста готини  цени/да паднеш направо/.
http://www.chicco.bg/catalog.htm  
Радват окото,ама не и джоба.    Shocked

# 265
  • София
  • Мнения: 12 237
   Хайде и аз да се запиша докато не е свършила и тази темичка. Май изпуснах вече 2-3 теми и ако този уикенд ми остане време ще се опитам да наваксам.
   Иначе съм много добре, ходя си на работа и нямам търпение да стане март месец и да приключа. В петък съм на преглед да видим как се развива бебока.
   Това е от мен засега. А да харесах си и количка, но все още се опитвам да преглътна цената. Струва 1000 лв и е триколката на Пег Перего GT3. Мисля че все пак ще се навия да си я купя особено като знам че нямам никакви други разходи свързани с бебето, освен някои дрешки които ще купя, въпреки че от каките имам предостатъчно. Може би и един слинг.  Легло няма да взимам защото в началото е повече от ясно че ще спи при нас. Всякакви други аксесоари също не съм ползвала с малките и за новото бебе надали ще ми трябват. Ако някоя има идея откъде мога да намеря този модел количка на старо или по евтино ще се радвам да сподели  Simple Smile

# 266
  • София
  • Мнения: 86
  aila  виж  дали тази  е твоята количка http://family-bg.com/prX_2360.htm
 Wink

# 267
  • Мнения: 128
Момичетааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа!
Да ви се похваля!!!!!!!!!
Сега за първи път усетих с длан ритниче на наследника - просто почувствах по-силен удар и инстинктивно поставих ръка отдясно на корема си, и го усетих - а и видях как кожата леко се мести нагоре, тупна няколко пъти!!!
Детенцето ми е там някъде, в мен, много, ама много мое, и ми дава сигнал, че е живо, и не мога да ви опиша какво чувствам!!! Party Party

# 268
  • София
  • Мнения: 86
браво  това е супер  miika , казва ти здрасти мъника.страхотно е чувството , че нещо в теб мърда и  шава ,можеш да му говориш и даси комуникираш с него.прекрасно е.
 baby_neutral Joy Joy Joy Joy baby_neutral baby_neutral

# 269
  • София
  • Мнения: 86
miika  ти  в коя  гест.седмица си?
защото преди ритничетата  , аз  още  от  16 г.с.  усещах  ,като бълбукане на  корем  и черва  движенията на бебчо,а сега вече съм  в 23г.с.  и  движенията  са по осезаеми  и  ритничета разбира се. Wink Grinning Grinning Grinning Grinning  Вече  може  да се похвалиш   и на таткото.

Общи условия

Активация на акаунт