НГДЕК

  • 126 600
  • 788
  •   1
Отговори
# 15
не си пращайте децата там освен ако не ги мразите!ужасно е аз съм възпитаник 9 клас и немога да кажа много хубави не ща за училището!

# 16
  • Мнения: 61
Жалко че са много малко  приемните бройки.
Аз бих се гордяла със себе си ако някое от децата ми изяви желание - и ако го приемат в НГДЕК.
Съпруга ми е от неприетите по онова време, а сестра му ЗАВЪРШИ успешно там- повярвайте  има значение.

# 17
  • Мнения: 8
                                          Здравейте отново - на всички!

       Изпитите чакат на прага и за тези, които още нямат много инфо искам да споделя :
тази година / 2009 / сайта на училището няма кой да го поддържа...странно- така ми каза секретарката на НГДЕК, информация добивате само  по телефона или лично в училището.
       В конспекта има малки промени- новия конспект се получава от канцеларията на училището.
Изпитите са на 1 юли по БЕЛ -писмен и от 3 до 10 юли устния изпит по история и обща култура.
       Ако имате въпроси - моля, питайте- ще отговоря , стига и аз самата да знам...
Успех на всички !






# 18
Моето мнение за НГДЕК е много добро. Нестандартно училище, с интересни преподаватели, и подбрани деца.

Ако трябваше да избирам бих предпочела НГДЕК пред СМГ примерно.

Познавам много деца - а и сега колеги - които са завършили НГДЕК. Училището създава много културни, и приятни хора - които могат да 'говорят' на латински език!!!:)

Случайно се зачетох в темата, но това (в червен цвят) ме закопа. Доколкото знам от преди, а и от прочетеното тук, то НГДЕК е точно антипод на СМГ и в такъв смисъл едното не е алтернатива на другото. Ако детето е с математически заложби няма какво да прави в НГДЕК, а ако математиката му е чужда няма какво да прави в ЦМГ.

# 19
  • Мнения: 7 263
Някой си ами точно в червеното дето не си го разбрал е разковничето. Човека е казал, че ако може да избира би избрал едното пред другото - може пък случайно да има интелигентно дете с хуманитарни наклонности. Не може всички да са гениални математици и все пак местата в СМГ са ограничени - няма място за всички желаещи, както уточнихме в една друга тема наскоро.
Не е нужно непременно едното да заменя другото.
Иначе за неангажиран читател /писател вече добре се ориентираш във форума   bouquet

# 20
  • Мнения: 12
Аз уча в НГДЕК и наистина училището като всяко нещо си има и хубави и лоши страни.
Но  наистина дава едно самочувствие на децата там и  изобщо  всичко е като една малка общност. Има известен спад в някои отношения, но ако детето Ви обича езиците, Историята и Литературата, това е мястото за него.
Изпитите не са толкова трудни, стига да са добре подбрани темите.

От тази година вече няма курсове , дават се консултации, но и те минаха.

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 15:53 от miss_pitt

# 21
  • Мнения: 148
                                          Здравейте отново - на всички!

       Изпитите чакат на прага и за тези, които още нямат много инфо искам да споделя :
тази година / 2009 / сайта на училището няма кой да го поддържа...странно- така ми каза секретарката на НГДЕК, информация добивате само  по телефона или лично в училището.
       В конспекта има малки промени- новия конспект се получава от канцеларията на училището.
Изпитите са на 1 юли по БЕЛ -писмен и от 3 до 10 юли устния изпит по история и обща култура.
       Ако имате въпроси - моля, питайте- ще отговоря , стига и аз самата да знам...
Успех на всички !

Тъй като трябва да се избират и трима автори и произведенията им, учени в седми клас, трябва ли детето да зне нещо за автора на произведението...?





# 22
Здравейте, утре е първият изпит на дъщеря ми в НГДЕК и ...аз съм силно притеснена!
Още в началото на учебната година заяви, че желае да кандидатства в това училище и ни постави пред свършен факт. Т.е нямаше дилема тук или някъде другаде...
Незнам дали е най- правилния избор и дали огромното й желание да учи там ще е достатъчно за да се справи с изпитите, но ми се ще да я приемат и да не се разочарова.
Положи усилия, посещаваше уроци по история...и все пак тръпна в неизвестност...
На всички деца утре желая успех!

# 23
  • Мнения: 12
Здравейте, утре е първият изпит на дъщеря ми в НГДЕК и ...аз съм силно притеснена!
Още в началото на учебната година заяви, че желае да кандидатства в това училище и ни постави пред свършен факт. Т.е нямаше дилема тук или някъде другаде...
Незнам дали е най- правилния избор и дали огромното й желание да учи там ще е достатъчно за да се справи с изпитите, но ми се ще да я приемат и да не се разочарова.
Положи усилия, посещаваше уроци по история...и все пак тръпна в неизвестност...
На всички деца утре желая успех!
Е, как мина изпита ?

# 24
  • Мнения: 10
Здравейте, приеха дъщеря ми в НГДЕК и в 9-та ФЕГ, сега започва чуденето, мисля да я оставя сама да реши, двете училища са добри с дух и традиции. Какво мислите, къде все пак?

# 25
  • Мнения: 2 414
9-та ФЕГ,тази година я завърших и определено бих я предпочела пред НГДЕК.

# 26
  • Мнения: 10
Благодаря ти за мнението, ще кажеш ли с две изречения защо и сега би я предпочела ФЕГ пред НГДЕК.

# 27
  • Мнения: 7
Здравейте, приеха дъщеря ми в НГДЕК и в 9-та ФЕГ, сега започва чуденето, мисля да я оставя сама да реши, двете училища са добри с дух и традиции. Какво мислите, къде все пак?

При нас положението е същото, ФЕГ и Класическата, но при нас желанието за НГДЕК е от 5 клас, та няма място за колебание.

# 28
  • Мнения: 8
Здравейте майчета и татковци,

Днес съм най-щастливата майка на света - синът ми влезе в НГДЕК, с 5.50 на изпита. Тази сутрин разбрахме класирането - само , ако знаете какво щастие и радост имаше в очите на сина ми !!! За този миг, бих изтърпяла всичките тревоги и притеснения още веднъж - заслужава си , повярвайте...Simple Smile))
На всички Ви желая същото щастие и успех !!!  Щастливои сме-е-е-е...Ура!

# 29
  • Мнения: 12
9-та ФЕГ,тази година я завърших и определено бих я предпочела пред НГДЕК.
Това е глупаво ... не знаеш какво е в НГДЕК, за да предпочиташ ФЕГ, тоест нямаш база за сравнение, разбирам да си учила и на двете места, но ...

Аз мога да кажа следното - преди 2 години и мен ме приеха във ФЕГ и НГДЕК.
Аз обаче не се колебаех, тъй като интересите ми винаги са били пряко свързани с Литературата, Историята, Културата и НГДЕК беше моето желание.
Сега децата ви трябва да се замислят какви са техните интереси - изучаването на един език в езикова гимназия до много добро ниво или НГДЕК, където  се набляга на БЕЛ, Култура, Латински, Гръцки, Старобългарски, и разбира се  и западни езици - Англ., Немски и Френски.
Разгледайте и сайтовете на гимназиите, направете съпоставка, там  има много информация.
И двете гимназии са сред най-добрите в България и сега всичко зависи изцяло от  желанията на децата ви, съветвам ви да ги оставите сами да направят избор.

Общи условия

Активация на акаунт