Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 16 ян. 2009, 11:51 ч.

НГДЕК

• 69 719
  • 333
  •   2
Отговори
# 330
Здравейте,

Дъщеря ми е в 6ти клас в момента и обмисля да кандидатства в НГДЕК . Аз подкрепям нейното желание, но четейки темата тук и чувайки мнения от тук от там, започвам да се обърквам леко. За това пиша - моля за малко помощ. Много моля за мнение от родители,чиито деца в момента са в училището - доволни ли сте от нивото на знания на децата, от дисциплината и подхода към тях. Дъщеря ми сподели, че при разговор,  неин преподавател и е казал,че образователните критерии в НГДЕК са доста занижени в момента.
Също така, бихте ли споделили, подготвяхте ли децата допълнтелно по история - ако да, как и къде.
Изключително много , предварително благодаря за разбирането и помощта.
Желая прекрасен ден.
Здравейте!
Аз съм ученичка в гимназията. За себе си мога да кажа, че не съм била по-щастлива. Атмосферата е невероятна - всички ученици се познават и разговарят помежду си, независимо дали са зайци или завършващи. Тук менторството е на почит - девети клас насочват осми. Има много извънкласни дейности, които помагат на учениците с тяхната реализация и изграждане на личност. Учителите са добри - бих казала, че е огромен плюс това, че 50% от тях са около възраст 25. Методът на преподаване е различен при всеки учител, но например аз бих посочила господина ми по латински - Краси. Той прави какво ли не, за да можем да разберем езика - възстановки, обяснява ни залозите като футболен мач! Успехът ми се качва нагоре, а аз ходя на училище с удоволствие. Simple Smile
Надявам се да съм била полезна

# 331
Съмнявам  се, че горното мнение е писано от ученичка. Доста рекламно ми звучи! )
А що се отнася до това, че 50 % от учителите са до 25г., това е страхотно. Веднага обаче си задавам въпроса:  Къде са онези опитни учители- емблеми на НГДЕК?! ))

# 332
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
Аз не се съмнявам, че е писано от ученичка, напротив - убедена съм. Същите думи в същия стил би казала и дъщеря ми. Учениците там точно така говорят за училището си, трябва да ги познавате, за да се убедите. И аз искам да уча латински при Краси, но минало ми е времето за учене. Учителите - емблеми са научили имено настоящите учители там и това, че вече ги няма, не означава, че духът, който са създавали в гимназията, е изчезнал.

# 333
Малка извадка от проект на Наредба за изменение и допълнение на наредба № 1 от 2016 г. за приемане и преместване на деца и ученици в училищата по култура
В червено са оцветени текстовете, за които се предлага да бъдат изменени или отменени, а в зелено - новите текстове.

Чл. 26. (1) Кандидатите за приемане след VII клас полагат изпит по история и цивилизация.
(2) Изпитът по ал. 1 се провежда в НГДЕК по график, определен със заповед на директора,
който се обявява в сградата на гимназията и на интернет страницата.
(3) Изпитът по история и цивилизация е писмен и анонимен, състои се от тест с въпроси от
учебното съдържание по история и цивилизация за VII клас. Продължителността на изпита е
2 астрономически часа.
(4) Примерният конспект за изпита по история и цивилизация се обявява в гимназията до 31
януари.
(5) Оценяването на кандидатите на изпита по история и цивилизация се извършва от комисия,
определена със заповед от директора на гимназията.
(6) Оценката от изпита по история и цивилизация се определя от комисията с точност до 0,25.
(7) В класирането участват само кандидати, които са получили оценка най-малко среден 3,00
на изпита по история и цивилизация.

(1) Кандидатите за приемане след VII клас полагат изпит по история и цивилизация.
(2) Изпитът е писмен и анонимен, състои се от тест с въпроси и тема за развиване от учебното
съдържание по история и цивилизация за VII клас. Продължителността на изпита е 3
астрономически часа.
(3) Учебното съдържание за изпита се публикува до 31 януари на интернет страницата на
училището и се обявява на достъпно място в сградата му.
(4) Изпитното задание за подготовка на изпитните варианти се изготвя от екип специалисти
по история и цивилизация, определен със заповед на директора.
(5) Резултатът на кандидатите се определя по точкова система, с максимален брой 100 точки,
от комисия за оценяване, определена със заповед на директора.
(6) Изпитът по ал. 1 се провежда в НГДЕК, по график, определен със заповед на директора,
който се публикува на интернет страницата на училището и се обявява на достъпно място в
сградата му.

---------------------------------------------------------
Чл. 28. (1) Кандидатите за VIII клас се класират в низходящ ред по реда на бала, който се образува
от:
1. оценки по български език и литература и история и цивилизация от свидетелството за VІІ клас,
превърнати по скала в точки съгласно чл. 9, ал. 10 от Наредба No 11 от 2016 г. за оценяване на
резултатите от обучението на учениците;

2. удвоен брой точки от националното външно оценяване по български език и литература или
резултата от класиране на първо, второ или трето място на националния кръг на олимпиадата по
български език и литература, когато се кандидатства по реда на чл. 24, ал. 2;
3. удвоена оценка от изпита по история и цивилизация, превърната по скала в точки, или
резултата от класиране на първо, второ или трето място от националния кръг на олимпиадата
по история и цивилизация, когато се кандидатства по реда на чл. 24, ал. 2.

3. удвоен брой точки от изпита по история и цивилизация, или удвоен брой точки от класиране
на първо, второ или трето място от националния кръг на олимпиадата по история и
цивилизация, когато се кандидатства по реда на чл. 24, ал. 2

4. Кандидати, които на изпита по история и цивилизация имат резултат по-нисък от 50 точки и
общ бал по-нисък от 250 т., не участват в класирането.

(2) Балът на ученик, който не се е явил на националното външно оценяване по български език и
литература, се формира по реда на ал. 1, като резултатът от националното външно оценяване се
приема за нула точки.

Общи условия

Активация на акаунт