НГДЕК

  • 126 587
  • 788
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 21
За служебните бележки... Днес от РУО са обяснили на директорката на училището на детето, че файлове със служебни бележки от тази година нямало да изпращат до училището. В свидетелството за основно образование на детето са вписани и резултатите от НВО, така че то се сканира от двете страни и се подава в НГДЕК за участие в класирането. После за записване, живот и здраве, приетите носят оригинал.

# 691
  • София
  • Мнения: 1 020
Миналата година излязоха първо резултатите от изпита и няколко дена след това първото класиране.
Второ и трето официално не излизат.

# 692
  • Мнения: 21
Здравейте! Обръщам се към родителите на деца в гимназиален етап, които в момента са в НГДЕК или са завършили скоро - тази или миналата година.
Профилът на училището е чудесен, но на детето му е важна и подготовката по съвременни езици.

1. Даваме си сметка, че сигурно няма място за достатъчен брой часове за тях, но дали латинският помага достатъчно на обучението по италиански или френски? Чувала съм, че преди години тази комбинация е била работеща в училището.

( Наясно сме с извънкласното обучение по английски, но той си е задължителен минимум вече.)

2. Реалистично ли е очакването на дете, избрало фр., ит., а дори и немски, при обичайната натовареност на учебния процес в НГДЕК, с допълнителни курсове да постигне ниво B2-C1 при завършване?
Теоретично е ясно, че всичко е възможно, но реално има ли деца, които успяват да посещават курсове във Френски културен център, в Гьоте институт или в Италиански културен институт, да надграждат езика от училище и да постигнат ниво за обучение в чужбина на друг език, освен английски?

Моля, споделете добрите примери и решения от вашия настоящ или скорошен опит!

# 693
  • Мнения: 3 906
Не съм с дете в НГДЕК, харесвахме много гимназията. Отстоянието от дома ни разколеба. Задавах същите въпроси, когато... Ако искате високо ниво по западен език, изберете романски. Немският не е на основа латински и ще е по-трудно да се надгради. Назад, в темите за НГДЕК, имаше майка (с вече завършило дете), сподлила опит с курсове във Фр. култ. и-т. Детето беше покрило С1 в 12-ти клас. Италианският е по-лесен от фр. и с курс към културния им институт, без съмнение ще се постигне  високо ниво. Английският спокойно може да "тече" в интензивни летни курсове и отново в 12-ти клас да има диплома за С1.

# 694
  • Мнения: 21
На това се надява детето, но аз се чудя доколко е реалистично като възможност, предвид заетостта им в гимназията. На отворените врати казаха, че децата масово си обичат извънкласните занимания, а са и много ангажирани по учебната програма. Натоварени са доста и исках да се ориентирам има ли повечко деца, които успяват да постигнат такъв баланс. Защото детето си представя едни неща, но реално дали ще му стигнат денонощията от седмицата, за да успее да ги осъществи... И аз прочетох доста назад този пост за C1 френски, но никой друг не се "похвали" с подобно решение и се чудя дали не е изключение. Надявам се сега ще споделят повече родители как се организират децата в момента. Да не тръгнем с голямата кошница и после да се окаже, че само за един английски е стигнало времето в най-подходящите за учене на език години. 🤷🏼‍♀️

# 695
  • Мнения: 49
https://ngdek.com/bg/articles/priem/klasirane-na-prietite-ucheni … -2022/2023-godina
Класиране на приетите ученици в VIII клас в НГДЕК за учебната 2022/2023 година

# 696
  • Мнения: 1
Здравейте, някой дали знае миналата година след 7 клас колко от резервите са били приети? Благодаря и усмихната вечер!

# 697
  • София
  • Мнения: 1 633
Излезе статистиката за НВО 7ми клас и наистина представянето на децата в НГДЕК е прекрасно. Дано имаме късмета със същия екип и за новите зайци.

# 698
  • Мнения: 782
Яна Колева,учител по БЕЛ на първия прогимназиален випуск,чийто ученици завършиха 7 клас тази година,напуска.

# 699
  • Мнения: 20
Яна Колева,учител по БЕЛ на първия прогимназиален випуск,чийто ученици завършиха 7 клас тази година,напуска.

Искрено се надявам това твърдение да не е вярно. Училището и децата ще осиротеят ...

# 700
  • София
  • Мнения: 5 932
Вярно е. Синът ми ми каза това още в средата на юни. Той сега завърши, но когато беше в 9 клас, Яна Колева им преподава една година. После някак запазиха връзка и си общуват често и затова знам.

# 701
  • Мнения: 1 862
Защо до Западен парк?
Ние слязохме на Сливница и по вътрешна уличка бяхме в двора на училището след 5-7мин.
Живеем до спирка Западен парк Simple Smile

Моите деца ще тръгват от Западен парк. Ако искате пишете ми. Можем да сформираме някаква групичка!
И аз съм силно притеснена от тази промяна с логистиката Simple Smile Но няма начин да няма начин Simple Smile

# 702
  • Мнения: 382
Здравейте,
Има списък с книгите за 5ти клас - https://ngdek.com/uploads/Files/Priem/2022/5-klas/Preporachiteln … ratura-5-klas.pdf Simple Smile

# 703
  • Мнения: 1 011
Вярно е. Синът ми ми каза това още в средата на юни. Той сега завърши, но когато беше в 9 клас, Яна Колева им преподава една година. После някак запазиха връзка и си общуват често и затова знам.

Това продиктувано ли е от някакви училищни въпроси (напр. да не е съгласна как се управлява училището и т.н.) или по други, собствени причини е решила да напусне?

# 704
  • София
  • Мнения: 5 932
Вярно е. Синът ми ми каза това още в средата на юни. Той сега завърши, но когато беше в 9 клас, Яна Колева им преподава една година. После някак запазиха връзка и си общуват често и затова знам.

Това продиктувано ли е от някакви училищни въпроси (напр. да не е съгласна как се управлява училището и т.н.) или по други, собствени причини е решила да напусне?

Не знам. Не се сетих да питам. А и синът ми го няма в момента, за да каже.

Общи условия

Активация на акаунт