Отесня и зимното палтенце на АПРИЛското шкембенце

  • 22 004
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 112
Вери, за захарта не съм сигурна, че има специални норми за бременност. По-скоро си мисля, че ще ти направят обременяване с глюкоза, за да ти видят нивата. И диета очаквай. Дано при второто изследване нещата да бъдат наред.  Hug Praynig
Дано Толинка утре се включи от дома с положителни новини.  Praynig fingerscrossed

# 16
  • Мнения: 6
Здравейте !!! Heart Eyes
Аз съм си поръчала такива гащи,като ги взема ще ви кажа какво представляват.И превръзки за родилки съм си поръчала.
sunny_777 радвам се че си по-добре.Няма свикване с Гинипрала,пия го вече 2 мес. и пак треперя.Оставяй поне 35-40 мин. между него и Верапамила и е по-леко треперенето Peace
Дано Толинка да пише  Praynigи да е добре!
Лек ден   bouquet

# 17
  • Мнения: 182
galia1231977 уж цял ден съм пред компютъра пък не съм го видяла,благодаря  Hug!Аз ще пробвам пък ще видим какво ще стане!

# 18
  • Мнения: 847
Добро утро  Embarassed на всички!

Аз само да се запиша в новата страхотна темичка, спемейки  Laughing

А, и между другото аз имам една опаковка с такива гащи- от нетъкан текстил /същият материал като мокрите кърпички са/, но се чудя дали е по-добре да си взема памперси за възрастни или превръзки за родилки  newsm78

Пожелавам ви много хубав и слънчев ден, ние отиваме при док на запис на тонове  Grinning

# 19
  • Мнения: 494
Здравейте мацки!

Върнах се вчера и още не съм ви изчела.Вече редовно ще ви посещавам.  Ние си изкарахме страхотно в България. То не бяха празници, маси,ядене,пиене,емоции... Видяхме се с повечето ни роднини и приятели. Бяхме на толкова много места и навсякъде ни хареса. Но при мама май е най хубаво Heart Eyes То не беше глезене и охранване,то не беше чудо.А бе с две думи,хич не ми се връщаше,ама...

Олче,мила,благодаря ти още веднъж за препоръката за Врагалева  bouquet Много чаровна жена,а и като лекарка,поне на нас, много ни хареса.

Нашата госпойца е страшно активна. Шкембакът расте все повече и повече.


А се чувствам като цяло много добре, само като изключим една много проклета болежка,точно от лявата ми страна,под гърдата,където почва корема. Болката е пареща,като същевременно почва да ми изтръпва корема. Появи се на Коледа и оттогава всяка вечер си я имам  и докато не пия Но Шпа, не ми минава. Някоя от вас да има нещо подобно?


Честит имен ден на всички,които са празнували вчера и на всички,които празнуват днес ! Да ви е живо и здраво името  bouquet

# 20
  • Мнения: 7 112
Ооо, Марче! Добре си се завърнала.  Simple Smile
Такова изтръпване имах при предишната си бременност. Появяваше се докато лежа и беше отдясно. Според тогавашната ми лекарка нищо не пишело за тези екстри в нейните учебници. Добре е да потормозиш наблюдаващата те АГ за въпросната болка.  Peace

Това са еднократните гащи. Все пак наистина е добре да говорите с лекаря каква е практиката на болницата, в която ще раждате. На много места огащените родилки само им губят времето.  Wink

# 21
  • Мнения: 77
Честита нова тема, майчета!!!!

От мен няма нищо ново! Днес чакам гости и най-сетне малко да се разведря!!! Е оставям ви, за да приготвям!

  bouquet

# 22
  • Мнения: 36
Въпросните гащи не са толкова "страшни", колкото очаквах. А могат ли да се намерят в аптеките newsm78?

# 23
  • София
  • Мнения: 155
  Здравейте, барбаронки и честит Атанасов ден! Много настроение на всички празнуващи!
  Аз съм от мамите очакващи бебче, началото на май, но като нищо може да се появи и края на април особено ако се наложи секцио, затова ми е интересно да си ви чета и вас от самото начало. Надявам се, че няма да имате нищо против.  Много е хубаво да има с кой да споделяш общи вълнения. Редно е и да Ви се представя... казвам се Искра, на 32 г., от ГО/София - южните райони, очаквам първа и мъжка рожба, ЖЗ. Прави ми впечатление, че доста мами са с контракции. И аз съм така от 21 г.с. Пия 3х2 магнерич, отвреме навреме нош па и си слагам утрогестан сутрин и вечер, но сякаш няма ефект от нищо - само като съм в легнала положението е по-търпимо иначе при ставане ме стяга и сковава. Гинипрал не можах да си намеря...

# 24
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен, честит празник на всички, които празнуват и със здраве да си носят името!  bouquet ТОЛИНКА наистина не е писала, но аз мисля, че имаме обща позната/ все още не съм сигурна, че става въпрос за същото момиче/ newsm78 Дано всичко е наред, но ще изчакам до утре и ако не пише ще започна да търся телефона й Praynig Дано не съм в грешка и да се окаже, че е тя... Голям мързел ме е хванал днес, дано по-късно като се разходя да се оправя! Приятен ден на всички, довечера ще се включа!!! Peace

# 25
  • Мнения: 6
Здравей Аркси и аз съм като теб,но трябва да лежим каквото и да ни струва това!!!Гинипрал ми купиха от Австрия-ако имаш някой там.
Ето за гащите
http://www.pakostnik.com/bg/products.php?cat=93
http://family-bg.com/prX_2512.htm
Тук са по 5 броя за по-ниска цена Peace

# 26
  • Мнения: 3
Наминавам, за да ви изчета и да се запиша в новата темичка Simple Smile

Ние с бебка утре сме на преглед-ще пиша как е минало, дано всичко е о.к. Praynig

Пожелавам на всички приятна неделя и много ритничета Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен  Grinning very nice, супер свежо и актуално заглавие на темата, тъкмо приключих с носенето на зимното ми палтенце,леко порнато по шевовете от мерака да си го нося докрай  Embarassed Добре, че таткото ни е с подходящ размер, та полека превземам неговите якенца  Laughing Оказва се май, че априлското шкембенце ще е по-скоро мартенско според доки, но здраве да е, когато му е време. А ние с бебчо мисля, че сме добре, изкарах ужасен стомашен вирус, 3 дни бях с ужасни болки и повръщане. Доста се притесних,но мина. Пазете се!!! Доста хора се оплакаха от такъв вирус! Утре съм на лекар и дано и с бебо всичко е наред  Praynig
Вчера направихме и първите покупки за малкото човече,малко дрешки, обиколник с чаршафчета и поръчахме легло. Супер приятни емоции са, но някак като че ли ме е страх...пусто суеверие  Confused Занесохме всичко при родителите ми.
Мнооого приятна неделя пожелавам на всички мамета с големи вече пупи  Hug Аз отивам да се правя на кулинар   chef

# 28
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Честит празник на именниците! Да сте живи и здрави!

И аз днес ходих до  Метро, очаквах да е спокойно, а то страшна лудница, хем нарочно отидохме рано-рано сутринта. Резултат - болящ кръст и контракции, ама ще полежа и ще минат. Важното е, че покупките за бебките напредват - вече имаме памперси и мокри кърпи, клечки за уши с ограничител, превръзки за мен, сушилка, леген и тем подобни битови и хигиенни придобивки.

Имам и една чуденка - в какво изварявате вода за бебчовците? Аз си взех канче, за да го ползвам само за тях, но се чудех дали термоканите стават за тази цел - все пак в тях водата завира и край, докато с канчето може да я оставищ да си поври известно време.

Също така ако някъде видите бял скрин в магазините в София, моля подскажете ми.  Hug

Гинипрал пия от няколко дни, че пак ме почнаха едни контракции, а Док каза да го пия при най-малкото съмнение. Имам треперене на ръцете, но забелязах, че ако хапна нещо сладко и минава или въобще не се появява. Док ми беше изписал Изоптин за сърцебиенето, но такова имам рядко, така че си пия само Гинипрала, без Изоптин. Много ми пада кръвното от него, спя като пън.
На мен успяха да ми намерят от няколко града в страната близки и приятели, оттук опаковка, оттам още една, та сега съм запасена. Иначе Док ми каза, че можело да се поръча от Австия и Германия, имало и онлайн аптеки.

Вери найс, мисля че няма специална норма за бременни за кръвната захар. Според мен трябва да я  повториш и ако пак е висока, да ти направят обременяване с глюкоза.

Тези еднократни гащи запарват ли?  Embarassed Да не са някакъв найлон? И ако си със секцио какви трябва да са гащите - с висок или нисък ластик? Аз си мислех да си взема няколко чифта памучни обикновени гащи и да си карам с тях в болницата, пък после ще ги хвърля.

Днес дойдоха хазяите и поопразниха другата стая в апартамента, ще си имам предостатъчно място вече за покупки, мога спокойно да се вихря.  Mr. Green

За тези, които ще раждат в 1 АГ Св. София, намерих на сайта им списък с необходимите неща за постъпване в болница при раждането:

1. Документи: лична карта, „Направление на бременната до родилно заведение” (обменна карта на бременната), направление за хоспитализация.
2. За майката: чаша, прибори за хранене; лично бельо; чехли (да стават и за баня); 1-2 хавлиени кърпи; тоалетни принадлежности; 1-2 чифта чорапи; връхна дреха (халат, жилетка, елек);помпичка за кърма; 1-2 пакета дамски превръзки. Извън този списък, бременната може да носи и други вещи, но трябва да се има предвид, че мястото за багаж е ограничено.
Да не се носят скъпи вещи и големи суми пари!
3. За бебето: в Детско отделение разполагат с всичко необходимо за отглеждане на новороденото. Ако бременната желае и има възможност, може да донесе 1 пакет памперси за новородено и пакет мокри кърпички за бебе.
Дрешките за изписването на бебето и облекло за майката могат да донесат близките в деня на изписването от болницата.

Ако сте секцио обаче, багажът трябва да е на 2 части - първата част да е найлонова торбичка, само с най-необходимото за операцията и престоя в реанимация. Вече във втората част от багажа е всичко останало.
Аз си правих разни списъци, разделила съм ги на 4:
1/ за секциото
2/ за болничния престой
3/ за изписването - за бебетата
4/ за изписването - за мен

За омъжените - не забравяйте да си направите копие на акта за граждански брак, ще ви е необходим за записването на бебчето.
А ако сте секцио - Солпадеин за обезболяване и вода в малки шишета с "биберон" отгоре (тези за фитнес).

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 14:25 от Жабче

# 29
  • Мнения: 541
здравейте мами
много хубава тема  bouquet Heart Eyes
при нас всичко е нормално(пу пу),след вчерашната разходка днес мисля да полежа повечко,че и утре трябва да ходя до доки за болничен
честит имен ден на всички празнуващи!!!
лек и усмихнат ден

Общи условия

Активация на акаунт