Моля за съвет:Проблем с Физическото развитие на моето близначе

  • 5 486
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 844
И моите близнаци не се развиват еднакво. Педиатърката ми също казваше, че по-малкият изостава, той примерно изобщо не можеше да си държи главата изправена и то доста дълго време, а брат му вече се надигаше на ръце, но никога не е ставало въпрос за изоставане по принцип или за рехабилитация. Аз дори и гимнастика не съм им правила. В един момент задмина брат си и сега е по-пъргав от него. Сега горе-долу са на едно ниво.  Ако е само това, не мисля че имаш сериозен повод за притеснение. Дъщеря ми, която е едно дете, родено на термин, 3,650 кг. също започна да седи към осмия месец, а да се обръща чак на 10 месеца.

# 16
  • Мнения: 3 638
Едва ли има близнаци във форума, които са се развивали във всичко абсолютно еднакво, пък дори и да са еднояйчни. ...........

питам за това, ч-то освен ДЦП, би могло да се търси и друга причина за евентуално отклонение, която не е възможна, ако децата са генетично идентични.

Иначе - подкрепям мнението ти.

PolarFox
, четох и препрочитах, но нещо не мога да схвана какво искаш да кажеш  newsm78 Май нещо съм съвсем изкуфяла Embarassed

# 17
  • Мнения: 2 950
Ние си пишем ли пишем, обаче Гала нищо не казва!  newsm78

# 18
  • Мнения: 7 640
fata Hug- и аз съм го завъртяла Simple Smile...
Имам предвид, че определено децата на една възраст- независимо дали са близнаци или не, еднояйчни или двуяйчни, братя и сестри или не, се развиват индивидуално и се различават по характер, темперамент, интереси, физ. възможности и т.н.

Обаче- ако близнаците са еднояйчни, имат еднакво ДНК, при такива деца не е възможно само едното да има генетично обусловено заболяване, затова питах какви са близнаците. Peace

# 19
  • Мнения: 48
Момичета много благодаря на всички. В понеделник започнахме физиотерапията Ели много плака това дете не е плакало толкова от както се е родило.За съжаление обаче ще продължим в понеделник. Веднага след като се прибрахме вдигна температура. Дадохме урина и се оказа че всичко ние на ред, не се знае обаче от къде ни се появи тази температура. За сега съм я оставила на спокойствие но утре ще започнем пак ако естествено е добре. Днес е мслко по дебре но започна да повръща (два пъти до сега).

# 20
  • Мнения: 93
Здравейте мамчета,
първо по темата.
Защо е необходимо да се сравнява едното дете с другото. Това е доста погрешно всяко дете има различна представа за светоусещане.  Когато изпита нужда да се върти  усмихва и т.н. тогава ще го направи. Все едно да сравняваме две деца които не са близнаци същото е /няма начин  всяко човече е личност и има характер от момента в който изплаче в родилния дом/ .
Отклонение от темата-И аз имам сестра близначка и цял живот ни сравняват коя е по приказлива коя по бързо се е научила да чете, коя е по хубава и всичко за което се сещате.
 Аз те съветвам да се консултираш със специалист за да не се притесняваш излишно. Убедена съм че всичко ще е наред  bouquet
И към всички мамчета .....благородно ви завиждам и аз искам близначета.

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 23:41 от sofiq_

# 21
  • Мнения: 2 950
София, моля те, за да не спамим тук темата, включи се в темата за разделянето на близнаците в училище. Моля те! Praynig Много ме вълнува този въпрос и искам мнение от хора, които са минали по този път, а не от родители, лекари, учители и т.н. Искам да знам самите близнаци как са се чувствали?!  Praynig

Аз ще я бутна напред, за да не  я търсиш.

# 22
  • Мнения: 48
Здравейте мами от понеделник пак тръгнахме на физиотерапия.Днес бяхме на преглед при др Тодорова за преглед някои от нещата вече ги правим например вече седим стабилно без да я подпирам, обръщаме се от коремче на гръбче и обратно но ще ни трябва още един курс защото този ни беше само три дни  а и още не стъпва добре на крачета, няма опора на тях. За съжаление днес нямахме защото групата на каката е под карантина от варицела. Според мен постъпих правилно като казах на лекарката да прекъснем курса. Е вярно че този курс ни беше много кратък но затова пък от него има видим напредък Ели.сега се чудя дали с бънджи ще стимулираме крачета или някакви упражнения според вас как мислите или да извикам рехабилитатор в къщи колко ли взимат или аз да се занимавам повече с нея?

# 23
  • Мнения: 7 803
ас бих оставила детето да се раzвива със собсвеното си темпо  Peace оце е малка сада е проблем, 4е не стои сама права

# 24
  • Мнения: 2 950
По мои сметки децата ти са на 8 месеца (поправи ме, ако греша) и е твърде рано да се притесняваш, че не стои на крака. Сега погледнах тефтера - Христо се е изправил за първи път на 8 месеца, а Йордан - на 9 месеца. И ти говоря за трудно изправяне с доста меки крака.  Hug

# 25
  • Мнения: 4 306
И аз мисля, че е добре да й дадеш време. Почвай постепенно да я изправяш, за няколко минути го правете, буквално за дни ще се отпусне и ще свикне. Не я пришпорвай, като се изнерви или не иска, не я мъчи.

# 26
  • Мнения: 48
Да сега като се върна на зад се сещам че и каката се изправи сама в 9 месец но не само това е проблема тя и не иска да пълзи изобщо е много спокойно бебе трябва постоянно да я стимулираш за да направи нещо. Но мисля че много гимнастика ще направим нещо. Слагам я на проходилка но тя не се движи изобщо може би трябва да измисля пак с някаква играчка да я стимулирам. Иначе другата се изправя сама в кревата друса се пълзи и с проходилката шета наляво и на дясно.

# 27
  • Мнения: 7 803
просто дете си е по-спокойно, не виждам защо постоянно ги сравняваш. има деца, които не са пълзели. колкото повече настояваш, толкова повече тя ще се дърпа. остави я да прави нещата както иска. не я юркай. всяко нещо с времето си  Peace

# 28
  • Мнения: 4 306
Наистина сравнението е пагубно за децата. Не го прави! Явно детето има по-сангвиничен или флегматичен темперамент.  Приеми я такава и ще видиш, че прави неща, които другато още не умее. При нас всеки прави различно нещо,  по различно време. Единият почна първи да се обръща, другият да бърбори, да седи хубаво и т.н.

# 29
  • Мнения: 48
Прави сте Ели може само да седи и да се обръща от време на време но затова пък започна да ми показва че и се ака и сега от две седмици акаме на гърне. Сутрин като се събуди и започва да казва ъъъ и чака да и обърна внимание като не и се обърне започва да се нервира и да чака да я сложим на гърне.Та наистина всяко дете си е различно само за себе си.Наистина ще спра да ги сравнявам в интерес на истината аз него правя но го прави тяхната баба която живее с нас. Но ще опитам да я отуча от това.

Общи условия

Активация на акаунт