В ДГ да сме здрави и бели да правим - 19 част

  • 9 447
  • 308
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 187
Аурора,сложи едно 19 в заглавието да откриваме темата по-лесно Hug
  Peace  Blush Нали ми е за първи път - пропуснах.

# 16
  • Мнения: 2 957
Да се запиша и аз:)
Втори ден на градина и още е здрав (да чукна на дърво) Confused

# 17
  • Мнения: 1 666
И аз тук! Peace

Боби1973, много хубав пост! Много е хубаво, че си намерила ключа за твоето дете! Дано всяка майка лесно да го намира за своето!

И понеже темата ни е и малко "медицинска", да ви питам - ако това, което имам в момента е вирусно, колко време съм заразна? Бебочка няма проблем да ме гледа с маска, ама баткото не ме ще такава. Вчера като се върна от градината, само ходеше след мен и нареждаше - "махни го това", "моля те, мамо, махни тая маска", "бързо я махай" и при всеки удобен случай ми я дърпаше от устата....

# 18
  • София
  • Мнения: 4 294
Къде нова тема без мен  Laughing
И аз ви чета редовно, но няма нищо ново при  нас и затова не пиша толкова редовно  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 6 260
Здравейте!
 На последък пиша много рядко, но ви чета редовно и понякога докато ви чета се чудя какви хора има(имам предвид случаите с нарочно написани и диагнози, а и снощния репортаж не знам гледахте ли го за 3г момченце и 7мте антибиотика и липсваща диагноза).
Моята госпожица нищо че не ходи на градина нещо се разкашля оня ден и уж не е нещо сериозно. Взех ́и помагалата от градината, за да не изтърва много докато си е в къщи - ако искате мога да ги сканирам и да ги пусна в темата да ги разгледате.
  На всички болни бързо оздравяване!



Давай и мерси предварително!  Hug

# 20
  • Мнения: 1 949
Аурора, благодаря за темата   bouquet Хубаво заглавие си измислила, бравУС  Heart Eyes

Боби, благодаря ти за споделеното (в предишната тема)   bouquet

Искам да споделя с вас, че в това, което ПоларФокс се опита да каже в предишната темичка и предизвика спор - за сиропите за кашлицата, явно действа. Вчера на Криси не й е даван сироп (нарочно) и факта е, че около обяд вече не е кашляла така, както преди. Просто е покашляла от време на време, но без пристъпи. Тази нощ спа спокойно, единствено хремата я мъчи още, но и тя минава вече. Снощи бяхме при педиатърката, тя каза че сиропите за влажна кашлица (какъвто е Мукосолванът), карат лигавицата да образува още повече секрет от този, който така или иначе се стича от носа (дано да го обясних правилно). И че в такива случаи - когато очевидно кашлицата е от секрети - най-много помагат чайчета с лимон и мед и витамини  Peace Та сега я наливам с чай от мащерка и от шипки (да не й омръзват  Mr. Green ) с мед от дюли (че и той бил за кашлица) и се чувства добре (пу-пу).  Peace

Здраве на всички дечица и майки!  Heart Eyes

От днес съм в болничен до края на седмицата, свеки е ангажирана и се гледаме с малката Simple Smile Редим пъзели, четем книжки  Hug Само дето никак не ме слуша и прави каквото си иска, но и това ми е сладко след натоварения работен график  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 2 471
Леле, колко сте бързи!!!

# 22
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 800
Здравейте и в новата тема! Вики все още я боли ушенцето и се гледаме вкъщи.

# 23
  • Мнения: 1 949
Здравейте и в новата тема! Вики все още я боли ушенцето и се гледаме вкъщи.

Пропуснала съм, водихте ли я на лекар за ухото. И какво изписа той (ако сте я водили)? Болните уши са ми кошмарът  Twisted Evil

# 24
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 800
Здравейте и в новата тема! Вики все още я боли ушенцето и се гледаме вкъщи.

Пропуснала съм, водихте ли я на лекар за ухото. И какво изписа той (ако сте я водили)? Болните уши са ми кошмарът  Twisted Evil

Ами изписа й капки за уши - Отипакс, едно хомеопатично (трябва да го взема днес, че съм го поръчала), Нурофен и ако се влоши (освен ухото има и лека кашлица) - АБ.

# 25
  • Мнения: 1 949
Здравейте и в новата тема! Вики все още я боли ушенцето и се гледаме вкъщи.

Пропуснала съм, водихте ли я на лекар за ухото. И какво изписа той (ако сте я водили)? Болните уши са ми кошмарът  Twisted Evil

Ами изписа й капки за уши - Отипакс, едно хомеопатично (трябва да го взема днес, че съм го поръчала), Нурофен и ако се влоши (освен ухото има и лека кашлица) - АБ.

Дано да й се размине АБ  Praynig

# 26
  • Мнения: 320
Peace
По темата за календарите ние вчера получихме (малко закъснял подарък) - настолен календар за 2009-та, със снимка на детето в детската и автограф с пожелания от кмета на СО Район Сердика. Странното е, че са снимали децата върху живо пони, а нашата блейка даже не е споделила за тази емоция.

# 27
  • Мнения: 327
Хайде и ние в новата тема Simple Smile
Вики вече втора седмица ходи на градинка /месец декември почти целия си го изкара в къщи/, само понакашля малко сутрин и това е. Страхувам се само да не започнат сополите, че ... слиза на долу и стигаме до АВ /с бронхиална астма е Sad/.
Днес имат театър - Хитър Петър и се чудих дали да го пусна - цялата градина на едно място!!! Ама го пуснах, като гледам май всички дечица ще са там, той какво да прави сам в стаята, а и ще му е интересно със сигурност!!!!
Miriel дано ви мине бързо, но нашата лекарка казва, че за да се излекува ушето хубаво си трябва 2 седмици АВ /ние сме карали 3-4 пъти отит-с тепмпература и без болки и винаги с АВ/.
Елси и аз съм като теб - болна и много ме е страх да не заразя малкия!!! А вече втора седмица съм зле и си мисля че може и грип да е .... уф.... Та и мен ме вълнува въпроса колко време съм заразна /ама с тази хрема и кашлица - сигирна съм че все още сея зареза Sad/

# 28
  • Мнения: 1 575
Понеже ние сме с вечни сополи - давам дежурното противоалергично, хомеопатично за свиване на лигавицата и от скоро - няма и месец - клеева тинктура.Сутрин  по няколко капки - според възрастта и за двамата и за малкия правя капките за нос - въобразявам ли си, или наистина помагат  Peace
В предаването "Часът на мама" по БТВ гостува някакъв доктор - Михайлов (както се разбра в последствие - известен хомеопат, които дори има тема във форума на часът на мама) и ми хареса какво говореше - да не изнежваме децата, да спят на по-хладно - да тичат повече, разходки в планината, да не се дава веднага АБ и той разказваше за клеевата тинктура.Няма да я рекламирам повече - ако искате вижте.Има тема и тук - в нашия форум, но когато аз я отворих,  останах с впечатлението, че не е пълна и нямаше отзиви...

# 29
  • Мнения: 1 240
 Hug
Нова тема, дано е без болести!

Аурора, и при нас я има все още тази традиция.

И Гергана е с кашлица, до края на седмицата ще се гледат с баба си.

Общи условия

Активация на акаунт