Идеи За Бизнес 2

  • 105 292
  • 819
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 219
Мдам, идеите са много хубави, но трябва доста солидна инвестиция и професионалисти от не един бранш.

Колкото до тези бизнесчета, то май наистина са основна прехрана на доста сем. в България. Пък и какво друго може да започнеш с малко пари, освен ако нямаш някоя професия, с която само с ум да си изкарваш парите (не го обясних мн добре, но се надявам, че ме разбирате какво исках да кажа).

# 91
  • Мнения: 359
Видях нещо интересно в Истанбул. На главната търговска улица имаше много приятно кафе, със съвременен интериор, зеленина - въобще супер. Беше разделено наполовина с нещо като решетка от ковано желязо, а от другата му страна имаше нещо средно между книжарница и библиотека. Т.е. книгите се продаваха, но имаше и няколко масички за четене. Имаше и списания, вестници... Страшно ми допадна идеята, особено на фона на тотално липсващите библиотеки в София (това е и във връзка с темата за библиотеките малко по-назад).

# 92
  • Мнения: 1 505
Здравейте моми4е доста добри идейки давате и много ви се радвам 4е ви има.
Може ли някоя от вас да ми каже в 4ужбина дали 6те върви една закусвалня,като мисля освен бг закуски да има и такива на местните?
Аз си харесах едно поме6тение което може би то4но за това става,дале4 е от бг квартала тук,но пък е на едно страхотно място,наема е изгоден.Казвам,4е за закусвалня става,такава бутка,където да си купиш не6то и да заминеш,а в последствие може и няколко маси4ки да се направят,но за магазин и про4ие не е подходя6то,малко е.
Питам се,дали на българите 6те им бъде хубаво преди работа да си купят по една бани4ка,а на 4ужденците да опитат не6то разли4но?

# 93
  • Мнения: 2 556
Таня, развесели ме с това "дали може един почти обикновен човек да има обикновен малък бизнес, дори дюнер, магазин за дрехи или нещо друго". Ами хората с бизнес никак не са необикновени според мен, всеки може да има бизнес, стига да работи здраво, моята теория е, че просто на хората не им се напъва излишно, за което напълно ги разбирам  Wink

# 94
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... просто на хората не им се напъва излишно, за което напълно ги разбирам  Wink
Защо пък излишно? newsm78

# 95
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Защото когато си престояваш заплатата е едно, а когато си разработваш бизнеса съвсем друго. А гаранция за огромна разлика в дохода няма.
Не че няма хора, които да си дават здравето като наемни работници, но правилото обикновено е друго за съжаление.

# 96
  • Мнения: 2 556
Рени, на повечето млади български семейства родителите осигуряват жилище, кола и пак ги подпомагат с каквото могат - купуват мебели, дават пари и т.н. Ако аз имах нещо подобно наготово и някой дава пари, по природа аз съм мързелива и никога не бих се мъчила да направя нещо сама. Би ми се струвало излишно напъване, затова така се изказах  Simple Smile

И както казва арт мама, гаранция няма - може да потръгне, може и да се окаже несполучлива идеята за бизнес, така че - ако има кой да дава нещо наготово, аз бих си стояла на заплата и бих си спала спокойно  Grinning А има и хора като мъжа ми, които и 1 ден не са били на заплата, те дори не могат и да си представят това какво е, камо ли, че би могло да има и добри страни...

# 97
  • София
  • Мнения: 4 412
Ще ми позволите да съм на малко по-различно мнение. Онази вечер стигнах до прозрението:

А според мен търговеца, които е решил да разработва търговски обект на масовият пазар, трябва да съобрази доста  неща - нуждата от стока, местоположение, реклама, осветление, персонал, интериор, работно време, рекламации.

Рядко се срещат в един човек да съчетава усет към всички изброени по-горе неща, независимо дали хората са трудолюбиви или осигурени.

# 98
  • Мнения: 2 556
Разбира се, че е така, но нали не всеки се захваща с търговски обект, пък и понякога има някаква необяснима доза късмет - било то добър или лош. Въобще моето убеждение е, че не непременно прозорливостта и търговския нюх е в основата на всеки успех (това си е мое мнение, разбира се)

# 99
  • Мнения: 940
Моята идея за магазина за цветя малко замря, но не съм се отказала--само изтеглих във времето. Просто стария ми шеф "изчезна" и останахме на една заплата. Сега съм на нова работа, но изпуснахме перфектния момент за отваряне на магазина, ще изчакаме до есента. Но трябва да направим нещо и то спешно, защото не получаваме нищо от небето.

# 100
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
TanyaMG, изброените неща са важни, но не не са единствени. За сметк ана това, част от тях са елементарни за всеки, поне като търсен ефект Simple Smile - персонал, работно време , рекламации.

Тъкмо имах сблъсък с търговец... ами докато мнозинствто клиенти са овце, всеки ще може да има бизнес въпреки абсолютното погазване на елементарни изисквания.

Впроченм това важи и за големи бизнеси, ужасяващо ясно е всеки път, когато отида в близкия магазин... всеки, наистина всеки път не се чувствам клиент, а благодетел.

# 101
  • София
  • Мнения: 4 412
арт мама, пожелавам ти приятни емоции и успехи с елементарните и по-сложните ефекти на бизнеса Simple Smile

Момичета, от няколко дни се каня да ви покажа тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=367229.0 . Детският отдел към столичната библиотека възобновява четенето на приказки, а изглежда и читалнята като място за срещи на децата. Аз донякъде си представях идеята ми за библиотека точно така и разбира се смятам да се възползвам от тази обществена услуга. Мисля и да даря малко книги, дано да е любезен персонала, за да не ми премине ентусиазма и да приемат книги.


# 102
  • Мнения: 1 849
Според мен, когато в даден квартал например няма железария, би вървял бизнеса с такива продукти, а това което би предложил съответния бизнесмен би могло да бъде адекватно на железарията (подобна) в съседния квартал. Персонала, разбира се, е от значение - една баба-леля (без насоки от работодателя) не би могла да се ориентира в обстановката, но когато човек търси нещо и е подредено както трябва (бои - латекс при латекс и спрейове - при спрейове) сам би могъл да се ориентира и да вземе каквото му трябва. В случая важното е, че на 3 спирки наоколо няма железария и ти търсиш нещо от точно такава! Така че мястото и квартала си имат значение, но по-важно е Търсенето!

# 103
  • Мнения: 46
Колкото и да го мразя,но просто запис Crazy

# 104
  • Мнения: 2 759
                        Не исках да се записвам, но уви. Чeтвърти ден държа темата отворена  Blush.

Общи условия

Активация на акаунт