Киселини!

  • 7 582
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
24 часа в денонощието няма отърване какво да правя

# 1
  • Мнения: 603
Аз пия таблетки с активен въглен. Това не е лекарство и имат страхотен ефект. Понякога и дъвките ми помагат.

Успех и на теб. Peace

# 2
  • Мнения: 2 960
избягвай газираните напитки ,киселото .Вземи си Талцид-помагат много Peace

# 3
  • Мнения: 493
По принцип няма отърване за съжаление докато не родиш. TiredПиех много газирана вода,която малко от малко ме облекчаваше,лекарката ми изписа "Квамател" хапчета и спях на 2 възглавници. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 524
По принцип няма отърване за съжаление докато не родиш.
аз не съм имала, но около мен при други бременни беше така. пиеха талцид Peace

# 5
  • Мнения: 4 434
Имах много и аз...
...освен ябълка и да спя полулегнала нищо не ми помагаше..

# 6
  • Мнения: 121
Пий сода за хляб...наистина помага много..По една лъжичка с Peace малко вода и забравяш..

# 7
  • Мнения: 2 090
Няколко глътки газирана вода Peace

# 8
  • Мнения: 222
Преди никога не бях имала киселини...и сега (от както съм  бременна) главно през нощта ме мъчат. Първия път помислих че умирам, ама им хванах цаката - преди да си легна ям някакъв цитрусов плод - портокал, мандарина. От други мами знам че и чаша прясно мляко помага  Peace

# 9
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Като махнеш мазното, газираното и т.н. образуващи киселини храни, ако пак имаш, вземи Талцид или каквото ти изпише лекар. Содата не е най-доброто решение. Наш приятел гастроентеролог(така ли се пише) ми е казвал, че содата е временно решение, но изтънява стените на червата или нещо подобно беше.

# 10
  • Мнения: 1 372
Единственото което можеш да направиш е да изчакаш 70 дни /като гледам лентичката/ или бебчо да реши да излезе. По време на бремеността ми умирах от кисилини и нищо не помагаше. От мига в който родих не съм имала и спомен за киселини. Също можеш да се опиташ да се облекчиш с Талцид и сухари или Сода.

# 11
  • Мнения: 4 434
Пий сода за хляб...наистина помага много..По една лъжичка с Peace малко вода и забравяш..
На мен ми ставаше по зле от содата,но нищо не пречи да опита Sunglasses

# 12
  • Мнения: 1 629
на върха на чаена лъжичка сода и във вода, изпиваш и се оригваш! Това обаче се прави много рядко!

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм имала никакви киселини

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Кисело мляко - две -3 лъжици, ставала съм по нощите да ям, като не можех да спя от киселини. Добре че рядко имах, при мен май от   купени домати се получаваха, с домашни нямах проблем.

# 15
  • Мнения: 566
Пия Спрайт или по добре Спринт (на Дерби по газиран е ) оригвам се Embarassed много пъти и ми минават,това е единственото което ми помага ,опитай дано и при теб има ефект Peace

# 16
  • Мнения: 189
Пия Фамултран изписано от АГ-то!Голям ефект има!Веднага ми минават. Hug

# 17
  • Мнения: 9 973
талцид пия и ми помага

# 18
  • София
  • Мнения: 2 508
Талцидът ме спаси! Аз бях много зле, направо повръщах и ми беше лошо нон-стоп. Един Талцид и всичко минава! Peace

# 19
  • Мнения: 826
 По дебелите книги пише, че със содата за хляб не трябва да се прекалява, а тук гледам много съвети да се ползва това "народно" и "безвредно" средство.
Принципно спасение няма. Аз за да си помогна гледам да вечерям рано, защото най-много ми се покачва киселинността Mr. Green привечер. Ама като се роди бебо и това ще мине Wink

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Дъвчех ментови дъвки, пиех Талцид. Зълва ми ми препоръча моркови да хрупам в такива моменти. Предния път се побърквах от киселини, за сега още не са ме подхванали.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 508
Талцидът не се ли дъвче?... newsm78

# 22
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Талцидът не се ли дъвче?... newsm78

Тъй де, ама нали е хап и по инерция пиша пих. То така или иначе го заливам обилно с вода, защото ви става в устата едно такова варосано  ooooh!

# 23
  • Мнения: 142
И аз дъвчех Талцид, но много са ми помагали и препечените филийки.  Peace

# 24
  • Мнения: 1 558
Пий сода за хляб...наистина помага много..По една лъжичка с Peace малко вода и забравяш..
Peace

# 25
  • Мнения: 163
Талцид (но не ми помогна кой знае колко), лимонада, кисело мляко и мандарини  Simple Smile Това ми помагаше на мен, но при всеки е строго индивидуално.

# 26
  • Мнения: 521
До колкото знам при всеки е различно.На мен уж ми помагат сурови бадеми или чай от лайка.Но една вечер така се бях нервирала че цяла нощ не спах и киселините ме довършиха.Е тогава нищо не ми помогна .Та може и нервите да са от значение.Иначе лекарката ми каза фалцет но рядко,да не ям пържено,солено кисело печено,мазно,сладко...ми то не остана какво да се яде  :е:

# 27
  • Мнения: 7 723
24 часа в денонощието няма отърване какво да правя
Нищо.
Като родиш и ще ти минат  Wink

# 28
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Пиех по малко сода за хляб, иначе имах чувството, че изгарям...
И първото нещо, което забелязах след раждането беше, че нямам киселини и не ми се ходи непрекъснато до тоалетната  Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 184
Киселините са нещо ужасно. Бях така последните два месеца от бременността. Помагаха ми ментолови бонбонки олипс.

# 30
  • Мнения: 2 401
Помагаше ми по-продължителното дъвчене на дъвка!
п.с. аз допреди да забременея незнаех на какво точно се казва киселини, но по време на бремеността разбрах Laughing

# 31
  • Мнения: 2 375
Знам, че газираната вода помага. Нещо ми се върти в главата, че някъде съм чела или чула, че киселините се засилват от кафето, шоколада и подобни продукти. Thinking

# 32
  • Мнения: 2 803
На мене ми помагаше смучене на ментови лукчета.

# 33
  • Мнения: 574
Докато бях бременна забелязах че като спя на ляво киселините са доста по-поносими и е много по-добре. Пробвай го и ти.

# 34
  • Мнения: 2 015
На мен ми помогна газираната вода Peace.

# 35
  • Мнения: 26
За киселините много ми помагаше содата,киселото мляко,но най-вече газираната вода Crazy

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 115
И през двете бременности имах зверски киселини по цял ден и от всичко-солети и обикновенни бисквити облекчаваха донякъде проблема,не си позволих никакви хапчета,макар док каза че може да се приемат някакви.Има и хомеопатия, но трябва да се посъветваш с хомеопат.Най-добре се чувствах ако не ям и не пия.....но...неизпълнимо и невъзможно!Спях почти седнала.След като родих,на секундата изчезнаха...

# 37
Аз съм ж 5-ти месец и чак сега почнах да имам киселини, но пия по 1 ч.л. хлебна сода - препоръчва се след храна.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 508
Не знам дали е по повод темата, ама моите киселини пак се събудиха и по цял ден дъвча Талцид. ooooh!

# 39
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Много мо помагаше кисело мляко   Peace

# 40
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 335
Аз си хапвах нещо хлебно и ме облекчаваше

# 41
  • Мнения: 1 080
Талцид, газирана вода и солети помагаше про мен.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 817
На мен ми помогна Талцид, малко е гадно на вкус и трябвало да се сдъвче. Аз го гълтах направо и пак имаше ефект  Peace

# 43
  • Мнения: 9 451
Нищо не ми помага  Tired

# 44
  • Мнения: 46
A bebchetata vi kogato se rodiha imaha li mnogo kosichka zashtoto sym chuvala che kato imash kiselini prez bremennosta decata se rajdat s mnogo kosa

# 45
  • Мнения: 46
Съжелявам за кирилицата  Sad

# 46
  • Мнения: 306
Няма оправия, за малък период от време ми помагаше талцид, пиех и газирана вода.

# 47
  • Мнения: 15
През последните няколко месеца от бременността много страдах от киселини и единственото нещо,което ми помагаше беше лъжичка/кафена/ сода за хляб разтворена във вода.

A bebchetata vi kogato se rodiha imaha li mnogo kosichka zashtoto sym chuvala che kato imash kiselini prez bremennosta decata se rajdat s mnogo kosa
ДА,моята дъщеричка се роди с много коса,но не мисля,че това е причината за появата на киселините.
Попаднах на една статия за киселините,ето:
http://www.predainatatak.bg/news/about96.html

# 48
  • Мнения: 22
Аз имах ужасни киселини през цялата бременност, от всичко, което ядях - само сода ми помагаше. Случвало ми се е да се будя през нощта от киселини, беше изгаряща болка, която стигаше до гърлото чак. И моята дъщеря се роди с много дълга коса - 2-3 см беше.
А след това чак не повярвах как изведнъж вече нямах кислеини и храната си стоеше в стомаха и не я усещах, кеф!, толкова бях привикнала към гадните киселини.
Ама нямаше как - пак бих ги изтърпяла Simple Smile

# 49
  • Мнения: 3 211
И аз се лекувам с Талцид, но наистина трябва да се внимава какво се яде.
Предния път го нямаше това вълшебно л-во и доста се мъчех, но сега съм доволна от действието му.

# 50
  • Мнения: 3 929
Гледам, че си в напреднала бременност. И аз по това време имах постоянно киселини, които не ми минаваха от нищо. Хапнех ли нещо и веднага ми излизаха киселини. Единственото, което ми облекчаваше малко поне състоянието, беше газирана вода с лимон в нея.

# 51
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Няма връзка м/у киселините и количеството коса на бебето  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364619.0

# 52
  • Мнения: 62
Напук на мненията да се избягват газираните напитки, на мен ми помагаше  точно газираната вода Peace

# 53
  • Мнения: 292
На мен ми помагаха, газираната бода, ябълката, Almax дъвчащи и мноооооооого минерална вода, която пиех бавно на малки глътки.
Надявам се скоро да ти спрат, че хич не са приятни   bouquet

# 54
  • Мнения: 494
Аз пиех сода за хляб, гадно е но ми помагаше. Успех

# 55
  • Мнения: 79
аз също имам киселини от почти самото начало на бременноста
пробвах талцид но не ми помага изобщо.
Содата 1 кафеена лъжичка или кисело мляко ми действат добре,
но за малко и после пак

# 56
  • Мнения: 98
Аз лекарства не съм пила, просто гледах да избягвам някои храни,а именно:мандарини,киви,банани,съчетания на картофи с домати в някои манджа,черен пипер,червен пипер,купешки натурални сокове,мазни и пържени храни, някои шоколадови изделия...По едно време още преди да съм опитала дадена храна знаех дали ще получа киселини от нея.Според мен е хубаво да се хапват неутрални храни - хляб с масълце, кисело мляко, ябълки (но да не са кисели) и др. такива. Сега, в 8ми месец слава богу все по-рядко имам тези проблеми.

# 57
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Не искам на никого да натрапвам съвети, но имайте все пак едно наум за содата:

Сода за хляб ( или „хлебна сода” ) – от химична гледна точка представлява натриева сол на въглената киселина. Содата за хляб е много често срещано средство за облекчаване симптомите на стомашни киселини. При употребата й се образуват мехурчета, които поразяват по-горните части от хранопровода и така допълнително увреждат неговия епител. Процесът на неутрализация между содата и солната киселина води до натоварване на организма с натриев хлорид (готварска сол), което е особено вредно при хипертоници.


# 58
  • Мнения: X
Аз след 4-я месец имах непрекъснато киселини . Само газиранато вода и високата възглавница мааалко ми помагаше, но след разждането всичко отмина!
Търпение и успех! newsm10 newsm10

# 59
  • Мнения: 228
изяждах една ябълка и ми минаваха  Rolling Eyes Rolling Eyes

# 60
  • Мнения: 46
Намерих решение в Талцит но сега и него спряха немога да го намеря в нито една аптека във Варна всички казват че го няма на склад а нямало подобен заместител имало само български вариянт на Талцит който бил изключително вреден сега вече е нещо ужасно немога да спя нито газираната вода помога вече

# 61
  • Мнения: 1 354
На мен  ми помага газирана вода,ябълка и в краен случай съм пила Талцитд,неприятни са тези киселини дано да изчезнат после.

# 62
  • София
  • Мнения: 30 204
Rujbetta,

има заместител NEOCID, със същите съставки е, не че помага 100%, но облекчава временно  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 260
Нищо не помага.Може би дъвка.Най-добре е да хапваш често и по-малко

# 64
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
24 часа в денонощието няма отърване какво да правя

Като ти гледам лентичката - остават само 32 дни. Стискай зъби, после изчезват без да усетиш.

# 65
  • Мнения: 55
Имах ужасни киселини единствено Квамател ми помагапе изписа ми го наблюдаващия ми гинеколог.

# 66
  • София
  • Мнения: 30 204
noacid (поправка)  Peace

# 67
  • Мнения: 46
И аз чух за този ноацид ама ми казаха че е много вреден и не помага то това е блгарският вариянт на талцид и изобщо не са същите съставките

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 3 080
С дъщеря ми ужасните киселини се появиха в средата на 7ми месец, а сега от 2-рия! От всичко, което съм пробвала само газираната вода ме успокоява малко...  Sad

# 69
  • Мнения: 63
На мен ми помагат лукчета или други ментови бонбони.

# 70
  • Мнения: 149
Аз имах ужасни киселини от 5месец до края....нищо не ми помагаше Sick Положението ми се облекчаваше само от газирана вода с малко лимон изцеден в нея. След раждането просто изчезнаха....така че малко остава  Wink

# 71
  • Мнения: 1 725
Чаша топло прясно мляко с малко мед.  Peace

# 72
  • Мнения: 645
сода за хляб,семки,стопацид,талцид,но всичко беше временно като родих изчезнаха Peace

# 73
  • на Русе
  • Мнения: 358
Незнам дали е от киселините, но се скъсвам да хълцам. Това дали вреди на бебо?

# 74
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На мен ми помагаха фъстъци и лимони Peace


Незнам дали е от киселините, но се скъсвам да хълцам. Това дали вреди на бебо?
е стига де Crazy

# 75
  • Мнения: 641
На мен нищо не ми помагаше.
Обаче ми се появиха само за два месеца(6 и 7) и после спряха.

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 529
Ох, как добре те разбирам ooooh!
На мен лично ми помагаше единствено и само топло прясно млекце Peace.

# 77
  • Мнения: 1 428
Пий сода за хляб...наистина помага много..По една лъжичка с Peace малко вода и забравяш..
Това не го прави.Содата изтънява червата и можеш да си навлечеш неприятности.

# 78
  • Мнения: 46
Аз съм чувала че даже от содата за хляб се развалят зъбите  Shocked

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 834
На мен специално много ми помагаше газирана вода,но всъщност всичко мина след като родих Mr. Green

# 80
  • Мнения: 1 418
на мен ми помагаше газирана вода и кисело мляко,но ме облекчаваха временно.Киселините спряха след като родих

# 81
  • Мнения: 2 907
Rennie, Gavisconnel, Talcid. Въпреки че, талцид не го продават на бременни. Но аз не всеки час смучех Рени.

# 82
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Въпреки че, талцид не го продават на бременни.

Така ли? Тук него масово го изписват през бременността, вкл. и аз съм го взимала  Thinking Какъв е проблема с него?

# 83
  • Мнения: 626
Не знам дали има проблем с Талцит , но вчера разбрах че са го спряли от производство. А и в листовката му пише , че не може да се приема с желязо  newsm78 , че те повечето бременни пият желязо. Както и да е има едно друго много по-ефикасно лекарство от него  Биогая таблетки за дъвчене . Подходящи са за бременни и са много ефективни струват около 10лв кутията 10 хапчета са .

# 84
  • София
  • Мнения: 5 079
Първият път ги морих с бира  Embarassed, сега обаче тя не се оказва печеливш подход и ми помага много прясно мляко, студено, по малко, на глътки. Peace

# 85
  • Мнения: 1 167
Аз ги потушавах със салата от зеле, моркови и малко ряпа  newsm10

# 86
  • София
  • Мнения: 292
И мен ме мъчеха киселини в 7 месец , но с диета и много вода се разминах без лекарства. Онзи ден след един чипс се събудих в 4 часа от киселини и не можах да мигна до сутринта. Пих прясно мляко, и паренето премина.

# 87
  • София
  • Мнения: 30 204
Talcid= Noacid (новия вариант), хм за желязото не съм чула, аз пия матерна, дали може в комбианция?? Докторът каза да пия ноацид, пак ще питам май!

# 88
  • Мнения: 528
На мен ми помага само сода за хляб. По половин чаена лъжичка преди лягане.

# 89
  • Мнения: 626
На мен ми помага само сода за хляб. По половин чаена лъжичка преди лягане.


Не я пии много , често защото е вредна. Само в краен случай , но по добре се насочи към нещо друго.

# 90
  • София
  • Мнения: 2 008
При мен действаше газирана вода или спрайт. Лекарства не посмях да взимам.

# 91
  • Мнения: 4 434
Аз ги потушавах със салата от зеле, моркови и малко ряпа  newsm10
На мен пък с тия неща обратното Laughing

# 92
  • Мнения: 99
Талцид направи чудеса за мен, откачах от киселини!  Wink

# 93
  • Мнения: 46
Ноацида е противопоказан за бременни така ми казаха и в листовката не пише нито дали става нито дали не  #2gunfire

# 94
  • Мнения: 2 013
При мен действаше газирана вода или спрайт. Лекарства не посмях да взимам.

И аз така бях! Не посмях да взимам нищо...  Flutter

# 95
  • Мнения: X
На мен ми помагат дъвки Орбит Confused, а понякога и вода с лимонов сок.

# 96
  • Мнения: 3 092
Талцид и обелени ябълки Simple Smile

# 97
  • Мнения: 194
При мен не бяха много, нищо не взимах, но искам да споделя нещо (може и да знаеш):
Колкото повече кийселини имаш, толкова повече косичка ще има бебето ти Peace Четох това някъде, и личното ми разследване показа че е вярно Hug Леко раждане Hug

# 98
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
При мен не бяха много, нищо не взимах, но искам да споделя нещо (може и да знаеш):
Колкото повече кийселини имаш, толкова повече косичка ще има бебето ти Peace Четох това някъде, и личното ми разследване показа че е вярно Hug Леко раждане Hug

Това са бабини деветинини  Peace

# 99
  • Мнения: 194
При мен не бяха много, нищо не взимах, но искам да споделя нещо (може и да знаеш):
Колкото повече кийселини имаш, толкова повече косичка ще има бебето ти Peace Четох това някъде, и личното ми разследване показа че е вярно Hug Леко раждане Hug

Това са бабини деветинини  Peace

Да, ама не, както се казва.  Naughty Това съм чела в книга за развитието на бебето. Не е моя измишльотина. И аз не вярвам на суеверия и бабини глупости. Това е:  "Разтежа на косата на бебето е съпроводен от появата на киселини", т.е. киселините са следствие от появата и разтежа на коса на бебо Peace

# 100
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
При мен не бяха много, нищо не взимах, но искам да споделя нещо (може и да знаеш):
Колкото повече кийселини имаш, толкова повече косичка ще има бебето ти Peace Четох това някъде, и личното ми разследване показа че е вярно Hug Леко раждане Hug

Това са бабини деветинини  Peace

Да, ама не, както се казва.  Naughty Това съм чела в книга за развитието на бебето. Не е моя измишльотина. И аз не вярвам на суеверия и бабини глупости. Това е:  "Разтежа на косата на бебето е съпроводен от появата на киселини", т.е. киселините са следствие от появата и разтежа на коса на бебо Peace

На практика обаче не е баш така. Чиста случайност е майката да има киселини и бебето да се роди с много коса.
Има ли връзка между киселините по време на бременност и косата на детето?


# 101
  • Мнения: 194
Гита Ог, ето, намерих нещо и в нета:
http://www.zdrave.bg/?c=n&id=2187

# 102
  • Мнения: 920
На мен ми помагаше пудрата захар. По една лъжичка, пудрата захар от време на време през деня, тя  има абсорбираща функция и не е вредна. Опитай, на мен много ми помогна Peace

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
На мен ми помагат дъвки Орбит Confused, а понякога и вода с лимонов сок.


И на мен както и газирана вода и айрян  Confused

# 104
  • Мнения: 3 641
За сега не се оплаквам. Дано и до края удържа.

# 105
  • Мнения: 74
мен само талцид ме спасява,ама четях,че го нямало по аптеките

# 106
  • Мнения: 489
Пия лекарство по лекарско предписание (Омепразол). Нищо друго не помогна.  Sad

# 107
  • Мнения: 342
Пиех много прасно мляко-студено и не подсладено. Изпивах литър за два дена, наистина помагаше.

Общи условия

Активация на акаунт