" На ДЕКЕМВРИйчето бият му ваксина, за да е здраво цяла зима"

  • 14 095
  • 309
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 616

Инвизибъл, той ехото с него ли носи? newsm78


за кое става дума че нещо не разбрах?  Embarassed

# 256
  • Мнения: 120
А вярно ли е че след раждане най-лесно се забременява? newsm78
И това значи ли че трябва очите ми да са на 4 по време на.... newsm78


вярно е, очите направо на 8 трябва да са ти.

# 257
  • Мнения: 472
ziggie_81 педиатърката трябва да ви даде талон,който можеш да си ползваш навсякъде,включително и в Горна баня,ние бяхме вече при д-р Драганов във Военна,но той не е по ЗК и прегледа се заплаща 20лв. и е само с предварително записани часове,ако някой иска ще му дам номера  Peace
Чаено момиче при Драганов не върви направлението,но съм много доволна
denibs нашата каза да не я къпем... Peace

И ние ще бием Пентаксим,но кога незная,вчера питах педи,че бях до нея и тя вика в грипозно време не се бият ваксини  ooooh!

♣٠·˙♥Rbaby1♥˙·٠♣ ООО да ...не трябва да са на 4,ами на 6 ....аз вчера си взех направление за гинеколог,но както винаги няма да го използвам и пак ще налея 50лв.,но здраве да е ,важно е да е компетентен.
Egisihora и аз мислех за спирала,но колкото повече се интересувам толкова повече ги отричат  newsm78 вече и аз незнам какво да правя,някои са доволни,други не....мнения всякакви,ние сме на вариант презервативи на този етап

# 258
  • Мнения: 30
Добро утро майчета!!  newsm22

Един несъществен въпрос, несвързан с бебоците /освен ако някой няма намерение да се  luvbed с компютъра... макар че не ми се вярва, но и по-странни неща са ставали.../ та въпроса ми е технически. Как мога да си сложа някаква картинка или снимка /от нета или запаметена в компютъра/ в коментара каойто пиша /примерно този в момента/

tanya.peeva благодаря за препоръката за ортопед. Да ще се радвам ако може да ми пратиш данни на ЛС, макар че съм от Пловдив де ама все пак ако не намеря някой като за свят тук, може и до Софето да отскоча. Само ако може да ми дадеш и адреса на болницата където практикува и ако си нося направление от тук важи предполагам??

denibs на нас като ни биха ваксината и педи каза че това била от хубавите ваксини и може да си я къпем без проблем и ние така и направихме.

San4es на нас педи ни препоръча Пентаксим. Аз не съм веща по въпроса, но така като гледам повечето майки нея ще използваме. Но съм забелязала че всички лекари почти едно и също изписват... например Пентаксим, Вигантол, Саб Симмплекс...

anhelito аз сега на 11-ти съм на консултация /и аз в Тракето ходя ама ще се разминем този път, ти си след мен  Wink / и смятам да си поискам направление за ортопед, пък после като те посети този който си набелязала, ще ми кажеш ли дали си доволна? Може и аз да му дзънна ако е така, все пак едно второ мнение не е излишно...

# 259
  • Мнения: 30
Данитка благодаря за пояснението, малко късно го прочетох...

# 260
  • Мнения: 781
Добро утро!

Имам аз една чуденка.... ваксините ги бият в краката ( поне на Стаси ). Та седя и се чудя, защо не се къпят бебетата след ваксина? За да не се мокри? Когато е мия след като е акъла крака се мокри- поне аз не мога да мия без да мокря кралата....в този случай се обезсмисля май липсата на баня..... Поне след хепатитната изкъпах бебето. Ако има друг смисъл не къпането, моля да ми кажете.

Иначе при нас всичко е по старому. Ядене, спане, ядене, ядене... да ми е живо и здраво детето  Laughing
За 42 дни е качила 1.3кг и 5 см.

# 261
  • Мнения: 4
 Добро утро  Hug
 Да ви кажа изкъпахме си я снощи след ваксинката и сякаш няма проблеми - дожаля ми да я лиша от това удоволствие-тя така обича...
 За другата ваксина-ще слагаме пентаксим(стига да намеря в бургас),иначе педиатърката ни е твърдо за тетраксим,но тя се намирала още по-трудно.Каза ни да отидем точно след месец за да ни я сложат.
 Аз още се чудя за този витамин Д-гледам,че всички давате а моята педи ми забранява категорично(имало го достатъчно в кърмата),а и за ортопед-ходило се след 4-тия месец... newsm78

# 262
  • Мнения: 2 963
Как мога да си сложа някаква картинка или снимка /от нета или запаметена в компютъра/ в коментара каойто пиша /примерно този в момента/

От компютъра не можеш.Можеш само ако е качена в интернет.
Даваш десен бутон в/у картинката.От менюто което ще ти се отвори отиваш най-долу на properties.Копираш адреса, който ще видиш (url) и го пействаш тук.След това го маркираш и натискаш ето това бутонче което е над полето в което пишеш.

# 263
  • Мнения: 16
Anhelito, аз го виках този ортопед. Дайде още същия ден, прегледа струва 30 лв. Носи си ехографа с него и прегледа ставичките, после ми показа едно упражнение, пише ти дали е ок детето и това е. Каза, че следващия преглед е хубаво да е около 5 месец. Незнам дали е добър, нямам база за сравнение.
Зиги, и аз съм на консултация на 11.02 при Рашкова. Аз съм в 13.45, ти кога си, може да се засечем. Видях, че сме родили на един и същи ден, ти къде ражда?

# 264
  • Мнения: 14
Здравейте сладки,

Моята педи, не поиска да се ангажира с препоръка, за пентаксим или тетраксим, просто ми обясни каква е разликата и доколкото разбрах тук в Кюстендил, повечето слагали тетраксим. За нея имала повече наблюдения, и предимно нямала неприятни реакции.

Ние ще я слагаме на следващата консултация, което означа 3ти месец, вероятно и тя има предвид грипозното време.

Да ви се оплача, на моята красавичка в родилното и биха урбазон, заради обриви, които получи от външната среда, и в последствие забелязах, че на крачето й има малка бучица и трапчинка пред нея.... Много ми докривя, просто някоя от важните акушерки не е проявила търпение да му разтрие местенцето след инжекцията, за съжаление, не е било в мое присъствие, аз щях да си го направя, те ми я взимаха и ми я връщаха повитичка.... Много ми е тъжно, че съм оставила малката ми душичка, и не съм й помогнала....  Два пъти й биха инжекция и не са редували крачето, а все на едно й също май.

Аз го усетих към края на 1вия месец, и си го масажирах при къпане.... Да ама не.... не трябвало Sad Sad  Сега ще ни изпратят на физиотерапия на процедури с парафин. По принцип нищо функционално не му е нарушено да крачето, но да не остане козметичен дефект.  То е почти незабележимо, ама в моите майчини очи ми се види голяма работа....

Та да знаете, питайте си преди да масажирате или да правите каквото и да било, ако нещо ви притеснява!

Поздрави на всички, лек и весел ден

# 265
  • Мнения: 2 592
Момичета здравейте  Hug

Гледахте ли часът на мама? Беше много интересно. Ставаше въпрос за зъбките на децата. Казаха да ги заведем на 1во посещение при зъболекар още след раждането, за да види състоянието на усичката и венците и да даде препоръки за това какви биберони да използваме. Казаха в никакъв случай да не се топи биберона в мед или захар, на по-късен етап имало пагубно въздействие върху зъбките на бебето. И нещо, което ми се струва чудесна идея и ще почна да го правя : Всяка вечер да промиваме устичката  на бебчето с марличка около пръста, напоена в лайка - срещу инфекции.

Сега търся координатите на доктора, много добро впечатление ми направи и бих искала да заведа бебка този или най-късно другия месец да я погледне. Ако някой е чул името му моля да го напише

# 266
  • Мнения: 2 013
А вярно ли е че след раждане най-лесно се забременява? newsm78
И това значи ли че трябва очите ми да са на 4 по време на.... newsm78


вярно е, очите направо на 8 трябва да са ти.

 Shocked

Ужас! Май много скоро ще отида на доктор и ще искам противозачатъчни да ми изпише.Аз такива хапчета никога не съм пила,ама сега май ще трябва!!! Thinking
Направо настръхвам като си помсля че може пак да забременея. #Crazy ooooh!
А знаете ли защо е така,имам предвид защо по-лесно се забременява след раждане?! newsm78

П.С.Ние в 6 и в 9 много трудно ядохме.Бебка се върти и суче и плюе млякото.Пие,плюе,пие,плюе.А в 6ч дори повърна?
Дали пък не и е втръснало това мляко?Май трябва да търсим друга марка? newsm78 Ама пък досега нямамхме проблеми с яденето и само това и хадесваше   33uu

# 267
  • София
  • Мнения: 179
Здравейте мами.

Абел, благодаря ти за линка относно кризата на растежа.
Ние снощи се будихме почти през час и все беше гладен. И по препоръките във форума сменях гърдите, като му омръзне на едната и не суче - давам другата. Обаче нещо все е гладен юнака. Най-накрая в 4 часа го взех при мен в леглото и спа до 6.30. После като се събуди започнахме да се храним, но отказваше да суче и най-накрая му дадох добавка. Незнам колко време ще продължи това, но направо се побърквам. И коликите сигурно го мъчат, защото най-накрая го обърнах по корем с топла кърпа отдолу и сега вече заспа. Дано да няма проблем при спането по корем.

Извинявайте, че ви се оплаквам, но просто няма на кого да кажа.
Желая ви хубав и спокоен ден на всички.   bouquet Hug

# 268
Здравейте, момичета!
San4es, няма как в нашите очи да има маловажни неща за бебенцата - това са нашите рожбички все пак, 9 месеца сме си ги носили ... абе няма по-велико нещо от майчинството, за никой друг не ми се свива сърцето така, както за моето детенце ... Но на докторите им минават толкова бебенца през ръцете/очите, че сякаш загубват чувствителност ... Все се сещам в родилния дом как ми подмятаха бебето като го преобуваха и накрая го пльосваха по корем все едно е торбичка някаква, а не живо същество ...  newsm61 !

Момичета, ние бяхме на ортопед в Горна баня. В крайна сметка отидохме платен прием, за което решение страшно се радвам. Там наистина е лудница - има много хора, а не е пригодено за бебенца - както ги носим сега в кошове и кошници, ми трябва на земята да се слагат  #Crazy, просто няма къде ... Отврат! Така че се записахме при проф. Владимиров - 40лв е прегледа, но изпращат и за ехография, която е 15лв - да знаете ако решите така да постъпите. Професорът ни направи пълен преглед и беше доста внимателен, нямам никакви забележки! Но при факта, че прегледа е платен, само оставаше пък да ни претупат ...

На гинеколог и аз не съм ходила. Хем нямам никакво желание, хем и трудно ще стане организацията кой да стои при бебка ... Но ще се наложи в някакъв момент ... То при нас жените край няма - цял живот те "бъркат" гинеколози, та бременност, та раждане ... всякакви "екстри" ... (а мъжете с едничката казарма, пък все за нея говорят) ooooh!! Ох, извинете, днес съм супер кисела ...

Приятен ден на всички и повече усмивки пожелавам!

# 269
  • Мнения: 14
Пак съм аз, нещо мойта бебка се успа, и представяте ли си, не ми се захваща с нищо....

Да ви кажа за бибата, носех си в родилното и като й я дадох за първи път, много добре си я захапа и се успокои бебчето и влиза една акушерка, дърпа й я от устата и вика: "Тая биба, майка ти да я яде"... и аз така се притесних, че съм сбъркала и повече не й дадох.. Скоро нещо с таткото умувахме, какво може да иска и айде бибата, ама не я ще вече и така си караме без биба.

От някой ден обаче имаме нов номер, като е на кеф и се закача и се плези, с едно остро езиче напред  и й излизат мехурчета на устенцето, направо си има симптоми за зъби, ама се чудя не ни ли е много рано.

За забременяването и аз знам, че става много лесно след раждане и най вече при кърмещите мами може да стане и да не се усетиш навреме, щото си мислиш, че не ти идва заради кърменето. На мен още не ми е идвало Rolling Eyes, ама сме на презервативи, ..... а и кърмя Wink Laughing
Ако трябва да съм откровена, хора не ми се иска да съм бременна пак, нещо много ми се видя, гъкава тази работа. Нека отмине време, да си се порадвам на това маймуне. Искам и второ, но първо това искам да го видя да си стъпи на краченцата и да бърбока и тогава....
Но както е рекла съдбата..... все е добре, важното е да ги има малките вързопчета! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт