ТЕМА ТАБУ:) как наричате женския полов орга&#

  • 51 683
  • 220
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 448

На тази крехка възраст мисля не е добре да се набляга на половата роля на този орган.
За малките деца това е нещо с което се пишка.
Питайте едно малко момченце за какво му служи чурката да видим какво ще ви отговори.
А вагината определено не е за пикаене.
Защо тогава пишката(чурката) е за пикаене,а вагината не е ?Кое е тогава? Laughing

Нещо не си разбрала. Точно това искам да кажа, че на момчетата не обясняваме друго предназначение на чурката, освен че с нея че пишка.
А ти ако пишкаш от вагината си, то аз не. Вагината е точно половия огран на жената и не мисля, че е уместно говорейки за пишкане да се употребява точно тази дума.
А за половото значение им е още рано на децата да научват, нито на пенисите, нито на вагините.

# 91
  • Мнения: 1 547
Сигурно стотната тема с подобно вълнуващо съдържание, която чета. Жалко, че няма развитие - гледам, че половите органи са все така табу, а вагините са си все тъй криворазбрани, горките.  Mr. Green

От моя гледна точка е по-добре да наричаш женския полов орган с измислено, отколкото с погрешно име. Аз не се чувствам мотивирана да обяснявам на 3-годишно момиченце, че пикае през уретрата, че му мия вулвата и че като порасне, ще роди през влагалището, намирам го за напълно излишен натурализъм.


P.S. Родителското невежество е много опасно. Имах приятелка, която до 18-тата си година не смееше да използва тампони, защото, както впоследствие ми сподели, я мързяло да ги вади всеки път, когато и се допикае....

# 92
  • Мнения: 817


От моя гледна точка е по-добре да наричаш женския полов орган с измислено, отколкото с погрешно име. Аз не се чувствам мотивирана да обяснявам на 3-годишно момиченце, че пикае през уретрата, че му мия вулвата и че като порасне, ще роди през влагалището, намирам го за напълно излишен натурализъм.






Абсолютно! Всеки си знае, не налагам мнение, но не мога да си представя дъщеря ми да ми каже: "Мамо, хайде да ми миеш  вулвата!" Ужасно  нелепо би звучало от устата на 3 годишно дете. Пък за  вагини и вулви и разликата между тях, мисля е раничко да си говорим.

# 93
  • Мнения: 2 448
Това с пикаенето и тампоните направо като виц звучи.  Laughing

# 94
  • Мнения: 544
Наричаме го пуси.

# 95
  • София
  • Мнения: 395
"Мамо, хайде да ми миеш  вулвата!" Ужасно  нелепо би звучало от устата на 3 годишно дете. Пък за  вагини и вулви и разликата между тях, мисля е раничко да си говорим.

 Joy
Смешно ми е само като си представя ако моята 3г. дъщеря ми забие това изречение.
И още ми е смешно, като ходим да тоалетна по малка нужда, казваме за дете "Да пишкаме", "Да чуркаме",все наименования за мъжки полови органи.....
Та ние си мием "дудката" и ходим да "пишкаме".

# 96
  • Мнения: 817

Та ние си мием "дудката" и ходим да "пишкаме".

Е, на така и ние ги наричаме тези дейности. Simple Smile

# 97
  • Мнения: 153
При нас беше чочка, но вече пораснахме и не ни е необходимо да ползваме смешни умаляващи наименования...
Наистина не е справедливо, че мъжете се фукат наляво и надясно с "дръжките" /по думите на някои дечица от форума/ си, а нас жените ни е срам да говорим открито за половите си органи. Но според мен всичко е свързано с народо-психологията на българина, с властващите все-още останки на патриархата, с някои природни закони, според които мъжките екземпляри се стремят да разпространят колкото се може повече своите гени, като същевременно ревностно пазят женските си, да не "получат" някой чужд ген...   а може да се намерят и други обяснения... хора разни - свят широк..

# 98
  • Мнения: 817
 Mr. Green Mr. Green JoyСега се сетих, мисля, че е добре да казваме : "Да уринираме", а не "Да пишкаме"

# 99
  • София
  • Мнения: 395
Mr. Green Mr. Green JoyСега се сетих, мисля, че е добре да казваме : "Да уринираме", а не "Да пишкаме"

 Mr. Green Joy
Хайде по женски........."Да се подканяме"

# 100
  • Мнения: 549
Може ли да използвам темата да задам въпрос на майките на момчета???Карате ли момчетата когато се изпишкват да се избърсват с тоалетна хартия?Мъжът ми настоява сина ми да го прави,а когато ходеше на детска градина съседско дете споделило на майка си какво прави сина ми и тя едва ли не подигравателно ме попита защо го учиме така Shocked

# 101
  • Мнения: 14 654
Не го карам да си бърше пишката след като пикае. И да бършеш, и да тръскаш - последната капка е винаги в гащите  Mr. Green

# 102
  • София
  • Мнения: 395
Може ли да използвам темата да задам въпрос на майките на момчета???Карате ли момчетата когато се изпишкват да се избърсват с тоалетна хартия?Мъжът ми настоява сина ми да го прави,а когато ходеше на детска градина съседско дете споделило на майка си какво прави сина ми и тя едва ли не подигравателно ме попита защо го учиме така Shocked

Е за какво да се подиграва...........
Имам и момче (и тук съм компетентна Crazy)а и моя съпруг научи сина да ползва тоалетна хартия - какво смешно има....

# 103
  • Мнения: 2 803
Порадната вълнуваща тема. Наричаме го бубито.

# 104
  • Мнения: 2 448
И моите мъже са от тези дето си попиват последната капка с тоалетна хартия, не се бършат, само я попиват. Таткото е така и учи по същия начин малкия.

Общи условия

Активация на акаунт