ТЕМА ТАБУ:) как наричате женския полов орга&#

  • 51 200
  • 220
  •   1
Отговори
  • Мнения: 658
Хайде да видим сега Simple Smile
Как наричате женския полов орган на езика на детето, така че да не звучи тъпо сравнявайки го с плодове, зеленчуци и т.н. и в същото време да не е скандално натуралистично.
Аз съм мъжка мама и до този момент не съм имала проблем с детското название на мъжкия полов орган. Някак си "пишка", "пише", "чура" и "чурка" са придобили гражданственост и не се възприемат като скандални... дори си имаме общопризнат глагол "пишкам". Но сега синът ми влезна във въпросителния период с постоянните въпроси "Какво е това?", "Какво прави това?" ... и се стъписах, че нямам готов приличен отговор на въпроса поставен в тази тема.
Мисля, че темата е интересна и вълнува много мами, затова се надявам модераторите да не я сметнат за неприлична и несъвместика с етиката на форума.





- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Избрано от темата  Laughing : чонка ; чочка ; ахче ; дейзи ; буна ; буби ; пусанчица ; пупа

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 14:08 от Tatti

# 1
  • Мнения: 817
Не мисля, че темата е табу или не е подходяща за този форум-напротив! Hug

Наричаме женския полов орган на детето  Mr. Green "дудка". Тя така си я нарича.

# 2
  • Мнения: 216
Дъщеря ми сама си го е чула от някаде-шунда Crazy

# 3
  • Мнения: 132
Ax.Aхче.
Незнам откъде ми е дошло наум.Когато му дойде времето ще наречем нещата с истинските им наименования.Засега върши работа.

# 4
  • Мнения: 3 715
Кое й е табу-то на темата?

Женкия полов орган в нашето семейство наричаме вагина, а мъжкия наричаме пенис. Синът ми засега знае, че от там пишкам.

# 5
  • Мнения: 581
 Мойта дъщеря ползва термина "предно дупе".Иначе е добре запозната с женската и мъжка анатомия, знае и точните наименования, но не ги използва.

# 6
  • Мнения: 3 394
Дейзи - така го наричат детегледачките на щерка ми и първият път се облещих като го чух, но засега става.

# 7
  • Мнения: 50
Дъщеря ми сама си го е чула от някаде-шунда Crazy
Joy   Joy  Joy  Joy  Joy

# 8
  • Мнения: 7 723
....Женкия полов орган в нашето семейство наричаме вагина, а мъжкия наричаме пенис. Синът ми засега знае, че от там пишкам.
Вярно, е че е хубаво нещата да се наричат
с истинските им имена, обаче....
Не мога някакси да си представя,
че ще кажа на двегодишната си щерка:
- Айде, маменце, ела да ти измия вагината....
Ми, като го сподели утре в детската градина? ooooh!

# 9
  • Мнения: 3 715
Ми, като го сподели утре в детската градина? ooooh!

Не виждам нищо притеснително, поне аз, по-добре да се научи така, отколкото да използзва жаргонни думи. В крайна сметка това са си наименованията на органите. По-добре в детската градина да каже вагина, отколкото путка, чонка или шунда, което за мен е еднакво вулгарно..

# 10
  • Мнения: 1 951
Женкия полов орган в нашето семейство наричаме вагина, а мъжкия наричаме пенис. Синът ми засега знае, че от там пишкам.
То лошо няма, както е казала Руска, но това е доста неточно. Вагината е влагалището. Едва ли това имате предвид под външни женски полови органи.
Ако дамата иска да е екзактна да използва вулва.

Става нещо като - Айде, маменце, ела да ти измия  вулвата...
 Tired

# 11
  • Мнения: 7 723
Женкия полов орган в нашето семейство наричаме вагина, а мъжкия наричаме пенис. Синът ми засега знае, че от там пишкам.
То лошо няма, както е казала Руска, но това е доста неточно. Вагината е влагалището. Едва ли това имате предвид под външни женски полови органи.
Ако дамата иска да е екзактна да използва вулва.

Става нещо като - Айде, маменце, ела да ти измия  вулвата...
 Tired
...взе ми думите от устата   клавиатурата  Hug

ku[d]ku[d]yaka , а на задните си части как им викате?
Перинеум ли? Grinning

# 12
  • Мнения: 3 715
Ами ние казваме просто: "Ела да те измия" или "Мия се", така че сме си решили проблема. Вагина, вулва, пенис, тестиси, аз лично предпочитам тези думи.

Не виждам какъв ви е проблемът с това как ние казваме. Имаше въпрос, отговорих, в крайна сметка ще се заяждаме ли?

# 13
  • Мнения: 577
За сега използвам Членка  но не знам как ще го наричам пред сина ми.  Другите изброени са ми малко......

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 18:27 от **poli**

# 14
  • видин
  • Мнения: 358
"пишонка"

Общи условия

Активация на акаунт