ТЕМА ТАБУ:) как наричате женския полов орга&#

  • 51 539
  • 220
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 715
Аз мисля, че всичко е до предпочитания в семейството, ние по принцип не използваме думи като "папкам", "буйки", "бау-бау", "бу бу", а казваме "ям", обувки", "куче", "кола". Естествено, че детето си ги преобразува по някакъв начин, но с течение на времето започва да ги изговаря все по-ясно. Същото е и с половите органи.

# 46
  • Мнения: 3 367
Нещо не разбрах аз-за какво обяснение иде реч? Питането беше как се наричат органите,за какво служат е съвсем друга тема. Наименованията не се обясняват,или поне не и у дома.
Както казах-по темата сме говорили и навън, не съм срещала нито странни погледи,нито подигравки. Табу-то (ако го има) го създаваме ние.

# 47
  • Мнения: 113
В заключение на моето мнение,ще кажа само,че всеки възпитава детето си както намери за добре!Аз не смятам,че употребата на думи като ВАГИНА и ПЕНИС са за пред едно 2-3 годишно дете.Думи от този сорт пак могат да му се обяснят какво означават,но в 1 по-късен период!
ТОВА Е МОЕТО МНЕНИЕ-ЩЕ СЕ РАДВАМ,АКО НЕ БЪДА ОПЛЮТА ОТ МАЙКИТЕ,ИЗПОЛЗВАЩИ ТАКИВА ИЛИ ОЩЕ ПО-ВУЛГАРНЕ ДУМИЧКИ ПРЕД 2-ГОДИШНОТО СИ ДЕТЕ!

# 48
  • София
  • Мнения: 6 999
zorka, извинявай, но защо смяташ 'вагина' и 'пенис' за вулгарни думи?  newsm78

# 49
  • Мнения: 2 448
Тези думи не са вулгарни. Ни най малко дори.
Просто не ги употребяваме в разговорния си език, дори като възрастни. Не бих казала дори на мъжа си, мило отивам да си измия вагината, или измий си пениса, че да му се порадвам.  Laughing
Но това не значи, че са вулгарни. Просто не са разговорни.

# 50
  • Мнения: 3 715
Е не, ти ме разби. Ами да попитам тогава, в някои краища на страната като викат на черниците дуди и като се има предвид, че дуда се казва и на вагината, това по-малко вулгарно ли звучи и какво ли е усещането да ядеш дуди  newsm78 

# 51
  • Мнения: 113
Е,да,но явно другите майки си мислят,че е нормално да се използват пред малки деца Embarassed

# 52
  • Мнения: 2 448
Усещането да ядеш дуди само мъж може да ти каже.  Laughing

Аз дуда дори и на черницата не казвам. Да не говорим, че някои ги наричат барабонки.  Joy

# 53
  • Мнения: 113
А ти какво казваш на детето си,влизайки да се къпете-ХАЙДЕ ДА СИ ИЗМИЕМ ВАГИНИТИ или ХАЙДЕ ДА СЕ КЪПЕМ

# 54
  • Мнения: 113
ти наистина си НЕПРИЛИЧНИЦА  Joy Joy Joy

# 55
  • Мнения: 113
не те обиждам-не го приемай като обида

# 56
  • Мнения: 3 715
Добре де, кое не им е нормалното на тези думи? Шунда е по-нормално, така ли? Това са си нормалните наименования на тези органи, няма грам вулгарност в тях, значи по тази логика учебниците по медицина са пълни с вулгаризми. Вулгарно е да научиш детето си да казва к.р, а не пенис.

Къпането няма нищо общо. Казваме "Хайде да ти измием пениса", когато го къпем.

Не се обиждам, аз си го знам, просто не разбирам защо приемаш думите за вулгарни. Анус също ли е вулгарна дума?

# 57
  • Мнения: 2 448
Към мен ли е този въпрос?  newsm78

Когато го къпя целия му казвам хайде да те къпя, в противен случай му казвам хайде да мием чурката или пишката. Но той е момче.  


п.п. не бих се обидила аз съм известна форумска мръсТница.  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 549
Ей,момичета тази тема ме разсмя  Grinning Не се разгорещавайте само и не  почвайте да се карате да не я развалите ooooh!А сега по същество-имам син и дъщеря.На сина ми казвам примерно -ходи си измии пишката,а в интерес на истината за дамските полови органи нямам спецялна думичка newsm78Просто казвам-ще миеме дупето newsm78

# 59
  • Мнения: 113
Добре де, кое не им е нормалното на тези думи? Шунда е по-нормално, така ли? Това са си нормалните наименования на тези органи, няма грам вулгарност в тях, значи по тази логика учебниците по медицина са пълни с вулгаризми. Вулгарно е да научиш детето си да казва к.р, а не пенис.

Къпането няма нищо общо. Казваме "Хайде да ти измием пениса", когато го къпем.

Не се обиждам, аз си го знам, просто не разбирам защо приемаш думите за вулгарни. Анус също ли е вулгарна дума?

Както казах по-горе-думите са сложни за толкова малко дете.На тяхната възраст е по-разбираемо да се каже ДУНДА,БУБА,ДУПЕ например

Общи условия

Активация на акаунт