ТЕМА ТАБУ:) как наричате женския полов орга&#

  • 51 546
  • 220
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 619
....Женкия полов орган в нашето семейство наричаме вагина, а мъжкия наричаме пенис. Синът ми засега знае, че от там пишкам.
Вярно, е че е хубаво нещата да се наричат
с истинските им имена, обаче....
Не мога някакси да си представя,
че ще кажа на двегодишната си щерка:
- Айде, маменце, ела да ти измия вагината....
Ми, като го сподели утре в детската градина? ooooh!
 Joy  Joy Joy Ужас!Мъжка майка съм....на едното казваме "паца",а на другото незнам.Иначе цици си знаеме и дупе.Ама на ВАГИНАТА  #Crazy незнам как ще му кажа как се казва!Все ще дойде и този момент та ще чета с голям интерес да сдобия някаква идея за това! Sick  Wink

# 31
  • Мнения: 3 161
Момченцата имат пишка, момиченцата - пишенце. Звучи ми нежно и описателно на действието, което извършва; не знам дали го чухме от някъде или сами си го измислихме, по-скоро второто, но ми е  много удобно като дума.

# 32
  • София
  • Мнения: 619
Наричаме ги с имената им-пенис и вагина,случвало се е да се говори по темата и извън дома ни,нямало е шокирани. Понякога заменяме с "лични части"(на англ звучи по-нормално). Казвам баш- "не си пипай пениса пред други хора" и "изми ли си вагината",хич не го намирам за странно,децата още по-малко. за вулгарно пък съвсем-орган като орган,с име като име.
Колкото до вулва-вагина,по всички книги изчетени по темата се говори баш за вагина,та макар да има анатомична истина в казаното по-горе ние сме избрали този термин.
Има няколко подобни теми назад,изкл.креативни наименования има,смяла съм се е глас преди време..
Sick
 JoyОх много ми е смешна тази тема-ама си е готина! Peace
Леле сега се сетих-като малка в нашето семействто НЕ ПРИПАДАЙТЕ  Crazy казваха на вагината "буна"  Laughing

# 33
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми сама намери името на вагината си- нарича я "дунда".

# 34
  • Мнения: 1 896
Темата е много интересна и аз съм мислила по нея  Grinning
Не ви ли прави впечатление колко по-нормални и приемливи думи има за мъжката анатомия? А за жените или глупави думички от рода на плодове и зеленчуци, или е мръсотия и силно обидно. В мъжки свят живеем, мацки.  Sad
Ние се спряхме на "пише", "пишето", нещо от сорта. Все пак батко й има пишка и така се получава някак си по-еквивалентно.

# 35
  • Мнения: 113
Кое й е табу-то на темата?

Женкия полов орган в нашето семейство наричаме вагина, а мъжкия наричаме пенис. Синът ми засега знае, че от там пишкам.

Интересно ми е как си обяснила на 2-годишно дете думите ,,ВАГИНА,, и ,,ПЕНИС,, newsm78

# 36
  • Мнения: 148
Синът ми е чул"пеперудка",не знам от къде,но ми се струва удачно название,поне за сега.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 999
Интересно ми е как си обяснила на 2-годишно дете думите ,,ВАГИНА,, и ,,ПЕНИС,, newsm78

Предполагам, че се обяснява по същия начин както "дуда", "шушулка" и "паца"...  Whistling


# 38
  • Мнения: 3 715
Е какво има да се обяснява? Той пита какво е това и аз отговарям: "Вагина". Както пита за всяко нещо, на което не знае наименованието. Детето ни дойде в семейството ни на две години и не знаеше как се нарича половият му орган и просто му казахме, че му мием пениса, това е. Не виждам какво трябва да се обяснява. Аз не мога да разбера защо всички се притесняват от това да се наричат половите органи с нормалните им имена и се започва с подигравките.

# 39
  • Мнения: 658
Не ви ли прави впечатление колко по-нормални и приемливи думи има за мъжката анатомия? А за жените или глупави думички от рода на плодове и зеленчуци, или е мръсотия и силно обидно.
Аха, това ми е идеята Peace

Синът ми е чул"пеперудка",не знам от къде,но ми се струва удачно название,поне за сега.
А като видите пеперудка какво му обясняваш?

Интересно ми е как си обяснила на 2-годишно дете думите ,,ВАГИНА,, и ,,ПЕНИС,, newsm78
Предполагам, че се обяснява по същия начин както "дуда", "шушулка" и "паца"...  Whistling
newsm78 май проблема е в нашите предразсъдаци, а не във възприятията на децата... да помислим...

# 40
  • София
  • Мнения: 6 999

Синът ми е чул"пеперудка",не знам от къде,но ми се струва удачно название,поне за сега.
А като видите пеперудка какво му обясняваш?

Че е вагина  Joy Joy

# 41
  • Мнения: 113
не става въпрос за предразсъдъци-просто ми е чудно как се обясняват толкова сложни думи,като на първо време могат да се използват ,,ДУНДА,, и ,,БУБА,,

# 42
  • Мнения: 566
Ох и аз се чудя какво име да му кажа, ама не измислям нищо подходящо, ще се поровя във вашите предложения, може да попадна на подходящо Crazy

# 43
  • София
  • Мнения: 6 999
не става въпрос за предразсъдъци-просто ми е чудно как се обясняват толкова сложни думи,като на първо време могат да се използват ,,ДУНДА,, и ,,БУБА,,

Какво пък е сложното на думата 'вагина'? Да не би 'благодаря' да е по-лесна или 'телевизор'?  newsm78

# 44
  • Мнения: 2 448
не става въпрос за предразсъдъци-просто ми е чудно как се обясняват толкова сложни думи,като на първо време могат да се използват ,,ДУНДА,, и ,,БУБА,,

Какво значи обясняват? Думите се назовават и детето ги запомня.
Мисля, че е навлязло това да се използват думи заместници за децата, за да не предизвикват шокиращи реакции примерно в детската градина като оня филм с Арнолд Шварценегер, в което хлапето се изправи и ни в клин ни в ръкав заявява "момчетата имат пенис, момичетата вагина".  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт