ТЕМА ТАБУ:) как наричате женския полов орга&#

  • 51 549
  • 220
  •   1
Отговори
  • Мнения: 658
Хайде да видим сега Simple Smile
Как наричате женския полов орган на езика на детето, така че да не звучи тъпо сравнявайки го с плодове, зеленчуци и т.н. и в същото време да не е скандално натуралистично.
Аз съм мъжка мама и до този момент не съм имала проблем с детското название на мъжкия полов орган. Някак си "пишка", "пише", "чура" и "чурка" са придобили гражданственост и не се възприемат като скандални... дори си имаме общопризнат глагол "пишкам". Но сега синът ми влезна във въпросителния период с постоянните въпроси "Какво е това?", "Какво прави това?" ... и се стъписах, че нямам готов приличен отговор на въпроса поставен в тази тема.
Мисля, че темата е интересна и вълнува много мами, затова се надявам модераторите да не я сметнат за неприлична и несъвместика с етиката на форума.





- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Избрано от темата  Laughing : чонка ; чочка ; ахче ; дейзи ; буна ; буби ; пусанчица ; пупа

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 14:08 от Tatti

# 1
  • Мнения: 817
Не мисля, че темата е табу или не е подходяща за този форум-напротив! Hug

Наричаме женския полов орган на детето  Mr. Green "дудка". Тя така си я нарича.

# 2
  • Мнения: 216
Дъщеря ми сама си го е чула от някаде-шунда Crazy

# 3
  • Мнения: 132
Ax.Aхче.
Незнам откъде ми е дошло наум.Когато му дойде времето ще наречем нещата с истинските им наименования.Засега върши работа.

# 4
  • Мнения: 3 715
Кое й е табу-то на темата?

Женкия полов орган в нашето семейство наричаме вагина, а мъжкия наричаме пенис. Синът ми засега знае, че от там пишкам.

# 5
  • Мнения: 581
 Мойта дъщеря ползва термина "предно дупе".Иначе е добре запозната с женската и мъжка анатомия, знае и точните наименования, но не ги използва.

# 6
  • Мнения: 3 394
Дейзи - така го наричат детегледачките на щерка ми и първият път се облещих като го чух, но засега става.

# 7
  • Мнения: 50
Дъщеря ми сама си го е чула от някаде-шунда Crazy
Joy   Joy  Joy  Joy  Joy

# 8
  • Мнения: 7 723
....Женкия полов орган в нашето семейство наричаме вагина, а мъжкия наричаме пенис. Синът ми засега знае, че от там пишкам.
Вярно, е че е хубаво нещата да се наричат
с истинските им имена, обаче....
Не мога някакси да си представя,
че ще кажа на двегодишната си щерка:
- Айде, маменце, ела да ти измия вагината....
Ми, като го сподели утре в детската градина? ooooh!

# 9
  • Мнения: 3 715
Ми, като го сподели утре в детската градина? ooooh!

Не виждам нищо притеснително, поне аз, по-добре да се научи така, отколкото да използзва жаргонни думи. В крайна сметка това са си наименованията на органите. По-добре в детската градина да каже вагина, отколкото путка, чонка или шунда, което за мен е еднакво вулгарно..

# 10
  • Мнения: 1 951
Женкия полов орган в нашето семейство наричаме вагина, а мъжкия наричаме пенис. Синът ми засега знае, че от там пишкам.
То лошо няма, както е казала Руска, но това е доста неточно. Вагината е влагалището. Едва ли това имате предвид под външни женски полови органи.
Ако дамата иска да е екзактна да използва вулва.

Става нещо като - Айде, маменце, ела да ти измия  вулвата...
 Tired

# 11
  • Мнения: 7 723
Женкия полов орган в нашето семейство наричаме вагина, а мъжкия наричаме пенис. Синът ми засега знае, че от там пишкам.
То лошо няма, както е казала Руска, но това е доста неточно. Вагината е влагалището. Едва ли това имате предвид под външни женски полови органи.
Ако дамата иска да е екзактна да използва вулва.

Става нещо като - Айде, маменце, ела да ти измия  вулвата...
 Tired
...взе ми думите от устата   клавиатурата  Hug

ku[d]ku[d]yaka , а на задните си части как им викате?
Перинеум ли? Grinning

# 12
  • Мнения: 3 715
Ами ние казваме просто: "Ела да те измия" или "Мия се", така че сме си решили проблема. Вагина, вулва, пенис, тестиси, аз лично предпочитам тези думи.

Не виждам какъв ви е проблемът с това как ние казваме. Имаше въпрос, отговорих, в крайна сметка ще се заяждаме ли?

# 13
  • Мнения: 577
За сега използвам Членка  но не знам как ще го наричам пред сина ми.  Другите изброени са ми малко......

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 18:27 от **poli**

# 14
  • видин
  • Мнения: 358
"пишонка"

# 15
  • Мнения: 9 973
дуда ми звучи нормално

# 16
  • Мнения: 50
Абе вие ме скъсахте  Joy Руска  , обра точките !
Изобщо си нямам и идея как бих казвала на млкия като почне да разбира ,за пишката ясно , ама за женските полови органи.......малиии ! Ще ви следя ,че ми е интересно.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 182
"пишата", "пишонката", или просто "пишката". Отпред е пишката, отзад дупето.
Имам и малко момченце,а дъщеря ми е във възрастта на разграничаване на половете.
Когато го видя за първи път гол каза: "Я мамо, Жоро има дръжка". Обясних и че на момченцата пишката изглежда така, а на момиченцата като нейната.

# 18
  • Мнения: 2 388
За сега използвам Членка  но не знам как ще го наричам пред сина ми сигурно пак така. Другите изброени са ми малко......

В такъв вариант за първи път чувам.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 576
"пишата", "пишонката", или просто "пишката". Отпред е пишката, отзад дупето.
Имам и малко момченце,а дъщеря ми е във възрастта на разграничаване на половете.
Когато го видя за първи път гол каза: "Я мамо, Жоро има дръжка". Обясних и че на момченцата пишката изглежда така, а на момиченцата като нейната.


Хе - хе. Това ми напомни момента, когато дъщеря ми се загледа в баща си и каза: " Я! Тати има опашка!" И въпреки обясненията ми, дълго време твърдеше, че е опашка. Дори и на приятелчетата й от мъжки пол се смееше, че имат опашка.
За сега й казвам "пипи" или "пиши".

# 20
  • Мнения: 3 367
Наричаме ги с имената им-пенис и вагина,случвало се е да се говори по темата и извън дома ни,нямало е шокирани. Понякога заменяме с "лични части"(на англ звучи по-нормално). Казвам баш- "не си пипай пениса пред други хора" и "изми ли си вагината",хич не го намирам за странно,децата още по-малко. за вулгарно пък съвсем-орган като орган,с име като име.
Колкото до вулва-вагина,по всички книги изчетени по темата се говори баш за вагина,та макар да има анатомична истина в казаното по-горе ние сме избрали този термин.
Има няколко подобни теми назад,изкл.креативни наименования има,смяла съм се е глас преди време..

# 21
  • Мнения: 2 448
И аз съм затруднена да дам предложение, което ми звучи добре по детски.  Confused
Имам момче и единственото, което знае е, че мама няма чурка. Но какво има не ме е питал, може би е удовлетворен от отговора, че такава липсва. Според него там няма нищо. Место, от където се пишка и това е. Явно липсата на атрибут не го подтиква да пита какво е това.

# 22
  • Мнения: 7 723
....Става нещо като - Айде, маменце, ела да ти измия  вулвата...
 Tired
"Външните срамни устни" не звучи ли по- така....как да кажа.... Thinking
...нелатинизирано.... Thinking

# 23
  • Мнения: 260
Аз пък казвам -дупето-То като мием отпред логично мием и отзад.Не изпадам в подробности

Ама ме размяхте Joy

# 24
  • Мнения: 2 082
госпожата в градината ги е научила на ''малкото дупе''и ''голямото дупе'' Laughing

# 25
  • Мнения: 7 723
госпожата в градината ги е научила на ''малкото дупе''и ''голямото дупе'' Laughing
...ще я питам аз като станат предучилищна,
как ще им обяснява тогава, че малкото дупе ака течно ако  Mr. Green Whistling Grinning

# 26
  • Мнения: 1 951
"Външните срамни устни" не звучи ли по- така....как да кажа.... Thinking
...нелатинизирано.... Thinking
То вътрешни няма, така, че може да се съкрати.  Grinning

# 27
  • Мнения: 2 082
не бее,те си знаят,че от малкото пишкат ,а от голямото -акат... Joy всичко е обяснено

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря казва "дудолинка"

# 29
  • Мнения: 658
Не знам Thinking
Аз като бях малка, моите родители й казваха "шушулка". Еми..., и до ден днешен не мога да възприема тази дума в истинската й семантика. Винаги първо ми изниква асоциацията с женски полов орган Sick Затова съм убедена, че не трябва да сравнявам с думи, имащи друго значение: катеричка, котенце, прасковка, мидичка, пък било то и на английски - пуси, дейзи...
Със сигурност от други места ще чуе вариации на шуши, чонка или шунда - несъществуващи измислици; всеки наричащ я по различен начин и често пъти хората съчиняват думата в последния момент. Това е неизбежно, но се надявам да стане в по-"зряла" възраст. Тогава детето вероятно ще подложи на съмнение чуждата дума, защото мама не я използва.
Питам се коя да бъде думичката, която аз да използвам и съм склонна да приема примера на ku[d]ku[d]yaka и anette1104 . Вижда ми се по-разумно да използвам истинското анатомично название - вагина  newsm78
Дано не ме анатемосат в детската градина някой ден Praynig

# 30
  • София
  • Мнения: 619
....Женкия полов орган в нашето семейство наричаме вагина, а мъжкия наричаме пенис. Синът ми засега знае, че от там пишкам.
Вярно, е че е хубаво нещата да се наричат
с истинските им имена, обаче....
Не мога някакси да си представя,
че ще кажа на двегодишната си щерка:
- Айде, маменце, ела да ти измия вагината....
Ми, като го сподели утре в детската градина? ooooh!
 Joy  Joy Joy Ужас!Мъжка майка съм....на едното казваме "паца",а на другото незнам.Иначе цици си знаеме и дупе.Ама на ВАГИНАТА  #Crazy незнам как ще му кажа как се казва!Все ще дойде и този момент та ще чета с голям интерес да сдобия някаква идея за това! Sick  Wink

# 31
  • Мнения: 3 161
Момченцата имат пишка, момиченцата - пишенце. Звучи ми нежно и описателно на действието, което извършва; не знам дали го чухме от някъде или сами си го измислихме, по-скоро второто, но ми е  много удобно като дума.

# 32
  • София
  • Мнения: 619
Наричаме ги с имената им-пенис и вагина,случвало се е да се говори по темата и извън дома ни,нямало е шокирани. Понякога заменяме с "лични части"(на англ звучи по-нормално). Казвам баш- "не си пипай пениса пред други хора" и "изми ли си вагината",хич не го намирам за странно,децата още по-малко. за вулгарно пък съвсем-орган като орган,с име като име.
Колкото до вулва-вагина,по всички книги изчетени по темата се говори баш за вагина,та макар да има анатомична истина в казаното по-горе ние сме избрали този термин.
Има няколко подобни теми назад,изкл.креативни наименования има,смяла съм се е глас преди време..
Sick
 JoyОх много ми е смешна тази тема-ама си е готина! Peace
Леле сега се сетих-като малка в нашето семействто НЕ ПРИПАДАЙТЕ  Crazy казваха на вагината "буна"  Laughing

# 33
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми сама намери името на вагината си- нарича я "дунда".

# 34
  • Мнения: 1 896
Темата е много интересна и аз съм мислила по нея  Grinning
Не ви ли прави впечатление колко по-нормални и приемливи думи има за мъжката анатомия? А за жените или глупави думички от рода на плодове и зеленчуци, или е мръсотия и силно обидно. В мъжки свят живеем, мацки.  Sad
Ние се спряхме на "пише", "пишето", нещо от сорта. Все пак батко й има пишка и така се получава някак си по-еквивалентно.

# 35
  • Мнения: 113
Кое й е табу-то на темата?

Женкия полов орган в нашето семейство наричаме вагина, а мъжкия наричаме пенис. Синът ми засега знае, че от там пишкам.

Интересно ми е как си обяснила на 2-годишно дете думите ,,ВАГИНА,, и ,,ПЕНИС,, newsm78

# 36
  • Мнения: 148
Синът ми е чул"пеперудка",не знам от къде,но ми се струва удачно название,поне за сега.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 999
Интересно ми е как си обяснила на 2-годишно дете думите ,,ВАГИНА,, и ,,ПЕНИС,, newsm78

Предполагам, че се обяснява по същия начин както "дуда", "шушулка" и "паца"...  Whistling


# 38
  • Мнения: 3 715
Е какво има да се обяснява? Той пита какво е това и аз отговарям: "Вагина". Както пита за всяко нещо, на което не знае наименованието. Детето ни дойде в семейството ни на две години и не знаеше как се нарича половият му орган и просто му казахме, че му мием пениса, това е. Не виждам какво трябва да се обяснява. Аз не мога да разбера защо всички се притесняват от това да се наричат половите органи с нормалните им имена и се започва с подигравките.

# 39
  • Мнения: 658
Не ви ли прави впечатление колко по-нормални и приемливи думи има за мъжката анатомия? А за жените или глупави думички от рода на плодове и зеленчуци, или е мръсотия и силно обидно.
Аха, това ми е идеята Peace

Синът ми е чул"пеперудка",не знам от къде,но ми се струва удачно название,поне за сега.
А като видите пеперудка какво му обясняваш?

Интересно ми е как си обяснила на 2-годишно дете думите ,,ВАГИНА,, и ,,ПЕНИС,, newsm78
Предполагам, че се обяснява по същия начин както "дуда", "шушулка" и "паца"...  Whistling
newsm78 май проблема е в нашите предразсъдаци, а не във възприятията на децата... да помислим...

# 40
  • София
  • Мнения: 6 999

Синът ми е чул"пеперудка",не знам от къде,но ми се струва удачно название,поне за сега.
А като видите пеперудка какво му обясняваш?

Че е вагина  Joy Joy

# 41
  • Мнения: 113
не става въпрос за предразсъдъци-просто ми е чудно как се обясняват толкова сложни думи,като на първо време могат да се използват ,,ДУНДА,, и ,,БУБА,,

# 42
  • Мнения: 566
Ох и аз се чудя какво име да му кажа, ама не измислям нищо подходящо, ще се поровя във вашите предложения, може да попадна на подходящо Crazy

# 43
  • София
  • Мнения: 6 999
не става въпрос за предразсъдъци-просто ми е чудно как се обясняват толкова сложни думи,като на първо време могат да се използват ,,ДУНДА,, и ,,БУБА,,

Какво пък е сложното на думата 'вагина'? Да не би 'благодаря' да е по-лесна или 'телевизор'?  newsm78

# 44
  • Мнения: 2 448
не става въпрос за предразсъдъци-просто ми е чудно как се обясняват толкова сложни думи,като на първо време могат да се използват ,,ДУНДА,, и ,,БУБА,,

Какво значи обясняват? Думите се назовават и детето ги запомня.
Мисля, че е навлязло това да се използват думи заместници за децата, за да не предизвикват шокиращи реакции примерно в детската градина като оня филм с Арнолд Шварценегер, в което хлапето се изправи и ни в клин ни в ръкав заявява "момчетата имат пенис, момичетата вагина".  Laughing

# 45
  • Мнения: 3 715
Аз мисля, че всичко е до предпочитания в семейството, ние по принцип не използваме думи като "папкам", "буйки", "бау-бау", "бу бу", а казваме "ям", обувки", "куче", "кола". Естествено, че детето си ги преобразува по някакъв начин, но с течение на времето започва да ги изговаря все по-ясно. Същото е и с половите органи.

# 46
  • Мнения: 3 367
Нещо не разбрах аз-за какво обяснение иде реч? Питането беше как се наричат органите,за какво служат е съвсем друга тема. Наименованията не се обясняват,или поне не и у дома.
Както казах-по темата сме говорили и навън, не съм срещала нито странни погледи,нито подигравки. Табу-то (ако го има) го създаваме ние.

# 47
  • Мнения: 113
В заключение на моето мнение,ще кажа само,че всеки възпитава детето си както намери за добре!Аз не смятам,че употребата на думи като ВАГИНА и ПЕНИС са за пред едно 2-3 годишно дете.Думи от този сорт пак могат да му се обяснят какво означават,но в 1 по-късен период!
ТОВА Е МОЕТО МНЕНИЕ-ЩЕ СЕ РАДВАМ,АКО НЕ БЪДА ОПЛЮТА ОТ МАЙКИТЕ,ИЗПОЛЗВАЩИ ТАКИВА ИЛИ ОЩЕ ПО-ВУЛГАРНЕ ДУМИЧКИ ПРЕД 2-ГОДИШНОТО СИ ДЕТЕ!

# 48
  • София
  • Мнения: 6 999
zorka, извинявай, но защо смяташ 'вагина' и 'пенис' за вулгарни думи?  newsm78

# 49
  • Мнения: 2 448
Тези думи не са вулгарни. Ни най малко дори.
Просто не ги употребяваме в разговорния си език, дори като възрастни. Не бих казала дори на мъжа си, мило отивам да си измия вагината, или измий си пениса, че да му се порадвам.  Laughing
Но това не значи, че са вулгарни. Просто не са разговорни.

# 50
  • Мнения: 3 715
Е не, ти ме разби. Ами да попитам тогава, в някои краища на страната като викат на черниците дуди и като се има предвид, че дуда се казва и на вагината, това по-малко вулгарно ли звучи и какво ли е усещането да ядеш дуди  newsm78 

# 51
  • Мнения: 113
Е,да,но явно другите майки си мислят,че е нормално да се използват пред малки деца Embarassed

# 52
  • Мнения: 2 448
Усещането да ядеш дуди само мъж може да ти каже.  Laughing

Аз дуда дори и на черницата не казвам. Да не говорим, че някои ги наричат барабонки.  Joy

# 53
  • Мнения: 113
А ти какво казваш на детето си,влизайки да се къпете-ХАЙДЕ ДА СИ ИЗМИЕМ ВАГИНИТИ или ХАЙДЕ ДА СЕ КЪПЕМ

# 54
  • Мнения: 113
ти наистина си НЕПРИЛИЧНИЦА  Joy Joy Joy

# 55
  • Мнения: 113
не те обиждам-не го приемай като обида

# 56
  • Мнения: 3 715
Добре де, кое не им е нормалното на тези думи? Шунда е по-нормално, така ли? Това са си нормалните наименования на тези органи, няма грам вулгарност в тях, значи по тази логика учебниците по медицина са пълни с вулгаризми. Вулгарно е да научиш детето си да казва к.р, а не пенис.

Къпането няма нищо общо. Казваме "Хайде да ти измием пениса", когато го къпем.

Не се обиждам, аз си го знам, просто не разбирам защо приемаш думите за вулгарни. Анус също ли е вулгарна дума?

# 57
  • Мнения: 2 448
Към мен ли е този въпрос?  newsm78

Когато го къпя целия му казвам хайде да те къпя, в противен случай му казвам хайде да мием чурката или пишката. Но той е момче.  


п.п. не бих се обидила аз съм известна форумска мръсТница.  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 549
Ей,момичета тази тема ме разсмя  Grinning Не се разгорещавайте само и не  почвайте да се карате да не я развалите ooooh!А сега по същество-имам син и дъщеря.На сина ми казвам примерно -ходи си измии пишката,а в интерес на истината за дамските полови органи нямам спецялна думичка newsm78Просто казвам-ще миеме дупето newsm78

# 59
  • Мнения: 113
Добре де, кое не им е нормалното на тези думи? Шунда е по-нормално, така ли? Това са си нормалните наименования на тези органи, няма грам вулгарност в тях, значи по тази логика учебниците по медицина са пълни с вулгаризми. Вулгарно е да научиш детето си да казва к.р, а не пенис.

Къпането няма нищо общо. Казваме "Хайде да ти измием пениса", когато го къпем.

Не се обиждам, аз си го знам, просто не разбирам защо приемаш думите за вулгарни. Анус също ли е вулгарна дума?

Както казах по-горе-думите са сложни за толкова малко дете.На тяхната възраст е по-разбираемо да се каже ДУНДА,БУБА,ДУПЕ например

# 60
  • Мнения: 9 814
Абе май всичко друго е по-добре от колкото това, което подвикват на момченцето на една приятелка:"Айде да измием рибока!" Laughing
Това как ще наричаш половите органи преди всичко идва от възпитанието и нагласата на човека.
Има хора и мъже и жени, за които тези човешки атрибути цял живот са били и ще си останат к...ве и п...и. Едва ли може да очакваме от тях като се родят децата им да им кажат пениси и вагини.

zorka , не толкова думите са  сложни за едно дете, колкото си мисля че, е по-лесно на родителите не свикнали да използват термините пенис и вагина, да учат децата си на дуди, буби и др. подобни.

# 61
  • Мнения: 113
Ей,момичета тази тема ме разсмя  Grinning Не се разгорещавайте само и не  почвайте да се карате да не я развалите ooooh!А сега по същество-имам син и дъщеря.На сина ми казвам примерно -ходи си измии пишката,а в интерес на истината за дамските полови органи нямам спецялна думичка newsm78Просто казвам-ще миеме дупето newsm78

аз не мисля да се карам с някого-просто изказвам мнение Grinning

# 62
  • Мнения: 3 367
За моите разбирания ва-ги-на се произнася далеч по-лесно от пе-пе-руд-ка или пу-сан-чи-ца (което чух наскоро).
Има редица сложни думи които ползваме не-рядко пред децата без да ги заменяме с дуданки (например конституцията к спрягаме от 3 месеца покрай изборите)
И последно-не знам вие какво ползвате помежду си (родителите),но ние говорим за пенис и вагина,та на това учим и децата си.

# 63
  • Мнения: 7 723
....  какво ли е усещането да ядеш дуди  newsm78 
..като това, да ядеш сливи  Wink Joy

# 64
  • Мнения: 14 654
Прилошава ми от такива теми, и то не заради шутките, дудките, пеперудките и т.н. Срамота е една майка да не знае разликата между вагина и вулва. И дъщерите ви ще ги бъркат, защото сте ги научили да наричат вулвите си вагини.

# 65
  • Мнения: 2 448
Мен пък ми призлява от това, че някои се опитват да се направят на по възпитани ли що ли като казват, че в къщи използват в разговорния език думи като анус. Ненормално ми се струва чаааааааак такова превземане.
Определено не бих казала на детето си, че ще му мия ануса. 

И последно-не знам вие какво ползвате помежду си (родителите),но ние говорим за пенис и вагина,та на това учим и децата си.

Ами не, в разговор по между си не използваме вагина и пенис, както и анус. В разговорния език ми е прекалено превзето това.

# 66
  • Мнения: 14 654
Определено не бих казала на детето си, че ще му мия ануса. 
Точно, а с таткото осъщестявате коитус. Ето го и най-нормалния отговор по темата:
На сина ми казвам примерно - ходи си измии пишката,а в интерес на истината за дамските полови органи нямам спецялна думичка newsm78Просто казвам-ще миеме дупето newsm78
Толкова за дребен запъртък, който не знае пика ли му се, ака ли му се, на арфа ли му се свири. Като попораснат малко, в училищна възраст вече, сами проявяват по-сериозен интерес към телата и сексуалността си - това е нормалната възраст да обясниш за вагина, вулва (ако знете изобщо кое какво е  Mr. Green ) и пенис. Както и предназначението им.

# 67
  • Мнения: 113
БРАВО,ЯНЕЧЕК

# 68
  • Мнения: 6 442
В закалючение на моето мнение,ще кажа само,че всеки възпитава детето си както намери за добре!Аз не смятам,че употребата на думи като ВАГИНА и ПЕНИС са за пред едно 2-3 годишно дете.Думи от този сорт пак могат да му се обяснят какво означават,но в 1 по-късен период!
ТОВА Е МОЕТО МНЕНИЕ-ЩЕ СЕ РАДВАМ,АКО НЕ БЪДА ОПЛЮТА ОТ МАЙКИТЕ,ИЗПОЛЗВАЩИ ТАКИВА ИЛИ ОЩЕ ПО-ВУЛГАРНЕ ДУМИЧКИ ПРЕД 2-ГОДИШНОТО СИ ДЕТЕ!
И кога точно идва този по-късен етап? newsm78
Около 10 година,когато детето си знае всичко.

Малко извън темата,но в посоката,по коята е тръгнала разговора.
Един доцент все ми разправяше как е обяснявал на детето си не само тези "мръсни" думички,но и думи от рода на курва,проститутка.

Ако искаш някое по-рано образовано детенце да обясни значението на всички тези понятия,тогава остави твоите обяснения за един по-късен етап.

 Tired

# 69
  • Мнения: 2 448
Грозното пате , всяка майка добре познава детето си и сама преценява кога е готово за подобно обяснение.
По мое мнение не и преди то да прояви интерес и да пита.
Моето дете е на 5, но доста неща не разбира колкото връстниците си. Как да започна разговор за това от къде идват бебетата след като той никога не е питал. Значи няма и да ме разбере. Когато прояви интерес и попита , тогава и ще му обясня.

# 70
  • Мнения: 6 442
Грозното пате , всяка майка добре познава детето си и сама преценява кога е готово за подобно обяснение.
По мое мнение не и преди то да прояви интерес и да пита.
Моето дете е на 5, но доста неща не разбира колкото връстниците си. Как да започна разговор за това от къде идват бебетата след като той никога не е питал. Значи няма и да ме разбере. Когато прояви интерес и попита , тогава и ще му обясня.
Да,напълно съгласна съм.  Peace
Но щом авторката повдига темата,явно има някакъв интерес от страна на детенцето.

Ако имам дъщеря и тя ме попита,няма да и кажа,че има пеперудка или дуда,със сигурност. Naughty

# 71
  • София
  • Мнения: 6 999
Като попораснат малко, в училищна възраст вече, сами проявяват по-сериозен интерес към телата и сексуалността си - това е нормалната възраст да обясниш за вагина, вулва (ако знете изобщо кое какво е  Mr. Green ) и пенис. Както и предназначението им.

Обяснявам абсолютно всичко. Показвам картинки в детските енциклопедии, знае прекрасно за какво служи пениса, освен че от него се пишка. Включително съм обяснила какво е хомосексуалист, че и кросдресър  Mr. Green на достъпен за нея език - на 4 и половина е.

За протокола използвам 'пишка' и 'пише', но също и 'пенис' и 'вагина'/колкото и погрешно да е последното/.

# 72
  • Мнения: 14 654
Много ми е интересно защо наричате половите органи на момичетата си вагина, при положение, че те най-вероятно питат за външните. А те не се наричат вагина. Надявам се поне да не се заблуждават, че пишкат от вагините си.
Отделно - на моя син му купих енциклопедия за човешкото тяло точно като беше на 4 и половина. Направи ми впечатление, че нещата за половите органи и секса ги забрави доста бързо - явно раничко му е било, но попита един ден и затова му прочетох. След време съм сигурна, че пак ще ме попита, защото няма да помни  Mr. Green

# 73
  • Мнения: 6 442
След време съм сигурна, че пак ще ме попита, защото няма да помни  Mr. Green
Не го подценявай толкова. Wink

# 74
  • Мнения: 1 820
И мен ме разсмя темата.Даже мъжо се майтапи с мен,че си се смея сама. JoyИнтересна тема,наистина! Hug
И аз още не съм измислила какво да кажа на дъщеря ми.Все лаконична "Хайде да се къпем"или "Хайде да се мием"Но вече това увъртане взе да не ме устройва.Чувствам се неловко дори.Не че не го приемам вагина,но някак си не ми допада.Винаги говоря с нея като с голям човек,това,че не може да ми отговаря не означава,че трябва да я лъжа.В нашето семейство всичко се обяснява,не зависимо дали ще го разбере или не.Но това настина не знам как да го кажа.Най-приемливо е вагина.Факт. HugНо не искам утре като каже в детската градина тази дума да настане този смях който е сега тук във форума.Може би точно там е проблема-в предразсъдъците.Че пишка,пенис,чурка и т.н. са приети и не звучат вулгарно,а вагина звучи  ooooh!

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 22:40 от paneva

# 75
  • Мнения: 3 715
Това пък за ануса някой е чел и не е дочел.

Вулва и вагина наистина са различни неща, въпросът тук е дали да се прави асоциация с плодове, зеленчуци, насекоми и каквото се сетите или да се използват точните наименования. Аз поне така разбрах въпроса на авторката. Защото и тук е пълно с жени, които питат в темите за "това отдолу" или "дали ще им бъркат отдолу" като отидат на преглед при гинеколог.

# 76
  • Мнения: 14 654
На мен не ми е много смешно. Не може майки, които сами не са си изяснили понятията, да се гордеят как дъщерите им знаят думата вагина. Много важно, при положение, че в повечето случаи се използва погрешно - вместо вулва.

# 77
  • Мнения: 6 442
paneva,какво ще кажеш за женски полов орган?

# 78
  • Мнения: 1 820
paneva,какво ще кажеш за женски полов орган?
ами става,ама пак не си е никакво название  Laughing

# 79
  • Мнения: 3 161
Ние се спряхме на "пише", "пишето", нещо от сорта. Все пак батко й има пишка и така се получава някак си по-еквивалентно.

Хей, Basilisk, какво езиково единомислие между нас Wink. При това май сме само ние така - очаквах да е малко по-популярно това название; все пак доста интуитивно е някак.

# 80
  • Мнения: 6 442
paneva,какво ще кажеш за женски полов орган?
ами става,ама пак не си е никакво название  Laughing
Да,не си е,но нали и затова толкова си бием главите.Какво е точно названието на женски полов орган от медицинска гледна точка?   newsm78 Аз не се сещам такова.Може би защото не е само един компонент,както при мъжете.
А и все пак е някакъв вариант за една по-крехка възраст.  Peace

# 81
  • Мнения: 2 448
На тази крехка възраст мисля не е добре да се набляга на половата роля на този орган.
За малките деца това е нещо с което се пишка.
Питайте едно малко момченце за какво му служи чурката да видим какво ще ви отговори.
А вагината определено не е за пикаене.

# 82
  • Мнения: 1 820
Да,не си е,но нали и затова толкова си бием главите.Какво е точно названието на женски полов орган от медицинска гледна точка?   newsm78 Аз не се сещам такова.Може би защото не е само един компонент,както при мъжете.
А и все пак е някакъв вариант за една по-крехка възраст.  Peace
Ами как да не се сещаш-вагина  LaughingСтава и влагалище,ама ще отворя друга тема направо  Joy
Иначе е вариант и го приемам,да   bouquet
На тази крехка възраст мисля не е добре да се набляга на половата роля на този орган.
За малките деца това е нещо с което се пишка.
Питайте едно малко момченце за какво му служи чурката да видим какво ще ви отговори.
А вагината определено не е за пикаене.
Защо тогава пишката(чурката) е за пикаене,а вагината не е ?Кое е тогава? Laughing

# 83
  • Мнения: 3 367
Според нашите педиатри , които следват Америк,Педиатр.Асоциация, и всички книги и линкове по темата,макар и не 100% анатом.коректно, женският полов орган за целта на назоваване при деца над 2 е вагина,та да,прав е Янечек,но далеч за предпочитане за мен е ползването на общо=приет термин,отколкото природни и пр.метафори.

http://www.aap.org/publiced/BR_SexAbuse.htm

7 ред отгоре надолу

# 84
  • Мнения: 567
Може би е въпрос на моментно настроение, но тази тема ме "хвана" в доста унил момент  и доста се посмях!
Предлагам накрая да се изработи класация на най-разпространените наименования по г. ц. полови органи. Може да се изработи и един пъстър речник, който още веднъж да докаже богатството и дълбочината на нашата народопсихология!

И все пак "членка" и "да измием рибока" са на челните места.

А това шунда- аууууууу много гадно звучи!

Очаквам включвания за имена като пениска или имаше там някакъв лаф със смокаJoy
Наистина "тези неща" си имат имена, но понеже повечето от нас са от по-консервативни семейства /и аз включително/ и някак с времето не сме свикнали да говорим "за тях" с истинските им имена. И ето, че така ги предаваме и на децата си.

# 85
  • София
  • Мнения: 17 592
....Женкия полов орган в нашето семейство наричаме вагина, а мъжкия наричаме пенис. Синът ми засега знае, че от там пишкам.
Вярно, е че е хубаво нещата да се наричат
с истинските им имена, обаче....
Не мога някакси да си представя,
че ще кажа на двегодишната си щерка:
- Айде, маменце, ела да ти измия вагината....
Ми, като го сподели утре в детската градина? ooooh!

Впрочем ти едва ли ще й миеш вагината.
Не знам отговора на въпроса - за сега нямам момиче, но се надявам, Дай Боже, някой ден и това да стане.

# 86
  • Мнения: 7 723
....Впрочем ти едва ли ще й миеш вагината.
....
Това вече се разнищи в последвалите постове. Не четеш... Grinning

# 87
  • София
  • Мнения: 17 592
Вулва
от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към: навигация, търсене
 
ВулваВулва (на латински: vulva) е съвкупността от външните първични женски полови органи. В повечето случаи се имат предвид въпросните органи при човешки същества, но вулвата присъства като част от половата система на всички бозайници. Вулгаризми за вулва са пичка, слива и путка.

Много хора смятат, че вулва е синоним на вагина и употребяват „вагина“ там, където всъщност се има предвид вулвата. Всъщност вагината (влагалището) е отделен орган, който се намира вътре в тялото на жената, докато вулвата се намира отвън и включва само отвора, водещ към вагината.


Май това си харесах.

Към Руска: признавам...  Embarassed

# 88
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
 Винаги сме били  против да се говори на детето бебешки ,но и ние на половия му орган казваме дуда а тя е на 2 год ,малко и е рано за вагина .А иначе ни наглежда с тати как се справяме в тоалета и за сега е сигурна че тати няма дуда ,колкото да я питам какво има там тати, тя се смее ,а ако и кажа пишле тати ще се  Twisted EvilТа помагаите и на мен ,щото тати категорично отказа да го учи за;пишлето' Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 7 914
радвам се , че имам момче Party Party

разочаровах се ,ч е никъде на видях  мидичка Rolling Eyes


 мдааааааааааааа и после се чудим, защо има толкова голямо разобразие на епитети в българския език  Mr. Green и то на женския полов орган..... Rolling Eyes

понеже темата е за женския полов орган - оттук оттам посъбрах инфо как се нарича, но сега ми е интересно пикочният канал (уретра) при момиченцата как се наричате Thinking

# 90
  • Мнения: 2 448

На тази крехка възраст мисля не е добре да се набляга на половата роля на този орган.
За малките деца това е нещо с което се пишка.
Питайте едно малко момченце за какво му служи чурката да видим какво ще ви отговори.
А вагината определено не е за пикаене.
Защо тогава пишката(чурката) е за пикаене,а вагината не е ?Кое е тогава? Laughing

Нещо не си разбрала. Точно това искам да кажа, че на момчетата не обясняваме друго предназначение на чурката, освен че с нея че пишка.
А ти ако пишкаш от вагината си, то аз не. Вагината е точно половия огран на жената и не мисля, че е уместно говорейки за пишкане да се употребява точно тази дума.
А за половото значение им е още рано на децата да научват, нито на пенисите, нито на вагините.

# 91
  • Мнения: 1 547
Сигурно стотната тема с подобно вълнуващо съдържание, която чета. Жалко, че няма развитие - гледам, че половите органи са все така табу, а вагините са си все тъй криворазбрани, горките.  Mr. Green

От моя гледна точка е по-добре да наричаш женския полов орган с измислено, отколкото с погрешно име. Аз не се чувствам мотивирана да обяснявам на 3-годишно момиченце, че пикае през уретрата, че му мия вулвата и че като порасне, ще роди през влагалището, намирам го за напълно излишен натурализъм.


P.S. Родителското невежество е много опасно. Имах приятелка, която до 18-тата си година не смееше да използва тампони, защото, както впоследствие ми сподели, я мързяло да ги вади всеки път, когато и се допикае....

# 92
  • Мнения: 817


От моя гледна точка е по-добре да наричаш женския полов орган с измислено, отколкото с погрешно име. Аз не се чувствам мотивирана да обяснявам на 3-годишно момиченце, че пикае през уретрата, че му мия вулвата и че като порасне, ще роди през влагалището, намирам го за напълно излишен натурализъм.






Абсолютно! Всеки си знае, не налагам мнение, но не мога да си представя дъщеря ми да ми каже: "Мамо, хайде да ми миеш  вулвата!" Ужасно  нелепо би звучало от устата на 3 годишно дете. Пък за  вагини и вулви и разликата между тях, мисля е раничко да си говорим.

# 93
  • Мнения: 2 448
Това с пикаенето и тампоните направо като виц звучи.  Laughing

# 94
  • Мнения: 544
Наричаме го пуси.

# 95
  • София
  • Мнения: 395
"Мамо, хайде да ми миеш  вулвата!" Ужасно  нелепо би звучало от устата на 3 годишно дете. Пък за  вагини и вулви и разликата между тях, мисля е раничко да си говорим.

 Joy
Смешно ми е само като си представя ако моята 3г. дъщеря ми забие това изречение.
И още ми е смешно, като ходим да тоалетна по малка нужда, казваме за дете "Да пишкаме", "Да чуркаме",все наименования за мъжки полови органи.....
Та ние си мием "дудката" и ходим да "пишкаме".

# 96
  • Мнения: 817

Та ние си мием "дудката" и ходим да "пишкаме".

Е, на така и ние ги наричаме тези дейности. Simple Smile

# 97
  • Мнения: 153
При нас беше чочка, но вече пораснахме и не ни е необходимо да ползваме смешни умаляващи наименования...
Наистина не е справедливо, че мъжете се фукат наляво и надясно с "дръжките" /по думите на някои дечица от форума/ си, а нас жените ни е срам да говорим открито за половите си органи. Но според мен всичко е свързано с народо-психологията на българина, с властващите все-още останки на патриархата, с някои природни закони, според които мъжките екземпляри се стремят да разпространят колкото се може повече своите гени, като същевременно ревностно пазят женските си, да не "получат" някой чужд ген...   а може да се намерят и други обяснения... хора разни - свят широк..

# 98
  • Мнения: 817
 Mr. Green Mr. Green JoyСега се сетих, мисля, че е добре да казваме : "Да уринираме", а не "Да пишкаме"

# 99
  • София
  • Мнения: 395
Mr. Green Mr. Green JoyСега се сетих, мисля, че е добре да казваме : "Да уринираме", а не "Да пишкаме"

 Mr. Green Joy
Хайде по женски........."Да се подканяме"

# 100
  • Мнения: 549
Може ли да използвам темата да задам въпрос на майките на момчета???Карате ли момчетата когато се изпишкват да се избърсват с тоалетна хартия?Мъжът ми настоява сина ми да го прави,а когато ходеше на детска градина съседско дете споделило на майка си какво прави сина ми и тя едва ли не подигравателно ме попита защо го учиме така Shocked

# 101
  • Мнения: 14 654
Не го карам да си бърше пишката след като пикае. И да бършеш, и да тръскаш - последната капка е винаги в гащите  Mr. Green

# 102
  • София
  • Мнения: 395
Може ли да използвам темата да задам въпрос на майките на момчета???Карате ли момчетата когато се изпишкват да се избърсват с тоалетна хартия?Мъжът ми настоява сина ми да го прави,а когато ходеше на детска градина съседско дете споделило на майка си какво прави сина ми и тя едва ли не подигравателно ме попита защо го учиме така Shocked

Е за какво да се подиграва...........
Имам и момче (и тук съм компетентна Crazy)а и моя съпруг научи сина да ползва тоалетна хартия - какво смешно има....

# 103
  • Мнения: 2 803
Порадната вълнуваща тема. Наричаме го бубито.

# 104
  • Мнения: 2 448
И моите мъже са от тези дето си попиват последната капка с тоалетна хартия, не се бършат, само я попиват. Таткото е така и учи по същия начин малкия.

# 105
  • Мнения: 113
В закалючение на моето мнение,ще кажа само,че всеки възпитава детето си както намери за добре!Аз не смятам,че употребата на думи като ВАГИНА и ПЕНИС са за пред едно 2-3 годишно дете.Думи от този сорт пак могат да му се обяснят какво означават,но в 1 по-късен период!
ТОВА Е МОЕТО МНЕНИЕ-ЩЕ СЕ РАДВАМ,АКО НЕ БЪДА ОПЛЮТА ОТ МАЙКИТЕ,ИЗПОЛЗВАЩИ ТАКИВА ИЛИ ОЩЕ ПО-ВУЛГАРНЕ ДУМИЧКИ ПРЕД 2-ГОДИШНОТО СИ ДЕТЕ!
И кога точно идва този по-късен етап? newsm78
Около 10 година,когато детето си знае всичко.

Малко извън темата,но в посоката,по коята е тръгнала разговора.
Един доцент все ми разправяше как е обяснявал на детето си не само тези "мръсни" думички,но и думи от рода на курва,проститутка.

Ако искаш някое по-рано образовано детенце да обясни значението на всички тези понятия,тогава остави твоите обяснения за един по-късен етап.

 Tired

По-късният етап е,когато детето започне да разбира смисъла на думите!
Според теб колко по-рано трябва да се образова 1 дете-на 2г.,на 3г. или.............

# 106
  • Мнения: 549
Може ли да използвам темата да задам въпрос на майките на момчета???Карате ли момчетата когато се изпишкват да се избърсват с тоалетна хартия?Мъжът ми настоява сина ми да го прави,а когато ходеше на детска градина съседско дете споделило на майка си какво прави сина ми и тя едва ли не подигравателно ме попита защо го учиме така Shocked


Е за какво да се подиграва...........
Имам и момче (и тук съм компетентна Crazy)а и моя съпруг научи сина да ползва тоалетна хартия - какво смешно има....


аз също не намирам нищо подигравателно и смешно в това,но явно има хора за които това е много странно

# 107
  • Мнения: 4 841
О, една от любимите ми "вечни" теми  Joy

Продължавам да недоумявам колко много млади и образовани жени не могат да произнесат думата "пенис" без да се изчервят, и се срамуват от думата "вагина"... Толкова е ... симптоматично, толкова... обвързано с народопсихологията, че няма накъде... Трудове могат да се напишат.

Имам син на 5, който знае, че мъжете имат пениси (и тестиси), а жените - вагини. И със сигурност в думата "пенис" няма нищо по-различно (или невярно) от всички останали думи като "стомах", "черва", "мозък" и т.н.

# 108
  • София
  • Мнения: 395
О, една от любимите ми "вечни" теми  Joy

Продължавам да недоумявам колко много млади и образовани жени не могат да произнесат думата "пенис" без да се изчервят, и се срамуват от думата "вагина"... Толкова е ... симптоматично, толкова... обвързано с народопсихологията, че няма накъде... Трудове могат да се напишат.

Имам син на 5, който знае, че мъжете имат пениси (и тестиси), а жените - вагини. И със сигурност в думата "пенис" няма нищо по-различно (или невярно) от всички останали думи като "стомах", "черва", "мозък" и т.н.

Интерсно как би те е разбрало дете на 3г. На 5г. е по-вероятно да те разберат.

# 109
  • Мнения: 113
О, една от любимите ми "вечни" теми  Joy

Продължавам да недоумявам колко много млади и образовани жени не могат да произнесат думата "пенис" без да се изчервят, и се срамуват от думата "вагина"... Толкова е ... симптоматично, толкова... обвързано с народопсихологията, че няма накъде... Трудове могат да се напишат.

Имам син на 5, който знае, че мъжете имат пениси (и тестиси), а жените - вагини. И със сигурност в думата "пенис" няма нищо по-различно (или невярно) от всички останали думи като "стомах", "черва", "мозък" и т.н.



И как ще те разбере дете на 2г. или 3г. newsm78

# 110
  • Мнения: 4 841
Интерсно как би те е разбрало дете на 3г. На 5г. е по-вероятно да те разберат.

За първи път обясних, когато беше на 2 години и няколко месеца. Не знам какво трудно виждате в "разбирането" и "научаването"  newsm78

"пишка" - 5 букви, 2 гласни, 3 съгласни
"пенис" - 5 букви, 2 гласни, 3 съгласни

Моля да ми обясните бавно и членоразделно с какво думата "пенис" е по-сложна и трудна от думата "пишка"? Praynig

# 111
  • Мнения: 3 695
Какво има да разбира, просто запомня че на този орган с тази дума се казва и това е.  ooooh!
За очите и за носа как разбира - същото е.

# 112
  • София
  • Мнения: 395
Интерсно как би те е разбрало дете на 3г. На 5г. е по-вероятно да те разберат.

За първи път обясних, когато беше на 2 години и няколко месеца. Не знам какво трудно виждате в "разбирането" и "научаването"  newsm78

"пишка" - 5 букви, 2 гласни, 3 съгласни
"пенис" - 5 букви, 2 гласни, 3 съгласни

Моля да ми обясните бавно и членоразделно с какво думата "пенис" е по-сложна и трудна от думата "пишка"? Praynig

Виждам ,че и бълг. ез. упражнявате за гласни и съгласни букви.Браво на Вас.Така се расте, без детски свят.

# 113
  • Мнения: 817
Пишките(пенисите) не ме интересуват  Mr. Green
Тук става въпрос за женските полови органи. Аз категорично отказвам да науча дъщеря ми да казва : " Ще си измия вулвата" Думата не ми харесва ( има думи, които просто са ми грозни като съчетание на звуци дори Mr. Green), грозна е, и ще звучи ужасно смешно и нелепо в детската и уста.

# 114
  • София
  • Мнения: 395
Пишките не ме интересуват  Mr. Green
Тук става въпрос за женските полови органи. Аз категорично отказвам да науча дъщеря ми да казва : " Ще си измия вулвата" Думата не ми харесва ( има думи, които просто са ми грозни като съчетание на звуци дори Mr. Green), грозна е, и ще звучи ужасно смешно и нелепо в детската и уста.

Така си се забавлявахме с тази "вулва" с теб, докато не ни разкритикуваха  Grinning

# 115
  • Мнения: 817
Пишките не ме интересуват  Mr. Green
Тук става въпрос за женските полови органи. Аз категорично отказвам да науча дъщеря ми да казва : " Ще си измия вулвата" Думата не ми харесва ( има думи, които просто са ми грозни като съчетание на звуци дори Mr. Green), грозна е, и ще звучи ужасно смешно и нелепо в детската и уста.

Така си се забавлявахме с тази "вулва" с теб, докато не ни разкритикуваха  Grinning

Дори не разбрах, че нас са разкритикували.  Mr. Green Но е разбираемо, предвид цвета на косата ми! Който и да ме критикува, думата "вулва" в детска уста е просто  Sick Нищо не може да ме накара да науча детето си на нея.

# 116
  • Мнения: 4 841
Виждам ,че и бълг. ез. упражнявате за гласни и съгласни букви.Браво на Вас.Така се расте, без детски свят.

Ниска топка. Забавлявай се с някой друг.

# 117
  • Мнения: 3 268
Ние сме я кръстили пупа,откакто се е родила.Тя така си я знае.Скоро тръгва на училище обаче и нещата ща се променят.

# 118
  • Мнения: 113
Вагина,вулва,анус,пенис-просто звучат грозно,казани от 3-годишно детенце

# 119
  • София
  • Мнения: 395
Виждам ,че и бълг. ез. упражнявате за гласни и съгласни букви.Браво на Вас.Така се расте, без детски свят.

Ниска топка. Забавлявай се с някой друг.

Не се забавлявам с теб, може би не си спомняш , но в други теми съм ти казвала ,че те харесвам.
Може да е ниска топка, но е в целта.

# 120
  • Мнения: 9 814
Вагина,вулва,анус,пенис-просто звучат грозно,казани от 3-годишно детенце

Така е, съгласна съм.
За това й не настоявам детето ми да се учи да използва тези термини.
Писах и преди, дъщеря ми сама измисли "дундата", преди казваше предно и задно дупе. Mr. Green
Не ми се изпада в натурализъм и не ми се ще да я уча на такава възраст на тези сложни термини.
Може би когато стане на 6-7 г. и започна да обяснявам за месечния цикъл....а пък и честно казано не вярвам да ме разбере на тази възраст.
Познавам доста родители с деца на възрастта на моето и никой не нарича половите органи на децата си пениси и вулви.

П.П. Много държа да ми отговорите вие как наричате половите си органи и тези на мъжете си? Wink
/ние по имена Mr. Green/

# 121
  • Мнения: 113
Аз имам ДУНДА,а синът ми и мъжът ми-БУБИ

# 122
  • София
  • Мнения: 6 999
Роза или Розичка - бляк  Sick Представи си какви асоциации имам като получа рози сега... ooooh!
От години не го използвам естествено.  Stop Вагина напълно ме устройва.

# 123
  • Мнения: 9 814
Руска  hahaha Joy
Намерих галеното име на цялостната ми полова система: фани.

# 124
  • Мнения: 817
 Mr. Green Добре бе хора, аз "дуда" на друго, освен на вагината или вулвата  Joy, не съм чула да казват. Каква ви е асоциацията с тази дума "дуда"? На мен само и единствено с женски полов орган.

ПП. Между другото, това се оказа супер забавна тема! Благодаря на авторката!

# 125
  • София
  • Мнения: 9 860
Дуди по врачанско казваме на черниците. Wink
Дъщерите ми имат цоцки.Баща им и момченцата-патки.Като дете и за мен са ползвани тези думи.Не виждам да съм пострадала психически от това.

# 126
  • Мнения: 567
Дъщерите ми имат цоцки.Баща им и момченцата-патки.Като дете и за мен са ползвани тези думи.Не виждам да съм пострадала психически от това.

Цоцки не са ли млечните жлези  Joy  Joy  Joy

Хайде, да чуя нова дискусия

# 127
  • Мнения: 817
Да бе, на гърдите си как казвате? Млечни жлези? Или как е там по научно? Mr. Green

Ние им казваме просто :Цици,цицки!


ПП"Гърдите са издадености от жлезиста, мастна и фиброзна тъкан, локализирани над пекторалис мускулите на стената на гръдния кош и са привързани към тези мускули от фиброзните жили (лигаменти на Купър)." Ако някой има желание да бъде по обстоятелствен пред детето си и да не го вкарва в заблуждение!

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 12:35 от Цветето

# 128
  • София
  • Мнения: 9 860
Дъщерите ми имат цоцки.Баща им и момченцата-патки.Като дете и за мен са ползвани тези думи.Не виждам да съм пострадала психически от това.

Цоцки не са ли млечните жлези  Joy  Joy  Joy

Хайде, да чуя нова дискусия
Laughing
Ние казваме на циците -гърди. bowuuЦици не ни допада.

# 129
  • Мнения: 7 723
Гърди - цици, цоци, бозки, млекоцентрали, дини, мехове, двойно щастие, цомби,
 бомби, очи, яйца на очи, лисичи муцунки....и т.н Grinning

# 130
  • Мнения: 817
Данонки  Joy. Когато кърмех, цели два месеца  Joy, мъжа ми ги наричаше така.

# 131
  • София
  • Мнения: 6 999
Руска, богатия речник е нещо много важно.  Mr. Green Mr. Green

Цици и гърди им казваме с дъщеря ми. Първото й изречение беше: "Мамо, нямам цици."  Rolling Eyes

# 132
  • Мнения: 7 914
Руска, богатия речник е нещо много важно.  Mr. Green Mr. Green


направо си е многотомен синонимен речник Mr. Green

# 133
  • Мнения: 6 323
Премахнах богатия "речник".
Много моля да се съобразявате, че все пак, тук четат и деца, а и вулгаризмите никога не са били толерирани във форума.

# 134
  • Мнения: 658
  202uu това ме удовлетворява. Наистина e доста разумно! Thanx anette!


Мда, и аз не съм чувала някоя да е пострадала психически, защото в детска възраст са наричали вагината й "розичка", но имам позната, която не смее да опита миди защото нейната са я наричали така. Laughing На нея не й е смешно Rolling Eyes

# 135
  • Мнения: 1 062
Аз както писах и в другата съща тема, не наричам никак. Когато правим интимния тоалет, казваме '' Хайде в банята, да те измия", или "Хайде да мием дупето". Дъщеря ми започна да използва "малкото дупе", не знам от къде го е чула, на мен ми беше много странно словосъчетание в началото, но реших, че няма да изпадам в подробности. Никога не конкретизирам, "сега мием големите срамни устни, сега клитора, сега ануса и т.н.". Мием дупето и толкоз. На мен пък ми е интересно кога точно ги използвате тези думи.
Преди седмица, дъщеря ми ме попита, как точно се казва на жената мястото от където излиза бебето. Казах и нещата с истинските им имена, от там последваха въпроси за мъжкия полов орган, за "пъпчицата", която напипва, когато се мие и т.н. Обяснявах всичко с истинските имена, но на 2-3 години не мисля изобщо, че имат място всички тези термини. Още повече, че наистина не ми е ясно, кога и как се налага да се използват.

# 136
  • Мнения: 817
Когато се мием вечер ги употребяваме. Казвам и :"обърни се да измием дудката" "дай дупето да измием". Тогава се налага да ги употребяваме. Peace

# 137
  • Мнения: 830
"пеперуда" Crazy държа на естетиката  Mr. Green

# 138
  • Мнения: 2 123
ами, щом е въпрос на естетика,  може и кристална чаша... или ако държиш пък на целомъдрието, опитай с "непристъпна крепост"

Абе какво и е на думата вагина не мога да разбера....

# 139
  • Мнения: 817
Влагалището (вагина) – свързва матката с външните полови органи на жената. То осигурява евакуацията на менструалното течение, както и изхвърлянето на семенната течност в непосредствена близост с маточното отвърстие.



Вулва (на латински: vulva) е съвкупността от външните първични женски полови органи. В повечето случаи се имат предвид въпросните органи при човешки същества, но вулвата присъства като част от половата система на всички бозайници

Много хора смятат, че вулва е синоним на вагина и употребяват „вагина“ там, където всъщност се има предвид вулвата. Всъщност вагината (влагалището) е отделен орган, който се намира вътре в тялото на жената, докато вулвата се намира отвън и включва само отвора, водещ към вагината

Ето, на това и е вагината. Най-малкото е неточно определение .

# 140
  • София
  • Мнения: 10 329
Пиле. Но според дъщеря ми правилният изговор е пилИ. "Татииииии, иж пилитоооо!"

# 141
  • Мнения: 2 448
Не мога да разбера защо непрекъснато се опитвате да я тикате тази дума вагина в очите на неизползващите я?
Аз не си спомням кога за последно съм я употребила и то в писмен вид може би някъде из форума.
Не бих казала на мъжа си, че отивам да си мия вагината. Ние си говорим на разговорен език и следователно няма как да уча детето си от малко на тази дума, защото няма къде да я чуе. Ако случайно я чуе от някъде другаде и попита, ще му отговоря.Същото важи и за пениса. Никога не казвам на мъжа си "изми ли си пениса" или нещо от този род.
Още по абсурдно е пък да кажа на детето "ела да ти измия ануса"!  ooooh!
При положение, че не знае за наличието на тънки, дебели черва, апендикс, защо пък трябва да започвам ученето на анатомията от ануса? Мисля да карам подред.  Wink

# 142
  • София
  • Мнения: 6 999
ами, щом е въпрос на естетика,  може и кристална чаша... или ако държиш пък на целомъдрието, опитай с "непристъпна крепост"

Хъм  Thinking ти ме замисли колко много неща могат да се измислят така...
Но за момченца пак са повече: БМВ-то , поршето, боинга...  Whistling

# 143
  • Мнения: 113
Влагалището (вагина) – свързва матката с външните полови органи на жената. То осигурява евакуацията на менструалното течение, както и изхвърлянето на семенната течност в непосредствена близост с маточното отвърстие.



Вулва (на латински: vulva) е съвкупността от външните първични женски полови органи. В повечето случаи се имат предвид въпросните органи при човешки същества, но вулвата присъства като част от половата система на всички бозайници

Много хора смятат, че вулва е синоним на вагина и употребяват „вагина“ там, където всъщност се има предвид вулвата. Всъщност вагината (влагалището) е отделен орган, който се намира вътре в тялото на жената, докато вулвата се намира отвън и включва само отвора, водещ към вагината

Ето, на това и е вагината. Най-малкото е неточно определение .

ХА,така ли обясняваш значението на думите на 2-3-год.дете!!! newsm78

# 144
  • Мнения: 817
Влагалището (вагина) – свързва матката с външните полови органи на жената. То осигурява евакуацията на менструалното течение, както и изхвърлянето на семенната течност в непосредствена близост с маточното отвърстие.



Вулва (на латински: vulva) е съвкупността от външните първични женски полови органи. В повечето случаи се имат предвид въпросните органи при човешки същества, но вулвата присъства като част от половата система на всички бозайници

Много хора смятат, че вулва е синоним на вагина и употребяват „вагина“ там, където всъщност се има предвид вулвата. Всъщност вагината (влагалището) е отделен орган, който се намира вътре в тялото на жената, докато вулвата се намира отвън и включва само отвора, водещ към вагината

Ето, на това и е вагината. Най-малкото е неточно определение .

ХА,така ли обясняваш значението на думите на 2-3-год.дете!!! newsm78

Ох, моля те чети всичко. По напред съм казала, че "дуда" е нашата дума.
Това го пуснах за да кажа, че дори не използват правилната дума, тези, които са решили да го дават по натурално.

# 145
  • Мнения: 830
ами, щом е въпрос на естетика,  може и кристална чаша... или ако държиш пък на целомъдрието, опитай с "непристъпна крепост"

Абе какво и е на думата вагина не мога да разбера....
Простичко е, защото не ми харесва и не ми звучи добре, освен това "пеперуда" за малко момиченце ми се връзва много повече отколкото влагалище. За протокола дори мъжът ми не я използва, "ще ти изям котето" ми звучи доста по- добре от "ще ти изям влагалището"!
Други въпроси?!

# 146
  • Мнения: 817
ще ти изям влагалището!
Други въпроси?!
Joy Joy Joy Е, край, вече се смея с глас! Но си права де!

# 147
  • Мнения: 113
ами, щом е въпрос на естетика,  може и кристална чаша... или ако държиш пък на целомъдрието, опитай с "непристъпна крепост"

Абе какво и е на думата вагина не мога да разбера....
Простичко е, защото не ми харесва и не ми звучи добре, освен това "пеперуда" за малко момиченце ми се връзва много повече отколкото влагалище. За протокола дори мъжът ми не я използва, "ще ти изям котето" ми звучи доста по- добре от "ще ти изям влагалището"!
Други въпроси?!

 Joy Joy  Joy
ужасно си права-подкрепям те с 2 ръце

# 148
  • София
  • Мнения: 6 999
А клитора? Как наричате клитора? Thinking

Айде сега  ooooh! Клитора си е клитор и то без значение в леглото ли говорим за него с милото или като тръгна да го обяснявам на дъщеря ми.  Crossing Arms

# 149
  • Мнения: 2 388
Предложение за клитор - гъделичник. Д-р Врабчев така го нарича. bowuu

# 150
  • Мнения: 830
Да! Имам!
Аз имам въпрос....

А клитора? Как наричате клитора? Thinking
(ама тихо, че Мамма да не чуе и да дайде пак да мете) Wink Whistling
Е до там не съм стигнала да обяснявам на малката, взе пак е само на 3,5г  Mr. Green нали трябва да има и тя нещо да научи Mr. Green Или ти питаш за таткото? Wink

# 151
  • София
  • Мнения: 395
Често казвам на малката ,че трябва просто да я подмия........нищо не конкретизирам.Много ми е лесно така.

# 152
  • Мнения: 59
За протокола казваме "дуда".На малката като и се пикае и казва:" дудата има пиш". Simple Smile

# 153
  • Мнения: 959
Често казвам на малката ,че трябва просто да я подмия........нищо не конкретизирам.Много ми е лесно така.

и ние, така...просто отиваме да се измием, без да уточнявам какво. Simple Smile

# 154
  • София
  • Мнения: 10 329
Предложение за клитор - гъделичник. Д-р Врабчев така го нарича. bowuu
Това го вкарвам веднага в моя речник.  Heart Eyes Но още едно известно време няма да обяснявам на малката що е то гъделичник и откъде му идва името.

# 155
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Първият контекст, в който се използват наименованията на половите органи, е свързан с пишкането. Затова на мен най-естествно ми идва да кажа "пише", "пишето" и от тоя род. Вагина, вулва, пенис няма да останат ненаучени.

# 156
  • Мнения: 636
Само, че пишането не идва от половите органи при момичетата, а от пикочопроводната система. Вагината и клиторът нямат нищо общо с пишкането, но пък все някак си трябва да се наричат  Grinning

# 157
  • Мнения: 553
Пишка за момоченцата, съответно ДУДА за момиченцата
Според мен "научните" наименования се свързват с Половите органите на зрял индивид и водят акцентира се преобладаващо върху размножителната им функция и това води до натоварването им със съответните на това асоциации. При децата акцентът е върху "уриноотделящите" органи, които реално си нямат отделни от половите имена...
Затова и чувството за неуместност включително и в използването им в детската градина имат известна косвена логика.
Действително вагина значи влагалище и оттам определено НЕ СЕ пишка.
Според мен "дуда" е ненатоварено нито откъм вулгарност нито откъм сексуални асоциации, а се асоциира именно с пишкането.
ПП "путка" също значи влагалище , само че влагалище идва от влагам, а путка от поставям
сещате се какво...
заместването с какавито ида е плодчета и т.н. също ми е неуместно... точно толкова колкото аналогичното заместване на имената на половите органи при възрастните в стил катеричка котенце и т.н.
ще е чудесно ако все пак се наложи една дума за момиченцата  /или 2-3 но едносмислени/ както е чурка/пишка при момоченцата.
Аз лично не изпитвам никакаво приетснение при употребата на "дуда" , но може би това се дължи на отношението в семеъството ми като малка
ПП като се замисля дуда е синоним на черница, макар че винаги съм мислела че е съвпадение, и никога не съм свързвала двете значения на думата.

# 158
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Само, че пишането не идва от половите органи при момичетата...

Права си. Пишкането обаче идва "оттам долу", и при момчетата и при момичетата, това ми беше мисълта. Това знаят децата, че пишкат "оттатм".  С това свързват най-напред мястото, а не с размножаване, секс. Иначе момичетата си мият вагината, толкова колкото и уретрата.

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 17:22 от ЧеКа

# 159
  • Мнения: 3 161
Първият контекст, в който се използват наименованията на половите органи, е свързан с пишкането. Затова на мен най-естествно ми идва да кажа "пише", "пишето" и от тоя род. Вагина, вулва, пенис няма да останат ненаучени.

Хей, още един член на нашата групичка. Че ка, много добре си обосновала избора на думата. Наистина, става дума за мястото, от което момиченцата пишкат (както и респективно момченцата); а не за полов орган, какъвто децата все още не знаят, че имат. Така че техническите термини могат да изчакат.

# 160
  • Мнения: 46 518
Абсолютно съм съгласна с Емем и ЧеКа!
Може и да са прави другите, че трябва да се казва всичко с истинските имена, но освен всичко написано - децата не биха се чувствали добре и не биха били добре приети в обществото, ако го кажат някъде. Не че няма да е правилно, но самата реакция и на учители, и на всички останали не би била добра спрямо тях, което не виждам до какво добро би довело.

Не ми харесват и вулгаризмите, които написа Тони2000.

# 161
  • София
  • Мнения: 6 477
Забавлявах се много с темата...сега сериозно. Дайте да не се правим на такива каквито не сме...Или поне повечето...та колко от вас използват латинските наименования за други части от тялото си?! newsm78 Колко от вас си сядат на глутеус максимус, а не на дупето?! или си пъхате digitus в nasus....сиреч пръста в носа?! Е, да, ако сте доктори - може....те наистина си говорят в този стил...Но иначе да обясна на малката как сега ще измием всички детайли на вулвата, малки и големи срамни устни и др.........еххх, просто ми звучи смешно Joy Joy Joy Затова ние сме на етапа на "измиване на шушка" и толкова! аааа, в тоди ред на мисли думата устни след като има два органа с това име как я възприемате?! Винаги като я чуета я асоциирате с полови органи?! Това за тез дет не ядат миди, рози не миришат и т.н....

# 162
  • Мнения: 2 161
Дъщеря ми сама си го е чула от някаде-шунда Crazy
Ах!Още на първата страница става непоносимо.Но все пак прехвърлих няколко страници.Честно ви казвам,не може да има толкова задръстени жени на едно място.Не е възможно.Недопустимо е.

# 163
  • Мнения: 2 161
Никога не казвам на мъжа си "изми ли си пениса" или нещо от този род.
Би ли споделила какво му казваш,че ще припадна от любопитство.

# 164
  • Мнения: 113
А ти би ли споделила с нас ,,задръстените,, как у вас наричате мъжките и женските полови органи,особено пред детето....

# 165
  • Мнения: 627
Наричаме я дуда. В къщи сме цели три дуди... Joy

# 166
  • Мнения: 2 123

Ето, на това и е вагината. Най-малкото е неточно определение .

Ако държим на точността - дуда е черница....

# 167
  • Мнения: 817

Ето, на това и е вагината. Най-малкото е неточно определение .

Ако държим на точността - дуда е черница....

Черницата си е черница. Това, че в някой край на България я наричат "дуда", го разбрах вече.

Въобще не държа на точността, напротив. Но ако ще назоваваме, както твърдите, половите органи с истинските им имена, то нека бъдат точните такива. За това и постнах разликата между вулва и вагина, за хората, държащи децата им да наричат половите си органи с истинските им имена.

# 168
  • Мнения: 1 547
Ако държим на точността - дуда е черница...

За да сме още по-точни обаче, само в Северозападна България. Бях на 28 години, когато се обогатих с това ново, диалектно знание, т.е за мен подобна асоциация не съществува  Mr. Green

# 169
  • Мнения: 2 448
Никога не казвам на мъжа си "изми ли си пениса" или нещо от този род.
Би ли споделила какво му казваш,че ще припадна от любопитство.

Учтиви сме помежду си, имаме си имена. Това устройва ли те като отговор , за да не ме гризе съвестта за припадъка на съфорумка.
Пред детето не ги използваме. Интимни са.
Пред малкия все що е мъж има пишка , а жените нямат. Това е положението.

# 170
  • Мнения: 817

Ах!Още на първата страница става непоносимо.Но все пак прехвърлих няколко страници.Честно ви казвам,не може да има толкова задръстени жени на едно място.Не е възможно.Недопустимо е.

Ако случайно все още не си припаднала, би ли написала нещо по същество. Тоест би ли била така добра да ни осветлиш, нас задръстенячките, вие отворените как наричате половите органи на децата? Прелюбопитно ми е!

# 171
  • София
  • Мнения: 6 999
Ако държим на точността - дуда е черница...

За да сме още по-точни обаче, само в Северозападна България.

Мне - в Южна България също казват 'дуда' - поне аз от там я знам думата и то от дете. На дървото - черница, на плода - дуда.

# 172
  • Мнения: 1 896
И аз знам, че дуда е черница, имам баба в плевенския край и от нея я знам думичката.

# 173
  • Мнения: 2 448
У наше село им викат барабонки на черниците.  Laughing

# 174
  • Мнения: 3 506
това ме удовлетворява. Наистина e доста разумно! Thanx anette!

А мене не, там се говори за sexual abuse, не се говори за миене и пишкане. Имената са дадени във връзка с въпроса за sexual abuse. По-надолу, където се говори например за докосване на тези private parts, се използва думата "genitals".

В случая заставам изцяло зад това мнение:

От моя гледна точка е по-добре да наричаш женския полов орган с измислено, отколкото с погрешно име. Аз не се чувствам мотивирана да обяснявам на 3-годишно момиченце, че пикае през уретрата, че му мия вулвата и че като порасне, ще роди през влагалището, намирам го за напълно излишен натурализъм.

Ако говорим за женския полов орган, го наричаме вагина или влагалище (когато четем книжки, обясняваме откъде се раждат бебетата и прочее), децата знаят тези думи. Когато говорим за ежедневни дейности, които нито са свързани с половия орган, нито се нуждаят от използването на анатомичните названия, използваме ежедневни думи, най-често това е 'пиша'.

# 175
  • Мнения: 3 367
Maria.St ,аз разбрах че темата е баш за женски полов огран,не за пишкане.Ние с дъщеря ми не пикаем през вагините си,никой не е говорил за подобно нещо. Но да,мие си "вагината" (не само утретрата,марак до подобни детайли да не сме стигали). Дупето си е дупе (заменили сме анус с тази дума),но това е друга тема Laughing
*Кавичките добавих по-късно за да уточня че това е терминът к ползваме по гореизброени причини,макар и анатом.неточен

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 01:05 от anette1104

# 176
  • Мнения: 1 547
Но да, мие си вагината

Ъъъъ... с дамски душ??

# 177
  • Мнения: 3 506
Анет, надали си мие вагината, най-много да си мие входа на вагината, а освен него си мие перинеума, срамните устни и куп други неща, които са там, наричат се вулва, и не са полов орган. Следвайки тази логика, би трябвало да няма проблем да наречем пениса тестис, защото са в близост. Същата работа и с дупето/ануса, хич не е друга тема...

# 178
  • Мнения: 3 367
crazy chick ,не ,с гъба  и сапун;
не споря и не убеждавам никого в правотата си,решенията по темата ни са взети от около 4.6 години след доста ровене и разговори със специалисти които вярвам знаят разликата м-у вулва,вагина и уретра,само споделих инфо и личен опит-който разбрал-разбрал Grinning
*
Мария,разбира се че не си мие вагината,обяснила съм по-горе изборът ни  на термин с риск да сме анатом.некоректни. Между другото секс.злоупотреба съвсем не се ограничава до вагина, в която връзка не намирам дадения от мен по-горе линк от АПА за неуместен

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 20:52 от anette1104

# 179
  • Мнения: 14 654
Ах!Още на първата страница става непоносимо.Но все пак прехвърлих няколко страници.Честно ви казвам,не може да има толкова задръстени жени на едно място.Не е възможно.Недопустимо е.
По-притеснително е колко невежи има - боравят с латински понятия, но погрешно, съвсем погрешно. Да пратиш детето си да си измие вагината е все едно да му кажеш, че червата са ти в стомаха, а сърцето - в лявата гърда.

# 180
  • Мнения: 1 547
Да не знаеш нещо не е грях - и аз дълги години вярвах, че Маями е в Япония - но да не знаеш нещо, да ти обяснят над 500 пъти как е всъщност и ти да продължаваш да си настояваш, това вече е истинско невежество.

Колко теми са нужни, какво още трябва да се каже по отношение на вездесъщия женски полов орган, картинки ли трябва да се приложат, та да секнат тез монолози за вагината най-сетне? Разберете, че ако не ви се нравят всите му там рози, миди, черници и финтифлюшки, се налага да говорите за вулва. Няма друга правилна дума, това е думата, която обозначава целий тоз конкретен ареал, който подмивате и на 2, и на 72 години.

# 181
  • Мнения: 7 201
Пеперудка Laughing

# 182
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
За сега използвам Членка  .....

Ей това ми е фаворит  Crazy

# 183
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Поздравления за майчетата ,които   2,3 че и 4 годишните си деца са ги научили какво е вагина ,вулва,клитор ,маточна тръба ,пубис ,венерин хълм,малки и големи срамни устни.,Дано децата разбират ,мойто сигурно изостава а е голяма вече ,на 2 би трябало да ги знае тия работи newsm78

# 184
  • Мнения: 982
Поздравления за майчетата ,които   2,3 че и 4 годишните си деца са ги научили какво е вагина ,вулва,клитор ,маточна тръба ,пубис ,венерин хълм,малки и големи срамни устни.,Дано децата разбират ,мойто сигурно изостава а е голяма вече ,на 2 би трябало да ги знае тия работи newsm78

Много нещастен опит за иронизиране! Tired

Мисля, че жените, които използват думата "вагина", много добре знаят разликата между нея и " вулва".
Няма нужда да повтаряте едно и също.

не споря и не убеждавам никого в правотата си,решенията по темата ни са взети от около 4.6 години след доста ровене и разговори със специалисти които вярвам знаят разликата м-у вулва,вагина и уретра,само споделих инфо и личен опит-който разбрал-разбрал Grinning

Най-много се впечатлих от зорка, от шока и ужаса, който и причиниха използващите думи, различни от пеперудки и дуди! Simple Smile

Извинявайте, но това са просто думи.

# 185
  • Мнения: 46 518
pe6ka, тогава защо я употребяват?

...
Извинявайте, но това са просто думи.


Думи, които ще объркат и ще оставят белег в/у детето, ако ги каже, не когато трябва.
Е, хубаво, родителите му са прави, браво, но иди го обясни на 4-5 годишно дете, което не разбира какво лошо е направило, казвайки например Вагината ми иска да пишка  Joy

Децата не са възрастни - оставете ги да си изживеят детството.

# 186
  • Мнения: 542
ние казваме "дуда" и двете знаят какво значи малката обаче беше по запленена от гърди и за това я  и казахме че това са цици и сега като види по телевицията или в къщи и започва да вика цици !

# 187
  • Мнения: 113
Поздравления за майчетата ,които   2,3 че и 4 годишните си деца са ги научили какво е вагина ,вулва,клитор ,маточна тръба ,пубис ,венерин хълм,малки и големи срамни устни.,Дано децата разбират ,мойто сигурно изостава а е голяма вече ,на 2 би трябало да ги знае тия работи newsm78

Много нещастен опит за иронизиране! Tired

Мисля, че жените, които използват думата "вагина", много добре знаят разликата между нея и " вулва".
Няма нужда да повтаряте едно и също.

не споря и не убеждавам никого в правотата си,решенията по темата ни са взети от около 4.6 години след доста ровене и разговори със специалисти които вярвам знаят разликата м-у вулва,вагина и уретра,само споделих инфо и личен опит-който разбрал-разбрал Grinning

Най-много се впечатлих от зорка, от шока и ужаса, който и причиниха използващите думи, различни от пеперудки и дуди! Simple Smile

Извинявайте, но това са просто думи.


Думи,които едно 2-3-годишно дете не би трябвало да знае още отсега.За всичко си има време-не мисля,че е необнодимо главите на толкова малки деца да се пълнят с ненужна за момента информация
Би ли ми казала ти на каква възраст беше,когато ги научи.....

# 188
  • София
  • Мнения: 38 505
Габи вика цици и хич не и пука.
За половия орган сме си измислили думичката "пичис" - нещо между пиче и peach.
Или просто "там долу", което употребявам и аз за себе си.

# 189
  • Мнения: 66
  Нямах време да прочета цялата тема и не знам дали е срещано, но за мой ужас и потрес, когато къпахме за първи път малката в къщи свекърва ми най-невъзмутимо и обясни, че сега ще я обърне и ще и измие ПИКЛАНЧЕТО #Crazy  Sick
  Четох ви до 6-та страница и все още това наименование ми звучи най-ужасно.
  А тъй като се прокрадна и темата за циците, не знам защо се гордеете, че децата ви вече знаят какво е цици, аз например се ужасих, когато на Коледа подарихме кукла Барби на малката и тя компетентно ми заяви, че тя има цици, обясних и, че това са гърди, а цици, не е хубава дума, защото искрено вярвам в това.

# 190
  • Мнения: 2 123
      А тъй като се прокрадна и темата за циците, не знам защо се гордеете, че децата ви вече знаят какво е цици, аз например се ужасих, когато на Коледа подарихме кукла Барби на малката и тя компетентно ми заяви, че тя има цици, обясних и, че това са гърди, а цици, не е хубава дума, защото искрено вярвам в това.

 Joy Joy Joy
Ама ти много неспокоен живот живееш. Връхлитат те ужаси отвред...
Искрено вярваш в гърдите и пламенно отричаш циците  Joy Joy
Много ме развесели  Joy
ПС
А ние не се гордеем, срамуваме се  Embarassed Embarassed Embarassed

# 191
  • Мнения: 50
ЕЕЕЕ майчета ,развалихте темата ,а беше толкова готина ,четох ,четох  ,прехвърлих 5-6 страници и все едно и също дъвчите . Всички разбираме от биология и всички сме добри майки.(надявам се да няма обидени ,не искам да обиждам никого)
 Аз незнам какво и е на добрата стара "чочка" .Пениса си има умалително "пишка" ,защо и вагината ,вулвата.... да няма .Нито е плод ,нито зеленчук ,нито животно и т.н. ,достатъчно за едно дете според мен.
Ами ако го обясним като одушевен предмет  ,примерно ,детето се казва Нели.... и да казваме малката Нели . Joy  Joy Ккаво мислите за това.Незнам не ми се струва много правилно ,ама ще е голям смях  Joy  Joy  Joy  ...... добре ,че и аз съм с момче.Сигурно бих му казала "чочка" като  за начало.
Е и "пичиса" е иуникален , звучи като марка чипс  Joy  (Диляка да не се обидиш)

# 192
  • Мнения: 2 123
Ах!Още на първата страница става непоносимо.Но все пак прехвърлих няколко страници.Честно ви казвам,не може да има толкова задръстени жени на едно място.Не е възможно.Недопустимо е.
По-притеснително е колко невежи има - боравят с латински понятия, но погрешно, съвсем погрешно. Да пратиш детето си да си измие вагината е все едно да му кажеш, че червата са ти в стомаха, а сърцето - в лявата гърда.


Да,но слава богу наред с нас - неграмотните тук бъка от интелигентни високо образовани жени, които разпръскват недопустимото ни невежество, пояснявайки детайлите от женската анатомия, като в същото време предлагат хем напълно точни, хем суфистицирани наименования на женските полови органи като: дуда, пеперудка, розичка, пиле, мида и пр.

Хвала вам, жени и майки!!! Изпълних се с мълчаливо уважение към  вашите дуди, пеперудки, розички, пилета и миди. Простете нам опростеното ни мислене  Blush

(Анет, това че завърши с пълно 6 медицинска академия, дипломира се като лекар и в щатите не ти дава право да твърдиш, че хем си миеш вагината, хем  знаеш какво правиш  Naughty.... )

# 193
  • Мнения: 982
Би ли ми казала ти на каква възраст беше,когато ги научи.....

Ами, не, не бих!
Не искам да ти докарам сърцебиене. Wink

Никол, хайде да не си говорим глупости.
Децата не казват "Вагината ми иска да пишка" или " Пеперудката ми иска да пишка".
Те казват "пишка ми се".

# 194
  • Мнения: 113
pe6ka,обяснила ли се на твоя 3-годишен Йордан тези думички

# 195
  • Мнения: 113
Прости ми старомодното мислене,но аз все още нямям никакво намерение да обяснявам на моя 3-годишен син анатомията на човешкото тяло-според мен децата на тази възраст все още не се интересуват от това

# 196
  • Мнения: 46 518
...
Никол, хайде да не си говорим глупости.
Децата не казват "Вагината ми иска да пишка" или " Пеперудката ми иска да пишка".
Те казват "пишка ми се".



Щом ги учите на вагини и подобни, очаквах, че вашите уринират, а не пишкат, иначе логиката ми бяга Simple Smile

# 197
  • Мнения: 982
 zorka, няма какво да ти прощавам, това си е твоя работа.

На моя син Йордан съм му ги казвала тези думички, да!
Нито се е впечатлил, нито се е повредил. И, представи си, не се разхожда, скандирайки "вагина, вагина".
Нищо необикновено няма!


...иначе логиката ми бяга Simple Smile
Не бих се гордяла с това!

# 198
  • Мнения: 7 723
...
Никол, хайде да не си говорим глупости.
Децата не казват "Вагината ми иска да пишка" или " Пеперудката ми иска да пишка".
Те казват "пишка ми се".



Щом ги учите на вагини и подобни, очаквах, че вашите уринират, а не пишкат, иначе логиката ми бяга Simple Smile
...и след като се ИЗуринират си попиват вагините и вулвите с тоалетна хартия  Simple Smile

# 199
  • Мнения: 46 518
Не бих се гордяла с това!

Защо? Защото намерих нещо, което пропуква теорията ви ли, напротив, гордея се  bowuu

...и след като се ИЗуринират си попиват вагините и вулвите с тоалетна хартия  Simple Smile
Joy

# 200
  • Мнения: 113
zorka, няма какво да ти прощавам, това си е твоя работа.

На моя син Йордан съм му ги казвала тези думички, да!
Нито се е впечатлил, нито се е повредил. И, представи си, не се разхожда, скандирайки "вагина, вагина".
Нищо необикновено няма!






Не искам да обиждам,но синът ти разбра ли те или те гледаше умно като му говориш newsm78

# 201
  • Мнения: 982
Никол, за каква теория говориш?

В темата е зададен въпрос, на него ние отговаряме.
Къде прочете аз да убеждавам някого в своя теория, че и да ми я пропукваш! hahaha

Много шантаво звучиш, да знаеш, пък ти си се гордей.


zorka, ужасно е скандализиран, почти колкото теб! Joy
И ще те помоля, ако имаш други въпроси /а вероятно имаш/ да ми пишеш на лични. С радост ще ти отговоря! Hug

# 202
  • Мнения: 2 149
Момиченцето има шуше, момчето има пишка. Майка ми едно време ми казваше, че имаме 'путета' - сега ми се вижда леееко скандално, но тогава не съм г о мислела по този начин.
Мисленето ни се цапа от предразсъдъците на обществото, и речникът ни така се оформя.
Тони казва, че имам цици, баща му го поправи, че това са гърди...онзиден ме боляха от кърмата и си правех лек масаж /да не си помислите нещо Joy/ и той казва "Не си пипай гърдите" - явно е вденал. За мен това няма особено голямо значение.
Тези термини - вагина, вулва, пенис и т.н. мисля, че са крайно неподходящи за детската възраст. Има време и тях да вкарат в речника си.

/Това ме подсеща, че едва ли някой мъж вечер ти шепне в ушето  "Искаш ли да поцелувам срамните ти устни" Rolling Eyes/

# 203
  • Мнения: 14 654
Имам чувството, че на някои родители никак не им минава през ума, че на 2-3-4-5 години, децата се интересуват какво е това, от което пишкат, не става дума за полови органи и секс. Нормално е ако детето попита за секс и как се правят бебета да отвориш подходящата книжка и да му обясниш, но в ежедневието е смешно да говориш за пенис, вагина, вулва, коитус, съешаване и т.н.

На моя син Йордан съм му ги казвала тези думички, да!

И аз на моя син Цветан съм му ги казала като понятия, но това е, защото се поинтересува как се е зародила братовчедка му Цвети. Мога да ти кажа, че нито помни тези думи, нито говори за тях, което само потвърждава, че преди училищна възраст децата не са дорасли да им се говори за секс и полови органи.

# 204
  • Мнения: 46 518
Никол, за каква теория говориш?
...
Къде прочете аз да убеждавам някого в своя теория, че и да ми я пропукваш! hahaha ...

Заставаш зад тези, които казват, че всичко трябва да се нарича с истинските имена, условно го наричам теория, ок, наричайте си ги, но защо избирателно, едното пенис, другото пишкане newsm78

За мен спорът е излишен, както и да ги наричат сега, като пораснат, ще им викат п.тка и х.й Laughing

Аз съм си шантава, сигурно затова звуча така Flutter

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 12:14 от Никол

# 205
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Отдавна не съм се смяла толкова много Laughing Изкрено се забавлявах с цялата тема,даже 2 пъти я прочетох Mr. Green
И за да не е спам в къщи сме на "джуджа"

# 206
  • Мнения: 982
Извинявай,но казах,че не искам да обиждам

Не ме обиждаш, няма за какво да се извиняваш.

Както казах вече, това са просто думи.
Решила съм, казала съм ги на детето си. Разберете, това не го е впечатлило изобщо!
Зарядът на думите зависи и от нас, възрастните.

И аз на моя син Цветан съм му ги казала като понятия, но това е, защото се поинтересува как се е зародила братовчедка му Цвети. Мога да ти кажа, че нито помни тези думи, нито говори за тях, което само потвърждава, че преди училищна възраст децата не са дорасли да им се говори за секс и полови органи.

Ами с тези твои думи ще обясня на Никол, защо синът ми е чувал думата "пенис", а в същото време казва " пишка ми се".


# 207
  • Мнения: 50
За мен спорът е излишен, както и да ги наричат сега, като пораснат, ще им викат п.тка и х.й Laughing
Мислех преди малко да го напиша но ме изпревари !  Joy
 Я кажете сега за малката Нели !!!!

# 208
  • София
  • Мнения: 6 999
Щом ги учите на вагини и подобни, очаквах, че вашите уринират, а не пишкат, иначе логиката ми бяга Simple Smile

Това означава ли, че тези дето учат децата си на 'пеперудка' ги питат: "Мами, хвърчили ти се?", вместо "Пишка ли ти се?"  newsm78
Може да се измислят 'умни' еквиваленти и на: мида, дида, буба...и прочие...

# 209
  • София
  • Мнения: 38 505
И какви са тия умни еквиваленти?
Аз и за себе си не бих употребила "вагина" и "вулва".
Колко е хубава и невинна думата член между другото...
Ако имаше подобна и за жените, бих употребявала нея.

# 210
  • София
  • Мнения: 6 999
И какви са тия умни еквиваленти?

В контекста на написаното от мен:

дуда - вместо: Пишка ли ти се? - Узря ли дудата?
буба - вместо: Пишка ли ти се? - Бубата иска ли да се разходи?

Това в отговорно на очакването на Никол щом се използва 'вагина' да се казва "Уринира ли ти се?", а не "Пишка ли ти се?"

# 211
  • Мнения: 982
И какви са тия умни еквиваленти?

В контекста на написаното от мен:

дуда - вместо: Пишка ли ти се? - Узря ли дудата?
буба - вместо: Пишка ли ти се? - Бубата иска ли да се разходи?

Това в отговорно на очакването на Никол щом се използва 'вагина' да се казва "Уринира ли ти се?", а не "Пишка ли ти се?"


Isa , добри предложения!

Очаквам Никол, да пропука и тази теория. Crazy

# 212
  • Мнения: 7 723
....
дуда - вместо: Пишка ли ти се? - Узря ли дудата?
буба - вместо: Пишка ли ти се? - Бубата иска ли да се разходи?

....
Къде е сега Франческа Салиери да каже как "фанито й"
иска да иска да се изплюе.... Mr. Green Joy


(прилагам линк за непросветените
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366344.msg9937213#msg9937213) Wink

# 213
  • Мнения: 46 518
Isa, с две думи, към групата на правилните според вас, би трябвало да спадат: вагина, пенис, вулва, уриниране и т.н.
Към неправилните: разни дуди, пеперудки, буби, пишки, пишкане и т.н.

Въпросът ми беше - защо вкарвате "неправилни" в ежедневието с детето си?

П.П. Не й викам ни дуда, ни пеперуда, у нас всичко е дУпе, както не може да пишка през вагината си, така не може да го прави и през дупето, все на един хал са Mr. Green

# 214
  • София
  • Мнения: 38 505
Ами да! Това е. И аз обикновено казвам "дай да ти измия дупето''.
Когато и дойде цикъла, тогава ще обяснявам за вагини, матки и яйчници.

# 215
  • София
  • Мнения: 6 999
Никол, пеперуда, буба, мида и роза означават нещо съвсем конкретно и нямащо нищо общо с женския полов орган. Пишка си е пишка и освен ако нещо не се е променило друго значение няма.

Пишкам също означава единствено и само уринирам...

Без форума едва ли щях да знам за 'мидичка'.

# 216
  • Мнения: 817
Поне едно положително нещо за себе си намерих в тази тема.
Научих, че в някои диалекти на черницата и казват дуда  Crazy
И с това да си остана само, не е малко. Хубаво е човек да трупа знания.

# 217
  • Мнения: 2 123
А, все забравям да попитам, тези с пеперудките и мидите. Когато гледате книжки с картинки, и на тях се появят рози, пеперудки и други деликатни наименования на "неточната вагина" какво обяснявате ако получите въпрос защо това на картинката не отговаря на действителността ...

П.С
И още в духа на предложението ми за "непристъпна крепост" -  може още "портите на рая"

# 218
  • Мнения: 2 448
Моето дете е на 5 години. До сега не сме му казвали думата пенис или член. Явно не я е чувал и от другаде , защото не я употребява. Защо трябва да го смятам за притеснително?  Rolling Eyes
Няма да остане ненаучен за тези неща, за никъде не бързам. А и в крайна сметка по света има хора неграмотни дори, които много добре си използват по предназначение пенисите, дори и да не ги наричат така.  Wink

# 219
  • София
  • Мнения: 6 477
 Joy Joy Joy
Много точно определение на думите....хареса ми!
А за думата "член" винаги се сещам за онази реплика от годините на ранната демокрация в Народното събрание - "А, ето го и г-н Капудалиев с неговия прекрасен член!".....идеше ред за промяна на някакъв член в някакъв закон hahaha hahaha hahaha
А и видно, че освен въжкия свят, при мъжете има една "проста" пръчка със съответното име hahaha hahaha А при жените има сто и пет чудесии и чудесийки с различно презназначение.....доста жени дори не знаят имената на всичките си джувки и джуджавки.....ааа, в този ред на мисли, това, че не знаете имената ни всичките си органи не ви пречи да си живеете Wink Wink

# 220
  • Мнения: 7 821
Е, позабавлявахте се с тази "петъчна-клюкарска-спамо-чатърска" тема, но ми омръзна да трия и дебна. С други думи - приятна работа!

Общи условия

Активация на акаунт