ТЕМА ТАБУ:) как наричате женския полов орга&#

  • 51 525
  • 220
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
дуда ми звучи нормално

# 16
  • Мнения: 50
Абе вие ме скъсахте  Joy Руска  , обра точките !
Изобщо си нямам и идея как бих казвала на млкия като почне да разбира ,за пишката ясно , ама за женските полови органи.......малиии ! Ще ви следя ,че ми е интересно.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 182
"пишата", "пишонката", или просто "пишката". Отпред е пишката, отзад дупето.
Имам и малко момченце,а дъщеря ми е във възрастта на разграничаване на половете.
Когато го видя за първи път гол каза: "Я мамо, Жоро има дръжка". Обясних и че на момченцата пишката изглежда така, а на момиченцата като нейната.

# 18
  • Мнения: 2 388
За сега използвам Членка  но не знам как ще го наричам пред сина ми сигурно пак така. Другите изброени са ми малко......

В такъв вариант за първи път чувам.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 576
"пишата", "пишонката", или просто "пишката". Отпред е пишката, отзад дупето.
Имам и малко момченце,а дъщеря ми е във възрастта на разграничаване на половете.
Когато го видя за първи път гол каза: "Я мамо, Жоро има дръжка". Обясних и че на момченцата пишката изглежда така, а на момиченцата като нейната.


Хе - хе. Това ми напомни момента, когато дъщеря ми се загледа в баща си и каза: " Я! Тати има опашка!" И въпреки обясненията ми, дълго време твърдеше, че е опашка. Дори и на приятелчетата й от мъжки пол се смееше, че имат опашка.
За сега й казвам "пипи" или "пиши".

# 20
  • Мнения: 3 367
Наричаме ги с имената им-пенис и вагина,случвало се е да се говори по темата и извън дома ни,нямало е шокирани. Понякога заменяме с "лични части"(на англ звучи по-нормално). Казвам баш- "не си пипай пениса пред други хора" и "изми ли си вагината",хич не го намирам за странно,децата още по-малко. за вулгарно пък съвсем-орган като орган,с име като име.
Колкото до вулва-вагина,по всички книги изчетени по темата се говори баш за вагина,та макар да има анатомична истина в казаното по-горе ние сме избрали този термин.
Има няколко подобни теми назад,изкл.креативни наименования има,смяла съм се е глас преди време..

# 21
  • Мнения: 2 448
И аз съм затруднена да дам предложение, което ми звучи добре по детски.  Confused
Имам момче и единственото, което знае е, че мама няма чурка. Но какво има не ме е питал, може би е удовлетворен от отговора, че такава липсва. Според него там няма нищо. Место, от където се пишка и това е. Явно липсата на атрибут не го подтиква да пита какво е това.

# 22
  • Мнения: 7 723
....Става нещо като - Айде, маменце, ела да ти измия  вулвата...
 Tired
"Външните срамни устни" не звучи ли по- така....как да кажа.... Thinking
...нелатинизирано.... Thinking

# 23
  • Мнения: 260
Аз пък казвам -дупето-То като мием отпред логично мием и отзад.Не изпадам в подробности

Ама ме размяхте Joy

# 24
  • Мнения: 2 082
госпожата в градината ги е научила на ''малкото дупе''и ''голямото дупе'' Laughing

# 25
  • Мнения: 7 723
госпожата в градината ги е научила на ''малкото дупе''и ''голямото дупе'' Laughing
...ще я питам аз като станат предучилищна,
как ще им обяснява тогава, че малкото дупе ака течно ако  Mr. Green Whistling Grinning

# 26
  • Мнения: 1 951
"Външните срамни устни" не звучи ли по- така....как да кажа.... Thinking
...нелатинизирано.... Thinking
То вътрешни няма, така, че може да се съкрати.  Grinning

# 27
  • Мнения: 2 082
не бее,те си знаят,че от малкото пишкат ,а от голямото -акат... Joy всичко е обяснено

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря казва "дудолинка"

# 29
  • Мнения: 658
Не знам Thinking
Аз като бях малка, моите родители й казваха "шушулка". Еми..., и до ден днешен не мога да възприема тази дума в истинската й семантика. Винаги първо ми изниква асоциацията с женски полов орган Sick Затова съм убедена, че не трябва да сравнявам с думи, имащи друго значение: катеричка, котенце, прасковка, мидичка, пък било то и на английски - пуси, дейзи...
Със сигурност от други места ще чуе вариации на шуши, чонка или шунда - несъществуващи измислици; всеки наричащ я по различен начин и често пъти хората съчиняват думата в последния момент. Това е неизбежно, но се надявам да стане в по-"зряла" възраст. Тогава детето вероятно ще подложи на съмнение чуждата дума, защото мама не я използва.
Питам се коя да бъде думичката, която аз да използвам и съм склонна да приема примера на ku[d]ku[d]yaka и anette1104 . Вижда ми се по-разумно да използвам истинското анатомично название - вагина  newsm78
Дано не ме анатемосат в детската градина някой ден Praynig

Общи условия

Активация на акаунт