Отговори
# 120
  • Мнения: 24
... Вчера бях умна. Днес ми мина.
Пак не си случила на лечение, рони  Heart Eyes
сънувах, че вече съм родила буболинка,дават ми я/забележете на рецепцията Shocked/и аз викам на сестрата ...
Много ти е модерен съня! Къде отиде приказното старо време с щъркелите... Я на мен да ми смените розовия щъркел от първата страница с розова рецепция
Изобщо, много сте ми весели! Така се вдъхнових да се хиля, та реших така и така съм почнала, поне да си дочета старата темичка с бисерите на бременните мозъци, ама то толкова темички пропуснах, къде ли беше  newsm78 Май по-добре е да си сложим линкчето на първа страница в темата.
Аз пак да подновя молбата си за трампа на моя час за Марков на 17.02 за 17:20 с час някъде към 10-12.02. Не е глезотия, просто трябва да си следя тази артерия на 2 седмици, а вече имам друг час за 25.02. И едно кратко отчетче: днес бях пак на доплер този път в Токуда - както се казва "Кораба потъва по разписание", все си е зле, ама доброто е че няма промяна в степента "зле". И бебката си е точно, че и малко отгоре. И определено усещам по ритниците, че е заякнала още повече - парада на мажоретките е в разгара си! И за да не пишат тук такива неща а тази темичка да си остане за приятни неща, ми се искаше да има отделна тема Рискова бременност - в тази връзка анктетата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=367372.0
Все ще изпишем и тази тема, ето предложение за следващата: Колики обсъждат АПРИЛските майчета, но рано е още за великденски зайчета

Добре дошли на новите майчета   welcome и на техните великденски зайчета

# 121
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Kafenceto - газовете са много сериозен причинител на контракции. Бих ти препоръчала да се пазиш от храни които ти ги причиняват

# 122
  • Мнения: 8
Здравейте мами!
Дрийм,аз ходя в Света София .
И там и на частно се следя при д-р Гергов.Аз съм супер доволна от него,а и отзивите за него  за чудесни.
Ще ти изпратя неговия гсм на лични.Ако прецениш да му се звъннеш ,имай предвид,че винаги отговаря,но обикновенно рано сутрин е зает с планови раждания и това може да е причината да не отговаря на повикването.
Стискам палци,дано вс е ок с теб и беболино.

# 123
  • Мнения: 494
Ей мацки,не мога да ви смогна веее!

Дрийм,я да ги няма такива,бързо да се оправяш!

При мен нищо ново.Освен пак случки в гората. Днес хойках по магазините и времето беше много яко и по този повод си сложих едно якенце,което обаче не мога да закопчавам вече. Съответно ми се вижда шкембака и си личи,че не е от преяждане. В интерес на истината отзад изобщо не се вижда да съм бременна. И вървя си аз така и  по едно време идва един мъж на средна възраст и съвсем невинно ме пита,къде се намира еди какво си. Аз обяснявам и се опитвам да продължа по пътя си. Да,ама нъцки. Като почна да ме разпитва оня,откъде съм,как се казвам и бля бля бля... И като стигна до култовото,искаш ли да пием кафе,вече не знаех момичета,да се смея ли,поласкана ли да бъда hahaha Сега чакам Миуто да си дойде и да му разкажа. Току виж ми се дигнали акциите. Ми тъй де,бременна,ама все още ставам bowuu

# 124
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 997
Mара Подробната, разцвилих се от смях рано сутрин.  hahaha Ама ти не сподели най-съществената част на историята - края й.  Mr. Green Пихте ли кафе или мераклията все пак успя да проумее, че кани две мацки наведнъж, едната от които в невръстна възраст.
Дрийм, Рони вече го е казала, но и аз да повторя - ако ще раждаш преди 34 седмица от Тината ще те прехвърлят в Майчин дом, просто не поемат риска с толкова малки бебета. А ако е толкова сериозно положението защо не влезеш в болница на системи, така ще могат да задържат по-ефективно положението, а и ще си под непрестанно наблюдение. Аз също ходя на ЖК там, при д-р Константин Ташков, от когото съм много доволна. При Гергов ходих с миналата бременност и честно казано не бях никак очарована...  Confused Бих ти препоръчала също д-р Григорова, д-р Колева, д-р Ослеков, д-р Ковачева.
rea1, браво на мацката. Все така да продължава с растежа.  Hug
Силви, култов сън.  Joy
Кафенце, в понеделник съм при Сигридов и ще се опитам да говоря със Стаменов дали наистина ще има възможност да се ангажира с мен. Ако няма как да стане ще се ориентирам към Ташков или Григорова.
За болките - аз имам такива, когато ме болят червата. Но при мен обикновено са комбинирани и с контракции, от които болките стават по-силни заради натиска от нарасналата вече много матка.

А аз явно съм станала много кекава. Понаваля ме вчера малко и днес цъфнах с болки в гърлото и едностранно течащ нос. Поне температура нямам. От 3 години не съм настивала, явно организмът ми се е поизтощил вече щом успях да се разболея от едното нищо. И сега как да си пусна новата ПКК за левкоцитите като ще се отрази настинката ми кажете, пфуууууу. Tired

# 125
  • Мнения: 137
Добро утро момичета  Hug

Мара Подробната браво на теб все още хващаш окото  Grinning а пък аз хем не ми личи в гръб и пак нищо  Thinking не мисля че съм чак такова грозно пате  Rolling Eyes от преди бях свикнала на много внимание от другия пол и сега ми е едно странно никой като не ме заглежда или ако се излъже да се загледа в лицето като погледне надолу и бум ИЗНЕНАДА  hahaha
Аз пък искам да ви се оплача от моя шеф  Confused бяхме се уговорили да си взема платения отпуск за 2009 сега февруари , но той ми излиза сега със следното предложение да съм работила до 14.02 и след това да си взема отпуска за 2009 (каза ми че щял да ми направи тази услуга да ми я даде предварително  Thinking) и след като ми свърши отпускът трябва да изляза в 45 дена болничен за раждане. Обаче на мен не ми е леко и му викам ми аз не съм добре и той ми отговаря "ти вече решаваш дали ще си търсиш болничен да тези 2 седмици които остават до 14"  и ми го казва с един такъв много гаден тон демек "аз ти прая услуга като ти давам отпуската предварително а ти ми се праиш и в болничен искаш да излизаш" Crossing Arms много съм ядосана на господина и куп други глупости ми наговори. Но аз реших от понеделник излизам в болничен, защото не се чувствам добре свита и затворена по цял ден на бюрото в офиса и на всичко отгоре получавам и контракциии. Оф айде стига че ви надух главите сигурно  Hug
Толинка надявам се всичко с теб да е наред  Praynig
Дрийм дано всичко пс теб и бебчето ти да е наред  Praynig Praynig  Hug

За сънищата аз вчера сънувах една бебешка количка  Laughing

Лек и приятен ден на всички  Hug

# 126
  • Мнения: 3 211
Жабче, не пускай сега изследвания. Почни ударни дози лимони и чай с мед.  Така е, няма как, изнежила си се от седенето вкъщи. А покупките ми са от първия колет от Редут-а. Във втория май са повечко за бебето. Този беше основно летни дрехи за Габи.

Аз вече много рядко съм на компютъра, предпочитам да си лежа и забелязвам, че въобще не са ми подути краката. Преди от цял ден седене на стола и високите ботуши, които стягат краката и ми се подпухваха.

keli_f, аз реших да не си ползвам сега отпуската, а да взема болничен (никой не може да ти го откаже Naughty) Отпуската ще я ползвам, като ми свърши платения майчински, ще са се събрали и за 2009 и за 2010 и ще ми стане година и 2 месеца платеното майчинство.

# 127
  • Мнения: 137
Very nice аз не съм сигурна дали след това ще бъда във същата фирма и другата ми подбуда да взема отпуска вместо болничен е за майчинството тъй като от болничния май се намаля (поне доколкото знам аз  Thinking ) Ти наясно ли си с темата болничен -майчинство  Wink

# 128
  • София
  • Мнения: 5 079
Разгледах "семейния" албум, много хубави снимки, Деси (екс-Сашимама) и Емануела, големи сте сладурани! Heart Eyes
И този с покупките се пълни активно, very nice, разпознах аз доста Ларедутски неща.  Flutter И за чакам още 3 колета, втория предимно с бебешки. Embarassed

Мара Подробната, страшна скица си! И аз се посмях с твоя уличен обожател. Hug
Жабче, дръж фронта!

dream wish, всички тук ти стискаме палци! Наминавай по - честичко да пишеш как си (ако имаш достъп, че те мислим)... Praynig
А от какво се получиха тези проблеми, че съм изпуснала, в резултат на преживяното и нервите в началото на бременността ли са?

# 129
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 997
Кели, няма да ти се намали майчинството. Вчера мъжът ми е накарал негова приятелка, която работи в НОИ да ми сметне бъдещото майчинство директно в тяхната база. Пробвала е вариант с болничен и вариант без болничен - разликата е около 1 лев в среднодневната сума. Това при положение, че аз съм в болничен от края на август, а ти ще имаш само 2 седмици! Ако нямах прекъсване на болничния преди майчинството пък, в изчисленията щеше да ми влезе болничния от края на 2007, както и по-ниската ми тогава заплата.

Аз стартирах чайчетата с мед, лимоните, даже гаврътнах един парацетамол. Дано бързо ми мине. Мъжът е гузен, нали все му мрънкам, че не мога вече сама да ходя на такива мероприятия, а няма друг начин, защото той все отлага да дойде за постоянно тук... та сега ще дойде по бързата процедура, иначе пак отложи в последния момент и вече ми идеше да му извия врата.  Crossing Arms

Брей, в албумчето само лични убавици и убавци са се наредили.  Mr. Green

# 130
  • София
  • Мнения: 12 291
  Здравейте и от мен.
  Аз днес приключвам работната седмица, защото утре съм в отпуска. Днес вечерта заминаваме за Добрич, незнам дали има някоя мама от там, но ако е навита може да се видим в Градската градина при хубаво време Simple Smile
  За болничния мисля че не се намалява базата защото се използва после при калкулацията основата тоест заплатата върху която е изчислен, а не самия размер на болничния.
  За лекар от ТК аз съм при д-р Колева, но на частно. Тя си ми води женската консултация на в ТК не съм ходила лично при нея, незнам дали може по каса да работи. Предния път бях отново при нея и раждах секцио при нея с избор на лекар. Знам че има някои които са недоволни от неиното отношение, но аз нямам причини да се оплаквам и съм много доволна, именно затова веднага си я избрах и за лекар и тази бременност. Само че се надявам този път да раждам нормално и да не се възползвам от опита и на хирург Simple Smile
 

# 131
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен Simple Smile

Мара подробната много се смях с твоята история Grinning
Dream wish   Praynig

На мен днес ми е толкова мързеливо, че не знам как ще я карам, а имам доста работа в офиса.

Хубав ден ви желая  Hug

# 132
  • Мнения: 14
Здравейте   bouquet
Dream wish   Praynig
very nice браво за покупките, ще чакам да покажете и от другите пратки, аз има само няколко дрешки  от 10-ти, да видим кога ли ще пристигнат в Дряново...

Пък аз да ви се оплача как ми се изкара ума сутринта, получих адски болки от дясно, не знам какво беше, сякаш  не беше контракции, защото само от дясно, но приличаше на някакви мускулни спазми, не знам как да го опиша, пих 2 Магнерич и Но Шпа, чух се с лекаря си и след обяд съм на преглед, успокоява ме че бебе си рита, само аз дето се ушашках и сега ми е напрегнато Sad Още съм на работа, добре че с милото работим в една фирма Heart Eyes и ако се повтори веднага изхвърчаме към Габрово на преглед. Какво ли е било... Tired
Много сте хубави на снимките, ще видя да подбера и аз наши снимки от преди да станем слончета и двамата Blush
Поздрави от мен и само хубави неща  bouquet

# 133
  • Мнения: 343
little-Big Girl много неприятно с това кръвотечение, особено нощем. Дано се оправи. Аз съм пък друга мода, веднъж като се събудя през нощта и започвам да кихам, ама яко кихане поне 30 мин. И започва едно сополивене-кошмар. Така отишъл 1 час бодуване.

rea1 заглавието ти много ми хареса.

Мара Подробната много весела случка, но това трябва да те радва, че хващаш мъжкото око все още.

keli_f, мила и аз съм в подобно положение. Шефа ме заплаши от бонус и разни други неща, които ми се полагат за 2008г, но ние все пак трябва да си гледаме здравето и бебчетата, нали?

# 134
  • Мнения: 3 211
keli_f, Жабче ти е отговорила.
Не се променят майчинските, ще си вземаш 90% от брутното, но не повече от нетното, ако след болничния няма прекъсване, а направо излизаш в майчински. Единствената разлика с отпуската е, че сега ще взимаш 80% от заплатата и ще се изплаща от НОИ, т.е. може би ще ги получиш по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт