Отговори
# 15
  • Мнения: 3 211
сканирах нещо, което мисля, че е полезно-"Дни на отворени врати за м.януари", има и тел. така че, ако искате да проверите за февруари, ще може да ви дадат информация
ето я:
http://media.snimka.bg/1993/010240657-big.jpg
За съжаление няма за Варна Close

Жабче, аз си поръчах такава възглавничка от mytoys.de за 3,99Е. Вътре е с черешови костилки.
Belbey, никаква гаранция няма за нищо. По-скоро ще се роди по-голямо бебе, но и това не е сигурно. Всичко е Божа работа Peace

# 16
  • Мнения: 54
Мамета, чудесен ден е днес - да ви зарадвам с една мнооого яка новина - една американка родила 8 броя бебета /осемзнаци ли се казва незнам/  9 седмици преди термина - всички бебета засега са добре в кувьозчета, най-мънинкото е 840 грама и само три са на изкуствено дишане....чудо на чудесата...да са живи и здрави...
цункам ви всички и отивам на разходка, че вънка слънчо греййй....
Шарлот, благодаря за чудесната темичка и затова, че се грижиш за нас...

# 17
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Знаех си, че не може да е толкова безбожно скъпа тази грейка. Аман значи с надутите цени по нашите географски ширини...

Белбей, няма такава зависимост. Аз съм се родила 4100 грама, 4 дни след термин.  Mr. Green Брат ми 4300, също 4 дни след термин. Сигурно ако беше в наши дни нямаше да мъчат майка ми с нормално раждане, но едно време къде ти... при мен се е наложило да ползват форцепс, защото са ми изгубили тоновете.

Магдалена, много голям този твой бебо, почти 2 кг вече.  Shocked Аз тая надежди в понеделник да ми кажат, че са по около 1500 грама мацките...

# 18
  • Мнения: 481
Хелоу, мамита!
Аз се включвам като за последно (може-би до раждането пак да имам шанс да пиша, незнам обаче). От утре съм вече само вкъщи (а пък нали нямаме интернет и не мога да ви следя.... Tired)
ИСкам да пожелая на всички мамита крепко здраве и устискване до финалната ви дата   bouquet И всички да сме с най-хубавите бебоци (кой март, кой април  Wink )
Кенга и ТОлинка  Praynig Praynig
Кенга, миличка, кой знае - Господ може да ти даде близначета догодина (само вярвай, миличка!кураж, и след лошото идва добро Peace)
На всички ви УСПЕХ   bouquet

# 19
  • Мнения: 182
Belbey на мен първия ми въпрос беше дали ще се роди по-рано като изпреварва с растежа,ама отговора беше,че зависи от много неща,т.с нищо не се знае.
magdalena.savova не се тревожи,и на мен първия път ми казаха,че много голяма глава има бебето и аз много се бях притеснила,но повярвай ми не беше толкова голяма!сега пак ми казват ,че ще е голяма ама какво да се прави,те мойте бебета са си едри  Crazy Mr. Green
В бургас времето найстина е супер,аз досега митках по улиците въпреки вчерашните ми болки  Blush,надявам се сега с магнерота да пойзчезнат тези пусти контракции!Накупих малко глезотийки за моето бебе и така настроението ми се повдигна!Иначе снощи едни кошмари сънувах,събудих се цялата в пот  ooooh!.
Днес си купих и пелени за повиване на бебето,ама не си спомням дали трябваше и тензуха да се носи,има ли някой запознат.То май в повечето болници вече ги обличат с дрешки ама в нашата тука скоро няма да стане май!
tai   и на теб спокойна бременност и март или април здраво и пухкаво бебче!

# 20
  • Мнения: 847
radost_mk,    на мен подариха последното издание на Д-р Спок, но нещо не ми хареса /а и от истинския Спок е останало много малко/, освен това ме издразни агитацията на бебетата и децата да не се дава нищо животинско и колко вредно било и т.н.
Купих си една друга книга на Лоранс Перну "Аз възпитавам детето" - на същия принцип като Спок е. Само ми беше странно, че при захранването едно от яденетата беше мляко с брашно  Rolling Eyes Shocked Вие чували ли сте подобно нещо?!

tai, желая ти леко раждане и найздравата и сладка принцеса през април!   bouquet

# 21
  • Враца
  • Мнения: 2 227
sharlot, темата е чудесна, не се притеснявай за нищо и много благодаря! Heart Eyes
emanuela, аз по принцип винаги съм си ставала по 4-5 пъти нощем да пишкам, и сега като съм ги позачестила не ми прави чак такова впечатление. свикнала съм да не ми пречи и да не се разсънвам... па принцип де, когато спя /сега не е е точно така/ Tired

kenga, отбивай се пак и пиши. ако си уговорим среща бих ти предложила да се престрашиши и да дойдеш?

впрочем софийските мами ще си уговаряме ли обща среща, или мамите от младост ще се окажат най-сериозни и само те ще си се срещат?
може пък и аз да отида на тяхната среща, ако нищо друго не се разберем... много сме несериозни, ей!  Joy

# 22
  • Мнения: 8
Жабче, мммда много е голям Simple Smile . Аз хем се радвам ,че е ок ,хем малко ми е свито сърцето.
Дано товите мадамки са достатъчно големи ,въпреки,че аз мисля,че вече са пораснали .

desi054224 ,  благодаря за успокоението.Въпреки ,че съм убедена ,че нямам повод за тревоги ,ми е хубаво като ме успокои някой ....

# 23
  • Мнения: 343
На sharlot едно голямо БЛАГОДАРЯ за темичката, а заглавието страшно ме развесели. Страхотно е.

magdalena.savova миналата седмица и ме ме сюрпризираха с новината, че бебето върви с 3 седмици напред, че имало голяма глава. Смятам, че ехографите не могат да покажат реални стойности и има едно разминаване винаги. Смятам, че нямаш място за притеснение.

keli_f потрай още малко, работата е към края си.А аз като съм до 11-ти февруари и всеки ден, някой е е големите претенции.

# 24
  • София
  • Мнения: 12 231
  Благодаря за новата темичка  Simple Smile
  За мамите от Младост искате ли да си уговорим и направим една обща срещичка. За съжаление аз имам възможност за това само уикенда, защото през седмицата съм на работа.
 
Цитат
Aila, аз пак да попитам тук, защото кутията ти за ЛС е пълна - може ли координати на твоята педиатърка? Освен това аз съм същя случай като теб по отношение на гърдите - малки (да не кажа никакви) и грам не са мръднали от началото на бременността, а всяка седмица си меря обиколката да проверявам - 82 см и това е ! Поне няма опастност да увиснат! Ще разчитам на твойте съвети около кърменето, защото съм твърдо решила въпреки малкия бюст да направя всичко възможно да кърмя. За малък/липсващ бюст има ли нужда от сутиен за кърмене и ако да от къде се купуват такива размери?
   Gaja проблема с ЛС за момента съм го решила иначе относно въпросите ти. Аз писала ли съм вече за педиатърката ми нещо? Иначе координатите и са в 25-та поликлиника - д-р Азади. Мога да ти дам и номера и да се уговориш ако искаш да се видите първо и тогава да прецениш дали ти допада. Може от профила ми да видиш номера на кюто ми и да ми пишеш за да не разводнявам темата. А за кърменето аз съм винаги насреща за въпроси. Относно размера на гърдите в началото също много се притеснявах, докато не четох достатъчно за да разбера че размера не оказва никакво влияние или почти никакво за това дали можеш да кърмиш. Могад да ти пусна линк на мои снимки как кърмя малките, а те дори бяха две. Не че не се притеснявах, но сега вече за втората бременност съм доста по-спокойна. Единствоно ако говорим за истински недоразвити гърди, а не просто много малки това може да окаже влияние на кърменето, но се съмнявам при теб да е подобен проблема. Относно сутиените аз ги недолюбвам по принцип и после така и не съм си купувала кърмачески и затова незнам как са раземрите. Ползвах най-обикновенно безшевно бюстие, просто за да имам къде да закрепям подплънките първите месеци.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цоп и аз в новата тема! newsm57

Шарлот, отлично си се справила, особено за пръв път!  bouquet

Да ви кажа за книгите от типа на тази на д-р Спок - според мен няма смисъл вече от такива. В интернет има достатъчно и разнообразна информация за отглеждането на дете, а откриването й е далеч по-лесно, отколкото търсенето в книга. Особено нашия форум е неизчерпаем източник на информация - в областта на кърменето, на захранването, на боледуването и т. н.

Мъничко завиждам на тези, дето вече са си вкъщи. Embarassed Аз ще изляза чак на 16-ти март, а от сега ми тежи шкембето и ме мързи... Tired

tai, желая ти леко раждане!  И се отбивай, когато имаш възможност! Hug

една американка родила 8 броя бебета /осемзнаци ли се казва незнам/  9 седмици преди термина - всички бебета засега са добре в кувьозчета, най-мънинкото е 840 грама и само три са на изкуствено дишане....чудо на чудесата...да са живи и здрави...

Браво на нея! Shocked Представям си как са й тежали и шавали отвътре. Crazy

"Дни на отворени врати за м.януари"...........За съжаление няма за Варна Close

И аз го гледах това преди няколко дни и се ядосвах, че във Варна няма - много е конфиденциално раждането тук Sick.

# 26
  • Мнения: 1
Здравейте мили майчета,

Днес имам рожден ден и искам да ви почерпя с   party023  и с  beer2 , че сигурно вече всички сме му забравили вкуса  Wink

Отдавна не съм писала, чета ви от време на време.

Миналата седмица бях на преглед, лекарката от ЖК искаше да ме праща в болница, че имах много силни болки 2-3 дни подред, но за щастие за сега ми се размина  Simple Smile. Само ми увеличи дозата на магнерота на 6 на ден.

Искаше да види бебо на ултразвук, каза ми, че расте нормално за седмицата, в която съм 27 - 1139 грама. Но бил малко слабичък за костната си система, имал възможност да натрупа още подкожна мас. Препоръча ми да хапвам мед с орехи, че бебчо да наддава.
Това, което ме притесни истински е, че пъпната връв се е увила около вратлето на малкия  Sad

С таткото много се притесняваме да няма лоши последици. В събота съм на 4D и се надявам там да се види какво е положението по-ясно. Стискайте палци  Wink

Довечера ще излезем с таткото и няколко приятели и ще се почерпим за здраве, както и за здравето на всички Вас, мили мамчета и на вашите съкровища  Hug

Хубав ден Ви желая и само позитивни мисли за малките съкровища в стомахчетата и много ритничета!

Целувки Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 8
Mama_Rossie, честит Рожден ден!
Бъди много здрава,усмихната ,обичана и щастлива. Пожелавам ти щъркелите напролет да ти донесат хубаво и здраво бебенце:)
Весел празник!

П.с. Ола нещо ми се губи.
atlantica , Hug благодаря ти

# 28
  • Мнения: 7 112
Ей, Шарлот! Чудна работа си сътворила! Браво!   bouquet
ЧРД на мама Роси! Здраве, щастие и късмет!    bouquet
Таи, спокойно. Приятно мързелуване, а ако много ти доскучае ще се смесиш с геймърите в някоя интернет-зала.  Hug
И за Февруари са излезли дните на отворени врати според списание "9 месеца". За съжаление информацията им е, че Варненските АГ заведения не участват.  Rolling Eyes После ще редактирам мнението с датите на отворените болници.
Това е програмата на училищата за бременни за февруари.

Ето ги:
СофияМД - 14:00 ч. - 3-ти, 17-ти февруари /записване родилна зала Нели Маринова 02/9172339; родилно отделение Елена Тошева 02/9172478/
І-ва САГБАЛ "Св. София" - 13:00 ч. - 6-ти, 20-ти февруари /записване Дарина Димитрова 02/8221808/
ІІ-ра АГ болница "Шейново" - 14:00 ч. - 11-ти, 25-ти февруари /записване 02/9659452 (от 8 до 10 ч.)/
Токуда - 13:00  ч. - 18-ти февруари /записване 02/4034000/
ІІ-ра МБАЛ (на бул. Хр. Ботев) - 13:00 ч.  - 5-ти, 19-ти февруари /записване Адриана Сотирова 02/9158320 (от 8 до 14 ч)
МБАЛ "Р. Княгиня" - 12:00 ч. - 5-ти, 19-ти февруари /записване Снежина Минчева 02/9571843; 0888/550210/
САГБАЛ "Д-р Щерев" 13:00 ч. - 12-ти февруари /записване Лидия Тодорова 0889/893069/
МБАЛ "Вита" 14:00 ч. - 13-ти февруари /записване Надя Куртева 02/9604975; 0885/227763/

Пловдив
СБАЛАГ "Селена" - 13:00 ч. - 2-ри февруари /д-р Ангел Станев 0888/431118; Атанас Влахов 0887/400752/
МБАЛ "Св. Панталеймон" - 14:30 ч. - 3-ти, 10-ти, 17-ти, 24-ти февруари /Виолета Ветренска 0896646318/
УМБАЛ "Св. Георги" - 13:30 ч. - 11-ти, 25-ти февруари /Милена Сандева 0899/937054/

Стара Загора
МБАЛ "Проф. Стоян Киркович" 11:00 ч. - 25-ти февруари /Маргарита Цонева 042/623661/

Велико Търново
МОБАЛ "Д-р Ст. Черкезов" - 12:30 ч. - 13-ти февруари /Диана Димитрова 0885/438672/

Габрово
МБАЛ "Д-р Тото Венкова" - 13:30 ч. - 20-ти февруари /Бистра Камбурова 066/800243, в.630; 0889/715713; Мариана Върбанова 0888101026/

Бургас
МБАЛ Бургас - 13:00 ч. - 4-ти, 11-ти, 18-ти, 25-ти февруари /без записване - Руска Ганчева/

Плевен
МБАЛ "Авис Медика" - 13:30 ч. - 14-ти, 28-ми февруари /Дияна Янкулова 064/909092/

Готов е списъка. Дано съм виждала и преписвала правилно. Препоръката е да се обаждате 2 дни по-рано за записване и да бъдете точни. 

И още нещо от списанието
Цитат
: Ако във вашия град има клиника, която искате да посетите, можете да ни пишете на pr@9m-bg.com или да се свържете на тел. 02/9461369.



Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 15:02 от рони

# 29
  • Мнения: 137
Честит рожден ден на Mama_Rossie пожелавам ти да си жива и здрава много щастлива и април  да се радваш на най-хубавото и здраво бебенце    Hug

Общи условия

Активация на акаунт