Бременност и физическо натоварване

  • 7 833
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Ходех с часове. Понякога ми се налагаше да вдигам тежко. Но нищо повече от обикновените ми ежедневни движения преди да забременея.

# 16
  • Мнения: 1 354
Ако се чувстваш добре и не прекаляваш мисля,че не би трябвало да има проблем Thinking Flutter

# 17
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
През цялата бременност ходех на йога, практикувах си и вкъщи. За мен това си беше "голямо" натоварване, защото преди това пък физическата ми активност беше стигнала почти до нулата!  Embarassed

Също така съм лепила сама тапети, участвах активно и в преместването ни в ново жилище. Голямо чистене падна тогава!  Crazy
Никакви проблеми не съм имала!

Ако се чувстваш добре, не се притеснявай, ами пордължавай в същия дух. Много е полезно! Peace

# 18
  • Мнения: 267
преди бях активна спортистка,но сега от бременността съм станала страхотен мързел,а така ми се иска да споръвам нещо леко,нали казват,че помага за леко раждане,та се пробвам с леки разходки,но много ме заболяват и отичат краката и долу корема  Thinking,кажете някакви леки упражнения,които можем да правим в къщи  newsm78

# 19
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
преди бях активна спортистка,но сега от бременността съм станала страхотен мързел,а така ми се иска да споръвам нещо леко,нали казват,че помага за леко раждане,та се пробвам с леки разходки,но много ме заболяват и отичат краката и долу корема  Thinking,кажете някакви леки упражнения,които можем да правим в къщи  newsm78

Заповядай!
http://www.biberonbg.com/info/yoga_i_bremennost.htm

# 20
  • Мнения: 194
Аз преди да забременея си спортувах сравнително редовно,но като забременях продължих до към 3 месец.После просто взе да ме хваща мързела и се отдадох на вкусно папкане. LaughingОт време на време се мятах на тренажора,и се чувствах добре тонизирана,но редовна си станах след като родих.Ако ти се отразява добре,продължавай ,дори и само с разходки.Важно е да се движиш.По-добре от залежаване  bouquet

# 21
  • Мнения: 267
преди бях активна спортистка,но сега от бременността съм станала страхотен мързел,а така ми се иска да споръвам нещо леко,нали казват,че помага за леко раждане,та се пробвам с леки разходки,но много ме заболяват и отичат краката и долу корема  Thinking,кажете някакви леки упражнения,които можем да правим в къщи  newsm78

Заповядай!
http://www.biberonbg.com/info/yoga_i_bremennost.htm
ооо много ти благодаря,още утре започвам за събуждане  smile3525

# 22
  • Мнения: 210
Няма нищо по - хубаво от ходенето докато си бременна, стига да нямаш някакви други проблеми или забрани от доки

# 23
  • Мнения: 528
Не съм се спирала нито през първата бременност, нито през втората  Peace
По цял ден ходех, работих си, всичко...
Е, през втората имах моменти с контракции, в които задължително лежах по цял ден  Tired

# 24
  • Мнения: 619
На мен ми остават броени дни до раждането, но си тренирам фитнес у дома - имаме няколко базови уреда. Сега наблягам на велоергометъра по 20 мин, после малко напади с лост 8 кг \за дупе и крака\, а друг ден - колело + ръце и гърди с дъмбели \не много леки\.
Нищо ми няма, а вече мога да родя всеки момент!  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 122
Тренирах активно до 2 седмици преди да родя. Водна аеробика! и фитнес понякога. Тренирах си здравата и над пулс 120, качих 10 кг, бях стегната както обикновено( 12г тренирах професионално) . Към края на бременността в 9м тренирах само 3 пъти седмично. Родих трудно, но пък издържах 2 нощи раждане без да спя. После се отпуснах.. кърмене, ядене, липса на сън и време за тренировки. Сега съм се заела да връщам формата. Иначе в България не е много разпространено бременните да спортуват ( да спортуват, не просто да се движат).

# 26
  • Мнения: 78
Благодаря на всички за споделения опит. Наистина съм свикнала на физическо натоварване, но май сега не е момента много да се зоря. Но пък се чувствах толкова добре на чист въздух в гората... Все пак ще се консултирам и с доки и смятам да направя някоя и друга по-лекичка разходка в гората - до септември има толкова много време, за да се лиша от движение въобще.

# 27
  • Мнения: 1 322
Аз не мисля, че има проблем, ако бременността ти е нормална, без усложнения.

Общи условия

Активация на акаунт