Септемврийска точица расте вече тя си има малко сърчице

  • 12 422
  • 312
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 0
Здравейте мили дами,аз докато се разпиша в миналата темичка вие направихте нова.
Не мога да ви догоня.Аз тези дни бях по цял ден на лекции и нямах физическите възможности да вляза в нета (за което ви се извинявам  smile3525 ).
За сега толкова,че имам още да чета от миналите дни какво сте обсъждали... До скоро Grinning


Ники,Мечтание - приемете и моята подкрепа.Аз съм с вас милички   remybussi

# 76
  • Мнения: 16
Здравейте!
Искам всички отлепвания, неразположения и други проблеми да са временно явление по пътя към голямото щастливо събитие!!!  Crossing Arms
По повод съобщаването на новината за бебока преди 3-я месец: една приятелка ми каза, че в Америка жените започвали да разпространяват новината за бременността си веднага след като разберяли. Идеята е възможно най-много хора да мислят за това и да стискат палци може би, за да може по този начин всичко с малкото човече да бъде наред.
Я девойките, живеещи в USA да кажат дали е вярно  Grinning

# 77
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета!!!
Днес бях в болницата за преглед на бъбреците, че лекарката се съмняваше за някоя криза, заради тез ужасни болки в кръста. За щастие всичко се оказа ок. Simple Smile Видяхме и бебока и му направихме снимка. Подскачаше като жабче вътре. Видях му ръчичките и крачетата.  Много е сладко.  Mr. Green
За съжаление обаче изследванията ми са лоши заради анемията. Нисък хемоглобин и високи тромбоцити - над 1000.
А те са много опасни за бебо.  Sad Три дена поред ще имам преливане на кръв. Изписаха ми и фраксипарин на инжекции за тромбоцитите и май цялата бременност ще я караме така.
Стискайте палци нещата да се оправят.  Praynig

Що се отнася за разпространението на новината за бебока. Ние казахме на бабите и дядовците още същия ден в който видяхме  EFP. И на работа казах веднага... Чувала съм че такива новини не трябва да се крият. Не било на хубаво. Така знам, пък колко е вярно един бог знае.
Чао за сега и успех на всички!
 Hug Hug Hug

# 78
  • Мнения: 784
Септемврийски поздрав и от мен!
Терминът ми е на 24.09.09. Миналата седмица ходих на ехограф и ми казаха следното: "Има плоден сак, вижда се и малка точица в него, но за сърдечна дейност е още рано да се каже. Ела след 20 дена на преглед и тогава пак ще гледаме". Та аз 20 дена е ясно, че няма да мога да изтрая и си мисля още тази седмица пак да отида на преглед, само се чудя дали не трябва да е малко по-специален ехографа при ранната диагностика .... newsm78

# 79
  • Мнения: 15
Царица-майка, по-рано от 6 седмица няма да могат да видят сърце, т.к е възможно все още да не се е формирало. Не знам в коя седмица си, но мисля че е рано още. Ние видяхме сърчице в 6 седмица и едва се виждаше, но все пак се видя. Щом са ти казали да изчакаш мисля че е по-добре да ги послушаш. Пък и не е хубаво бебето често да се излга на лъчение.
Така мисля аз, пък и така съм чела и чувала от лекари, но ти си знаеш. успех и честито  Peace

# 80
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 850
валката78, благодаря, че се интересуваш, вчера бях на преглед за секрет. Леко изнасилих доктора да ме погледне на ехограф, което той явно не беше предвидил (и се предаде), но все още не се вижда сърдечен ритъм, което е нормално за 7 г.с., но все пак се фрустрирах. Има жълтъчно мехурче, което показвало наличието на ембрион, но това го имаше и предния път... иска ми се да видя сърце, за да знам, че нещата вървят добре.
Сега чакам да ми излязат резултатите от секрета, гледах онлайн, но не ми е готов, утре за другите изследвания ще ходя... за кръв и урина не съм ходила сигурно от предната бременност, горкия ми джипи ме гони, дава ми направления, аз все не успявам да долазя (пък и нали съм здрава, за какво...), сега най-после ще ида.

# 81
  • Мнения: 0
Здравейте септемврийски мами Grinning  Аз разбрах съвсем наскоро,че съм бременна,ходих на лекар,но само установи ,че бременността е вътрематочна и всичко е точно,още не съм си направила картон.Тази седмица ще да е.....Не мога да повярвам,че ще ставам мама...опитах се да си сметна термина,тъй като зная приблизително дата на зачеването,но не съм сигурна  100%.Кажете ми моля ви,кога лекаря може да ми определи термина?Веднага ли и доколко е сигурен?(Сори за тъпия въпрос,но няма кой да попитам,все още съм в шок и не мога да повярвам)

# 82
  • Мнения: 71
Здравейте на всички! Относно разпространяването на веста за бебето съм чувала, че колкото по-рано и на повече хора се каже за бебето, толкова по-бързо ще проговори...  Mr. Green явно има различни поверия... Ние казахме на всички за хубавата вест още в началото, а дъщеря ни се зарадва най-много само че изяви желание да е момиченце за да може да и слага панделки, така че не знам...  newsm78 Най-важното е да сме здрави за да износим едни хубави бебчета!

Ники, Мечтание - много съжалявам за загубата Ви, но не се предавайте... Надяваме се скоро да ни посетите пак с хубави новини!  Praynig

# 83
  • Мнения: 15
Здравейте септемврийски мами Grinning  Аз разбрах съвсем наскоро,че съм бременна,ходих на лекар,но само установи ,че бременността е вътрематочна и всичко е точно,още не съм си направила картон.Тази седмица ще да е.....Не мога да повярвам,че ще ставам мама...опитах се да си сметна термина,тъй като зная приблизително дата на зачеването,но не съм сигурна  100%.Кажете ми моля ви,кога лекаря може да ми определи термина?Веднага ли и доколко е сигурен?(Сори за тъпия въпрос,но няма кой да попитам,все още съм в шок и не мога да повярвам)

Здравей и честито за новината!!!
Можеш да ползваш някой от калкулаторите в нета, например този на бг-мама. По принцип термина могат да ти го определят към 6 седмица. Повечето ехографи го изчисляват автоматично. Имат си някакъв специален компютър в тях. При мен имаше разминаване с калкулаторите и този на ехографа. Доверявам се на ехографа, защото цикъла ми не винаги е 28 дена и затова.
Пак честито и леко бременеене.  Hug Hug Hug

# 84
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
desiforever термина се изчислява от първия ден на последната ти менструация.Ето ти калкулатора на Bg-mamma Peace
http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,38/

# 85
  • Мнения: 15
Анита, на мен този калкулатор ми изчисли термин за 30.08.09, а на ехографа ми изписа 2.09.09
Предполагам, че е 2.09 т.к. МЦ не винаги е 28 дни  Grinning Grinning Grinning

# 86
  • Мнения: 0
Благодаря ви мами,но все още немога да разбера едно.Направих опит да си изчисля термина,но той ми полазва евентуално зачеване на 29.12,а аз от послядната менструация(15.12.08)до 07.01.09 не съм правила секс с мъжа ми.Започнахме на 7.01 и на 22.01 разбрах,че съм бременна,та затова се чудя дали е верен и доколко!Иначе благодаря на всички и ви пожелавам лека бременност и много усмивки  Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning

# 87
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 850
Тъй като те чета, си за съседната тема Grinning

# 88
  • Мнения: 333
Здравейте момичета   bouquet,
чета ви от самото начало, но едва сега сядам да се разпиша. На мен също тази ми е втора бременност, а малкото ми момченце е на 2.1  Simple Smile. Радвам се, че той има много набори тук  Hug.
Ники, Мечтание, чела съм всичките ви постове досега и мога само да направя така  Hug.
Цвета, а ти как си?
dd2,Относно казването, не вярвам в поверия, моля се често на Бог и правя това, към което ме води. В Америка съм живяла и още част от мен е там с много любими  хора. Не мога да говоря за това как правят американците, не обичам обобщенията, но лично моите приятели  биха казали в началото точно за да привлекат молитви. Каквото има да се случи, ще се случи независимо дали казваме или не, важното, според мен, е да вярваме, че не сме сами на този свят  Praynig.
Усмихнат ден на всички!

# 89
  • Мнения: 784
Кажете мнението си за тази таблица за развитието на зародиша - какви са дадените седмици - гестационни или от зачатието на плода? http://www.mamaibebe.com/?id=22

Общи условия

Активация на акаунт