Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 70

  • 36 385
  • 293
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 485
Добро утро! Laughing
Намерих една фирма,която предлага сладкарски продукти-Алимко,но нямат цени.
Някой има ли информация?
http://alimco-bg.com/bg/products

# 46
  • Мнения: 11 607
Вече не е на парцали крема(май), ама е рядък......Мога ли въобще по някакъв начин да го оправя? Ох.....направо се притесних!

# 47
  • Мнения: 2 708
Пак има, според мен, много еднотипни торти и са малко различните и идейните, нооооо аз явно не им разбирам на Хамериканците критериите.....

Аталанта, аз залагам за приятелката цветенцата Peace
Мен пък ме помолиха, за един приятел, който има рожден ден, китара, ама не като на Пепи, щото й я показах червената, но тя каза, че неговата е класическа обикновена китара и такава трябва да е и тортата, та така.......ако не стане, ще си я ядем ние и няма да я носим никъде Joy Joy Joy

# 48
  • Мнения: 1 965
Девойки, Добро утро!
Може ли малко ОФФФФФФФ.....
В албума ми, под едно видео имам следния коментар:
"Amiga que pena que no entienda tu idioma besos es estupendo verlo hacer Merche"
Ако някой може да ми каже на какъв език е и ми го преведе, ще съм задължена. Не че е толкова важно, но все пак ми е интересно, хвалят ли ме или ме псуват?!?!  Confused Може пък да е някой жизненоважен въпрос.....  Joy

# 49
  • Мнения: 1 491
Вече не е на парцали крема(май), ама е рядък......Мога ли въобще по някакъв начин да го оправя? Ох.....направо се притесних!

Маме, затоплен е, за това и ти стои рядък. Включи търпението и поизчакай малко  Peace

Ванчччче, оффф, не оффф, туй е на испански  Mr. Green Превод, ако някой от тук се включи преди мойто мъж да се обади, ако ли не след 20-тина мин кат се освободи, ще ти превежда в ефир  hahaha
Гледай сега, редактирвам се, с беглите познания по испански покрай италианския, Марчето, ти дума, че метода ти на работа направо я е накарал да изглупее. Ама пак ти думам, точен превод след малко  Wink

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, вие наистина нямате настигване. Не мислех, че след мен (а писах към 1 мисля) ще има за четене над една страница.

Нат, добави наистина корекциите за руската мастика. Ако трябва пак ще се разровя да намеря къде другъде съм писала и да ги сложиш като цитат. Или пък да ти пусна ЛС ?!?!

Мамо Цоцоланке, надявам се успя да я оправиш след съвета от снощи? Кажи как е сега тестото.

Фиорче, Албенка пазарува от тях. Това са Пик-Ко. А Ванчето беше пускала една тяхна оферта много отдавна. Ще се поразровя на компа си. Мислч, че я имам някъде.

Нелка, мерси за рецептата.

Аз тези дни съм много заета и ще показвам тортички. Стига всички да станат за показ  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 492
Девойки, Добро утро!
Може ли малко ОФФФФФФФ.....
В албума ми, под едно видео имам следния коментар:
"Amiga que pena que no entienda tu idioma besos es estupendo verlo hacer Merche"
Ако някой може да ми каже на какъв език е и ми го преведе, ще съм задължена. Не че е толкова важно, но все пак ми е интересно, хвалят ли ме или ме псуват?!?!  Confused Може пък да е някой жизненоважен въпрос.....  Joy

Ванче на испански е. веднага ти го превеждам
“приятелко, колко жалко, че не разбирам езика ти. целувки. прекрасно е да видиш как се прави ( явно говори за стъпка по стъпка). Мерче (името и)“

# 52
  • Мнения: 1 610
Привет!
Вчера до 2 часа посреднощ съм гледала тортите ви. Четох темите ви по диагонал , първият пост на наталина .Красота!
 И неее, не защото ми се яде, не се подлъгвайте по двете линийки, че съм умряла за торта.  Laughing  Предстои ми празник-карнавал в детската градина и "ми хрумна" че мога да направя торта с фигурки. Искаше ми се да направя нещо по темата , а те са две Пирати и Джунгла. Бях си наумила да "издялкам" един кораб, море от сини целувки/ но като гледам тук имате други идеи - прочетох какво сте посъветвали някъде към 30та тема Мимито за направата на морето с фарситура.. , пирати от марципан...Но е още като идея. Надявам се да успея да я реализирам.
бих се радвала , ако ме приемете в редиците и ми помогнете да се ориентирам в направата на торти.Като начало ще пробвам с тази, после ще видим. Прекрасно хоби! Само се чудя после кой ще ги яде  Laughing

# 53
  • Мнения: 1 965
svetlane - Ама много ти благодаря. Ще спя спокойно довечера....  hahaha
Девойки, напомням за пореден и може би за последен път за сбирката по 1ви МАЙ. Все още има свободни места. Днес ще потвърдим всичко сигурно дотук. До 10ти трябва да дадем окончателната бройка. Хайде, помислете си, и ако са се явили нови желаещи, да заповядат ТУК
А съкратения вариант на темата е ТУК

# 54
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ех и аз прекалих със пудрата захар в марципана Варна и фигурките ми се напукаха  Tired
http://charodeikata.multiply.com/photos/album/15/15#2
дано следващия път се справя по добре ,че като гледам творенията тук ,моите изглеждат плачевно  ooooh!

 тази торта е супер,такива торти харесвам  http://www.cakecentral.com/modules.php?name=gallery&file=dis … e&pid=1311427   Heart Eyes
един малко банален въпрос  Whistling Някой може ли да ми каже как се прави това бялото покритие ,много ми харесва  Hug
 Мама Цоцоланке ,радвам се че се срещаме и в тази тема, макар и начинаещи  Wink

# 55
  • Мнения: 1 491
rien добре дошла   bouquet

Чародейке, тя Нат си е написала, мисля че това е млечният й марципан (milk sugarpaste) . А до колкото знам, за да става бяло покритието се прибава много мъничко синя боя и се омесва много, много хубаво.

# 56
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
violetblue благодаря   bouquet,сега ще  потърся рецептата    Peace

rien ти твори  Hug,пък за яденето вярвам ,че все някой ще се прежали  Wink

# 57
  • София
  • Мнения: 2 671
rien,  bye Ето една лесна за правене торта-пират: http://whatscookingamerica.net/PegW/MiscCakesPhotos/PirateCake.jpg

# 58
  • Мнения: 11 607
Маме, затоплен е, за това и ти стои рядък. Включи търпението и поизчакай малко  Peace

Ох......то се включва нещо, което го имаш....пък като нямам никакво търпение....какво да включа? Приемам адреси на магазини за търпение да отида да го изкупя.......Да, оказахте се прави, за мое най-голямо щастие Heart Eyes, но явно тортите вече ще ги правя с валидолче под езика........

Ох...стегна крема...Обаче какъв крем...Много каръшка торта......Точно вадех съда с крема от МВ, и нещо падна отгоре. Чух. Но не видях нищо. Когато започнах да разбивам с миксера крема, разбрах какво е паднало, но бе късно. Паднало бе едно малко парче от червената боя(хапче за сладкиши, без сол и онова Е). И крема......един червен сега......Ужас! Предвалентински правен от Зарязала Трифонка Цоцоланеста! Срам и позор!

И да питам...блатовете сиропират ли се или да разчитам на ефекта УАУ от крема, дето го мъча да стегне?


По натам....Пепи, тя мастиката и тя искаше търпение...Но сърце ромско, не трае.....Снощи се пробвах едни мааааалки розички(то от там червената боя де), аха да цъфнат и да заприличат на истински, но нямаше да съм аз ако ги бях направила съвършени.......Та...малко не стана, ама мастиката значително си подобри качествата след твоите съвети......По натам търпението ми(по-точно липсата на такова)си каза думата......

И друго...сега кремовете са в хладилника......Имат добра консистенция, може да се мажат на филия напр. ако реша, но...майтапа настрана - да ги разбия ли малко с миксера или да не експериментирам.....

Мама Цоцоланке ,радвам се че се срещаме и в тази тема, макар и начинаещи  Wink

М дааааа........Начинаещ звучи по-добре от заек.......След като уморих китките у нас, наред е да уморя всички тези прекрасни дами-цветя в тази тема! С най-топли чувства към вас, девойки!

Наталина, оздравявайте, че лоша работа това.........

# 59
  • Мнения: 1 610
OO, Rumya, Познати муцунки!  bowuu Хубава е тортичката,даже е много хубава. Ще взема на първо време да я пробвам. Да не се хвърлям на трудни торти. ама аз като съм се закучила кораба да е, малки фигурки, като вас да го докарам.  hahaha Не виждам, че съм кокошка - искам да Фърча и Пея като славей.

Общи условия

Активация на акаунт