Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 70

  • 36 439
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 492
момичета, като заговорихме за торти за детската градина, смятате ли, че “златната треска е подходяща“ Thinking

# 61
  • Мнения: 634
Аз също съм на мнение да се редактира рецептата за руската мастика2,тъйкато и аз слагам 300,350гр. пудра захар.
На нашите момичета пожелавам успех в конкурса newsm10
Мене ме натиска грип ,но продължавам да правя торти,макар и с огромни усилия.Тази е от снощи,а сега отивам да правя една много шантава поръчка ,като успея ще ви я покажа.

# 62
abe hora,az iskah da stigna do temata za hapwaneto,ama ne6to maj ne moga da se vkliu4a.Predi nqkolko dni si kupih kartofi-maj se kazvaha blan6irani i sega ne moga da gi namerq.ot metro bese.Iskam da si kupq pak i ne znam kude da otida v bila nqmase i taka.6te imam gosti i mi trqbvat .pls....................... Cry

# 63
oh ama ne qdete li purjeni kartofki?

# 64
# 65
  • Мнения: 9 709
http://www.cakecentral.com/modules.php?name=gallery&file=dis … e&pid=1311184

Момичета, знаете ли тази торта на кого е?

# 66
  • Мнения: 49
Здравейте, очарована съм от вашите майсторски творения Hug, поздрави. Синът ми ще има скоро рожден ден и реших да направя собственоръчно торта, поразрових се из форума и потънах в рецепти и красоти. Ето тази торта ми се стори не толкова трудна за изпълнене, понеже да си призная не съм правила торта до сега http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1364. В нея обаче използват 5 белтъка, а аз искам да избегна суровите белтъци. С какво ще е подходящо да ги заместя?
Ще се радвам и ако ме насочите към някоя друга лесна и ефектна торта за рожден ден на детенце.  Praynig

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 15:06 от epita

# 67
  • Мнения: 1 610
Епита, погледни на тази тема началото. Има един крем Рафаело. На моето дете са любими всички торти с този крем, понеже обича кокос. Правиш 2 пандишпанови блата, слепяш с Рафаело. Хватката на тази тема е в  майсторлъка да се украсяват. Или аз греша?
Момичета , идеята да пиша отново и да ви спамя темата е да попитам вие всички професионално ли се занимавате с тортоправене или има някоя като мен- хем не ги яде, хем обича да ги готви.
Също така да попитам- при нас има да се продава готова ролмаса марципан в най-различни цветове. Мога да си поръчам от един сайт. Ей този пират е тогава рац/фац готов за 15 мин. Пакетите са по 500 гр, 4,50 евро пакетчето  Thinking би ми излязло солено, ако си купя всички цветове. Някой има ли идея как се съхранява такова нещо след отваряне на пакета. И също за да покрия една торта с размер на тавата за фурна с такава ролмаса , какво количество ми е необходимо? 500 гр?
Както разбирате не съм работила досега с марципан, та ако ми е тъп въпроса моля да бъда извинена. На първа страница не прочетох рандемана на фонданите / или не съм ги видяла/ и се чудя?!

# 68
  • Карнобат
  • Мнения: 177
Маме Цоц преди два дни правих руска мастикаII и по същия начин стана на трици. В яда си, че не се получава му сложих още една голяма лъжица глюкоза. То се разкашка залепна  smile3515 стана... не си играй. Доста го поомесих и взе че стана. Едно разкошно тесто меко ,но не лепкаво и  перфектно за работа. До сега съм нямала толкова сполучливо захарно тесто. newsm10

# 69
  • София
  • Мнения: 2 113
Побърквате ме просто!!! Снощи нямах възможност да ползва компютъра, че го "прочиствахме"  и днес имам да чета 6 страници....!!!!!!

Рая:
1/ аз харесвам американските маслени блатове - жълти, червено-кадифени, шоколадови. Винаги, обаче, си режа блата на 2 и така от 2 ми стават 4, редя си някой по-млечен крем и нещата си идват на място. Харесвам ги, защото са сочни (поне тези, които правя).

2/ аз също пробвах на Скот Уоли рецептата за гъмпейст, но с Тилоза (Clairette,  bouquet), а и нали тук този шортънинг го няма, си сложих безсолна свинска мас Mr. Green Впечатлението ми от това, което успях да направя е, че не съхне, докато работя, покривам, разбира се, но това правех и с фонданите, много е еластично, ако прекаля с работата с ръце, малко се маже, но като го пооставя на въздух и се връща към по-удобна консистенция.

Маме, не ги разбърквай кремовете, така си ги мажи и нали разбра - един върху друг. Няма да сиропираш нищо! Очаквам да си кажеш мнението за вкуса после:))))

rien, марципанът се пази добре опакован в полиетиленово фолио, в хладилника - няма начин да няма указание на опаковката за времето на съхранение. С него се правят, обаче, по-груби фигурки, няма да стане за фини и тънко разточени, поне моят опит е такъв:))) Успех!

Нели, благодаря за рецептата!

Ванче, популярността ти няма вече граници:)))

Момичета, като започне гласуването, моля, подсещайте тук, че да не пропусна да дам гласа си за нашите торти:)))

# 70
  • Мнения: 1 491
rien не са много момичетата тука дето се занимават професионално с тортоправене, ноооо ... ето аз съм като тебе, не ги ям тортите (най-много едно парче), голямата ми любов се нарича "химия" и такова ми е образованието, но ми доставя голямо удоволствие да правя и декорирам торти, така че това за мен е едно хоби, старая се да се усъвършенствам, но като не става - не става. Но това в никакъв случай не ме кара да се отказвам от нещото, което ми доставя удоволствие  Mr. Green  Тъй дай сега по същество да ти кажа, различните маси си ги съхранявам много добре увити в домакинско стреч фолио, във фризерно пликче, в добре затворена кутия, в хладилника. После вадя да се темперира и при размесване с ръце ако не става пластично, пускам за малко в МВ-то и премесвам хубаво.

Албенче поредната ти торта е чудесна. Цветенцата от шоколадово тесто ли са?

epita виж също така в Тортената библиотека, тортата с рула на Лео, тя е чудесна  Peace

# 71
  • Мнения: 1 271
Аааа, много пишете, бе!  Shocked Аз снощи не успях да вляза и вие, хоп на 5-та страница на нова тема...  Crossing Arms

За конкурса в Кейка, запаметявам във Фаворитите тортите и на 17 гласувам  Naughty

Пепи, мерси за темичката.   bouquet

Дими, позагубих се, защото нямах компютър налице иначе сега ще съм по често тук, дори довечера ще метна един Макк, по разлят от предишните...Струва ми се, че така стана по готин от другите.

Нелка, записвам си рецептата и ще я пробвам.Звучи добре с тия целувки, дано испанците го харесат.   bouquet

Айде отивам...

# 72
  • София
  • Мнения: 2 671
svetlane, Kaлифорнийската треска е убийствено вкусна за хора, който обичат наситен шоколадов вкус. Аз не бих я правила за малки деца - поне моето обича по-леки торти, а и шоколадът е силен алерген - с много деца не знаеш какво може да стане.

rien, тук професионалистките на пръсти се борят. Повечето сме ентусиастки и/или лакомници като мен  Embarassed За марципана да допълня - вземи си неутрален или бял и компект сладкарски бои, с които да си оцветяваш по-малко от него. И още - с 500 гр. покривам една торта 26 см., но аз покривам по-дебел слой, над 1/2 см., за да се застраховам от изпъкването на евентуални неравности отдолу.

Албена, не му се давай на грипа!  Hug

Аз забърках рецептата на Нелка с 1 яйце за проба  #Crazy и нямам търпение да тествам, ама нямам креем, та като станат дребните чак  Confused

# 73
  • Мнения: 1 173
Руми хайде тествай и кажи  Wink
Аз само не разбрах - това бял Ганаш ли е ( крема?)
Дими и на мен ми хареса тази рецепта за Иелоу кейк - остана си сочен блата , както се казва топеше се в устата. Обаче естествено си е маслен блат , а не пандишпан - затова и съпруга ми го нарече "кекс" . И аз разрязвам на две - за мен тортата колкото повече крем има толкова по-добре  Wink. Крема беше всъщност мус - смес от рецептата на Ванчето и Танита ( имах останал).Както и да е - тортето беше мини (6") , изяде се - на мен ми беше интересно как се приема от други хора този вид блатове ( беше споменала че коледната ти  е "спайс кейк" )

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, ето ви 2 бързи торти от мен. Отивам пак да работя, че за неделя са 3 броя Wink

И двете са за едно и също детенце. Първата е за празника с няколко дечица, а втората е Тирамису за празника с родата.
Петната по първата са сенки  Sad



Общи условия

Активация на акаунт